Ta banda musí viset. Do jednoho... Do malého městečka poblíž mexických hranic přijede mlčenlivý návštěvník ze vzdáleného ranče Jim Douglass (Gregory Peck). Má jediný cíl – vidět na vlastní oči zítřejší popravu čtyř banditů, kteří čekají na smrt ve zdejší zadržovací cele. Muži zde přepadli banku a zabili člověka, avšak podle Jima toho mají na svědomí mnohem víc. Bandité ale s pomocí komplice z vězení uprchnou a dokonce unesou půvabnou Emmu, dceru místního obchodníka Guse Steinmetze (Jiří Voskovec). Po jejich stopách se vydají téměř všichni muži z městečka. A především Jim, který s sebou nosí fotografii své zavražděné ženy… (Česká televize)

PTuranyi

Klasický western s neohrozeným, spravodlivým hrdinom. Jim Douglass síce nie je žiadny pištoľník ale obyčajný rančer. Napriek tomu je tvrdý a vytrvalý v túžbe pomstiť svoju zavraždenú manželku. Na konci štvanice však spoznáva, že sa mýlil a vrahom jeho ženy bol niekto iný. Morálna dilema hlavného hrdinu pridáva plusové body k výbornej produkcii a veľmi dobrým hereckým výkonom. Hoci Joan Collins miestami trocha prehráva. Romantická linka našťastie zostáva v úzadí ale jasne viditeľná. 75% ()

FandaF

Super příběh, ale provedení dost mizerné... Peck, na to že měl v roce natáčení jen 42, se nepohybuje moc pružně, i ostatní jsou dost prkenní a je tam dost stupidních chyb - např. držet na někoho namířenou pistoli tak, že jí drží přes kohoutek... :) Atd. ()

Spike86

Netradiční western vynikající neotřelým scénářem, pointou vyhýbající se zajetým westernovým kolejím, co se příběhu týče. 77% ()

Guly Guly

Gregory Peck v dobách westernové slávy. Super film s překvapivým a parádním koncem. Jednoznačně 5 hvězdiček - je tady samozřejmě trochu toho patetizmu 50 let, ale to bohatě vynahradil originální scénář a můj oblíbenec Gregory Peck. ()

Pythonator

Sympatický Gregory Peck a příšerně přehrávající Joan Collins v průměrném westernu, ve kterém se tvůrcům nepodařilo kvalitně zobrazit zvolená témata snažíc se jít proti proudu. Těmi tématy měli být nesmyslnost pomsty a sama spravedlnost. Myšlenka dobrá, ale pojetí poněkud nudné. ()

Chovis

Ačkoli nejsem úplně fanda westernovek, tak s ohledem na Jiřího Voskovce, jsem se na film podíval, a byl nakonec mile překvapen. Děj celkem jede, hlavní hrdina likviduje jednoho záporáka za druhým, kulisy i okolní příroda jsou úchvatné. A překvapivý závěr, kdy se z westernu stává psychologické drama, je pomyslnou třešničkou na konec, ()

honza.g

Western, který není úplně standardní, trochu víc se přemýšlí na úkor menšího napětí. Mrtvých je dost, chybí překvapivé  zvraty, pronásledování záporáků i jejich prchání je tak nějak rutinní. Ale jede to svižně, A vlastně žádná slabá místa. Dobré pokoukání. ()

milos.bradik

Začátek se trochu vleče a je fakt, že znám mnoho lepších westernů, ale musel jsem přidat hvězdičku za Jiřího Voskovce, protože ve westernech s Gregory Peckem moc českých herců opravdu nehrálo a já se těšil na každý záběr s Voskovcem. ()

mdf

Vůbec to nebylo špatný, nahánění banditů,docela zajímavý zvrat a taky jsem byl zvědavý na Voskovce. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva