Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Každý pokus Filipa Kaštana přijít o panictví končí nezdarem, ne-li přímo katastrofou. Pokud jde o sex, neklape to ani Blance a Pavlovi, rodičům jeho kamaráda Danyho. Terapeut jim doporučí, aby se vydali do míst, kde se společným sexem kdysi začínali. Blíží se prázdniny, a zatímco se rodiče snaží přemluvit babičku, aby týden pohlídala malého Honzíka, postrach rodiny Dany plánuje s Filipem prázdniny, na kterých už to konečně musí vyjít. A neodradí je ani to, že Filip po posledním milostném průšvihu musí za trest odjet pracovat na statek moravského strýce. Cestou ale vystoupí a zanedlouho je v kempu, kde už na něj čeká Dany. Vzápětí však kluci s hrůzou zjistí, že ve stejném kempu se ubytovali i Danyho rodiče. A co je horší, okamžitě Danymu svěří Honzíka, kterého babička odmítla hlídat. Ani to však manželům nepomůže, protože se k nim vetře dávný kamarád, tělocvikář Bořek, který tu vede dívčí vodácký kurz. Díky Honzíkovým vylomeninám se Dany a Filip seznámí s dívkami z Bořkova kurzu, jejich pokusy o sblížení však selhávají... (TV Nova)

(více)

Recenze (734)

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Určitě nejsou Rafťáci horží než Snowboarďáci, ale teď jde o to, jestli je to klad ;-) ... Spoustu nevychytaných nebo naopak moc samoúčelných věcí (v ději, výkony všech dívek, opravdu okatý product placement, ...) kompenzuje pár povedených štípů, dobrý střih a vůbec tempo filmu a stále solidně hrající ústřední duo Mádl s Kotkem. Film nemá větší ambice než pobavit mladé publikum a to podle mě celkem splňuje. ()

Cival 

všechny recenze uživatele

První dojmy? Holky jsou "hot" (možná až moc :-), kluci zase do pohody, humor vynechává, Janák přitvrzuje a slušné procento lidí hýká nadšením. Ano, bude to hit. Přestože by si pes Seznam s žízňodestruktorem Spritem zasloužili leda tak nakopat do p.... "pouzder." Sice pořád nechápu, že někoho baví točit tři roky filmy o dvou vytlemencích, co si chtěj štrejchnout, nestíhám, co je vtipného na karambolech aut, loďěk a zničených stanů, ale nakonec si stejně musím říct "proč koneckonců ne". S Panicem v kinech mě momentálně žádný radikální důvod proti nenapadá... ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Oceňuji, že na rozdíl od filmu Panic je nanic se zde neobnažují pouze ženy starší šedesáti let, ale jinak toho není mnoho, co by stálo za pochvalu. Kotel s Pádlem hrají mizerně, výborně se tudíž doplňují, jdouc ruku v ruce s režií. Ta doplácí na svou snahu působit „übercool“ a vyvolává spíše lítost, než efekt spadlé tlamy. Lítost nad tím, kterak se chlapec z Čech chtěl vyrovnat svým americkým vzorům, leč nevyrovnal. Pravda, nedá se říct, že bych se nudil a cítil tak trapně jako u předcházejících Snowboarďáků, jednou jsem se dokonce i uchechtl, ale člověk by čekal výraznější posun kupředu. Navíc mě neskutečným způsobem iritovala, když pominu spoustu, spoustu jiných věcí, jakási zvrácená „filozofie“ Rafťáků i většiny ostatních teenagerských komedií: osoby starší třiceti let jsou zabedněná paka, která nic nechápou a zaslouží si být leda tak zesměšňováni + všechny dívky se chovají jako pitomé slepice a jako takové mohou „sloužit“ k jedinému účelu. Překvapuje, mě, že k druhému problému, typickému opravdu pro všechny dosavadní české teen komedie, se zatím hlasitěji nevyjádřily zdejší feministky. Asi to nepovažují za problém hodný komentáře, kdo by ostatně bral vážně názor prezentovaný zábavou natolik pokleslého charakteru. 40% Zajímavé komentáře: Brouk, castor, hudryhudry, MoiJe, Triple H ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Asi jsem k teenagerské komedii domácí provenience více benevolentní, nebo jsem zkrátka sledováním těchto filmů vyměk´ :-) Každopádně mi to stále připadá asi dvěstěkrát méně trapné než Prcičky. Karel zkrátka vyměnil zimu za léto, hory za řeku, aby holky mohly shodit všechno, co je tíží, ale ostatní ponechal. Ve špatném ovšem též. Já jsem prostě čekal, do čeho jdu a také se mi to potvdrilo. PS dějová linie "dospělých" je samozřejmě natolik nehluboká, jako ta "dětská", ale má aspoň lepší herce (zvlášť Oldřich Navrátil.) ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Spíše je to za 2 a půl hvězdičky, ale vzhledem k faktu, že jsem očekával ještě větší blbost, než byli Snowboarďáci, což se nenaplnilo, jsem se přiklonil nakonec ke třem. Tentokrát se musím přiznat, že mě pár scének i pobavilo, i když se vesměs ve filmu vyskytoval lehce křečovitý humor. O nějaké logice příběhu nemůže být ani řeč, prostě se udělala základní kostra a na ni se tvůrci snažili nabalit více či méně vtipné scénky, ať už tam logicky seděly, či ne. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (37)

  • Když jdou holky do kopce u hradu Kašperk, jde do kopce i Radka (Tereza Vořísková), avšak ihned poté jde na věž hradu, kde shodí trubku shora věže. (Natally21)
  • Režisér Karel Janák nebyl spokojený s produkcí svého debutu – Snowboarďáci (2004), a proto si jeho volné pokračování vyrobil ve vlastní režii se stejným štábem. Rovněž marketing byl masívnější, kromě soundtracku se do obchodů dostaly také výrobky s logem filmu. (imro)
  • Andrea Kerestéšová v roli Kláry měla na některé choulostivější scény dublérku. (Specs)

Související novinky

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil…

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Před několika dny, 23. března začal režisér Karel Janák točit svůj nový film Ro(c)k podvraťáků. Po veleúspěšných, ale veskrze spíše velice jednoduchých teeny komediích Snowboarďáci a Rafťáci by se…

Reklama

Reklama