Každý pokus Filipa Kaštana přijít o panictví končí nezdarem, ne-li přímo katastrofou. Pokud jde o sex, neklape to ani Blance a Pavlovi, rodičům jeho kamaráda Danyho. Terapeut jim doporučí, aby se vydali do míst, kde se společným sexem kdysi začínali. Blíží se prázdniny, a zatímco se rodiče snaží přemluvit babičku, aby týden pohlídala malého Honzíka, postrach rodiny Dany plánuje s Filipem prázdniny, na kterých už to konečně musí vyjít. A neodradí je ani to, že Filip po posledním milostném průšvihu musí za trest odjet pracovat na statek moravského strýce. Cestou ale vystoupí a zanedlouho je v kempu, kde už na něj čeká Dany. Vzápětí však kluci s hrůzou zjistí, že ve stejném kempu se ubytovali i Danyho rodiče. A co je horší, okamžitě Danymu svěří Honzíka, kterého babička odmítla hlídat. Ani to však manželům nepomůže, protože se k nim vetře dávný kamarád, tělocvikář Bořek, který tu vede dívčí vodácký kurz. Díky Honzíkovým vylomeninám se Dany a Filip seznámí s dívkami z Bořkova kurzu, jejich pokusy o sblížení však selhávají... (TV Nova)

lucinkapes

Absolutně skvělá komedie. Pokud můžu srovnat například s filmem Panic je nanic, tak je to diametralni rozdíl. Skvělá kamera, vtipné scénky (kolikrát jsem spadl málem i pod stůl) a hlavně děj, který má spád. ()

Strike

Pokud jsem Snowboarďáky ohodnotil ***, tak jedna hvězdička byla jen pro odvahu o něco nového co tu nebylo. V Rafťácích jsou to plnohodnotné ***. Ač mají mají oba filmy rozvleklost podobnou, na tento film se lépe kouká, což není jen zapříčiněno dívčím kurzem. Je zábavnější, méně trapný a je vidět, že herci si při druhé spolupráci s reřisérem více ,,sedli". Herci jsou na tento typ filmu dobří (Mádl, Šteindler, Freimanová). Mám ale prostě problém s Kotkem - to je prostě hrozný poleno. P.S. OST je příšernej - ten vychraplanej Bárta je děsivej. ()

MedullaO.

Musel sem to pretrpet cestou autobusem z Danska, jednu hvezdicku davam za to, ze sme se lehce se spolucestujicimi ozraly a zacali se nam libit ty prsate sestnactky... ()

Gore

Po příšerném spojení Janák-Kotek-Mádl u Snowboarďáků jsem se bál, že to bude stejná slátanina, ale musím dát klobouk dolů. Asi třikrát jsem se zasmál, ale to je furt málo. Aspoň jsem ale tolik nenadával jako u Snowboarďáků. ()

Pawlisman

Klasická totální odfrkovačka, u které si skutečně odpočinete. jen se nesmíte nechat vytočit těma ansolutně ubohýma, nedůstojnýma a stupidiózníma fórama. Myslim, že todle je i na mladší sortu puberťáků až příliš velký úpadek. 3,5/10 ()

waits

Film pro teenagery, kterří asi budou většinou spokojeni, ale pro nikoho dalšího. Na druhou stranu Janák ani nic jiného netvrdí, tak o co jde. Za sebe mě překvapila nevtipnost vtipných scén nebo jsem už možná tak ohlodanej, že se u stanu vláčeného motorovým člunem prostě nezasměju. Malý bráška, hyperaktivní diblík, který vymýšlí potouchlé legrácky typu výměny panáčka a panenky na dveřích od sprch (známe již např. z knižního Mládí v hajzlu), by zasloužil hned u vstupní scény s babičkou pár facek, čimž by se profláklo, že nejde o hyperaktivitu, ale o předpubertální frackovatění, umocněné špatnou výchovou dosti měkkých rodičů. Milá jsou některá camea (Čtvrtníček a sprostý Helekal, o kterém F.R.Čech tvrdí, že jde v civilu o hodného a slušného pána), neuráží Navrátil, Freimanová ani Šteindler. Hudba se snaží film neustále nakopávat, popř romanticky zjemnovat, ale asopn na mě to má stejný dopad jako sledování nevtipného sitcomu s přehanně domíchaným smíchem. Ta rocková kytara je dobrá, ale on přitom jen tak sníždějí takovej malej jez, ne? Ale víte co, jestli vám je pod dvacet, tak se na tyhle postřehy vykašlete, tenhle film prostě není pro mě.. ()

M1k9

V zásadě mi rafťáci nevadili, ale že by to byla bomba? To, že se holky líbí klukům už víme. 2/10 ()

Tochal

Při vší té bídě alespoň jedno pozitivum: mnohem, ale mnohem lepší než ve sněhu zrozený starší bratr. Možná proto, že dutý předmět ve vodě plave, zatímco ve sněhu zmrzne. ()

JK-Stinger

Vtipné scénky a žhavé slečny střídají pocity, kdy si říkám, že ti dva bezstarostí troubové mě pěkně štvou. Můžu jen doufat, že si z toho moc mladistvých příklad brát nebude. ()

nonick1

Zatímco u Snowboarďáků jsem se doopravdy pobavil, u Rafťáků jsem nevěřil vlastním očím a během filmu jsem se musel několikrát štípnout, abych se ujistil, že se mi to jen nezdá... Ukazuje se, že opravdu nelze dvakrát vstoupit do stejné řeky, film nefunguje ani jako parodie - leda sebe sama. Dvě hvězdičky jsou ještě milosrdné - a to jen proto, že existují i horší filmy. P.S.: Na jaký že to šli hrad? Ve filmu zmiňovaný Kašperk to nebyl ani náhodou... ()

Bukk odpad!

Na Snowboarďácích se mi líbilo, že aspoň něco tam dávalo smysl a děj se dal jakž takž pochopit a nahodit se na pohodovou vlnu. Tady nefunguje zhola nic, co vtip - to jedna větší trapárna za druhou, ani snaha herců hrát zde není patrná. Jeden z těch filmů, které vzniknout opravdu nemusely (a neměly?) ()

lardko

Film je dost komediální pořád ve filmu padaj skvělý hlášky. Když jsou Kotek a Mádl vždycky spolu tak mě to pobaví. ()

Lilloos

Kluci jsou v pohodě, atmosféra krásně letní a pár vtipů libových. Jenže jak už to tak u teenage filmů bývá, trapnost převažuje. ()

strangercz

Janák už po druhé dokazuje že umí na točit dobrý teen film. Dost sem se bavil a příšlo mi to lepší než jeho prvotina Snowboarďáci. I holky se mi víc libíli Rozhodně jeden z těch lepších českých fimů posledních let . ()

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil… (více)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006