Každý pokus Filipa Kaštana přijít o panictví končí nezdarem, ne-li přímo katastrofou. Pokud jde o sex, neklape to ani Blance a Pavlovi, rodičům jeho kamaráda Danyho. Terapeut jim doporučí, aby se vydali do míst, kde se společným sexem kdysi začínali. Blíží se prázdniny, a zatímco se rodiče snaží přemluvit babičku, aby týden pohlídala malého Honzíka, postrach rodiny Dany plánuje s Filipem prázdniny, na kterých už to konečně musí vyjít. A neodradí je ani to, že Filip po posledním milostném průšvihu musí za trest odjet pracovat na statek moravského strýce. Cestou ale vystoupí a zanedlouho je v kempu, kde už na něj čeká Dany. Vzápětí však kluci s hrůzou zjistí, že ve stejném kempu se ubytovali i Danyho rodiče. A co je horší, okamžitě Danymu svěří Honzíka, kterého babička odmítla hlídat. Ani to však manželům nepomůže, protože se k nim vetře dávný kamarád, tělocvikář Bořek, který tu vede dívčí vodácký kurz. Díky Honzíkovým vylomeninám se Dany a Filip seznámí s dívkami z Bořkova kurzu, jejich pokusy o sblížení však selhávají... (TV Nova)

genetique

'Rafťáci' sú ďalší dôvod, prečo dúfať, že týmto smerom sa česká kinematografia poberať nebude. Na to máme dosť vypatlaných amerických filmárov. 'Snowboarďáci' na to mali ešte právo, ale toto už je len omieľanie, ktoré ak bude pokračovať, už úspech nebude. Aspoň nie v takejto kvalite. Navyše nezaúradoval ani Dan Bárta a tak som si nemohol ani pohmkávať. A prekvapivo nepomohlo ani širšie babské obsadenie. Naopak, zachraňovali to tí starší. 65%. ()

Boogeyman

Vzhledem k tomu, že jsem na to koukal od dvo do čtyrech ráno a neusnul jsem to znamená, že jsem se velmi dobře bavil! Je to příjemnej vtipnej (občas velmi) film! Klidně víc takových Janákových filmů! Lidi aspoň budou chodit do kina na český filmy a já se příjemně pobavím, když budu mít volnou chvíli! Kotek s Mádlem mi taky vůbec nevaděj a hudba se mi líbí velice! ()

salahadin

Rafťáci aneb Seznam, najdu tam co (dávno) znám. Dvě hvězdy dávám za dva vtipy, u kterých jsem opravdu zasmál (ožrala, kterýmu strčí Mádl mobil, aby přesvědčil máti, že je u strýce a malej brácha, co opakuje teenagerovský hemzy holkám na lodi), jinak spousta scén bylo skutečně trapných, přitažených za uši, skoro všudypřítomný product placement iritoval ještě víc než Dannyho malej brácha. Vtipy jsou ohrané a na jedno brdo jako u Snowboarďáků, takže doufám, že Janák buď změní noty nebo přestane točit. Jestli tohle je vrchol žánru komedie, co Češi dokáží natočit, tak bůh s námi:-/ JDoufám, že Janák nebude tak dlouho točit svoje "komedie", dokud se fakt nepřejí i teenagrům! Možná se potom zase ujme kvalitní komedie, kdo ví. ()

Vančura

Když jsem teď po letech dostal chuť to vidět znovu, skoro jsem užasl, jak moc mi to přišlo vtipné. Jasně, místy je to humor fakt debilní, ale nemůžu si pomoct a smál jsem se u toho tak strašně moc, jako už dlouho ne. Když si k tomu přičtu super obsazení, lokace, soundtrack, jakož si skutečnost, že se z toho už dnes stalo slušné retro (což je nejvíc vidět asi na těch dobových předpotopních mobilech), tak prostě za sebe říkám, že to vůbec není tak špatné, jak by se mohlo zdát. ()

T2

Rozpočet CZK30miliónov($1,5miliona)║Tržby Celosvetovo $2,947,079(Česká republika a Slovensko)║ Zatiaľ najzábavnejší počin trojice Janák - Kotek - Madl aj keď to nevybočuje zo zaužívaných šľapajach zo Snowbordákov, nájde sa tu slušné množstvo vydarených a teda hlavne komických scénok, nehovoriac už o dávkovaní rybím tukom, chudák malí chlapec. Škoda že je citeľne vidieť inšpiráciu Americkými teen komédiami. /videl v kine: 60%/ ()

• Filmovalo se na řece Ohře, u Svatošských skal, na hradu Loket, Rožmberku nad Vltavou, v Praze a vesnici Rájov. (M.B)
  • Andrea Kerestéšová v roli Kláry měla na některé choulostivější scény dublérku. (Specs)
  • Ve scéně, kdy Honzík (Matyáš Valenta) vyndavá z ohniště uhlík, aby ho dal pod botu Filipovi (Jiří Mádl), je uhlík hnědý. Když ho ale podstrkuje pod botu, je rudý. (G3niu5)

Související novinky

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil… (více)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Před několika dny, 23. března začal režisér Karel Janák točit svůj nový film Ro(c)k podvraťáků. Po veleúspěšných, ale veskrze spíše velice jednoduchých teeny komediích Snowboarďáci a Rafťáci by se… (více)