Splice

• Česko Spletenec (více)
Trailer 1

Genetičtí inženýři Elsa a Clive tajně provedou experiment, jehož výsledkem je kříženec člověka a zvířete. Je to úžasné a podivně krásné stvoření, které by mohlo v moderní medicíně způsobit revoluci, pokud ovšem předtím nezničí lidstvo. Clive (Adrien Brody) a Elsa (Sarah Polleyová) se specializují na propojování DNA různých zvířecích druhů a vytvářejí tak fantastické nové hybridy. Nyní se chystají k experimentu, jehož výsledek by mohl způsobit revoluci ve vědě a medicíně, hodlají totiž propojit zvířecí a lidskou DNA. Farmaceutická společnost, která jejich výzkum financuje, jim však experiment zakáže. To ale zvídavé genetické inženýry nemůže zastavit, Clive a Elsa se přesunou do podzemí a kvůli své ctižádostivosti riskují kariéru. Výsledkem experimentu je Dren, úžasné a podivně krásné stvoření, které je neobvykle inteligentní a nečekaně fyzicky vyvinuté. Dren předčí jejich nejdivočejší sny. Ovšem jak roste a v abnormálně zrychleném tempu se učí, hrozí, že se její existence stane nejhorší noční můrou... (HBO Europe)

Trailer 1

IQ Tiqe

Čekal jsem něco jako odlehčenou Godzillu - genové pokusy, zdrhne jim to a bude zabíjet lidi. Ne, není to akční. To, co stvoří, budou dál zkoumat. A člověka jako já, který není proti klonování, film trochu nahlodá, je vážnější. Jen jsem čekal jiný vývoj před samotným závěrem, to mě trochu mrzí. # Tvůrce nechal otevřenou cestu k pokračování, uvidíme... # příběh 6 | hudba 6 | humor 0 | akce 2 | napětí 4 | pustil bych si znovu 5 ()

Dever

Soundtrack Cyrille Aufort: 1. Splice ,2. Fred Meets Ginger ,3. Birth Scene ,4. Elsa's Theme ,5. Examining The Baby ,6. Dren Is Sick ,7. The Award Winner Is... ,8. Fred And Ginger Destroy Each Other ,9. Taking Dren To The Van ,10. Arrival At The Farm ,11. Alone In The Barn ,12. Dren Grows Wings ,13. The Cat ,14. Dren's Tail ,15. Observing Dren ,16. Love Scene ,17. The Burial ,18. Male Dren ,19. Epilogue And End ,20. Night And Dren - Vertigosound Orchestra, ()

Davies182

Brutal failure aneb žalostně nenaplněná očekávání. A to ani nijak přehnaně velká nebyla. Polemizování nad tím, jestli se ve Splice dá najít obrovský morální podtext, silný příběh a kvalitní dramatická linka, to nechám na ostatních. Mě zarazil přehršel debilních scén - korunu a následný záchvat smíchu všemu nasadila pecka do hlavy o větev stromu při scénce v lese. Sarah Polley hraje jako dřevo, ani Brody se moc nesnaží. Pamatuji si dva okamžiky, kdy jsem byl z filmu nadšený, to je celé. A taky se mi líbila Splice samotná, v tom se tvůrci vyznamenali. Zkrátil bych to celé na pět minut a vložil jako úvodní sekvenci před titulky jedné z epizod Akt X. Mulder se Scullyovou by tomu teprve dali tu pravou šťávu. ()

Rocky62

SPOILER!!!. Podivínský páreček genetických inženýrů si zaexperimentuje s lidskou a zvířecí DNA. O jaké zvíře se jedná, se "logicky" nedozvíme, ale výsledný kripl napovídá, že zvířecí DNA byla složena hned z několika druhů. Z fyziognomického hlediska usuzuji, že bylo použito DNA rypoše lysého, agamy límcové a nějakého druhu štíra. Nuže poté, co se tento postižený sviňák narodil, tak tito vědátoři jaksi pozapomněli na výzkum onoho subjektu, neboť v nich tvoreček probudil touhu vychovávat své ještě nenarozené dítě. Takže nějaké další genetické zkoumání v zájmu moderní medicíny nehrozí, protože Elsa a Clive mají spoustu práce s výchovou. Takový potomek dá přeci hodně práce. Je potřeba ho krmit, vychovávat ho a tak dále. Není ho ovšem třeba přebalovat, neboť tento mutant zřejmě nemá vyvinutou vylučovací soustavu. Prostě nesere ani nechčije. Vagínu ovšem vyvinutou má, což v našem krásném příběhu ještě sehraje roli. No dále musí občas taky dostat nějaký ten dárek, třeba kočku, která ale vedle svého nového majitele respektive majitelky dlouho nepřežije právě kvůli výše zmíněnému DNA ze štíra. Dospívání exempláře nabírá na obrátkách ve chvíli, kdy zčista jasna dostane prostě chuť si vrznout. Má ovšem štěstí, protože Clivovi se soulož s takovýmto křížencem přece jen zamlouvá. Rychlovka se svou přítelkyní patrně nebyla to pravé, tak bylo na čase vyzkoušet to s mutantem. No a jak už to někdy u nevěry chodí, tak jsou tito dva v tom nejlepším přistiženi samotnou Elsou, která pochopitelně není moc nadšena z přítelovy nevěry z geneticky kříženým kriplem. No, abych tento nádherný příběh zkrátil. Elsa aby zkrotila svůj vztek a odvedla zaslouženou pomstu, tak se raději nechá jedním z nově vzniklých mutantů znásilnit také. Zmutovaná svině si utopila palici při koupání a Clive se už bohužel narození svého syna nedožije, protože se i jemu stalo osudným DNA ze štíra. Moc hezký film, výborně jsem bavil. ()

akisha

Ale jo, na jeden večer, kdy nic lepšího na hororo-scifo poli se nenajde, člověk od toho nic nečeká a je zrovna v benevolentním rozmaru, se to dá. Vyskytuje se tu klasickej zádrhel, kdy obsah, plakát i název evokujou scifi-horor o mutantovi a ve výsledku se jedná o dost divnej rodinnej film s mutantem, kterej - a je možno to brát jako SPOILER - za celej film prakticky nikoho nezabije, a když už, tak tomu není věnovaná moc pozornost, a film, kde je mutant a nikoho nezabije, je prostě tak trochu mimo. KONEC SPOILERU. Není to ale zas taková nuda, film je to celkem zajímavej, herci patří k těm lepším, i ta herečka, co hrála mutantku, byla dobrá. Takže není vyloučeno, že to může někoho zaujmout ještě víc, než mě. (A naopak). ()

• Dva genetické organizmy predstavené na začiatku filmu, Fred a Ginger, sú odkazmi na klasické spevácke a tanečné duo Fred Astaire a Ginger Rogers. (belinko)
  • Filmový kritik Richard Roeper prohlásil, že je to nejhorší snímek roku 2010. (Terva)

Související novinky

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (více)