Ta banda musí viset. Do jednoho... Do malého městečka poblíž mexických hranic přijede mlčenlivý návštěvník ze vzdáleného ranče Jim Douglass (Gregory Peck). Má jediný cíl – vidět na vlastní oči zítřejší popravu čtyř banditů, kteří čekají na smrt ve zdejší zadržovací cele. Muži zde přepadli banku a zabili člověka, avšak podle Jima toho mají na svědomí mnohem víc. Bandité ale s pomocí komplice z vězení uprchnou a dokonce unesou půvabnou Emmu, dceru místního obchodníka Guse Steinmetze (Jiří Voskovec). Po jejich stopách se vydají téměř všichni muži z městečka. A především Jim, který s sebou nosí fotografii své zavražděné ženy… (Česká televize)

kkarx

Jeden z těch známějších westernů zabývajících se smyslem systému šerif-soudce-kat platného do dnešního dne. Je tu duo Peck a Collinsová, která ještě vypadá jako roztomilá holka a člověku lehce ujde v menší roli Jiří Voskovec (pro toho, kdo by ho chtěl zpozorovat pak vězte, že hraje otce oné unesené Emmy, nosí šedivý oblek, s vlasy stejné barvy a mušketýrským knírkem). Western je perfektně natočený, na nervy mi lezly jenom superschopnosti Pecka. Samozřejmě, že on jediný z celého města je schopný stopovat bandity, ostatní jsou blbci, má vždycky pravdu a je neprůstřelný. Jen co vidí někde v dáli pohnout se trávu, hned rozpozná, že to nebyl vítr, ale že se tam skrývá někdo s puškou, kdo ho chce sejmout! Tenhle farmář je v bojové situaci větší borec než profesionální zabijáci. Autoři mohli alespoň věnovat pár dialogů o jeho minulosti například v armádě, aby to dávalo alespoň trochu smysl. Chvilkama jsem mu přál, aby to sám koupil. No a co mi přijde na jeho postavě obzvlášť hnusne je, jak dělá, že strašně miloval svoji manželku a je prý natolik zničený z její smrti, že na nic jiného než na pomstu nedokáže myslet, ale pouhých šest měsíců od její smrti si hned začne se svojí bejvalkou a všechno je v pohodě a manželka v cuku letu zapomenuta. To byla tedy skutečná láska.... ()

Ozzy2

Skvělý western, jen ten Gregory mě zaujal až úplně na konci.Už jsem s ním měl problém ve Velké zemi.On se tváří pořád stejně, takový typický milovník,ale pistolník....to ne. ()

Petulka88

Vcelku klasický western se všemi klady a zápory tohoto žánru. Krásné exteriéry, muž prahnoucí po pomstě, prostinký příběh... Co Drzá čela povyšuje nad průměr je skvělý Gregory Peck a hlavně na western netypický závěrečný ,,zvrat", který je políčkem všem zažitým westernovým klišé. ()

bearmeedek

Dávám 5, protože se mi to prostě líbilo. Western natočený ve starých časech tak trochu dnešním způsobem, a to je tak trochu překvapivé. To, že nejde o klasické střílečky a Joan Collins "přehrává" vůbec nevadilo a zapadalo to do celkového rázu filmu, který bavil. ()

Adiemus

Zajímavý námět, kterého ubíjí nezajímavé zpracování a nezachrání to ani jindy výborný Gregory Peck, ani scenérie a už vůbec ne Joan Collinsová. Dvě poznámky na okraj: a) dceři Jima Douglasse je určitě víc než tři roky b) vážně by Indiánka nebo Mexičanka na americko-mexické hranici v 19. století odpověděla na otázku -  Jak je to daleko? - Asi 20 kilometrů? Neuvedla by spíš vzdálenost v mílích nebo časový údaj? ()

Ex_Machina

Spravodlivosť alebo pomsta? Asi najlepšie by to vystihlo pomenovanie spravodlivá pomsta, kde sudcom, porotou aj katom v jednej osobe je charizmatický Gregory Peck, ktorý v pomerne komornejšom westerne hrá drsnejšie ako má vo zvyku a to je dobre. ()

PlayEasy

Gregory Peck exceluje tentokrát v hlavní roli velmi dobrého westernu, ve kterém se snaží polapit údajné vrahy své manželky. Podívanou jsme si poměrně užili a spokojenost je u nás právem na místě. 70% ()

ilclassico

Netradiční závěr některé tak nadchnul, že jaksi zapomněli nebo si nevšimli, že scénář je hodně průměrně napsaný, plný klišé, a některé dialogy nedávají vůbec smysl. Největší chybou je našroubování jakési pseudokřesťanské morality na příběh, který má ospravedlnit hrdinův čin. Hodně zvrácené. Nezáleží kolik lidí jsi zabil, Bůh a církev svatá ti odpustí. Ne, děkuji! Tak v tomhle já nejedu. V rámci žánru za 3. ()

curil

Jeden z nejlepších westernů s Gregory Peckem (vedle Mackenny a Žlutého nebe). Typická postava G.P. a jeho posez na koni, kdy dlouhé nohy ve třmenech vláčí pomalu po zemi, to mě vždycky fascinovalo. Snad ještě John Wayne vypadal tak dobře na koni. ()

ostravak30

Českého diváka asi nejvíc zaujme fakt, že se ve filmu objevil Čech Jiří Voskovec, kterého já jsem tedy nepoznal. Tentokrát western začíná tím, že zločinci už pochytáni jsou. Jenže uprchnou. A následuje klasický způsob pronásledování a postupné likvidace jednoho zločince za druhým. A závěr filmu navíc dostává i další, zcela originální a morální rozměr. Douglass totiž na konci zjistí něco šokujícího, co nebudu prozrazovat ostatním, abych je nepřipravil o zážitek. Velmi napínavý snímek s neočekávaným koncem. ()

Gig

Nekompromisní Gregory Peck se honí za bandou, co mu znásilnila a zabila ženu. Jenže ač téměř všechny pozabíjí, zjistí že sic zabil lumpy, ale ti mu ženu nezabili. Příběh o vině a nevině a odpuštění. V roli padouchů se objevilo pár tehdy známých herců - mladý Lee Van Cleef či Mescala z Ben Hura. Přítelkyni Gregoryho Pecka si zahrála mladičká představitelka pozdější mrchy Alexis Colbi z Dynastie. Jó a nesmím zapomenout na otce znásilněné dívky, kterého si zahrál náš Jiří Voskovec. ()

sharka.68

Řehoř Pecka a Alexis z Dynastie...v dobách, kdy jsme ještě nebyla na světě a naši se neznali :-D a za všechno může .. to budete koukat ! ()

MrKrahujec

Zpracování místy sice (notně) barvotiskové, ale to bude zřetelně záležitost doby, protože příběh sám je překvapivě propracovaný a vypointovaný. Jako zvláštní bonus specielně pro nás pak herecká účast Jiřího Voskovce. ()

brasek

Priemerný western bez patričného napätia a atmosféry. Prakticky nič zaujímavé okrem úteku z väzenia sa nestane. Lov banditov je taký slabý vývar, prakticky nič nehovoriaci výjav. ()

r007

Docela netypický western a netypický hrdina v podání Gregoryho. Důraz je spíš na psychologii postav než na střílení a i když se vám zdá, že víte, kam film směřuje, režisér vás přesvědčí o opaku. Jiřího Voskovce bych určitě nepoznala, protože anglicky jsem ho ještě mluvit neslyšela ...a Gegorymu jsem to zabíjení nevěřila, nějak se mi na to nehodí...mám ho nejradši v Prázdninách v Římě.. ()

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva