• Česko

Todd Cherniawsky

Kostýmy:

Alex Kavanagh
  • D.Moore

Úplně špatné to nebylo, pákrát jsem si dokonce (příjemně) vzpomněl na Scottova Vetřelce nebo Mouchu, EXistenZ či Nahý oběd od podivína Cronenberga, ale ten nápad, že vědec s vědkyní začnou mutanta naprosto nezodpovědně vychovávat jako vlastní dítě, jsem opravdu strávit nedokázal. Příšerka pak může vypadat sebelépe (a špatná rozhodně nebyla), jenže když tomu, co se děje ve filmu, člověk prostě ani na chvíli nevěří, je všechno zbytečné. Dvě a půl hvězdy.(8.7.2012)

Za prvé - je to pekne nechutný film (nie že by to bolo mínus), za druhú - je škoda, že režisér s tohoto filmu nevyťažil viac, pretože tempo je dosť uťahané aj keď film je v podstate zaujímavý od začiatku do konca, ale dalo sa tam dať ešte kopa iných vecí aby zaplnil tu nudu a za tretie - je to neuveriteľne plytký film, čo je škoda. (čo je v podstate rovnaký bod ako druhý).Zhrnutie - dobrý, ale nedotiahnutý film do konca. 65% - 3*(27.9.2010)

• oLí

Od začátku až k poslednímu Drenino vyvynutí hodně netradiční a solidní podívaná, kde myšlenka, příběh a chování hlavní trojice postav ve mě vyvolával nejrůznější emoce a nutil k zamýšlením, pocuď no problemo a dal bych i 4/5. Asi proto jsem čekal silný konec, ale dostal jsem spíš hoven ranec. Tím závěrem to v mých očích tvůrci nehorázně pokazili... i když, koho někdy nenapadlo jaký to asi může bejt brousit za opačný pohlaví ? :) [5/10 říjen 2010](4.10.2010)

Copak by s timhle asi dokázal udělat Cronenberg v nejlepších letech? No ale nebylo to úplně špatný, jen dost plochý (ha-ha) a zatraceně zkrácený. A jsou tam srací klišé. Ale koitus nepatrně potěšil; hned na to prej "experiment skončil" - to je lepší výmluva, než že pak nechce dělat snídani. Úplný konec ani náhodou nepřekvapil, ale musel bejt. .................... [btw malarkey by zasloužil trnovym vocasem do věnce, co je to vůbec za nemocnýho magora?](23.12.2011)

Delphine Chanéac je tak úžasný... zvířátko. Její herectví propůjčuje raněnému kukuči předzvěst dravce a tím pádem i krásně sexy napětí kdykoliv se objeví na plátně. Zbytek filmu tvoří neustálé dohady o právu člověka hrát si s (lidským) DNA a schopnosti nést si zodpovědnost za stvořené, nicméně zajímavější je spíše mateřsko-milenecká linka. Škoda jen toho závěru, kdy se Splice promění ve splašený pětiminutový slasher (a vůbec mu to nesluší, pche).(12.2.2012)