Loď duchů

V Beringově moři je nalezena luxusní zaoceánská loď Antonia Garza, která je z dosud nevyjasněných příčin od roku 1953 pohřešovaná. Na takovou loď má právo ten, kdo ji objeví a přiveze do přístavu. Nálezci se domluví, že si ji ponechají, což se později ukáže jako nejhorší rozhodnutí jejich života. Loď je opuštěná a poškozená. Začnou ji opravovat, a protože vraky nehledají jen tak z dobré vůle, ale pro peníze, zajímají se především o to, co na lodi je a co by se dalo zpeněžit. Brzy se ale začnou dít podivné věci. Jednotlivým členům posádky se na lodi začínají zjevovat přízraky. Cestou do přístavu se za podivných okolností začnou ztrácet členové posádky. Hrůza z neznámého nepřítele a boj o život promění jejich cestu v opravdové peklo. (TV Nova)

otík

Stylový horor založený na lekacích scénách více než na nechutných záběrech. A za tu první scénu s uvolněným ocelovým lanem na palubě to je za 4 hvězdičky. A asi i proto, že mám slabost pro sympatickou Juliannu Marguliesovou. ()

zombkiler

Vezl jsem se na téhle ptákovině i s ostatníma duchama.Třeba jsem také duch ale tenhle nemá moc s duchama společného spíš je to duchařská porno komedie.50% ()

Nivenx

Lod' duchů je docela povedená duchařinka s vynikajícími herci. Jen nechápu zde to hodnocení. Ano lekačky tam byly a na mě vůbec nafungovali, ale scénář a příběh mě vážně vzal a několik scén bylo vygradováno tak, že šel mráz po zádech a obzvlášt' docela povedený konec z toho dělá lehký nadprůměr. Parádní hudba, dobré triky a příběh taky ušel. Já jsem spokojený a jako odlehčovák to funguje naprosto precizně. 55% ()

fantoci

Rutinně zvládnutí duchařský horor v tradičním pojetí, kdy se skupinka dobrých brání skupince přízračných... a zlých. ()

Estrellita

Předvídatelná pointa je globálním ničitelem hororů, proto si vážím jednoho každého, který mě z nějakého důvodu překvapí. Tenhle to bohužel neudělal. Jedná se o standardní duchařinu, která je sice pohádkovější, než by měl horor být, mně se ale líbí lodní prostory a celkově zkoumání starých věcí, takže v podstatě jsem na to i přes určitou naivitu koukala ráda. Akorát mě naštvalo, že to dopadlo tak, jak jsem čekala... No, i přesto - viděla jsem už MNOHEM větší kraviny. 59% ()

Sokkk_y

Nesnáším duchařské filmy odehrávající se na lodích, a proto nesnášim tenhle film. Už je to ohraný námět, a tak si myslím, že by páni z Hollywoodu mohli vymyslet něco nového. Film má absurdní děj, otřesné vizuální efekty a strašné výkony až na Gabriela Byrnea. Ovšem není to zas tak hrozné, abych dal odpadový odpad!.... ()

lennyd

Skupina záchranářů okolo kapitána Murphyho (Gabriel Byrne) se zabývá hledáním pohřešovaných lodí - a se znalostí práva o nálezech v mezinárodních vodách jim to nese slušné peníze. Nicméně, když se dozví o dlouho ztracené výletní lodi Antonia Graza, ani na chvilku neváhají a jdou znovu do akce. Ale Antonina Graza není obyčejná loď, a tragédie, které se na ní staly, tuto loď poznamenaly navždy... Nemůžu si pomoc, ale mne se Loď duchů docela líbí (i když pravda, teď jsem film viděl asi potřetí a chvilkama jsem se už i nudil). Ale že by děj byl až tak úplně trapný se mi ani nezdá (resp. znám spoustu mnohem horších), herci jsou taktéž v daném žánru docela ok (škoda že neměl víc prostoru Gabriel Byrne). Lekačky jsou na těch správných místech a minimálně za úvodní scénu (jednu z nejkrvavějších v historii filmu) si film ty 3hvězdičky zaslouží.. ()

Raven0

Dvě hvězdy za pěknou scénu s lanem, která všechny lidi pěkně naporcuje. I když... Originální to zrovna nebylo (Resident Evil). Jinak je tento film hluboký podprůměr. Bez atmosféry, s komickými hereckými výkony apod... Nuda. ()

anli

Beckovy thrillerovy horor,ktery ma stokrat opisovany scenar a pribeh,kde se tentokrat parta lidi potuluje po vraku jakesi stare a proklete lodi.Nic noveho pod sluncem a rezie taky nepredvadi zadny zazrak,ale uz jsem videl mnohem horsi pokusy na podobne tema.Navic Julianna Margulies ukazuje,ze umi hrat nejen v "Pohotovosti" a Gabryel Byrne ji skvele sekunduje.Takze celkove nejde o zady velky film,ale ani zadny vylozeny pruserek.Obcas se divak trochu(nebo vic)vyleka a ja davam zcela prresne slusne prumernych 50%. ()

noriaki

Velice sympaticky obsazené béčko, které se může pochlubit skvělou taneční scénou a působivou "vysvětlující" pasáží. Bohužel tísnivá atmosféra se i tak nedostavila. Ghost Ship je spíš mysteriózní thriller než regulérní horor. Lekačky moc nefungují, zápletka nijak nepřekvapí a závěrečný twist se dá odtušit. Dojmu to neublížilo. Skvělá Emily Browning a slušný Desmond Harrington. Přál jsem oboum lepší kariéru. ()

VanTom

Logiku či originalitu fabrikovaného duchařského béčka nemá cenu komentovat, ovšem hrůzostrašné prostředí dekády pohřešovaného, prorezlého zaoceánského parníku "z pekla", to už je jiná káva. Není to chytrý filmařský klenot a digitální triky sotva dosáhnou na průměr, ale v rámci žánru se takhle nízkému hodnocení zde (49 %) divím. ()

davidek

Velmi dobře propracované efekty. Začátek mě uchvátil tak, že jsem se podíval na celý film. Bohužel od půlky už jsem se trochu nudil. ()