Každý pokus Filipa Kaštana přijít o panictví končí nezdarem, ne-li přímo katastrofou. Pokud jde o sex, neklape to ani Blance a Pavlovi, rodičům jeho kamaráda Danyho. Terapeut jim doporučí, aby se vydali do míst, kde se společným sexem kdysi začínali. Blíží se prázdniny, a zatímco se rodiče snaží přemluvit babičku, aby týden pohlídala malého Honzíka, postrach rodiny Dany plánuje s Filipem prázdniny, na kterých už to konečně musí vyjít. A neodradí je ani to, že Filip po posledním milostném průšvihu musí za trest odjet pracovat na statek moravského strýce. Cestou ale vystoupí a zanedlouho je v kempu, kde už na něj čeká Dany. Vzápětí však kluci s hrůzou zjistí, že ve stejném kempu se ubytovali i Danyho rodiče. A co je horší, okamžitě Danymu svěří Honzíka, kterého babička odmítla hlídat. Ani to však manželům nepomůže, protože se k nim vetře dávný kamarád, tělocvikář Bořek, který tu vede dívčí vodácký kurz. Díky Honzíkovým vylomeninám se Dany a Filip seznámí s dívkami z Bořkova kurzu, jejich pokusy o sblížení však selhávají... (TV Nova)

rafix

Tento film se mě líbil už od začátku. Tento film je lepší trhák než Snowborďáci. Dobré a vtipné hlášky. Celkově vkusná letní komedie. ()

Bratr

Ále jo, proč ne. Sice to bylo místy dost nakašírované umělohmotné a nedotažené, ale o to asi moc nešlo. Kočky se mi líbily a vlastně jsem se i docela zasmál. ()

smrtubohem

Film pro zhrzelou pubertální mládež, neprůbojné vyzáblé skoliotiky trávící život u monitoru a hlavně další důkaz zlé úrovně naší "komediální" tvorby posledních let. Hvězda Oldovi Navrátilovi a jeho motivujícímu výcviku bandy městských floutků a vysokoškolsky se vzdělávajících kurviček. ()

sirrgulo

Až na nově jsem dal Rafťákům šanci a musím přiznat, že mě bavili víc než snowborďáci. Ne že bych podobné filmy vyhledával, ale při tomto jsem se opravdu hodně pobavil. Celá řada trapasů hlavní dvojice se povedla a například celá část na Kašperku (nebo co to bylo za hrad) se mi opravdu líbila a při jejím vyvrcholení na záchodcích sem se řezal smíchy. ()

sa_kra

Buďto jsem do dvojsmyslných rádobyvtipných narážek nedorostla, nebo jsem to už přerostla. Každopádně tahlé sága pro mě začala a skončila Snowboarďákama. ()

Spielbergo odpad!

Malej Honzík mě utvrdil v názoru, že v některých případech je vražda dítěte zcela legitimní... Nicméně paradoxně je zde asi nejlépe hrajícím hercem. ()

Toumyk

Kdybych tady měl k dispozici seznam mých nejnenáviděnějších herců mistr Kotek by v něm měl čestné místo. Ten člověk je prostě divnej...nevim prostě už mám vůči němu nějakou averzi...zkrátka je to netalentovanej, ubohej, nudnej pokus o "herce" a na co všechno sáhne nepromění se ve víno, nýbrž v odpad...pohřbený film s opět fajn Mádlem, Šteindlerem a Navrátilem...ale prostě pole věnované Vojtěchovi..být nulové dám filmu kladnější hodnocení... ()

MASH_4077

Co to zase je?? Je tam Kotek a to ten film hned děsně sráží na zem. Mádl OK. Občas sranda. Myslím, že tenhle film patří do kategorie kouknout a už nikdy víc nevidět. ()

swinevenca

Nemám zapotřebí to shazovat. Komu stačili Snowboarďáci a šel ještě na tohle, aby to sepral, je pozér. Myslim, že bylo dost jasný, že to bude to samý, ale na vodě. Vtipy jsou stejný, ale je jich míň, holky jsou hezčí a je jich víc, "příběh" je slabší než u "jedničky", Mádl je prostě excelentní filmovej ksicht, svůj účel tahle komedie splňuje. The best: scéna v kombajnu. ()

route60

Po slušné puberťácké komedii Snowborďáci natočil Karel Janák příšerné bez vtipné Rafťáky no jasně záleží na úhlu pohledu ale já měl dojem že sleduji párek cvoků u vody a všudy přítomná reklama jen podtrhuje zoufalost tohohle filmečku. ()

Odpocivadlo

Výborná komédia pri ktorej som sa z chuti smial. Dvojci Kotek a Mádl to proste klapalo a ich komédie sú nezabudnuteľné. Toto je podľa mňa ešte lepšie než Snowboarďáci. ()

Nonna

Jak mi Snowboarďáci připadli úplně trapní a nebavilo mě v nich naprosto nic, k Rafťákům jsem si cestu od začátku našla. Příčina je možná úplně jednoduchá - nejsem snowboarďák, jsem vodák, ale třeba to má jinou příčinu. Prostě je ten humor v Rafťácích tak nějak přirozenější, víc rozvinutý, víc postavený na stabilnějších dějových linkách a řekla bych, i daleko lépe zahraný. Jednotlivé osudy hlavních i vedlejších hrdinů se proplétají smyslupně a zábavně, herecké obsazení je sympatické. Co mě vyloženě dostalo - Hasičský ples s jasně přiznanou a přitom neurážející parodií na Hoří, má panenko. Sklerotická babička s rybím tukem (taky mám jednu takovou). Pavla Tomicová jako "maminka" jednoho z hlavních hrdinů (Tři sestry zpívají o jedné takové v písni Maminka). Oldřich Navrátil jako vedoucí vodaček (je přesný!, co jich takových znám a co by jich takových potřebovalo pověsit na skálu). Zpěvák Helekal jako kempující opilec na telefonu.... - prostě vše je to ze života, včetně manželské krize mezi Milanem Šteindlerem a Veronikou Freimanovou (mimochodem-jiskří to mezi nimi). A to, že je to komedie, staví ty životní trable a příběhy do příjemně odlehčené polohy. Takže pro mě - velmi kvalitní komedie. ()

x_ander

Prostě ne. Z klišoidního tématu "potřebuju se zbavit panictví" se sice nedá vykutat nic světoborného, ale alespoň koukatelná komedie ano. Jenže to se Karlu Janákovi nikdy nepovede. Rafťáci jsou blbý, trapný film, kde ze sebe i jinak kvalitní herci dělají blbce, scénář nedává smysl a vtipy nejsou vtipné. 1* tak připadne jen a pouze sexy slečnám (Terku Voříškovou miluju, to jsem tu psal už několikrát:) ) ()

Metal.God

Při sledování filmu jsem přemýšlel, jak bych potrestal toho zakrslého satana. Napadlo mě jediné řešení nasypat do něj všechny ty prášky najednou. Ale ono se nakonec ukázalo, že babička je lepším řešením. Je sice trochu sporné, že nezlobil i u ní, ale asi mu to bylo blbé anebo mu prostě nedala chvíli volna. Herci jsou na úrovni teenage komedií až na Andreu Kerestešovou, které přehrává jako o život a ničí tím ostatní přijatelné výkony. Komedie určitě vtipná je a je celkově lepší, než jsem očekával. Vtip: ,,Chce tady někdo sex." mě vyvedl z míry na několik minut. Za zmínku stojí i pes Seznam. ,, Takže jedem jedem, nebo bude rozcvička i večer." ()

fimler

Myslím že je to výborný film pro děti i dospělé.Každého pobaví.Kotek a Mádl tyto role vážně umí solidně zahrát jak už jsme se přesvědčili u snowboardákú.Na Česko hodně dobrý film, který si budeme připomínat v TV!...100% ()

Český film v nesnázích?

Český film v nesnázích?

03.03.2007

3. března před desátou večer se filmový rok 2006 pomyslně uzavřel rozdáním výroční ceny Český lev. O těchto oceněních již tradičně rozhoduje Česká filmová a televizní akademie. Celý galavečer zahájil… (více)

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006