Každý pokus Filipa Kaštana přijít o panictví končí nezdarem, ne-li přímo katastrofou. Pokud jde o sex, neklape to ani Blance a Pavlovi, rodičům jeho kamaráda Danyho. Terapeut jim doporučí, aby se vydali do míst, kde se společným sexem kdysi začínali. Blíží se prázdniny, a zatímco se rodiče snaží přemluvit babičku, aby týden pohlídala malého Honzíka, postrach rodiny Dany plánuje s Filipem prázdniny, na kterých už to konečně musí vyjít. A neodradí je ani to, že Filip po posledním milostném průšvihu musí za trest odjet pracovat na statek moravského strýce. Cestou ale vystoupí a zanedlouho je v kempu, kde už na něj čeká Dany. Vzápětí však kluci s hrůzou zjistí, že ve stejném kempu se ubytovali i Danyho rodiče. A co je horší, okamžitě Danymu svěří Honzíka, kterého babička odmítla hlídat. Ani to však manželům nepomůže, protože se k nim vetře dávný kamarád, tělocvikář Bořek, který tu vede dívčí vodácký kurz. Díky Honzíkovým vylomeninám se Dany a Filip seznámí s dívkami z Bořkova kurzu, jejich pokusy o sblížení však selhávají... (TV Nova)

Had6

Moc jsem od toho filmu nečekal. Nejdřív jsem se musel docela dlouho odhodlávat abych na to vůbec šel do kina. Ale nakonec to nebylo tak hrozné. Několikrát jsem se upřímně zasmál a neřešil jsem, zda-li je to či ono hloupé či nikoliv. Prostě jsem se nachal unášet tím co film nabídne. Sice opět zase téměř o nic nešlo, ale nečekal jsem nijak složitou zápletku. Závěrem ještě jedno: je to zřejmě o chlup lepší než Snowboarďáci... ()

maverick10

Film pro pubertaky pro ktere je v zivote na prvnim miste ulovit nejakou tu rostenku a prijit o panictvi a pokud mozno o nej prichazet kazdy den. Film zalozeny predevsim na trapnych situaci dvou hlavnich postav, ale nejen jich ale i jejich rodicu (coz je jeste smutnejsi). Je to proste Komercni zalezitost ktera ma oslovit predevsim jednu skupinu lidi a jak je videt tak to i splnuje. Hvezdicku davam jen za Dominika!!! ()

ilemas

Nemám rád zimu, ale Snowboarďáci se mi líbili mnohem víc. Až na pár hlášek a sem tam nějaké pousmání se mě to zdá oproti nedávno viděným Snowboarďákům o dost slabší a to mám léto a vodu hodně rád. Hudba mě tentokrát vůbec nesedla, ale i tak je to velmi příjemná letní komedie. ()

Jufonka

No - přiznám se, byla jsem hodně zvědavá. Raftáci se od snowboardáků dosti liší... v tomto filmu mnohem více postav - a hlavně není zde hlavní věc raft, jako v jedničce byl snowboard, což je možná chyba... Kotek a Mádl hrají dobře, mladší brácha také dobrý, ale hlavně vynikající Šteindler! Hudba také šla... Děj byl trošku...polepovaný, nějaké vtípky určené speciálně pro smích - a nikdo se jim nesmál... ale jinak filmeček překvapil, občas vtipný a celkem dobrý,. ()

balba

Perfektní česká komedie , která mě konečně pobavila.Jsem ráda , že se to natačelo u nás -na Svatošských skalach u Lokte.Herecké obsazení bylo vynikající hlavně M.Šteindler,V.Freimanová a vlezlí O.Navrátil.Též mě pobavil Danyho hyperaktivní brácha svými kanadskými žertíky. ()

ZoltanCZ

Narozdíl od Snowboarďáků jsou Rafťáci profesionálnější a také vtipnější, scénář je sice vlastně stejný, jen se hory vyměnili za raft, scénáristické nedostatky ale v Rafťácích to nebijou tak do očí. Holkám to sluší, ale že by hráli nějak přesvědčivě se říct nedá, herecké výkony Kotka a Mádla jsou slušné a "dospělí herci" hrají velmi dobře. Rafťáci mě mile překvapili, rozhodně se jedná o tu lepší z teen komedií. ()

rakovnik

Nohem lepší než Snowboarďáci. Snad je to tím, že mám raději léto a vodu, než sníh a lyže. Vtipy jsou sice pořád trapné a nucené, ale holky jsou zde sympatičtějsí. I hlavní hrdinové nejsou až tak floutkovitě nesympatičtí. Ovšem opět ohavným způsobem podaný product placement. Copak to nejde udělat nenásilně? Stejně si té reklamy všimneme! Dominátor ať se raději drží ledu, nejde mu ani několikavteřinová role bez mluvení. ()

Martin741

Janak v tomto filme vladne oproti dementnym Snowboardakom uz o cosi skusenejsou reziserskou rukou. Predsa len, kdesi tie reziserske skusenosti treba nabrat, samy od seba nedojdu, ze jo.Herecky su sice krasne, ale hrat nevedia, o tom zadna, napriek tomu snazia sa a snaha sa ceni. A paci sa mi vysoka koncentracia hereciek na 1 hodinu filmu. Hlavne ked su polonahe. Ustredne duo Madl-Kotek je herecky nepresvedcive. Pokusy o vtipy sice nijako na seba nenadvazuju a su samoucelne a umelo pospajane, ale nie su uz vylozene trapne ako u Snowboardakov. A oproti US umelotinam je predsa len tento film tunajsej mentalite o cosi blizsi. 30 % ()

Havaj8

O dva roky vyspělejší pokračování, tentokrát na vodě s duem kotek-mádl. Rafťáky jsem neviděl strašně dlouho, o to radši jsem, že jsem si je připomněl. Nějaká logika tam jde úplně stranou, opět je to o tom, co si mladej teenager užívá na vodě. Spoustu srandy, trapasů s rodičema a lovení holek z vodáckýho kurzu. Mádl si tady opravdu užil těch pár milostnejch scének, některý teda obzvlášť perly, to jako klobouk dolů, kdo s tím přišel. Hlavně andrea kerestešová tady musela bejt pro každýho kluka bohyně, ta byla sexy za každý situace. Takže díky režiséru Janákovi za tyhle filmy. ()

Jino

Tak takhle vypadá teenagerská komedie, která není vtipná a těží jen z toho že v ní hrají známé tváře. Režisér Janák mě opět dokázal, že neumí natočit vtipnou komedii, ale jen trapnou komedii s trapnými gagy, kterým jsem se nemohl smát, protože mi prostě vtipné nepřišli. Rafťáci mě připadají jako špatně sestříhané domácí video, kde se zaručeně musíte smát aji kdyby měli padat ho*na. Ale co musím vyzdvyhnout je reklama na celý projekt, která filmu zajistila vysokou návštěvnost v kinech. Celkový dojem nezachrání ani takový mistr ve svém oboru jako je Milan Šteindler, jenž je asi nejlepší na celých Rafťácích. Kotek s Mádlem jsou trapně předvídatelní a nevím co na nich někteří lidi vidí. ()

marcek

Dost dobrá komedie s našima známýma snowboarďákama. Nejlepší věta: "Ty vole, ta smůle se mi lepí na pinďoura". :)) ()

Elyssea

Rafťáci mají jednu obrovskou výhodu. Nic se od nich nečeká. A díky Snowboarďákům mají u mě jedno obrovské plus. Jsou totž lepší. Opravdu. Letní komedie se povedla víc, než ta zimní. Možná je to střízlivějším výběrem dámského obsazení (Tereza Voříšková je opravdu dobrá), protože Snowboarďáci a trio Vondráčková + Seidlová + to třetí jméno nevím byla opravdu brutalitka. Navíc je tu řada vedlejších postav (malý Honzík a epizoda s babičkou a paní babičkou je dokonalá), která vyvažuje nechutné duo v hlavní roli. Ještě nesnesitelnější než Kotek s Mádlem jsou ale Freimanová s Šteindlerem. To už je opravdu silné kafe. Pár momentů sice pobaví, ale jinak jsou spíš trapní, než zábavní. ()

Langy10

Nebyla to špatná komedie s Jirkou Mádlem a s Vojtou Kotkem se vždy zasměju a tyhle hvězdy patří hlavně jim! ...dobrý film :) ()

WoWoW

ha, ha, ha, hi, hi, hi, ho, ho, ho... No smát se vtipům v tomhle veledíle je poměrně těžký úkol, na druhou stranu musím uznat, že když jsem s přibývajícími minutami žasnul nad tím, jaká je to kravina, tak mi to při tom žasnutí skvěle uteklo. Takže pozitivum je, že jsem se ani trochu nenudil. ()

Trainspotter

Oproti debutu Janáka Snowboarďáci nepřinášejí Rafťáci do tohoto žánru nic nového, ale přesto jsou v něčem lepší. Hezčí prostředí, větší množství sympatických postav, dotaženější vtipy, ubylo nechutností s afrodiziaky a párkrát jsem se dost nasmál... Závěrem Rafťáci jsou slušnou podívanou v televizi, ale do kina bych na to nešel. ()

DruidKarel

Kvalitní pokračování Snowboarďáků, akorát na letní téma.Krásný nahý holky a ještě k tomu z Čech (Slovenska), to je jen třešinak na dobrém dortíku... 3* ()

Amroth666

Snowboarďáci byli celkem dobří, ale raf´táci jsou fakt přebytečný a navíc úplně nevychytaný.Tyhle novější komedie mi moc nejdou do hlavy. ()

C0r0ner

O dost níž, než Snowboarďáci a už to nebyla žádná velká sláva. Vlastně je to to samé znovu v jiném prostředí. Vtipy jsou nicméně mizerné, stejný scénář už podruhé nemá co nabídnout a divák na to kouká, protože na to kouká. Je to jednoduše špatný film. 25% ()

tomtomtoma

Filmem Rafťáci navázal Karel Janák záměrně a cíleně na svůj předchozí komerční úspěch. Platí pro něj podobná charakteristika, jen filmový záběr se rozšiřuje a splývá přirozeněji se žánrem rodinná komedie. Jen díky tomu stále zůstává funkční primární určení produktu k zábavě a veselí. Trampoty dospívající mládeže jsou víceméně stejné a ve své dychtivosti po zážitcích zajíždí až do absurdních poloh a bujaré taškařice "coolového" žánru. Od počátku až do konce je rozpoznatelný cílevědomý tah za konzumním úspěchem a nepochybně musí i nadále uchvacovat cílovou skupinu. Ústřední dvojicí rozdováděného příběhu jsou středoškoláci Dany (příjemný Vojtěch Kotek) a Filip (zajímavý Jiří Mádl) v prázdninovém čase bezstarostného sbírání zážitkového dobrodružství bez studu a možných následků. Mnohem zajímavějším párem jsou Danyho rodiče (dobří Veronika Freimanová a Milan Šteindler) v upřímné snaze po znovuobjevení romantické jiskry, ztracené ve všednosti. Jejich herectví v přirozené eleganci přímo strmě pozvedává celkovou působnost zábavy. Výraznou postavou je Danyho mladší bratr Honzík (Matyáš Valenta), nevyléčitelný rošťák, který dotahuje veškerou škádlivost až do lokálního apokalyptického rozměru. V duchu "coolového" žánru. Nejsnaživější postavou je dávný kamarád Danyho rodičů Bořek (zajímavý Oldřich Navrátil), suchopárný vedoucí dívčího vodáckého kurzu. Bez autority i potřebné pozitivní zpětné vazby na obou frontách. Nejzuřivější postavou je Filipova matka (dobrá Pavla Tomicová), osamělá a nesmlouvavá diktátorka rodinného prostoru. Zvláštní kategorií jsou mladé atraktivní dívky, rafinovaně dráždicí cílovou diváckou skupinu. Nejvytíženější je vnadná členka vodáckého kurzu Klára (půvabná Andrea Kerestešová s hlasem Andrey Elsnerové), Bořkova roztoužená dcera Vendula (sympatická Eliška Křenková), potupená blondýnka Martina (Běla Šarayová) a extrémisticky náruživá Radka (zajímavá Tereza Voříšková). Z dalších rolí: sebevědomý kšeftař a sukničkář Turek (příjemný Jan Antonín Duchoslav), Danyho dopálená babička (příjemná Jiřina Jirásková), zuřivý alkoholový tramp Šedý vlk (Jiří Helekal), Filipova strašidelně sklerotická babička (zajímavá Olga Schmidtová), svérázný manželský poradce (Boris Hybner), ohněm vytrestaná hříšnice Marcela (Šárka Vaculíková), či neúnavní hasiči (Pavel Nový a Jiří Ployhar ml.). Je to cílený konzumní produkt a jedna z nejvýznamnějších položek Janákova portfolia, na který je po zásluze hrdý. Ale já budu vždy preferovat méně žánrové "coolovosti"! ()

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil… (více)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006