Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

Jizni Tlapa

Při nabití pomyslného filmového kvéru střílim první ránu za samotný námět/ příběh, který je jednoduchý, a však tak nějak lákavý a se smítkem originality. Druhou kulku vystřeluji za herecké obsazení, které (i přes J.Hartnetta, kterého neshledávám nikterak zajímavým)se svých rolí (obzvlášť Lucy Liu) zhostilo na jedničku. Třetí pálím za originální nápad se zakončením naruby. Čtvrtou střelu vysílám za dotažený scénář, který může hláškami hrdě konkurovat nejednomu gangsta "tarantino" filmu a samotnou pátou guli uděluji za precizní hudební doprovod! ()

Mirokukii

Kriminální thriller, který mi naštěstí přišel jako komedie s romantickým koncem. Atmosféra tu nebyla až tak hutná, jak by asi bylo potřeba. Jednoduchá zápletka zabalená do zamotanýho kabátu mě vůbec nevadila, ani mě něják neurážela. Naopak film se tím pro mě stal zajímavým a zábavným. Bruce Willis si zde odvádí svůj standart nájemnýho zabijáka a já musím vyzdvihnout Lucy Liu, která mi konečně přišla roztomilá, a její postava byla do děje nejvíc zapálená. ()

Beky

...jeden z filmů, který se tváří, že by mohl přinést na plátna zajímavou zápletku ( ona je, ale asi jen 45min. ) s ještě zajímavějším rozuzlením....nedokázal jsem si po celou dobu představit konec filmu, fakt ne, pokud scénárista chtěl aby to skončilo pekelně zajímavě.....ale on nechtěl, posledních 15min. bylo pro mě nudným utrpením, a konec se tak stal fraškou!!!!...čistých 60%!! Jednou větou: Někdy je méně více a někdy ani to nejlepší herecké obsazení nevytáhne film z čistého průměru. ()

Tomasso001

Výborně obsazený film a možná jen proto jsem se přiklonil ke čtyřem hvězdám. Jinak celý film jsem se pohyboval od nudy k zábavě a poslouchal hlášky od dobrých k neposlouchatelným, ale nakonec jako celek se mi to líbilo. V porovnáním s jinými filmy tohoto žánru v poslední době... ()

uhlajz

Když čtu některé komentáře, tak se mi zdá, že jsem asi koukal na jiný film:-) Mě to přišlo dost dobrý, a po dlouhé době pořádný akční film, který ani chvíli nenudil. ()

drederik

Začátek slušně navnadil, prostředek chvílemi lehce pokulhával, ale překvapivé vyvrcholení opět zvedlo film zpět do sedla. Bruce to snad celý odehrál jen s jediným výrazem ve tváři, ale on si to může dovolit. Výborný bylo i jak oba mafiánský bossové a nepřátelé na sebe koukej z okna v protilehlých domech... ()

tomxxx

Chabý pokus o Pulp Fiction? Ani náhodou, s PF se to srovnávat skoro nedá, je to něco jiného. Originální a naivně pojatá krimi s množstvím nadsázek a krve. Bruce nezklamal i ve vedlejší roli. ()

PierrevanH

Spousta filmů má výborný děj i konec, některé mají také dobrý děj, ale konec to naprosto sprasí. U tohohle filmu jsem tak nějak páběrkoval, ale posledních asi 20 minut mně nadchlo. Verdikt děj nic moc, výborný konec - tři a půl hvězdy. ()

lennyd

Slevin (Josh Harnett) neprožívá právě nejšťastnější období svého života. Ze svého domova je vyhozen, přítelkyně mu zahýbá a tak hází vše za hlavu, a vydává se do New Yorku za přítelem Nickem Fisherem. Toho zde ale nenachází, zato nachází jeho sympatickou sousedku (Lucy Liu). Když si konečně Slevin začíná myslet, že se na něj obrátilo štěstí, zjišťuje, že jeho kamarád Nick šlápl na kuří oko šéfům dvou nepřátelských mafiánských rodin v New Yorku (každému zvlášť samozřejmě), a oba touží Nicka využít pro svoje pikle vůči druhému. A když Nick není k dispozici, na řadu se dostává právě Slevin ... Už první scéna napovídá, že Lucky Number Slevin nebude jen tak obyčejný film. A opravdu, čím dále jsem se vžíval do příběhu Slevina, tím víc jsem se bavil (I když se musím neskromně přiznat, že to rozuzlení jsem zhruba od polovičky filmu začínal tušit). Harnetta (podobně jako Kutchera) považuji za nastupující hereckou generaci, která jednou ty staré páky nahradí, a tímto filmem dokázal, že mu herectví není vůbec cizí. Celkově celý film stáhl na sebe, a herecká esa jako je Bruce Willis, Morgan Freeman, Stanley Tucci či Ben Kingsley mu zde jen přicmrndávají. Roli Lucy Liu jsem dvakrát nepobral, ale pro oživení filmového plátna je určitě Lucy ideální... ()

lumiros

Super gangsterka se skvělým obsazením, jen ten český název jaksi pokulhává po originálním. Kdy už sakra přestane někdo vymýšlet tyto rádoby komerční názvy a ponechá ty opravdivé? No to asi brečím na špatném hrobě. ()

Master19

Ze začátku to vypadá na zajímavou kombinační hříčku s výborným hereckým obsazením. I kamera je čerstvá a spousta záběru zajímavých. Kupodivu velmi rychle se okouká a nastupuje ohraná zápletka a herecká dominance Joshe Hartnetta, jež film ubíjejí až do konce. Z filmu tak opravdu dojem zanechávají jen detaily vybavení domácnosti, dekorace a nábytek - jako by to byl nějaký magazín moderního bydlení. ()

dANo

Kvalita filmu je hlavne vo vynikajúcom hereckom obsadení, ktoré sľubovalo celkom zaujímavý zážitok... Nakoniec ostalo len pri sľube, keďže samotný príbeh je miestami dosť mätúci a aj napriek akčnému rozbehu sa veľké finále nekonalo a prekvapivý záver vôbec nie je až taký prekvapivý. Tieto zápory však z mojho hodnotenia ubrali len 1*, čo znamená, že to bez výhrad odporúčam. ()

JohnSmith

Takový filmy mám rád.Až do konc netuším kde je zakopanej pes a čekám a čekám až se dočkám a jsem spokojenej. Jo a nevíte někdo,kde se daj taový skleňený šachy sehnat? ()

Tomesh

"Najal jsem tě na tuhle práci, aby to nevypadalo jako práce, ale tohleto mi práci zatraceně připomíná nebo Charlie Chaplin dělal konkurz na dvojníka Chralieho Chaplina a skončil třetí." Pár dobrejch hlášek a především hodně známých xichtů. Když přistoupíte na McGuiganovu hru, tak se to celkem dá. Mimochodem už druhý film (ten první byl Arizona Dream), který jsem během tří dnů viděl a byl v něm odkaz na Hitchcockovo na Sever severozápadní linkou. To je znamení. ()

PanFilmov

Skvelý film, brutálna zápletka, celý dej prebiehal so skrytou pravdou, ktorá sa na konci nečakane objavila a celá vysvetlila, z chlapíka, ktorý sa len "náhodou" dostal do maléru za svojho kamoša, čo dlží dvom gangstrom strašné prachy sa vykľuje zabijak vycvičený iným zabijakom, ktorému tí istý gangstri pred rokmi zabili rodinu, no ja som pozeral ako puk jak sa to celé na konci zvrtlo, najviac ma dostal ten policajt,ktorý po ňom išiel, prosto super filmová záležitosť. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)