Stejne jako v pripade Snowboardaku mile prekvapeni. Janak to s mladejma hercema umi, mozna proto, ze se sam chova jak pako. No ale kazdopadne diky tomu vzniknul pohodovej film, kde se nemusi premejslet a jen slusne bavit. Skoro bych rek, ze je tohle lepsi nez Snowboardaci, ale je to v podstate to samy. Obcas tu je nakej masakralni vtip nebo hlaska a do toho naka ta akce, vetsinou na vode a hlavni dvojka chce vopichat "rostenky", proste Snowboardaci na vode. Ale i kdyz vtipu tu zas neni tolik, kolik mohlo bejt a ty akce na vode jsou uz misty unavny, celkove to je slusne zabavny a svizny, kamera solidni a hudba pohodova. A Madl s Kotkem se tam hodi, navic Madl uz nevypada tak debilne. Z ostatnich stoji za zminku par slusnejch vedlejsich postav, jako babicka, Steindler a hlavne banda sexy holek. Akorat mi prislo, ze spoustu vtipu a hlasek sem uz videl v jinejch filmech, takze je tohle krapet vykradacka a ty reklamy na Seznam, Bueno a Sprite byly otravny. Ted uz zbejva Janakovi jen natocit Prasaky a bude mit peknou trilogii.(24.9.2007)

Asi jsem k teenagerské komedii domácí provenience více benevolentní, nebo jsem zkrátka sledováním těchto filmů vyměk´ :-) Každopádně mi to stále připadá asi dvěstěkrát méně trapné než Prcičky. Karel zkrátka vyměnil zimu za léto, hory za řeku, aby holky mohly shodit všechno, co je tíží, ale ostatní ponechal. Ve špatném ovšem též. Já jsem prostě čekal, do čeho jdu a také se mi to potvdrilo. PS dějová linie "dospělých" je samozřejmě natolik nehluboká, jako ta "dětská", ale má aspoň lepší herce (zvlášť Oldřich Navrátil.)(2.5.2006)

Spíše je to za 2 a půl hvězdičky, ale vzhledem k faktu, že jsem očekával ještě větší blbost, než byli Snowboarďáci, což se nenaplnilo, jsem se přiklonil nakonec ke třem. Tentokrát se musím přiznat, že mě pár scének i pobavilo, i když se vesměs ve filmu vyskytoval lehce křečovitý humor. O nějaké logice příběhu nemůže být ani řeč, prostě se udělala základní kostra a na ni se tvůrci snažili nabalit více či méně vtipné scénky, ať už tam logicky seděly, či ne.(24.10.2006)

V době premiéry filmu jsem zrovna chtěl sbalit jednu osmnáctku co vypadala na třicet. V rámci poviného testování co všechno jsem ochoten pro slečnu udělat, jsme šli i na film Rafťáci. Samozřejmě, abych se dobře prodal dělal jsem, že tento film není pro mě, ale že jsem jí rád dělal společnost. Druhý den ráno jsem z její postele psal SMS kámošovi "Musíme jít na Rafťáky je to děsná zábava."(6.3.2007)

"Ty máš fakt kozy a bobra? A kde je pěstujete? Někde ve chlívku?" Jako zkušený zoolog odpověď na tuto otázku znám, ale s raftováním jsem neměl vůbec žádnou zkušenost a sledováním tohoto snímku se to nijak výrazně nezlepšilo. Protože ono o to raftování zase tolik nešlo. Šlo o jízdu na loďkách, trabantu, čtyřkolce, Klárce, Radce či Vendule a na tom všem bych se s těmi dvěma nadrženými trotly prohnal celkem s chutí. V mladším věku bych si však to puberťácké pnutí v kalhotách rozhodně užil rozhodně o něco více než nyní.(10.8.2016)

• - Hlavním sponzorem filmu byla společnost Gumotex, a. s. Břeclav, která mimo jiné vyrábí i rafty. Slavnostní premiéra filmu se proto konala v břeclavském kině Koruna. (funhouse)

• - Pro snímání akčních sekvencí v rozbouřené vodě vyrobili filmaři speciální konstrukci na raft. Na ni pak zavěsili kameru, jejíž pohyb se tak stabilizoval. (Specs)

• - Film navštívilo v kinech 694 595 diváků a vydělal 66 456 401 Kč. (Pumiiix)