Cesta ke zlu

Devour

Vraždy v mene satana

Horor

USA, 2005, 90 min

Oh yeah, moje druhá zastávka při krácení si čekání na desátou řadu Supernatural. No, co bych k tomu řekla? Inu, je to blbost, nicméně mě to potěšilo víc, než My bloody Valentine. Totiž vidět film z roku 2005, kde je "Dean" pekelným princem, to je vážně něco - v souvislosti s koncem deváté řady SPN. Každopádně Jansena znám z trochu jiného úhlu, co se týká vypořádávání se s démony - chyběla mi sůl, svěcená voda a trochu toho exorcismu. Ale což, nemůžu mít všechno - mně ke štěstí stačil ten rozkošnej zplozenec pekla. Tedy tři hvězdičky za "Dean", co si neví rady s trochou nadpřirozena a hvězdička za těch několik vtipných momentů, které mi asociovaly SPN.(19.8.2014)

• hellstruck

Jedna hvězdička za Jensena Acklese a půlka* za prvních deset minut.Kdyby film probíhal ve stejném duchu jako začátek,dívat by se na to dalo,ale s "Cestou"to šlo do háje.Možná má na můj úsudek také značný vliv averze k hororům,kterou zkrátka nedokážu překonat,protože v podobných snímcích jde o to ukázat co nejvíc krve a orgánů a to mi přijde vážně pošahané.Tvůrci většinou podle mě musí mít o kolečko víc,jinak by takové slátaniny snad ani nemohli vymyslet.Každopádně když se ještě vrátím k Jensenovi,on je prostě skvělý herec (a co si budeme povídat,také je k sežrání),ale pro takové blbiny je ho vážně škoda.Zůstat by měl u Supernaturalu..To je asi tak vše,co si dovolím říct,protože jsem stejně celý film neviděla,takovou trpělivost nemám.Lepší jedna hvězda tedy.(20.3.2011)

Je potešiteľné, že z času na čas sa v záplave typicky "teenagerských" horrorov objaví aj nejaké to ambicióznejšie dielko (napr. Oktanový kult či séria Ginger a Snaps a pod.). Nad Devour som dlho váhal - na zadnej strane obálky DVD na mňa vyplazil jazyk tak odstrašujúci obrázok, že som bol presvedčený, že ide o nejaké voľné pokračovanie shitu menom Satan. Našťastie, je to trochu inak, hoci na Satana takisto príde. Rozhodne tu však nejde o tupé žonglovanie s pekelníkmi - nie sme totiž na koncerte skupiny Gorgoroth, ale vo filme, ktorý ponúka aj nejaké tie myšlienky. Ako je už na ČSFD dobrým zvykom, práve tomuto typu filmov tu akosi ruže nekvitnú a tak pridávam jednu hviezdičku navyše.(27.8.2006)

• Heroine

Jo, je to trochu nuda. Sice je tu pár neuvěřitelně "novátorských" prvků, jako třeba že Satan je žena, nebo ďáblovo pokušení přes Internet, ale celkově je to trochu trapas. Ackles v pohodě, jak už jsem psala u Krvavého Valentýna, dobře se na něj kouká. I když někdy mi připadá, že se až zbytečně moc pořád snaží vypadat "pěkně", docela to občas otravuje :-) A samozřejmě by nezaškodilo víc peněz na efekty. Ale jinak celkem fajn zábava pro sobotní večer.(18.2.2012)

• Odpadlik

První půle zdlouhavá - než se něco začne dít, dost dklouho to trvá. Když se pak "něco děje", zase člověk po chvíli ztrácí v nepřehledném ději nit. Zbydou jen různé nechutnosti jako uřezávání vlastního jazyka, střídající se s komickými triky, které se hodí tak leda někam do komiksu (přeměna ďábla apod.)(14.11.2005)