Sarah Huttinger pracuje jako novinářka, která má v deníku New York Times na starosti lokální zprávy, zejména pak svatby a nekrology. Se svým snoubencem, právníkem Jeffem Dalym, právě letí na svatbu mladší sestry Annie. Setká se tu se svéráznou, energickou babičkou Katharine, které se svěří s tím, že si není jistá, zda se má za Jeffa provdat. Necítí se ještě na usedlý manželský život a touží spíše po dobrodružství. Od babičky se dozví, že její matka Jocelyn, která zemřela, když byla Sarah ještě dítě, pár dnů před svatbou zmizela a prožila krátkou milostnou pletku s neznámým mladíkem. Sarah při srovnání své povahy s povahou otce i sestry začne pochybovat, jestli je dcerou svého otce, a rozhodne se matčina milence najít. Při pátrání se dočká dalšího překvapení, když tetě Mici uklouzne, že podle matčiny aférky byl natočen úspěšný film Absolvent. Šokovaná Sarah pochopí, že s neznámým mladíkem se tehdy vyspala nejen její matka, ale také babička Katharine. Ví, že se dotyčný jmenuje Beau Burroughs, že zbohatl pomocí internetových obchodů, a tak se za ním vydá do San Francisca, kde muž právě přednáší na kongresu. Dozví se od něj, že kvůli úrazu při fotbale zcela určitě nemůže být jejím otcem, a pak se společně opijí, což má zcela nečekané následky. (TV Nova)

Lynnet

Komediální velmi málo, romantické jen co by se za nehet vešlo. Jen Aniston mám ráda a s potřeštěnými romantickými hrdinkami má zkušenosti ale tady mě jednoduše nudila. Costner už taky není co býval a Mark Ruffalo měl málo prostoru. Motivace hlavní hrdinky mi přišla na hlavu postavená. ()

Lion438

Tohle je přesně ten typ rolí, které Jennifer umí. Slušně jsem se bavil. Zvlášť ta narážka na Přátele byla dobrá, nebo scéna na záchodku v letadle. Filmu si tu zaslouží mít alespoň 65 % proto dávám 4 hvězdy. ()

Frndulina1

Okouzlující Kevin Costner :-) musím se přiznat že i mě v tom filmu okouzlil :) Jennifer Aniston jako vždy zahrála svou roli bravurně.Tady není co dodat :-) ()

Choci

Až zpětně se koukám na filmový žánr. Komedie / Romantický. Dobře, romantický byl, spoustu rádoby sladkých a dojemných rozhovorů, ze kterých mi málem ukápla slzička, ale komedie? Možná jsem se smál, když jsem zrovna usnul. Já bych tento snímek zařadil do kategorie "Rodinné". Však pan Burroughs klátil babičku, mámu i dceru. Komedie by to byla, kdyby dcera byla i jeho dcera, ale to se na konci filmu vyvrátilo. Film mě nijak neoslovil, nemám potřebu se na něj podívat znovu, ale ani nechci vrátit čas, který jsem tomuto filmu věnoval. Vlastně ani nevím co o tom mám psát, koukal jsem na to asi před 20 hodinama a už si toho moc nepamatuju. Nebýt kvalitního hereckého obsazení, asi bych dal o hvězdu méně, ale Jennifer s Kevinem posouvají laťku výš, než si možná film zaslouží. 55% ()

Rathe

Tento film byl pro mě velmi rozporuplný. Hodně se mi líbil herecký výkon Jennifer Aniston a taky Shirley MacLaine - ona je tak skvěle šíleně praštěná. Nicméně celé to kazil ten strašný scénář. Kevin Costner mi v této roli vůbec nesedl. Postava Beau Burroughse je velmi nesympatická. A Mark Ruffalo mi ve většině svých rolí přijde jako obětní beránek. Vždy ho vodí za nos, ale on na konci stejně přileze na kolenou - jako zde. Měl ji prostě nechat jít. Jak může dát šanci někomu, kdo ho podvede po zásnubách... to prostě nepochopím. Prostě scénář byl opravdu propadák. ()

a.mala

Skvělý český film z roku 1942 "Muži nestárnou" ("...tak už mu jí dejte, nebo si počká na další generaci") v americkém kabátě. Ani charizmatický Kevin Costner, kterého mám ráda, to nezachránil. Jennifer Aniston je ve všem stále stejná, Shirley MacLaine je dobrá herečka, ale čeho je moc, toho je příliš. Zdá se mi, že tady dost přehrávala. Mark Ruffalo - průměrný herec. V tomto pojetí a podání těžko uvěřitelné, bez vtipu, místy až trapné. ()

Pedro72 odpad!

Naprostá slátanina. Bláznivá střela bez gagů. Pretty woman bez kouzla. Absolvent bez charismatu. Zelený svět bez golfu. Přátelé bez Tribbianiho. ()

McGuffin

Povídá se, že Co je šeptem…, Rumor Has It…, ale v tomto příběhu vše řeknou nahlas. Postaršímu kalifornskému princi jako z pohádky prý kdysi vklouzly do postele tehdy mladá babička a zanedlouho i její dcera, říká babička. A teď Ted Griffin napíše a udělá všechno proto, aby mu tam před publikem ještě vklouzla i třetí generace, vnučka, a touhle svou a její snahou vyprávění všední délky opravdu zaplní. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()

Nellaron

Klátič Costner to tu nakladá naprieč generáciami hlava nehlava. Dcéra, matka, babička, ... je mu to jedno. Zhovadilosť, poviete si? A predsa ide o romantickú komédiu. Jednou z pretiahnutých je aj naša sladká obľúbená Jennifer Aniston a nebyť jej vo filme, asi má podstatne nižšie hodnotenie. Jen svojim zjavom opäť nesklamala, Mark Ruffalo bol okej a Costnerovi by som najradšej dal cez hubu. Čudujem sa, že preplesk nezakomponovali do scenára. V reálnom svete by si za svoje generačné vpichy zaslúžil poriadne na búdku, ale vo filme mu zrejme nechceli kaziť zbytok ofiny. ()

mdf

Hodně průměrná komedie,u které se ani zas tak moc nezasmějete,no nebýt Jennifer,tak je to o ničem. ()

Tentokrát bez koně Kevine!

Tentokrát bez koně Kevine!

12.02.2005