Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Špionážní snímek odehrávající se dle skutečné události kolem vysoce postaveného zaměstnance KGB Vlasova (Yul Brynner), který za nejtužšího období tzv. "Studené války" přeběhne na Západ a tvrdí, že může učinit řadu závažných odhalení o sovětských agentech, kterým se údajně podařilo proniknout do tajných služeb na Západě a infiltrovat je. Tyto informace vzbudí obrovskou vlnu chaosu a stíhání oněch proruských špionů, vlnu neprokázaných obvinění a zatčení agentů vlastními vládami a dokonce jejich odsouzení. Až po několika letech vypluje na povrch, že se informace a obvinění ruského přeběhlíka nezakládaly na pravdě. Vlasov byl vlastně jen falešný zběh-špion, nastrčený vlastní organizací, aby zeslabil západní bezpečností složky. Disponoval však velmi pravděpodobnými fakty a tím se mu podařilo úplně dezorientovat západní kontrarozvědku. (LiVentura)

(více)

Recenze (12)

LiVentura 

všechny recenze uživatele

Mysteriózně-geniální hudba "M". Had je neoprávněně "zapomenutým" dílkem svět.filmu s hvězdami prvé třídy.!!! Yul Brynner coby tvrdý východní agent, který roznese nepříjemnou zprávu mezi západními rozvědkami, která má za následek represe uvnitř tajných organizací mnoha států. Pan Fonda hraje amerického agenta, Bogarde britského "Hada" a náš milý Noiret sehrává úlohu podezřelého agenta z Francie.. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Brynner jako zběhlý důstojník KGB roztáčí velkou špionážní hru. A já se u ní skvěle bavila. Pouze však do té doby, než jsem si uvědomila, jak málo stačí na zahájení likvidace. A když mi chtěl zákeřný Tavel v podání jako vždy precizně chladného Bouqueta ohrožovat Berthona, začínala jsem zuřit. Na Berthona mi nikdo sahat nebude, na toho ne! Vždyť Noiretovo kouzlo udělalo z Berthona největšího sympaťáka filmu. ()

Reklama

NinonL 

všechny recenze uživatele

Klasický špionážní film ze staré školy. Tento je ale skvěle obsazen, v hlavních rolích jedna hvězda vedle druhé. Divák trochu nahlédne i do amerického sídla vedení CIA v Langley, kde pro americkou tajnou službu pracují desítky tisíc zaměstnanců. Tento film ze začátku 70. let ukazuje dnes již primitivní techniku, ale tehdy to byl top. Děj filmu docela ujde, je to vše o studené válce a špionáži ruské proti americké a naopak. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Konecne sa rozidem s miestnym konspiracnym teoretikom, ktory veri na koniny  ako Zidovska ritualna vrazda, NWO, judaizovanu RKC a spiknuti proti krestanskej cirkvi. A som tomu velmi rad. Perfektny spionazny fryler z obdobia Studenej vojny a o tom ako sa podarilo infiltrovat tajne sluzby agentmi Rise Zla. Akcnych scen je sice minimum, ale vynahradzuje to postupne budovane napatie a kurevsky problem je verit niekomu, ze jo. Hlavne v takom prostredi, v akom sa ti ludia pohybopvali a pohybuju. Kulisy su vyborne, dialogy perfektne, Yul Brynner film suverenne taha, ale ma vydatnu herecku pomoc : Henryho Fondu, Noireta /Stara Puska, Prohnili/, vybornu Marie Dubois a a videl som aj Michel Bouqueta. Prosim, viac takychto filmov a menej Kapitanov Banglades ci jaxa to vlastne vola, menej Tchorov, Spajdrdementov, Chapie a podobnych "nadher". 100 % ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Politicko-špionážní thriller z období tzv. "Studené války". I přes velké kosmopolitní obsazení, silné herecké výkony, ohromnou délku (skoro dvě hodiny čistého času), a velmi pomalé tempo, mě tento snímek spíše nudil, příběh ač nepochybně inteligentní a zajímavý (založený prý na slavném "Philby" spy případu), je opravdu hodně spletitý a občas skutečně obtížný sledovat, je tu strašně moc různých postav- skupin a film se stává místy opravdu nepřehledným (jak v jednání, tak po dějové stránce), ve filmu je i minimum akce, napětí a vzrušení-všecko zde se soustředí hlavně na dlouhé rozhovory uvnitř uzamčených prostor se skrytými mikrofony a kamery, nechybí ani nějaké ty detekroty lži, a ke všemu i záhadné sebevraždy, atmosféra i přes atmosferickou Morriconneho hudbu za doprovodu krajana dirigenta Bruna Nicolaie, není tak silná, jako v jiných filmech, ale Itálie z ní dychtí víc, než Francie. Film se odehrává především v interiérech (špionážní agentury CIA, KGB, MI6, zpravodajské služby, filmové projekce, velké sály, atd) Hudbu jsem zde téměř nepostřehl, když opomenu úvod a finále. Konec dobrý, ale i tak z mého pohledu je to spíše zklamání, a pokud bych měl doporučit, tak jednoznačně některé italské politické thrillery ze stejné doby, to je úplně jiné kafčo. Navíc filmu bych vytkl ještě jednu věc a to dosti podstatnou, film se odehrává na různých místech - různých městech (Francie, Německo, Británie, USA), kde se mluví pokaždé jiným jazykem a titulky jsou kolikrát zcela opomenuty, nebo naopak kde jsou titulky, tam by být ani nemusely ,a kde není dab., tam by klidně mohl být. Vůbec v řeči a titulcích je tu jeden velký bordel, prakticky se ani nedá říct v jaké řeči jsem tu mou verzi viděl (tady to totiž nebylo jednoznačně definováno), titulky byly anglické ale naskakovaly jen občas. S odřenýma ušima 2,5/5*. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama