Každý pokus Filipa Kaštana přijít o panictví končí nezdarem, ne-li přímo katastrofou. Pokud jde o sex, neklape to ani Blance a Pavlovi, rodičům jeho kamaráda Danyho. Terapeut jim doporučí, aby se vydali do míst, kde se společným sexem kdysi začínali. Blíží se prázdniny, a zatímco se rodiče snaží přemluvit babičku, aby týden pohlídala malého Honzíka, postrach rodiny Dany plánuje s Filipem prázdniny, na kterých už to konečně musí vyjít. A neodradí je ani to, že Filip po posledním milostném průšvihu musí za trest odjet pracovat na statek moravského strýce. Cestou ale vystoupí a zanedlouho je v kempu, kde už na něj čeká Dany. Vzápětí však kluci s hrůzou zjistí, že ve stejném kempu se ubytovali i Danyho rodiče. A co je horší, okamžitě Danymu svěří Honzíka, kterého babička odmítla hlídat. Ani to však manželům nepomůže, protože se k nim vetře dávný kamarád, tělocvikář Bořek, který tu vede dívčí vodácký kurz. Díky Honzíkovým vylomeninám se Dany a Filip seznámí s dívkami z Bořkova kurzu, jejich pokusy o sblížení však selhávají... (TV Nova)

Jurys

Volné pokračovaní se od svého předchůdce tolik neliší. Znovu skvěle splňuje předpoklady teen-komedie, znovu je tu spousta chyb a zoufale špatné slow motion, ale tentokrát je scénář více propracován a sleduje osudy více lidí než Kotka s Mádlem a přijde mi i vtipnější než bylo v případě Snowboarďáků. Za to vše i za hezčí kozi dávám Rafťákům o hvězdu navíc. ()

mistr97

Rafťáci jsou vcelku povedená česká komedie (a to nemám novodobou českou tvorbu příliš rád). Jistě, pár nedostatků by se našlo, nápadem film zrovna nepřekypuje, ale při sledování jsem se nenudil a odpočinul si. Rafťáci tedy splnili to, co bych od takového filmu očekával. ()

Jirkacek

Letní teenagerovskou komedie režiséra Karla Janáka s Vojtou Kotkem a Jirkou Mádlem v hlavních rolích z roku 2006 s názvem Rafťáci jsem si koupil nedlouho po jeho natočení na DVD, ale disk jsem si kupodivu sám nikdy nepustil. Zato děti se na vodáckou komedii dívali několikrát, takže jsem občas viděl pár minut filmu v různých fázích, ale nikdy ne celý. Jednoho večera jsem hledal nějaký jednoduchý film na shlédnutí a oči mi padly právě na Rafťáky. Za chvíli se už disk točil v našem blu-ray přehrávači a já konečně viděl celý 104 minutový film v kuse. Nedělal jsem si nějaké iluze o jeho kvalitě, takže film dokonale splnil svůj účel a několikrát mne perfektně dokázal rozesmát. Postarala se o to zejména zmíněná dvojice hlavních hrdinů, kterými byli středoškoláci Dany (Vojtěch Kotek) a Filip (Jiří Mádl). Ti měli o prázdninách v hlavě jediné - sbalit nějakou holku a pomilovat se s ní, což se jim málem několikrát podařilo, ale vždy jim chyběli ještě jeden malý krůček.Své štěstí chtěli zkusit na dovolené na vodě, kde se měli setkat s dvojicí dívek, které ale dali přednost koupání u moře. Když pak Dany potkal na řece své rodiče (Veronika Freimanová a Milan Šteindler), kteří mu svěřili na hlídání druhého mladšího syna a pěkné nezbedného parchanta v jednom Honzíka (Matyáš Valenta), zdálo se, že plán na přeříznutí nějaké princezny vezme za své. Když se však objevil konvoj loděk a kanoí plný mladých děvčat, zdálo se, že se k nim štěstěna zase obrátila čelem. Pro splnění tužeb dospívajícího teenagera se rozhodli oba udělat maximum a při tom zažili slušnou porci trapasů, velké cestování a navázali nová přátelství. V cestě jim stál nejen otravný rošťák Honzík, kterého bych sám nejradši zabil, ale také vedoucí party dívek Bořek (Oldřich Navrátil), který se znal s Dannyho rodiči a neustále nadbíhal mamince (Veronika Freimanová). Danyho rodiče na vodě chtěli ale především najít zpáteční cestu k sobě samým a to na místech, kde se před 20 lety poznali, čímž děj filmu získal lehce vážnější příměr. Z dalších významných rolí bych jmenoval rozvedenou Filipovu matku (Pavla Tomicová), osamělou a tvrdou k sobě i synovi, který jí svými výstřelky dělal starosti. Nemohu zapomenout na mladé atraktivní dívky a členky vodáckého kurzu, kterýmto tak slušelo při večerním koupání u splavu. Nejvytíženěšjí byla Klára (Andrea Kerestešová), Bořkova roztoužená dcera Vendula (Eliška Křenková), potupená blondýnka Martina (Běla Šarayová) a extrémisticky náruživá Radka (mladá Tereza Voříšková). Výraznou roli ve filmu sehrál také sebevědomý kšeftař a sukničkář Turek (Jan Antonín Duchoslav), Danyho dopálená babička (Jiřina Jirásková), zuřivý alkoholový tramp Šedý vlk (Jiří Helekal), Filipova strašidelně sklerotická babička (Olga Schmidtová), svérázný manželský poradce (Boris Hybner), ohněm vytrestaná hříšnice Marcela (Šárka Vaculíková), či neúnavní hasiči (Pavel Nový a Jiří Ployhar ml.). Jelikož mne rodinná komedie Rafťáci plná zábavy a veselí velmi pobavila, udělil jsem tomuto českému letnímu filmu tři hvězdičky na raftu***. () (méně) (více)

Filooos

Je to prdel. A zárověň unikát....uvidíte zde nejstupidnějsí herecký výkon kdysi brilantního sportovce. Dnes už jen šaška. Naštěstí je jeho role asi jen 5ti sekundová. ()

MatyRock

Hele je to v podstatě to stejný co v předchozím filmu. Akorát zde máme trochu více pozornost na Mádla, naopak na Kotka méně a místo snowboardu je zde raft. Vtipy mě občas vážně od srdce pobavily, někdy byly prostě cringe. Ale jde o český pokus o americkou teenagerskou komedii, což se podle mě, když vezmu v potaz rok 2006 a prostě české podmínky, povedlo. Takže jsem si to užil, mozek jsem nechal ve sklepě a bylo. ()

zuzam

Po Snowboarďácích trochu zklamání. Možná by to lépe fungovallo jako volné pokračování a ne jako samostatný film s prakticky stejnými herci. Ani hudba už není tak chytlavá a trochu víc se tlačí na pilu, teen vtipy už asi došly. Vtipnějši mi přišly pasáže s rodiči. ()

trotlicek odpad!

Chlap bude hodnotit ženský - těch je tam dosti. Ženská bude hodnotit chlapy - těch tam taky pár je. Filmový nadšenec nebude hodnotit nic - fakt tam nic není. :) Česká komedie od Janáka je zbytečným pokračováním Snowboarďáků. ()

MisterSister

Zcela bezpochyb jeden z nejlepších českých filmů z 00s tohoto tisíciletí. Celý film je postaven na intrikách v rodině. Hlavní hrdina uteče z domova pod záminkou návštěvy statku svého moravského strýce. Kam jede? Koitovat. No ale právě, že ne tak úplně! Nejoriginálnější film od vzniku Snowboarders. Ke zhlédnutí doporučuji zhlédnout právě Snowboarders a Breakfast Club. Jinak to pochopíte asi tak, jako místní smetánka. ()

K1K0

Rafťáci je celkom dobra komedia s dobrou atmosférou, určite nie tak ako Snowbordáci, ale ma to kúzlo, nažhavené holky, adrenalín na každom kroku, vtipne scény taka letná táborovka ()

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil… (více)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006