Rozpočet $40miliónovTržby USA $17,860,280Tržby Celosvetovo $23,202,444(28.4.2009)

Spočátku jsem si v rozpacích říkal, zda skutečně má jít o hraný film nebo záznam nějaké výroční estrády. Dlouhý úvod před nástupem Dixie na scénu se dost vlekl, naštěstí se pak zlepšily nejen vystoupení Eddieho, Arta a spol., ale i celý film. Pořádně prostříhat první půlhodinu a současně z té poslední pak zase ubrat z přítomného pátosu (spomalené sekvence z útoků ve válce byly až omšelým klišé) by dle mého názoru rozhodně prospělo. Ne proto, aby film zde přilákal vedle čtyřky statistikářů i skutečné diváky, ale skrze mé osobní dojmy. Radši bych si nostalgicky laděný snímek ve znamení swingové muziky a současně procházky po poválečných amerických dějinách užil bez rušivých prvků v podobě rozvláčnější stopáže či někdy až zbytečných patriotistických výlevů. I přes tyhle výhrady ale budu vzpomínat na pěkný kousek s tematicky zajímavým exkursem, stylovou atmosféru pramenící z podmanivé muziky a skvělými výkony Bette Midlerové a Jamese Caana. Těm se nejen podařilo podmanit si opakovaně to své publikum, ale v závěrečné kapitole filmu i uvěřitelně zestárnout. A byť mě velkolepá kulisa se světelně blikající vlajkou Spojených států iritovala a důchodkyně na jevišti v růžových šatech k tomu téměř děsila, i tak na tom slavnostním závěru oceňuji hezké završení vztahové linky mezi Dixie a Eddym, které se povedlo. 70%(13.9.2020)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Herečka HR - Bette Midler(31.3.2004)

Síce Dixia Leonardová je fiktívnou postavou, jej osud však vychádza zo skutočných príbehov umelcov, ktorí v v priebehu trvania 2. svetovej vojny na vojnových frontoch zabávali a motivovali amerických vojakov. Dixia spoločne so Eddiem Sparksom spievali americkým vojakom hlavne v Severnej Afrike a Británii. Ale film poukazuje aj na tienistú stránku v amerických dejinách, tak podobnú čistkám v Československu v 50 tych rokoch a to dramatická doba honu na čarodejnice v podobe podozrenia zo sympatii ku komunizmu, viď film Dobrú noc a veľa šťastia, 2005.(16.1.2016)

• mandes

rozpočet : $40 million tržby celosvetovo : $23,202,444(2.1.2007)

• - Natáčelo se od 2. ledna do 8. května 1991 ve státě Kalifornie v USA, konkrétně v přírodní rezervaci Inyo National Forest, a ve městech Santa Clarita a Los Angeles. (BMW12)