Rafťáci nejsou zas tak špatným filmem až na to, že v zápletce je tzv. na oko stejný se Snowboarďáky. Celý film při sledování srovnáváte s ním ale nakonec zjistíte, že i když je zápletkově totožný dá se ze scénáře ještě něco vytlouct. Ač se ve filmu objevilo plno známých herců neherců (D. Hašek) nejvíce se mi z herců co měli ve filmu jen pár vět líbil Čtvrtníček, který mě po dvou větách s jeho nechápavě blbým ksichtem dokázal rozesmál :o) Akorát tvůrci mohli opustit trochu reklamy (Sprite, kterého tam bylo až nenápadně hodně a internetový portál Seznam)(30.5.2006)

Spíše je to za 2 a půl hvězdičky, ale vzhledem k faktu, že jsem očekával ještě větší blbost, než byli Snowboarďáci, což se nenaplnilo, jsem se přiklonil nakonec ke třem. Tentokrát se musím přiznat, že mě pár scének i pobavilo, i když se vesměs ve filmu vyskytoval lehce křečovitý humor. O nějaké logice příběhu nemůže být ani řeč, prostě se udělala základní kostra a na ni se tvůrci snažili nabalit více či méně vtipné scénky, ať už tam logicky seděly, či ne.(24.10.2006)

Ale jo, nakonec jsou Rafťáci lepší než Snowboarďáci. Kotek s Mádlem už tak trapně nepůsobí a dokonce se jim povedlo i pár vtípků. Vtípky se dařily i jiným a vedlejší postavy zahrály také dobře (spící ožrala, plavčík, babička...). Freimanová se Šteindlerem také nezklamali... Dokonce bylo i přeholkováno, což se mi samozřejmě líbilo, i když pochybuji, že bych narazil na tolik hotties pohromadě. Hudební stránka za moc nestojí, kamera s režií taky ne, vše ale vyvažuje slušný spád a příjemné prostředí. Janák svou další teenage komedií nic nezkazil, naopak, upustil od trapnosti a celkově se o hvězdičku polepšil.(25.10.2006)

O dost lepší jak podobná komedie se stejnou hereckou dvojkou Snowboardáci. zde bylo více vtipných scén a také lepší prostředí filmu. Herecké obsazené bylo rovněž dobré. Nejvíc mě bavil Oldřich Navrátil, který hrál přímo dokonale. Výhrady by se tu našly, ale moc jich nebylo. Vojtěch Kotek mi to nějak nevadil - nato, že ho nemusím. Dobré písně, dobrá hudba. Takže ve výsledku menší český trhák. Hodnotím na zasloužených 92% = *****(28.11.2012)

Rozpočet CZK30miliónov($1,5miliona)║Tržby Celosvetovo $2,947,079(Česká republika a Slovensko)║ Zatiaľ najzábavnejší počin trojice Janák - Kotek - Madl aj keď to nevybočuje zo zaužívaných šľapajach zo Snowbordákov, nájde sa tu slušné množstvo vydarených a teda hlavne komických scénok, nehovoriac už o dávkovaní rybím tukom, chudák malí chlapec. Škoda že je citeľne vidieť inšpiráciu Americkými teen komédiami. /videl v kine: 60%/(18.1.2008)

• - Malou roli si ve filmu střihl i slavný český hokejový brankář Dominik Hašek. V závěru filmu hraje záchranáře, šplhajícího po žebříku na skálu. (ricky4)

• - Slovenka Andrea Kerestešová v době vzmiku filmu ještě vůbec neovládala češtinu, proto ji v roli Kláry při postsynchronech nadabovala Andrea Elsnerová. (funhouse)

• - Hlavním sponzorem filmu byla společnost Gumotex, a. s. Břeclav, která mimo jiné vyrábí i rafty. Slavnostní premiéra filmu se proto konala v břeclavském kině Koruna. (funhouse)