Loď duchů

V Beringově moři je nalezena luxusní zaoceánská loď Antonia Garza, která je z dosud nevyjasněných příčin od roku 1953 pohřešovaná. Na takovou loď má právo ten, kdo ji objeví a přiveze do přístavu. Nálezci se domluví, že si ji ponechají, což se později ukáže jako nejhorší rozhodnutí jejich života. Loď je opuštěná a poškozená. Začnou ji opravovat, a protože vraky nehledají jen tak z dobré vůle, ale pro peníze, zajímají se především o to, co na lodi je a co by se dalo zpeněžit. Brzy se ale začnou dít podivné věci. Jednotlivým členům posádky se na lodi začínají zjevovat přízraky. Cestou do přístavu se za podivných okolností začnou ztrácet členové posádky. Hrůza z neznámého nepřítele a boj o život promění jejich cestu v opravdové peklo. (TV Nova)

angel.CZ

Jeden z mojich NEJ filmů.Kdykoliv se na to rád kouknu jen nechápu proč má tak malé hodnocení.Moje hodnocení (a horory/thrillery já rád) 95% ()

ktzc

Slibný rozjezd, slibný průběh a totálně doblbaný konec. Dvě hvězdy za těch pár lekaček, ostatní nestojí ani za řeč. ()

vitac.

Na začátku musím upozornit, že nejsem znalcem žánru, strašidelných filmů jsem zatím mnoho neviděl a bojím se u lecčeho;) A teď tedy už můj samotný nefundovaný názor. Loď duchů se mi líbila po vizuální a hudební stránce - řízná hudba Mudvayne v deštivé noci na širém oceánu, odrazy měsíčního svitu od hladiny titěrnými okny do útrob čtyřicet let staré majestátní lodi, hm... Děj nic moc, hlavně že se vše nakonec tak nějak vysvětlí. (Nemůžu ovšem tvrdit, že by mi bylo vše jasné.) U hororu bych očekával, že napětí bude gradovat, ale já zažil lekání a chvíle napětí zejména v první cca polovině filmu, pak se tiše vytratilo... Jo a abych nezapomněl - Francesca dobrá;) Slabší tři, co bych od takového filmu čekal, to jsem přibližně dostal. ()

ramislav

Dost nudný film s uboze ohraným námětem. Pár scének bylo docela povedených, ale to bohužel nestačí. Radši se nezmiňuji ani o otřesných hereckých výkonech... 35%. ()

CRYPT

Když vidím jak je tento film podhodnocován, trošku mne to mrzí - jeden z nejzábavnějších HORRORů pro mne jednoznačná 5. Celý film mne neskutečně bavil, ani chviličku jsem se nenudil. Považuji jej za jeden z nejlepších filmových snímků, co jsem kdy viděl. ()

habertek

Jakože celý film je tak na 3*...chvílema i nuda, ale úvodní ,,přesekávačka" a scénka, kde je vlastně vysvětleno co se na lodi stalo stojí za to!!! Tenhle horůrek je prostě originál! Znáš ten horor ne? Neznám....No ten jak tam to ocelový lanko přeseká ty lidi! Ajó...:) ()

Barrymore

Béčkový ne moc strašidelný horor. Příběh o chtivosti. Posádka lovců vraků lodí dostane informaci o poloze starého zaoceánského parníku výměnou za podíl z nálezu. Vydají se na cestu, loď naleznou a následně i bedny zlata, které převážela a které se staly osudným alespoň pro dvě plně obsazené lodě. Popravdě, nebýt závěru filmu, brzo bych na něj zapomněla (za něj čtvrtá hvězdička). Nejvíce, kromě závěru, mě zaujaly „duchařské“ pasáže s prolínáním minulosti. Za nestrašidelný horor tedy 75 %. ()

Levak.Bob

Při sledování tohoto filmu vám asi přestane jít o to ho vůbec dokoukat a možná právě to může způsobit že se vám tu a tam budou některé části zdát dobré. Bohužel ambice filmu překonalo nepatřičné zpracování, nicméně se na to dá dívat. ()

Paja.93

Takovej horůrek, na který jsem koukala jako menší na VHS. Líbila se mi scéna se strunou a krásná zpěvačka v červených šatech, samozřejmě ještě zaživa. Je to tak spíš na jednou kouknutí, ale závěrečný soundtrack je opravdu dobrej! ()

Stejšn

Je to takový strašidlácký filmek spíš pro televizi, definoval bych to jako soft horor. Jak už spousta lidí napsalo - žádná překvapení, lekačky bez leknutí, rutinní snímek. Ale loď vypadá pěkně a na scény se dobře dívá, třeba celý ten flashback o původních událostech je moc pěkný. A vypadá jak z Dylan Doga. Von vlastně i ten hlavní čert připomíná Dylan Doga. Za ten flashback a za úvod se špagátem dvě hvězdičky a jednu další za pěkný vizuál. ()

AlexUnited

Nedajte sa odradiť nízkym hodnotením! Je to vcelku bežná vec, že hocijaká blbosť tu zvykne mať cez 75% a takéto filmové lahôdky bývajú hlboko podhodnotené. Toto je jeden špičkový horor s výborným hereckým obsadením a s nezabudnuteľnými (často aj vtipnými) scénkami (plus prirátajme slušný soundtrack). Pointu neriešim, podstatné je že som sa slušne bavil a film si dokonale užíval aj po opakovaných zhliadnutiach. ()

Brano

Jediná dobrá scéna je tá úvodná. Ostatok je len veľká nuda. Film, ktorému chýba napätie a strašidelná atmosféra, teda hlavné parametre mysteriózneho hororu. Herecké výkony tiež neboli najpresvedčivejšie. Námet zaujímavý, ale autori z neho dostali minimum, čo je škoda. ()

subic

Já na tom byl kdysi v kině a asi jediné zajímavé je tam to lano, jak téměř všechny na palubě přeřízne, jinak to moc neuchvátilo. ()

walkingdead

Atraktivní téma, slušné obsazení... no a to je bohužel asi všechno kladné, co se o tomhle filmu dá říct. Béčkový "horor", který se nějakým omylem dostal do kin, bez pořádné atmosféry, bez pořádného děje a vývoje a s jen minimem zajímavých scén. Jako televizní film by to možná 3 hvězdy sneslo. ()