Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Každý pokus Filipa Kaštana přijít o panictví končí nezdarem, ne-li přímo katastrofou. Pokud jde o sex, neklape to ani Blance a Pavlovi, rodičům jeho kamaráda Danyho. Terapeut jim doporučí, aby se vydali do míst, kde se společným sexem kdysi začínali. Blíží se prázdniny, a zatímco se rodiče snaží přemluvit babičku, aby týden pohlídala malého Honzíka, postrach rodiny Dany plánuje s Filipem prázdniny, na kterých už to konečně musí vyjít. A neodradí je ani to, že Filip po posledním milostném průšvihu musí za trest odjet pracovat na statek moravského strýce. Cestou ale vystoupí a zanedlouho je v kempu, kde už na něj čeká Dany. Vzápětí však kluci s hrůzou zjistí, že ve stejném kempu se ubytovali i Danyho rodiče. A co je horší, okamžitě Danymu svěří Honzíka, kterého babička odmítla hlídat. Ani to však manželům nepomůže, protože se k nim vetře dávný kamarád, tělocvikář Bořek, který tu vede dívčí vodácký kurz. Díky Honzíkovým vylomeninám se Dany a Filip seznámí s dívkami z Bořkova kurzu, jejich pokusy o sblížení však selhávají... (TV Nova)

(více)

Recenze (739)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Ano člověk se musí obrnit proti českému amatérismu a taky nehledat smysl většiny scén. Přistoupil jsem na tato pravidla a film se mi líbí s každou další reprízou více a více. Nečekal jsem že tohle někdy řeknu o filmu Karla Janáka, ale oproti ubohostem posledních let, jsou Rafťáči dobře promazaný stroj, který nenudí a příjemně ubíhá. Navíc se zde vyskytuje nebezpečné množství krásných dívek. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Určitě nejsou Rafťáci horží než Snowboarďáci, ale teď jde o to, jestli je to klad ;-) ... Spoustu nevychytaných nebo naopak moc samoúčelných věcí (v ději, výkony všech dívek, opravdu okatý product placement, ...) kompenzuje pár povedených štípů, dobrý střih a vůbec tempo filmu a stále solidně hrající ústřední duo Mádl s Kotkem. Film nemá větší ambice než pobavit mladé publikum a to podle mě celkem splňuje. ()

Reklama

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Méně slov, více činů a především nějaké akce. Povrchní až jednoduchý humor kolikrát postrádající špetku nějaké inteligence, některé pasáže byly k zoufání nudné, některé situace nesnesitelně absurdní a korunu tomu všemu daly především herecké výkony některých ne(herců), které byly skoro nekoukatelné Film se sice zaměřuje úplně na něco jiného a chybí mu nejen nějaká podstatná zápletka. A, hromada nesmyslných neštěstí, různých pádů, bouraček a nehod, to dobrý film neudělá. Jinak tedy alespoň dobrý, no, i když, jak říkám, bez nějaké podstatné zápletky. Vojtek s Kotkem jako prvotřídní ne(milovníci) se zatím navíc, pokud budou hrát v takových to filmech, bohužel, nezmůžou, už aby jednou pro vždy dospěli a bude pokoj:-). Stále si říkám, že jako partneři hrát spolu moc neumějí, ale, když hrají jeden bez druhého, ještě to jde, něco pravdy na tom bude.. Freimanová se Šteindlerem celkem ušli, ale také tak trochu přehrávali a chvílemi byli opravdu i směšní. Mladé prciny ještě opravdu mladé, ale už přesně věděly, co chtějí, a to se mě líbilo.. Duchoslav alias Viky Cabadaj-no comment, něco tak strašného jsem doposud neviděl. Jednoznačně nejlepší a stále si udržující svůj vysoký herecký standard byl jednoznačně Oldřich Navrátil. Scéna s Haškem ke konci filmu byla navíc a byl to spíš takový úlet:-). Na české poměry tedy dobré, jinak bohužel jen slabší průměr, stále se máme stále co učit, zatím jsme tak na úrovni těch německých teenagerovských filmů. Nejsem velkým nadšencem ani obdivovatelem filmů tohoto druhu , přesto jsem se chvílemi nenudil, třináctkám nebo čtrnáctkám, které určují i sledovanost, vřele doporučuji:-) Do třetice ale už pánové vážně radši ne:-) Zima-sníh a Léto-voda už byly, takže, s čím přijdete příště, pánové...? ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Sice Kotka s Mádlem fakt moc rád nemam, ale musim uznat, že tohle se jim povedlo. Od začátku to je výborně zábavný, svižný a nechybí ani netrapný a dokonale vtipný scénky s Milanem Šteindlerem nebo Oldřichem Navrátilem. Je teda pravda, že ke konci, už to přece jenom trochu ztrácí dech a situace se mírně opakujou, ale i tak sem se nadočekávání bavil a výběr hudby nebyl vůbec špatnej, i když to nebyla taková ta typická teenagerovská hudba ()

Deimos 

všechny recenze uživatele

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +výborné obsazení, výborní herci, u mnoha scén jsem se strašně bavil -hudba mě tolik nezaujala, ke konci působí trošku natahovaně/// Je to ještě lepší než Snowboarďáci. Sice je to více střeštěné a bláznivé, ale je to taky hodně moc zábavné. V kině to asi musel být zážitek. Doma jsem na to kouknul s bráchem a jsme vytlemení ještě teď. Kadence vtipů je velká, jejich úroveň není příliš trapná. Teď mám rozdívaný film Holky, moře Ibiza a pokud bych měl srovnávat, tak Rafťáci jsou klenot mezi teen filmy. Výtečně jsem se bavil./// Celkem 88%/// ()

Galerie (24)

Zajímavosti (40)

  • Ve scéně, kdy Honzík (Matyáš Valenta) vyndavá z ohniště uhlík, aby ho dal pod botu Filipovi (Jiří Mádl), je uhlík hnědý. Když ho ale podstrkuje pod botu, je rudý. (G3niu5)
  • Domnělý hrad Kašperk, na který se rodiče vydávají na kole, je ve skutečnosti hrad Loket. Kašperk najdeme na Šumavě, byl založen roku 1356 Karlem IV. k ochraně zlatých dolů. Naopak Loket leží v chráněné krajinné oblasti Slavkovský les, založen byl ve 13. století na místě starého slovanského hradiště. Vzdušnou čarou jsou od sebe přibližně 130 km. (TheNine)

Související novinky

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil… (více)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Před několika dny, 23. března začal režisér Karel Janák točit svůj nový film Ro(c)k podvraťáků. Po veleúspěšných, ale veskrze spíše velice jednoduchých teeny komediích Snowboarďáci a Rafťáci by se… (více)

Reklama

Reklama