Každý pokus Filipa Kaštana přijít o panictví končí nezdarem, ne-li přímo katastrofou. Pokud jde o sex, neklape to ani Blance a Pavlovi, rodičům jeho kamaráda Danyho. Terapeut jim doporučí, aby se vydali do míst, kde se společným sexem kdysi začínali. Blíží se prázdniny, a zatímco se rodiče snaží přemluvit babičku, aby týden pohlídala malého Honzíka, postrach rodiny Dany plánuje s Filipem prázdniny, na kterých už to konečně musí vyjít. A neodradí je ani to, že Filip po posledním milostném průšvihu musí za trest odjet pracovat na statek moravského strýce. Cestou ale vystoupí a zanedlouho je v kempu, kde už na něj čeká Dany. Vzápětí však kluci s hrůzou zjistí, že ve stejném kempu se ubytovali i Danyho rodiče. A co je horší, okamžitě Danymu svěří Honzíka, kterého babička odmítla hlídat. Ani to však manželům nepomůže, protože se k nim vetře dávný kamarád, tělocvikář Bořek, který tu vede dívčí vodácký kurz. Díky Honzíkovým vylomeninám se Dany a Filip seznámí s dívkami z Bořkova kurzu, jejich pokusy o sblížení však selhávají... (TV Nova)

MM_Ramone

Vojtěch Kotek a Jiří Mádl. To vám bola svojho času velice populárna herecká dvojica pubertálnych mamľasov. V roku 2004 mali premieru ako "Snowboarďáci" a o dva roky neskôr, v roku 2006, sa objavili v spoločnom filme ako "Rafťáci" a tiež aj ako rockoví podvraťáci. Vždy to bolo v kostrbatej réžii bohovsky coolového trotla Karla Janák. No či už Mádla s koKotekom štylizoval do úlohy snowborďákov, podvraťákov či ako v tomto prípade nadržaných rafťákov, vždy sa mi to zdalo trapné, nezábavné a blbé. * ()

Renton

Scénář: Karel Janák, Tomáš Holeček, Jan Prušenovský .. Reklama na českou turistiku a pár sponzorských produktů. To jako hlavní zápor úvodem. Dále příběh - to samé co minule, jen v jiném balení a vodou tekutou, nikoli zmrzlou. Zápletka je jasná, být panic se nenosí a tak kluci vyráží zasunout, tentokrát k řece. Následné scény s holkami (nejhezčí z nich je Radka:)) jsou potom sice dosti naivní, ale některé trapasy určitě rozesmějí. Vtipných scén bylo mnoho, některé sice nefungují a ve výsledku působí hloupě, ale na několika místech jsem se vážně nasmál a upřímně, celkově jsem se dobře bavil a dá se říct, že o chloupek více než u Snowboarďáků. Hudební složka mi tentokrát nepřišla tak dobrá, zato spousta vedlejších postav rozhodně potěšila. Karel Janák je hravý režisér, ale tohle téma už je doufám vyčerpané a nedočkáme se eskapád kluků ještě na jaře a podzim. Z několika scén sice dýchá chlad loňského léta, během něhož film vzniknul, ale slunce tam také svitne a prohřeje atmosféru. Stejně je na tom i film jako takový - místy šedivý, místy krásně prosluněný.. 70%. ()

Dudek odpad!

Uff, tak tohle byla opravdu muka. Otevřel jsem si svůj oblíbený nápoj Sprite a zvědavě číhal, co to na nás ten Janák zase připravil. Musím se přiznat, že ač jsem nic neočekával, byl jsem dost zklamán. Nepsané pravidlo kinematografie zní, že pokračování – i když za to bychom Rafťáky považovat neměli - musí být ve všech ohledech monstróznější než původní film. Uznejte sami, že je to nesmysl, neboť každý spíše ocení když je všeho tak akorát. To si ovšem Janák neuvědomuje a silně přitvrzuje. Ke starým známým – i když novým – postavám připisuje legračního klučinu, jehož vzor byl nejspíše Dennis známý jako postrach ulice, ještě legračnější babičku, nešetří ani na laciných vtipech – i když podle reakcí okolí nejspíše fungují – a aby toho nebylo málo přidává dívky, což je největší klad tohoto celého filmu. Ani režisérské zlepšení není patrné, právě naopak. Janák si pohrává s různými efekty, které snímek ještě více narušují, neboť jsou použity v naprosto zbytečných chvílích. Musím se přiznat, že na rozdíl od některých zdejších uživatelů, jsem se pár vtípkům zasmál, i když to byly zrovna ty chvíle, kdy celý sál hrobově mlčel nebo konstatoval, jací jsou hlavní hrdinové blbci. No celkově vzato se jedná o další pokračování Kameňáku s novými postavami, které nekazí jen špatný scénář, ale také špatné herecké výkony, ubohý děj, nezajímavá režie, trapné vtípky a Dominik Hašek. 20% ()

Hal_Moore

Ale jo, nakonec jsou Rafťáci lepší než Snowboarďáci. Kotek s Mádlem už tak trapně nepůsobí a dokonce se jim povedlo i pár vtípků. Vtípky se dařily i jiným a vedlejší postavy zahrály také dobře (spící ožrala, plavčík, babička...). Freimanová se Šteindlerem také nezklamali... Dokonce bylo i přeholkováno, což se mi samozřejmě líbilo, i když pochybuji, že bych narazil na tolik hotties pohromadě. Hudební stránka za moc nestojí, kamera s režií taky ne, vše ale vyvažuje slušný spád a příjemné prostředí. Janák svou další teenage komedií nic nezkazil, naopak, upustil od trapnosti a celkově se o hvězdičku polepšil. ()

Malarkey

Rafťáci nejsou zas tak špatným filmem až na to, že v zápletce je tzv. na oko stejný se Snowboarďáky. Celý film při sledování srovnáváte s ním ale nakonec zjistíte, že i když je zápletkově totožný dá se ze scénáře ještě něco vytlouct. Ač se ve filmu objevilo plno známých herců neherců (D. Hašek) nejvíce se mi z herců co měli ve filmu jen pár vět líbil Čtvrtníček, který mě po dvou větách s jeho nechápavě blbým ksichtem dokázal rozesmál :o) Akorát tvůrci mohli opustit trochu reklamy (Sprite, kterého tam bylo až nenápadně hodně a internetový portál Seznam) ()

• Ve scéně, kdy Radka (Tereza Voříčková) přelézá na Kašperku záchody, přeleze na pravý záchod, později však vyjde z levého. (G3niu5)
  • Pro snímání akčních sekvencí v rozbouřené vodě vyrobili filmaři speciální konstrukci na raft. Na ni pak zavěsili kameru, jejíž pohyb se tak stabilizoval. (Specs)

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil… (více)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006