Sarah Huttinger pracuje jako novinářka, která má v deníku New York Times na starosti lokální zprávy, zejména pak svatby a nekrology. Se svým snoubencem, právníkem Jeffem Dalym, právě letí na svatbu mladší sestry Annie. Setká se tu se svéráznou, energickou babičkou Katharine, které se svěří s tím, že si není jistá, zda se má za Jeffa provdat. Necítí se ještě na usedlý manželský život a touží spíše po dobrodružství. Od babičky se dozví, že její matka Jocelyn, která zemřela, když byla Sarah ještě dítě, pár dnů před svatbou zmizela a prožila krátkou milostnou pletku s neznámým mladíkem. Sarah při srovnání své povahy s povahou otce i sestry začne pochybovat, jestli je dcerou svého otce, a rozhodne se matčina milence najít. Při pátrání se dočká dalšího překvapení, když tetě Mici uklouzne, že podle matčiny aférky byl natočen úspěšný film Absolvent. Šokovaná Sarah pochopí, že s neznámým mladíkem se tehdy vyspala nejen její matka, ale také babička Katharine. Ví, že se dotyčný jmenuje Beau Burroughs, že zbohatl pomocí internetových obchodů, a tak se za ním vydá do San Francisca, kde muž právě přednáší na kongresu. Dozví se od něj, že kvůli úrazu při fotbale zcela určitě nemůže být jejím otcem, a pak se společně opijí, což má zcela nečekané následky. (TV Nova)

aquiver

Ach ty scénáře... limonádová zápletka 1000x zhlédnutá jinde lépe. K čemu pak to herecké obsazení i solidní režisér? 40 % ()

Radim

Mírně nadprůměrný film, který drží nad vodou hlavně obsazení. Z předchozích filmů vím, že jak Aniston, tak MacLaine jsou skvělé herečky - ale jen pokud nejsou dabované, takže doporučuji originál. V podstatě celý děj odkazuje na film "Absolvent", kterému se ale ani náhodou neblíží. ()

Ondis

Postavu Sarah jsem si za celou dobu filmu neoblíbil, ale Kevin, to je sympaťák, kvůli němu stojí za to se na tohle podívat. 70% ()

mirkaaa

Příjemná oddechová komedie. Jennifer Aniston se skvěle hodí do romantických komedií, přesto bych si troufla tvrdit, že ji v tomto filmu zastínila Shirley MacLaine, která byla přímo excelentní. ()

Prochy38

Úplně bych to neřadil mezi komedie. Tolik jsem se teda nesmál. Ale film to není špatný. Jde fakt čistě o romantiku. Herecké obsazení je velmi příjemné. Film mě bavil. ()

lucijelucije

Typická Jennifer, ale jako obvykle ji to slušelo. Milá, nenápadná komedie, se zamotanou láskou a dobrým koncem. Klasická průměrovka, která vás pobaví a neurazí. ()

filipvrbik

Absolvent se mi dvakrát nelíbil, toto je svým způsobem volné pokračovaní- je to lepší,ale žádný zázrak se nekonal....60% ()

peetriss

Filmy Roba Reinera mě většinou oslovují, Co je šeptem... je však zástupcem té horší části jeho kvalitativní filmografické sinusoidy. Přesto ani tentokráte úroveň nepoklesla do nesnesitelnosti a jedná se o zcela průměrného zástupce romantických komedií, byť si dějově svým způsobem udržuje neobvyklé parametry. Tady to chtělo asi lepší produkční a zejména scénáristické zázemí. Jennifer Aniston nepatřila nikdy mezi mé oblíbenkyně, ale tady se jedná o už několikátý film, kdy na mě působila sympaticky, navíc jí to velmi sluší. Kevin Costner je bezesporu lákavým představitelem multigeneračního proutníka, ale připadá mi nevýrazný. Po komediální stránce však nejvíce válí Shirley McLaine. Tento Reinerův počin není průšvihem, ale jen velmi těžce se na něm hledá něco nadprůměrného, obsahuje v sobě scény vtipné (telefonát otec - babička - obě dcery v depkách) i naprosto podivné a hloupé (pokus o sex na palubní toaletě). ()

Yardie

Slabé, slabé, slabé. Opravdu jsem vydržel se dívat jen polovinu a druhou půlku jsem to měl zaplé jen ke kompu jako zvukovou clonu. Půlku filmu jsem vydržel jen proto, protože jsem doufal, že se to rozjede. Ale ne. Záplatka v podstatě o ničem, vtipných scén nebylo (nebo jsem si alespoň nevšiml). Prostě takové o ničem. Čekal jsem podle komentářů zde něco více, ale ne. Toto se opravdu nepovedlo. Ty dvě dávám jen proto, že jsem viděl i horší slátaniny a že jsem to nevypnul už po půl hodině. Už nikdy více! Howgh! ()

KatRi

Naprostá tuctovka sázející na jistojistou kvalitu - na souvislost s filmem Absolvent. A Jennifer Aniston prostě na hlavní roli nemá, ani když jí sekunduje Kevin Costner. ()

Tomyfrok

Co je šeptem... má kromě spousty klasických nedostatků tři dostatečně velké přednosti: První je neotřelý příběh. Přestože neuchvátí, oceňuji snahu. Absolventa mám velmi rád a tohle zpodobnění mi přijde jako velmi dobrý nápad, protože každý filmový fanoušek má svým způsobem propojení filmů rád. Představte si, co kdyby tam hrál nakonec opravdu Dustin Hoffman... Za druhé bych vystihl Jennifer Aniston, která je zde opravdu nádherná. Styluzuje se ve své klasické roli, tudíž těžko hodnotit provedení, ale rozhodně byla radost se na ni 90 minut koukat. Poslední věcí je pak mix drobností jako právě příjemná délka filmu, herecké obsazení, nenáročnost i přes onu nestantandardnost příběhu a jiné. Kamarád psal, že film neskončí tak, jak si představujete - já jen povím, že schématika je základem romantické komedie, i zde je a je předvídatelná od samého počátku. Právě v těchto momentech má snímek asi největší slabiny a i samý námět není přes svou originalitu tak nosný, jak se může na první pohled zdát. Ale jednou za pět let za zhlídnutí stojí. (55 %) ()

jarmik

Komedie to určitě není a vlastně ani přívlastek "romantický" bych s tímto filmem nijak zvlášť nespojoval. Skvěle obsazený film, kde si každý to své odehrál. Teď si nejsem jistý, jestli se Costner vyspal s babičkou, matkou i dcerou. Právě tohle mi přišlo snad horší než pětinásobná nevěra. Představte si, že jste Mark Ruffalo a vaše přítelkyně se vyspí s bývalým milencem celé její rodiny. Uff... Nebo naopak, představte si, že jste Kevin Costner (nebo prostě starej chlápek) a na starý kolena si tohle dáte do životopisu - UF! Jednu hvězdu dávám za herce a druhou za tento "silný zážitek". Jinak sorry, ale nuda a průměr. ()

kecinzer

Zajímavá komedie, která extra nezaujme. Ovšem najde se pár světlých momentů, kterých by však mohlo být víc. Škoda. ()

Chulimanga

Dal bych 3*, ale tu jednu hvězdičku navíc tam musim přidat za úžasně propracovanej příběh filmu a zvláště za zápletku, která se nějak týkala prakticky každé z hlavních postav a pomalu do ní zapadaly při jejím objasňování...to se mi vážně líbilo ()

Gore

Už druhý film, který jsem viděl kráce po sobě, který je koukatelný jen díky Shirley MacLaine (první byl In Her Shoes - Zná ji jako svý boty). Zápletka kolem: ojel babičku, ojel mámu...bum a teď ojel i mě, je dost chabá a až na pár okamžiků nevtipná. Scénarista prvních Dannyho parťáků tentokrát svou práci dost odbyl a postavy holt nemají co hrát. I takový Mark Ruffalo, který většinou uhraje všechno, byl dost bezradný a ač se snažil, co mu síly stačily, zde prostě neměl co hrát. I Aniston a Suvari by byli lépe snesitelní, kdyby měli lepší scénaristický základ. Kevin Costner je kapitola sama pro sebe. Jeho herectví je založeno na typu: budu se tvářit charizmaticky a snad mi to diváci zbaštěj, ale když už to samý dělá 26 let, co je u filmu, takto už to prostě nefunguje a vypadá to, že prostě hraje jen proto, aby musel z něčeho platit činži, nic víc. A režisér Rob Reiner svými filmy zabředá do podprůměrnosti, a to slavil nemalé úspěchy v 80. letech. ()

M1k9

Dalo by se říct, že bezbolestná romantika se špetkou komedie. Jennifer byla až neobvykle úžasná, takže je to zase film o hercích a ne o scénáři. Taková řadovka, která se dá lehce nahradit. 2.5/10 ()

Kratoc

Nelíbilo, nudilo a až na pár odkazů na skvělý film Absolvent jsem si z toho nic neodnesl. Zbytečných 93 minut. ()

Tentokrát bez koně Kevine!

Tentokrát bez koně Kevine!

12.02.2005