poster

Splice

 • Česko

  Spletenec

 • Kanada

  Splice

 • Kanada

  Splice

 • Francie

  Splice

 • USA

  Splice

 • Velká Británie

  Splice

Drama / Sci-Fi / Thriller / Horor

Kanada / Francie / USA, 2009, 103 min

Režie:

Vincenzo Natali

Kamera:

Tecuo Nagata

Producenti:

Steven Hoban

Střih:

Michele Conroy

Scénografie:

Todd Cherniawsky

Kostýmy:

Alex Kavanagh
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Delphine Chanéac je tak úžasný... zvířátko. Její herectví propůjčuje raněnému kukuči předzvěst dravce a tím pádem i krásně sexy napětí kdykoliv se objeví na plátně. Zbytek filmu tvoří neustálé dohady o právu člověka hrát si s (lidským) DNA a schopnosti nést si zodpovědnost za stvořené, nicméně zajímavější je spíše mateřsko-milenecká linka. Škoda jen toho závěru, kdy se Splice promění ve splašený pětiminutový slasher (a vůbec mu to nesluší, pche).(12.2.2012)

 • gudaulin
  ***

  On to je opravdu tak trochu spletenec poměrně laciných žánrových motivů a la Mutant, ambiciózních vědců a snahy udělat z toho pulpového tématu něco, co se tváří seriózně a stojí bezmála na půdě artu. Musím říct, že mě tahle symbióza moc nepřesvědčila, ona ta mutantka vypadala dost brakově a všechny ty sexuální vztahy mezi hlavními protagonisty byly tak nějak laciné. Je to ale slušně herecky obsazené, se zajímavou trikovou stránkou, nicméně Cronenberg kdysi točil podobné filmy zajímavěji, úchylněji, provokativněji. Celkový dojem: 55 %.(8.7.2012)

 • POMO
  ***

  Spočiatku spielbergovsky kúzelné a roztomilé, podporené dvoma kvalitnými hercami, ktorým síce neuveríte nejakú chémiu medzi nimi, ale typologicky v žánri i svojich postavách sedia na výbornů. Neskôr cronenbergovsky úchylné a zaujímavé, prehlbujúce zvedavosť v ďalší dej. A do toho napokon facka Jeepers Creepers, brrr!(23.11.2010)

 • hirnlego
  ***

  Copak by s timhle asi dokázal udělat Cronenberg v nejlepších letech? No ale nebylo to úplně špatný, jen dost plochý (ha-ha) a zatraceně zkrácený. A jsou tam srací klišé. Ale koitus nepatrně potěšil; hned na to prej "experiment skončil" - to je lepší výmluva, než že pak nechce dělat snídani. Úplný konec ani náhodou nepřekvapil, ale musel bejt. .................... [btw malarkey by zasloužil trnovym vocasem do věnce, co je to vůbec za nemocnýho magora?](23.12.2011)

 • klerik
  ***

  Klasický boj skvelej atmosféry a množstva rušiacich trikov. Brody sa opäť znaží ukázať, že nie je žiadny Pianista a spolu s Polley dvíhajú film na slušnú úroveň. Scenár nie je zázračny, ale v podstate je originálny (zmena pohľadu na základnú hororovú premisu "vedci sa hrajú na bohov"). Vynikajúca práca so psychológiou postáv. Obyčajný film, a pritom dokáže dosť veľa povedať a o rodinných s partnerských vzťahoch. Trochu menej divné ako Friedkinov psychodelický CHROBÁK (Brouk), ale tamer rovnako sugestívne a uveriteľné... Keď to porovnám s nedávnym akože atmosferickým KRVAVÝM POTOKOM, je toto klenot. Trochu zvláštny, ale zaujímavý...(12.8.2010)

 • - Clive Nicoli (Adrien Brody) nosí hodinky značky Bell & Ross BR-03. (dyfur)

 • - Adrian Brody a Sarah Polley byli režisérovou jedinou volbou do hlavních rolí. (-bad-mad-wolf-)

 • - Snímek měl premiéru 6. října 2009 na filmovém festivalu Sitges. Získal zde cenu za "Nejlepší speciální efekty" a cenu za "Nejlepší filmu roku". (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace