Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Jake Gray je již několik měsíců pronásledován nevysvětlitelnými pocity smrti a sebedestrukce. To vše trvá až do chvíle, kdy ho dva spolužáci se střední školy, Dakota a Conrad, zasvětí do tajů mystické počítačové hry s názvem Cesta. Hra ale pomalu začíná měnit strašlivé sny v realitu a Jakeovy násilné vize se stávají skutečností. Aby unikl probouzející se noční můře, upíná se k nové kamarádce, přitažlivé Marisol, která je posedlá luštěním záhad. Vysvobození ale nepřichází a místo toho musí oba v tomto hororovém thrilleru čelit ještě větší hrůze spojené s temným tajemstvím Jakeovy rodinné historie. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (37)

Morsie 

všechny recenze uživatele

Oh yeah, moje druhá zastávka při krácení si čekání na desátou řadu Supernatural. No, co bych k tomu řekla? Inu, je to blbost, nicméně mě to potěšilo víc, než My bloody Valentine. Totiž vidět film z roku 2005, kde je "Dean" pekelným princem, to je vážně něco - v souvislosti s koncem deváté řady SPN. Každopádně Jansena znám z trochu jiného úhlu, co se týká vypořádávání se s démony - chyběla mi sůl, svěcená voda a trochu toho exorcismu. Ale což, nemůžu mít všechno - mně ke štěstí stačil ten rozkošnej zplozenec pekla. Tedy tři hvězdičky za "Dean", co si neví rady s trochou nadpřirozena a hvězdička za těch několik vtipných momentů, které mi asociovaly SPN. ()

jefff 

všechny recenze uživatele

Nic extra to nebylo. Vadil mi hloupoučký děj, který srážel poměrně slušnou režii. Hlavní herec mě docela potěšil, většinou bývají tzv. "na pěst", ale Ackles byl vcelku sympatický. Jak už jsem řekl, díky tupému příběhu bez logiky, invence a originality je Cesta ke zlu pouze podprůměrný teen horůrek pro nenáročné publikum. ()

Reklama

Odpadlik 

všechny recenze uživatele

První půle zdlouhavá - než se něco začne dít, dost dklouho to trvá. Když se pak "něco děje", zase člověk po chvíli ztrácí v nepřehledném ději nit. Zbydou jen různé nechutnosti jako uřezávání vlastního jazyka, střídající se s komickými triky, které se hodí tak leda někam do komiksu (přeměna ďábla apod.) ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Nenechal jsem se odradit slabším hodnocením, mile jsem však překvapen nebyl. Začátek je velmi slibný - les, osamocený lovec, útok, opuštěná chata...a v ní zlo. Pak jakoby se tvůrci nedokázali rozhodnout, co vlastně chtějí točit. Satanský horror? Drama pošuka s morbidními sny, které se možná plní? Příběh o splněných přáních? Nu, nakonec je to všechno napůl. Celý film je poněkud zmatený, i když má jakési směřování. Bohužel, kromě herců není moc na co koukat - žádný sex, žádné gore, jen pár průměrných scén s kapkou krve. Bez toho se ovšem obejde jen velmi silný příběh, což není tento případ. A ruku na srdce - satan jako mendelský kozel snad už dnes nikoho ve filmu nevystraší. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Když už ničím, byl by Devour alespoň mým splněným snem vidět v jednou filmu podle mě dvě nejhezčí herečky co znám. Kdyby mě někdy takový sen napadl. Shannynina exotická tajemnost a skoro až démonická éterickost a Dominičina elektrizující smyslnost, za to stojí přetrpět i ten nejhorší film. Jenže ten splněný (nikdy nevyřčený sen) by byl / je tím jediným, co film poskytne. Ale vůbec tomu tak nemuselo být. Cesta ke zlu má docela zajímavý nápad a myšlenku a první půlka filmu nevypadá vůbec špatně. Klacky pod nohy tomu však háže jednak otřesný scénář, docela fušerské celkové provedení a hlavně konec, který nejen že na nic neodpoví (a na pointu rovnou zapomeňte), ale spíše předloží ještě více a více otázek, čímž to všechno působí hlavně zmatečně. Takže, pozitiva? Výborná píseň u úvodních titulků a hudba ve filmu obecně (až by stálo za to, pohlédnout se po soundtracku), nápad a zápletka, Shannyn a Dominique (která tady hraje docela dobře, je obrovská škoda, že po naprosto výborném výkonu v Lolitě a objevení se ve známějším akčňáku Tváří v tvář takhle hluboko zapadla). Negativa? Všechno ostatní – scénář, celkové zpracování, pointa (či spíše její mnohovýznamnost nebo neexistence, můžete si vybrat), neschopnost využít potenciál příběhu (např. jen slabě nakouslý okultismus a satanismu) a čím dál větší zmatečnost jak se film blíží ke konci, nemluvě již o naprosto ujetém závěru. Škoda, velká škoda. Mělo by to rozhodně na víc. A já bych strašně rád víc dostal i dal. :-( ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama