Oproti "Snowboarďákům" jsou pro mne "Rafťáci" velice příjemným překvapením. Ne že by zdejší humor byl bůhví jak inteligentní, ale bavil jsem se mnohem víc. Je to možná i tím, že léto, voda a výlety jsou mi mnohem bližší, než zima, hory a lyže. Takže nic extra, ale jako oddechovka svůj účel plní. 50%.(26.6.2009)

• Djkoma

Myslel jsem si, že Snowboardáky nic netrumfne, ale opět jsem se spletl. Karel Janák se pro mě stal jen tím panákem vzadu, který točí dokola to samé, aby ze stejných dětí jako předtím dostal aspon nějaké spropitné. Nedivil bych se, kdyby jeho třetí film měl opět stejné obsazení, možná zase hromadu holek v malých podprsenkách a plavkách (to aby vynikli jejich malá prsa), možná k nim přidá další jednu vyhaslou hvězdičku českého filmového nebe a hromadu prcičkových vtipů a trapasů. Kotek a Mádl to už nezvládaj a trapný Kotkovy kecy o panictví Mádla a jeho snaze mu pomoct, která se změní ve snahu užít si s tou, která se Mádlovi líbí nejvíc... Sakra, tohle je představa o dnešní mládeži nebo kde žijem? Chcete ukazovat tohle všechno, ale nechcete aby tohle vaše děti dělali? Karlíku Janáku doufám, že tvoje děti se podle tvých filmů chovají a určitě jsi za to rád :)(27.10.2006)

Rafťáci se mi zdají o něco horší, než jsou Snowboarďáci. Myšlenka vrznout si je tu mnohonásobně silnější, spíš bych volil mírnější cestu a netlačit tolik na pilu. Vtipné scény jsou trošičku okopírované, ale některé i přesto hodně pobavily. Potěšil kývající se most u obce Svatošské skály, kde jsme byli se základkou na výletě.(20.1.2013)

Je těžké pro rodiče pokusit se o ,,návrat ke kořenům“, když s sebou mají lepidla na průsery Mádla a Kotka, malého Honzíka (což je vyloženě dáreček), Bořka (kterého kurz přežití v divočině je samozničující), a to vše pod (bohužel kraťoučkým dohledem) ,,plavčíka“ Čtvrtníčka. Všude se pohybuje spousta ,,pouzder“, bohužel smůla se nemusí lepit pouze na ,,pinďoura“..... . Sem tam nějaký gag (vtipnej), ústřední dvojice, která je v pohodě a dokáže utáhnout film, svižná muzika a ženský (mladý). Třeba situaci ve sprše nebo se sekyrníkem jsem si užil. A Šteindler s Freimanovou si museli užít celý natáčení. Co víc bych od teenagerovské komedie mohl chtít? Možná jen toho bobra...(10.11.2006)

Asi jsem k teenagerské komedii domácí provenience více benevolentní, nebo jsem zkrátka sledováním těchto filmů vyměk´ :-) Každopádně mi to stále připadá asi dvěstěkrát méně trapné než Prcičky. Karel zkrátka vyměnil zimu za léto, hory za řeku, aby holky mohly shodit všechno, co je tíží, ale ostatní ponechal. Ve špatném ovšem též. Já jsem prostě čekal, do čeho jdu a také se mi to potvdrilo. PS dějová linie "dospělých" je samozřejmě natolik nehluboká, jako ta "dětská", ale má aspoň lepší herce (zvlášť Oldřich Navrátil.)(2.5.2006)

• - Ve scéně, kde malý Honzík (Matyáš Valenta) dává Vendule (Eliška Křenková) na raftu napít z láhve, Vendula chvíli pije, při střihu pádluje, pak zase pije a v zápětí zase pádluje. (Tera257)

• - Ve chvíli, kdy Honzík (Matyáš Valenta) přistihne rodiče v lese, maminka (Veronika Freimanová) vstává a v další scéně vstává znovu. (Tera257)

• - Scénář byl hotov na konci března 2005, premiéra filmu proběhla na začátku téhož měsíce o rok později. (hippyman)