• Legas

Nejdříve bych chtěl film pochválit za to, že byl opravdu vtipný. Několikrát jsem se od srdce opravdu zasmál (znásilnění Kotka intelektuální nymfomankou aj.). To ale nic nemění na trapnosti mnohých scén (všechny s tím malým neposedným capartem). Snowborďáci drželi vcelku pohromadě, ale Rafťáci jsou pouze náhodným shlukem vtipných scének a samostatných reklamních skečů (!!!) na tucet výrobků. Tak odporný product replacement jsem v životě neviděl. Tvoří asi 20% filmu, ruší při sledování a mnohé události jsou mu ve filmu podřízeny. Jen jsem čekal, kdy se Kotek s Mádlem obrátí během "raftování" (btw ve filmu vyjma pár vteřin žádný rafting nehledejte) přímo na kameru a řeknou něco jako "čistěte si zuby pastou XY". Fuj!!! Karel Janák navíc propadl super-extra-cool klipové režii, jenomže si pozapomněl zjistit pravidla a nesmyslně plácá jeden rádoby-efektní záběr přes druhý. Rafťáci se tváří světově, přitom jsou jen vtipnějším Kameňákem. Zábava to byla, ale ta ÚROVEŇ ...(22.4.2006)

• igi B.

Pár ffftipných momentů (asi fakt jen dva, kdy jsem se opravdu od srdce zasmál), vyplavených řekou trapnosti, žvanění a pitvořením kašpara Šteindlera. Jestli tohle má být komedie pro dnešní puberťáky, tož snad budiž, ale potěšpámbů generaci, která takovou pičovinu přijme za svou a divák obecně pak za (mo)mentální mládežnicko-lidové měřítko zábavy. Tihle rafťáci se můžou plavit tak leda říčným proudem současné tuzemské pisskultury. A mít se na pozoru před jakoukoli >hloubkou< , v níž by utopili poslední zbytky něčeho, čemu se snad ještě dá říct humor a filmové umění!... :-// - - - - - (Poprvé viděno 30.8.2008 na tv Nova, komentář zde jako (b)análně mnohý - 30.8.2008)(30.8.2008)

Asi jsem k teenagerské komedii domácí provenience více benevolentní, nebo jsem zkrátka sledováním těchto filmů vyměk´ :-) Každopádně mi to stále připadá asi dvěstěkrát méně trapné než Prcičky. Karel zkrátka vyměnil zimu za léto, hory za řeku, aby holky mohly shodit všechno, co je tíží, ale ostatní ponechal. Ve špatném ovšem též. Já jsem prostě čekal, do čeho jdu a také se mi to potvdrilo. PS dějová linie "dospělých" je samozřejmě natolik nehluboká, jako ta "dětská", ale má aspoň lepší herce (zvlášť Oldřich Navrátil.)(2.5.2006)

Scénář: Karel Janák, Tomáš Holeček, Jan Prušenovský .. Reklama na českou turistiku a pár sponzorských produktů. To jako hlavní zápor úvodem. Dále příběh - to samé co minule, jen v jiném balení a vodou tekutou, nikoli zmrzlou. Zápletka je jasná, být panic se nenosí a tak kluci vyráží zasunout, tentokrát k řece. Následné scény s holkami (nejhezčí z nich je Radka:)) jsou potom sice dosti naivní, ale některé trapasy určitě rozesmějí. Vtipných scén bylo mnoho, některé sice nefungují a ve výsledku působí hloupě, ale na několika místech jsem se vážně nasmál a upřímně, celkově jsem se dobře bavil a dá se říct, že o chloupek více než u Snowboarďáků. Hudební složka mi tentokrát nepřišla tak dobrá, zato spousta vedlejších postav rozhodně potěšila. Karel Janák je hravý režisér, ale tohle téma už je doufám vyčerpané a nedočkáme se eskapád kluků ještě na jaře a podzim. Z několika scén sice dýchá chlad loňského léta, během něhož film vzniknul, ale slunce tam také svitne a prohřeje atmosféru. Stejně je na tom i film jako takový - místy šedivý, místy krásně prosluněný.. 70%.(18.5.2006)

Je těžké pro rodiče pokusit se o ,,návrat ke kořenům“, když s sebou mají lepidla na průsery Mádla a Kotka, malého Honzíka (což je vyloženě dáreček), Bořka (kterého kurz přežití v divočině je samozničující), a to vše pod (bohužel kraťoučkým dohledem) ,,plavčíka“ Čtvrtníčka. Všude se pohybuje spousta ,,pouzder“, bohužel smůla se nemusí lepit pouze na ,,pinďoura“..... . Sem tam nějaký gag (vtipnej), ústřední dvojice, která je v pohodě a dokáže utáhnout film, svižná muzika a ženský (mladý). Třeba situaci ve sprše nebo se sekyrníkem jsem si užil. A Šteindler s Freimanovou si museli užít celý natáčení. Co víc bych od teenagerovské komedie mohl chtít? Možná jen toho bobra...(10.11.2006)

• - Filmovalo se na řece Ohře, u Svatošských skal, na hradu Loket, Rožmberku nad Vltavou, v Praze a vesnici Rájov. (M.B)

• - Když jdou holky do kopce u hradu Kašperk, jde do kopce i Radka (Tereza Vořísková), avšak ihned poté jde na věž hradu, kde shodí trubku shora věže. (Natally21)

• - Natáčelo se od 1. července do 15. srpna 2005. (hippyman)