Puberťácka blbosť, ktorá ma bavila ? No asi tak nejak. Kotek a Mádl sa slušne rozbehli a je to dosť zaujímavá dvojka na to, aby utiahli celý film. Príbeh nie je nič moc (ale o ten tu ani nejde) a celkovo postavy tiež nie, vlastne celý film je len zbúchaný, aby dobre fungoval a aby bavil a až na niektoré nudné pasáže za seba môžem povedať, že som sa celkom dobre bavil. Vtipy sa fakt podarili a herecké ženské obsadenie na čele s krásnou (Slovenkou) Andreou Kerestešovou (a s Terezou Voříškovou) tiež. Jedna s tých českých jednohubiek, ktoré sú technicky dobre zvládnuté, hudobne dobre naladené a občas aj pobavia. 65% - 3*(23.1.2013)

• Legas

Nejdříve bych chtěl film pochválit za to, že byl opravdu vtipný. Několikrát jsem se od srdce opravdu zasmál (znásilnění Kotka intelektuální nymfomankou aj.). To ale nic nemění na trapnosti mnohých scén (všechny s tím malým neposedným capartem). Snowborďáci drželi vcelku pohromadě, ale Rafťáci jsou pouze náhodným shlukem vtipných scének a samostatných reklamních skečů (!!!) na tucet výrobků. Tak odporný product replacement jsem v životě neviděl. Tvoří asi 20% filmu, ruší při sledování a mnohé události jsou mu ve filmu podřízeny. Jen jsem čekal, kdy se Kotek s Mádlem obrátí během "raftování" (btw ve filmu vyjma pár vteřin žádný rafting nehledejte) přímo na kameru a řeknou něco jako "čistěte si zuby pastou XY". Fuj!!! Karel Janák navíc propadl super-extra-cool klipové režii, jenomže si pozapomněl zjistit pravidla a nesmyslně plácá jeden rádoby-efektní záběr přes druhý. Rafťáci se tváří světově, přitom jsou jen vtipnějším Kameňákem. Zábava to byla, ale ta ÚROVEŇ ...(22.4.2006)

První dojmy? Holky jsou "hot" (možná až moc :-), kluci zase do pohody, humor vynechává, Janák přitvrzuje a slušné procento lidí hýká nadšením. Ano, bude to hit. Přestože by si pes Seznam s žízňodestruktorem Spritem zasloužili leda tak nakopat do p.... "pouzder." Sice pořád nechápu, že někoho baví točit tři roky filmy o dvou vytlemencích, co si chtěj štrejchnout, nestíhám, co je vtipného na karambolech aut, loďěk a zničených stanů, ale nakonec si stejně musím říct "proč koneckonců ne". S Panicem v kinech mě momentálně žádný radikální důvod proti nenapadá...(2.3.2006)

Asi jsem k teenagerské komedii domácí provenience více benevolentní, nebo jsem zkrátka sledováním těchto filmů vyměk´ :-) Každopádně mi to stále připadá asi dvěstěkrát méně trapné než Prcičky. Karel zkrátka vyměnil zimu za léto, hory za řeku, aby holky mohly shodit všechno, co je tíží, ale ostatní ponechal. Ve špatném ovšem též. Já jsem prostě čekal, do čeho jdu a také se mi to potvdrilo. PS dějová linie "dospělých" je samozřejmě natolik nehluboká, jako ta "dětská", ale má aspoň lepší herce (zvlášť Oldřich Navrátil.)(2.5.2006)

• novoten

Jakkoli se hlavní dvojice snaží, nejde to. Všechno skřípe víc než minule, vedlejší postavy jsou protivné (překvapivě v čele s Navrátilem), hudbě chybí výraznější motiv a ústřední song se oposlouchá už v průběhu filmu. Vše tak zachraňují Kotek, Mádl a záplava nádherných koček, které sice neumějí hrát, ale těžkopádné hlášky dokážou přežvýkat se ctí. Pocit zbytečně velkého zklamání ale zůstává. Čekal jsem, že Janák na cestě pobavit napraví chyby z minula - ne, že jejich počet výrazně navrší.(11.6.2006)

• - Filmovalo se na řece Ohře, u Svatošských skal, na hradu Loket, Rožmberku nad Vltavou, v Praze a vesnici Rájov. (M.B)

• - Ve scéně, kdy Honzík (Matyáš Valenta) vyndavá z ohniště uhlík, aby ho dal pod botu Filipovi (Jiří Mádl), je uhlík hnědý. Když ho ale podstrkuje pod botu, je rudý. (G3niu5)

• - Ve scéně, kdy po Filipovi (Jiří Mádl) vrhá Franta sekyru, je při prvním hodu vidět vlevo dole ruka, která sekyru zasekne do dřeva. (Tera257)