Rafťáci se mi zdají o něco horší, než jsou Snowboarďáci. Myšlenka vrznout si je tu mnohonásobně silnější, spíš bych volil mírnější cestu a netlačit tolik na pilu. Vtipné scény jsou trošičku okopírované, ale některé i přesto hodně pobavily. Potěšil kývající se most u obce Svatošské skály, kde jsme byli se základkou na výletě.(20.1.2013)

• Sobis87

Snowboarďáci mě celkem pobavili, ale znovu bych je vidět nemusel. Rafťáci se snaží svézt na úspěchu svého předchůdce a věčina dnešní mládeže se na to chytla. Nikomu vůbec nevadí, že se jedná stále o to samé, změnilo se jen prostředí, jména postav a stejní herci hrají typově stejné postavy. Filmaři se spoléhali na to, že diváky uspokojí několik málo vydařených vtípku, které přebíjí větší množství těch trapných. Postavy hláškují za každou cenu a působí to velmi křečovitě. Akční scény se vždy napřed "oznámí" ná stupem kytarové písničky a akce graduje spolu s ní. Napoprvé to je příjemné zpestření, ale po několikátém opakování to bohužel už nudí. Na druhou stranu ale musím pochválit samotnou akci, která je natočená celkem dynamicky...na české poměry. Dále se zdá, že tvůrci propadli "kouzlu" dělení obrazu a při každé příležitosti ho do filmu vsunou. Co se týká filmových výkonů, herci své repliky odříkávají jakoby bez života, bez dynamiky a gradace. A když už se snaží o nějakou gradaci, tak přehrávají. Jsme svědky průměrných televizních výkonů a nejvíce mi iritovali představitelé hlavních rolí Vojta Kotek s Jirkou Mádlem, kteří se snaží být "cool" za každou cenu, ož rozhodně není dobře. Co tedy od Rafťáků očekávat? Scénář, který existuje jen jako záminka ke spoustě gagům proměnlivých kvalit, plno pubertálních vtípků s především sexuální tématikou, rádobykultovní hlášky, které nemají na to být kultovními, podprůměrné herecké výkony, režiji, která nic nekazí, ale ani ničím film neobohacuje, chytlavé skladby a samozřejmě pro tento žánr nezbytnou nahotu. Pokud vám to stačí, tak budete spokojeni. Já jsem se ale většinu času nudil. Slabé dvě hvězdičky.(4.7.2006)

Rafťáci nejsou zas tak špatným filmem až na to, že v zápletce je tzv. na oko stejný se Snowboarďáky. Celý film při sledování srovnáváte s ním ale nakonec zjistíte, že i když je zápletkově totožný dá se ze scénáře ještě něco vytlouct. Ač se ve filmu objevilo plno známých herců neherců (D. Hašek) nejvíce se mi z herců co měli ve filmu jen pár vět líbil Čtvrtníček, který mě po dvou větách s jeho nechápavě blbým ksichtem dokázal rozesmál :o) Akorát tvůrci mohli opustit trochu reklamy (Sprite, kterého tam bylo až nenápadně hodně a internetový portál Seznam)(30.5.2006)

Sice Kotka s Mádlem fakt moc rád nemam, ale musim uznat, že tohle se jim povedlo. Od začátku to je výborně zábavný, svižný a nechybí ani netrapný a dokonale vtipný scénky s Milanem Šteindlerem nebo Oldřichem Navrátilem. Je teda pravda, že ke konci, už to přece jenom trochu ztrácí dech a situace se mírně opakujou, ale i tak sem se nadočekávání bavil a výběr hudby nebyl vůbec špatnej, i když to nebyla taková ta typická teenagerovská hudba(7.10.2007)

DVD/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Efekty 9/10/// +výborné obsazení, výborní herci, u mnoha scén jsem se strašně bavil -hudba mě tolik nezaujala, ke konci působí trošku natahovaně/// Je to ještě lepší než Snowboarďáci. Sice je to více střeštěné a bláznivé, ale je to taky hodně moc zábavné. V kině to asi musel být zážitek. Doma jsem na to kouknul s bráchem a jsme vytlemení ještě teď. Kadence vtipů je velká, jejich úroveň není příliš trapná. Teď mám rozdívaný film Holky, moře Ibiza a pokud bych měl srovnávat, tak Rafťáci jsou klenot mezi teen filmy. Výtečně jsem se bavil./// Celkem 88%///(15.1.2009)

• - Při natáčení filmu se spolu seznámili Karel Janák a Veronika Kubařová (Darja), a započal tak jejich dlouholetý vztah. (JoranProvenzano)

• - Ve scéně, kdy Radka (Tereza Voříčková) přelézá na Kašperku záchody, přeleze na pravý záchod, později však vyjde z levého. (G3niu5)

• - Ve scéně, kdy Filip (Jiří Mádl) a Danny (Vojtěch Kotek) přechází řeku, mají mokré nohavice ještě před tím, že vstoupí do vody. (Rill)