• Česko

Scénografie:

Todd Cherniawsky

Kostýmy:

Alex Kavanagh

„Ak porozumieš šialenstvu, už to nebude šialenstvo.“ Mne sa to páčilo, žiadny zázrak, ale ak nebudete čakať sci-fi hororovú vyvražďovačku v temnom laboratóriu (vrážd je minimum a ak odrátame úmrtia zvierat, ľudské sú myslím len dve a skoro ich nevidíme), mohli by ste byť spokojní. Predsa len je to niekde inde, ako iné hollywoodske sci-fi horory, pretože Polleyová, Brody, del Toro, Natali a Chanéeacová rozohrali zaujímavú hru, ktorá stojí za trocha popremýšľania. Dokonca i triky, hoci je ich veľa, sú pôsobivé a niektoré scény ma príjemne šokovali (zoofíliou kontroverzne nasiaknuté sexuálne scény, som rád, že Guillermo del Toro nestratil odvahu a stále ide na doraz). Taký napodobovateľ napodobovateľa (alias Mutanta, ktorý napodoboval Votrelca).(27.5.2011)

Soundtrack Cyrille Aufort: 1. Splice ,2. Fred Meets Ginger ,3. Birth Scene ,4. Elsa's Theme ,5. Examining The Baby ,6. Dren Is Sick ,7. The Award Winner Is... ,8. Fred And Ginger Destroy Each Other ,9. Taking Dren To The Van ,10. Arrival At The Farm ,11. Alone In The Barn ,12. Dren Grows Wings ,13. The Cat ,14. Dren's Tail ,15. Observing Dren ,16. Love Scene ,17. The Burial ,18. Male Dren ,19. Epilogue And End ,20. Night And Dren - Vertigosound Orchestra,(14.6.2011)

Malinko zvrácené rodinné sci-fi o výchově později incestně smýšlejícího mutanta odsýpá poměrně zábavně, v první polovině jsme okouzlováni vizualizovanými možnostmi, které skýtá genetické inženýrství, v druhé půli dal zřejmě scénárista a réžisér v jedné osobě průchod svým divokým představám a zatímco on zřejmě zpracoval Oidipovský komplex, tak jeho spoluscénáristka šla do toho Elektřina , popř. si mohli zkusit oba to druhé, co já vím. Každopádně byl samotný závěr jedním z těch nejúchylnějších vyznění jinak mainstreamového filmu, co se dá vidět. Celkově šlo o příjemně zábavnou záležitost na zabití času.(11.3.2013)

Za prvé - je to pekne nechutný film (nie že by to bolo mínus), za druhú - je škoda, že režisér s tohoto filmu nevyťažil viac, pretože tempo je dosť uťahané aj keď film je v podstate zaujímavý od začiatku do konca, ale dalo sa tam dať ešte kopa iných vecí aby zaplnil tu nudu a za tretie - je to neuveriteľne plytký film, čo je škoda. (čo je v podstate rovnaký bod ako druhý).Zhrnutie - dobrý, ale nedotiahnutý film do konca. 65% - 3*(27.9.2010)

• Beastmaster4

Chvíli se to tváří jako věda, pak je to kousek romantika a sci-fi, kousek pěkná prasárna :-) a nakonec trapnej horor. SPLICE nemá moc co nabídnout. Je to kaše několika různých žánrů a v celku to vypadá nedotaženě a odflákle, bez hloubky a nápadu. Nakonec jen Clive Nicoli (Adrien Brody) sesmilní s vlastním výtvorem, mutantem Dren (Delphine Chanéac), což mi přišlo mírně zoofilní, aby ta nakonec změnila pohlaví a na oplátku mu pěkně už jako drsnej x-men opíchala přítelkyni z oboru, Elsu Kast (Sarah Polley). K uzoufání trapná pointa mutantího života, který mohl být tak lidský - škoda, že nás k tomuto "hororovému" závěru navádí už stejná změna u nižší formy uměle vytvořeného života chvíli předtím. Adrien Brody mi tu taky moc neseděl, jeho vizáž metrosexuálního vědce tomu všemu moc nepomohla.(30.3.2012)

• - Adrian Brody a Sarah Polley byli režisérovou jedinou volbou do hlavních rolí. (-bad-mad-wolf-)

• - Převážně se natáčelo v Torontu a Hamiltonu. (Terva)

• - Filmový kritik Richard Roeper prohlásil, že je to nejhorší snímek roku 2010. (Terva)