Příjezd filmařů do malého ospalého městečka způsobí, že tu nezůstane kámen na kameni. Waterford je malinkaté a ospalé městečko ve státě Vermont. Mladá, půvabná Carla zde roznáší v bufetu kávu, knihovnice Annie se celým srdcem věnuje ochotnickému divadlu, pan doktor po ulicích trousí životní moudra a syn starosty se snaží stát politickým zvířetem. Nefunguje zde semafor a na hlavní třídě je už několik let v silnici díra. Tento poklid má být ale brzy narušen. Waterford si totiž vyhlédli filmaři s režisérem Waltem Pricem v čele a hodlají zde po nějaký čas točit. Jejich příjezd okamžitě vzbudí velké pozdvižení a oni sami mají velkou zásluhu na tom, že tu nezůstane kámen na kameni. (oficiální text distributora)

marvan

Jako kdyby se zhulený Truffaut pokusil znovu natočit Americkou noc. Vtipné slovní přestřelky a bonmoty, za které by se nemusel stydět ani Oscar Wilde... ()

hroubek

Čekal jsem mnohem víc. Nevyužitý potenciál. Málo humoru. Hoffman a Macy zahraňují film ve slabších momentech a dokážou podat výborné výkony, díky kterým stojí za to dokoukat film. Film se docela vleče a chvílemi je dost nudný a pořád je tam vidět ten potenciál, který film mohl ukázat, ale neukázal. ()

P1tr

Velice příjemné a výborně zahrané, vždy potěší takovýto menší film, o kterém člověk neslyšel, v televizi ho vidí náhodou a dostane se mu pěkného zážitku se spoustou hvězd. ()

Radim

Tak to mě dostalo - myslím tím hodnocení ostatních. Možná nebyla konstelace nebo jsem prostě blbý, ale tento film jsem zkrátka nepochopil. Nuda od začátku do konce, kterou nezachránilo ani hvězdné obsazení. ()

dogma97

Opravdu velká spousta vtipných situací a skvělých hlášek - bohužel s nástupem vážně se tvářící morální roviny film poněkud ztrácí tempo. ()

phoenix9

Americká noc je kvalitou úplne inde , ale tu režisér Truffaut nastavil vysokú laťku , takže keď ho nebudeme porovnávať , tak Velké trable malého města je prijemná komédia v ktorej počuť tu a tam super hlášky , ale priznám sa , že trošku ma to sklamalo. Asi som porovnával a to bola chyba. 57 % ()