"Ty máš fakt kozy a bobra? A kde je pěstujete? Někde ve chlívku?" Jako zkušený zoolog odpověď na tuto otázku znám, ale s raftováním jsem neměl vůbec žádnou zkušenost a sledováním tohoto snímku se to nijak výrazně nezlepšilo. Protože ono o to raftování zase tolik nešlo. Šlo o jízdu na loďkách, trabantu, čtyřkolce, Klárce, Radce či Vendule a na tom všem bych se s těmi dvěma nadrženými trotly prohnal celkem s chutí. V mladším věku bych si však to puberťácké pnutí v kalhotách rozhodně užil rozhodně o něco více než nyní.(10.8.2016)

Koniec koncov, nebola to až taká dementina, ako som čakala, keď to porovnám s úrovňou niektorých amerických komédií. Teenegerské, české a v celku pozeratelné, aj keď tá situačná komika neskutočne udierala do očí. Herci celkom hrali a občas som sa dokonca aj rehotala, takže hodnotím to ako ďalší priemerný neurážlivý teenegerský kvázi film, ktorý stopercentne uspokojí filmové chúťky hormonálne nevybúrených teenegerov.(13.7.2006)

Rafťáci nejsou zas tak špatným filmem až na to, že v zápletce je tzv. na oko stejný se Snowboarďáky. Celý film při sledování srovnáváte s ním ale nakonec zjistíte, že i když je zápletkově totožný dá se ze scénáře ještě něco vytlouct. Ač se ve filmu objevilo plno známých herců neherců (D. Hašek) nejvíce se mi z herců co měli ve filmu jen pár vět líbil Čtvrtníček, který mě po dvou větách s jeho nechápavě blbým ksichtem dokázal rozesmál :o) Akorát tvůrci mohli opustit trochu reklamy (Sprite, kterého tam bylo až nenápadně hodně a internetový portál Seznam)(30.5.2006)

Pro pubertální jedince určitě dobrá věc na představivost, že zažijí něco podobnýho, ale co si budeme povídat, deset krasavic najednou je docela hardcore a jen tak se to nepovede... no možná vůbec. A to znásilnění takovou kočkou, jakou Terezka je, snad zažije jen Hádek :-( __ Dvojka Kotek & Mádl opět ruluje a tentokrát je humor ostřejší a dospělejší. Obsazení potěší. SOundtrack slabší, ale stále dobrej.(6.8.2009)

• novoten

Jakkoli se hlavní dvojice snaží, nejde to. Všechno skřípe víc než minule, vedlejší postavy jsou protivné (překvapivě v čele s Navrátilem), hudbě chybí výraznější motiv a ústřední song se oposlouchá už v průběhu filmu. Vše tak zachraňují Kotek, Mádl a záplava nádherných koček, které sice neumějí hrát, ale těžkopádné hlášky dokážou přežvýkat se ctí. Pocit zbytečně velkého zklamání ale zůstává. Čekal jsem, že Janák na cestě pobavit napraví chyby z minula - ne, že jejich počet výrazně navrší.(11.6.2006)

• - Domnělý hrad Kašperk, na který se rodiče vydávají na kole, je ve skutečnosti hrad Loket. Kašperk najdeme na Šumavě, byl založen roku 1356 Karlem IV. k ochraně zlatých dolů. Naopak Loket leží v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, založen byl ve 13. století na místě starého slovanského hradiště. Vzdušnou čarou jsou od sebe přibližně 130 km. (TheNine)

• - Celkem se štáb pohyboval mezi sedmdesáti lokacemi. Scény na vodě se natáčely na Vltavě v úseku od Českého Krumlova k Českým Budějovicím. Natáčelo se také v jihočeské vesničce Rožmitál na Šumavě. (Specs)

• - Režisér Karel Janák nebyl spokojený s produkcí svého debutu – Snowboarďáci (2004), a proto si jeho volné pokračování vyrobil ve vlastní režii se stejným štábem. Rovněž marketing byl masívnější, kromě soundtracku se do obchodů dostaly také výrobky s logem filmu. (imro)