Sarah Huttinger pracuje jako novinářka, která má v deníku New York Times na starosti lokální zprávy, zejména pak svatby a nekrology. Se svým snoubencem, právníkem Jeffem Dalym, právě letí na svatbu mladší sestry Annie. Setká se tu se svéráznou, energickou babičkou Katharine, které se svěří s tím, že si není jistá, zda se má za Jeffa provdat. Necítí se ještě na usedlý manželský život a touží spíše po dobrodružství. Od babičky se dozví, že její matka Jocelyn, která zemřela, když byla Sarah ještě dítě, pár dnů před svatbou zmizela a prožila krátkou milostnou pletku s neznámým mladíkem. Sarah při srovnání své povahy s povahou otce i sestry začne pochybovat, jestli je dcerou svého otce, a rozhodne se matčina milence najít. Při pátrání se dočká dalšího překvapení, když tetě Mici uklouzne, že podle matčiny aférky byl natočen úspěšný film Absolvent. Šokovaná Sarah pochopí, že s neznámým mladíkem se tehdy vyspala nejen její matka, ale také babička Katharine. Ví, že se dotyčný jmenuje Beau Burroughs, že zbohatl pomocí internetových obchodů, a tak se za ním vydá do San Francisca, kde muž právě přednáší na kongresu. Dozví se od něj, že kvůli úrazu při fotbale zcela určitě nemůže být jejím otcem, a pak se společně opijí, což má zcela nečekané následky. (TV Nova)

BUD-SFIS

Slušně provedená oddychovka. Tak bych to hodnotil já. Která je ftipná s dobrými hereckými výkony, kde si každý hraje svou roli a pěkně to do sebe zapadá. Trošku neobvyklě zamotané ze začátku ale vše se vyjasňuje s přibývajícím časem. ()

carly

tak nejak som o tom filme mala úplne inú predstavu. a to nikdy nie je dobré. nie že by som sa nezabávala - hlavne na Shirley McLane. a Kevin bol to tej úlohy ideálny. ale tak nejak to bolo o niečom úplne inom, ako tvrdili a celkové vyznenie filmu ma nenadchlo tak, ako trailer. je otázne, či by sa mi to páčilo viac, ak by som o tom filme dopredu nič nevedela, ale trochu o tom pochybujem. ()

pufina

Narážka na Absolventa (1967) - řekla bych, že ale v žádné chvále. Ukázka toho, jak chlap (Kevin Costner) objede tři generace (ve 20 letech babičku, později s její dcerou - stejná generace, a po třiceti letech i s její dcerou) - může se to zdát vtipné, ale moc není. Nebýt Jennifer Aniston a Roba Reinera, hodnocení by padalo závratnou rychlostí. Průměrná romantická komedie. ()

Juto

Všetko vo filme je trblietavé, od jeho falošných, nezáživných dialógov až po fádny a ošarpaný pohľad na komédiu až po jeho trhané úpravy. To všetko vás môže unaviť po 95 minútach, ktoré vám prídu ako večnosť. 1/10 ()

Radiq

Pokračování Absolventa (dovolil jsem si to tak napsat, ale je to hrozný, když to po sobě čtu) bylo originálně zakomponované a tímto se z toho měla stát nenápadně dvojka. Asi. Ale teda ani náhodou. Ne že by tam bylo něco tak hroznýho (snad kromě Jeniffer Aniston) - stejně jsem od toho nečekal nic než bezduchou romantickou komedii - ale prostě tam byly momenty, které mě štvaly, včetně už fakt trapnýho happy endu (koho mají dycky zajímat nějaký omluvy, když se páreček udobřuje). Párkrát jsem se teda zasmál, když Mark Rufallo nebo některá z postav měla nějakou hlášku, to zas jo. Ale jinak slabej podprůměr (PS: nejlepší tam byla scéna z Absolventa, chch) ()

otík

Místy otravná, místy naopak slušně vtipná romantická komedie, která se sama utápí v žalu, bolesti a zmatenosti postav. Nebýt podařené narážky na seriál Přátele a slavnou Morricconeho melodii z Tenkrát na západě, bylo by to ještě o stupeň horší. ()

tom88

Slabší ledva priemerný americký romantický film, na ktorom zaujme len herecké obsadenie a niekoho možno aj zápletka. Je to suché a takmer bez vtipu, ktorý by tu možno dopomohol. Tomuto filmu je moc aj tá hodinka a pol a čiastočnej nude sa nevyhnete. 45% ()

dr.fish

Velmi povedený remake českého filmu Muži nestárnou z roku 1942 (alespoň se velmi podobá). Nejedná se komedii v pravém slova smyslu, neboť hlavní hrdinka je vcelku v depresi a neví co se životem. Její rodina je jeden retard vedle druhého, připadá si úplně jiná. Nabídne se jí alternativa a ona se jí chytí, zamete to s ní, ale my diváci jí fandíme, jelikož změna je život. Navíc její starej je krajně nesympatickej a Kevin Costner, kterej už ojel babičku i matku, je rozhodně daleko lepší partií. Zbytek nebudu prozrazovat, tahle romance nemá standardní děj, happy end není šťastným koncem a dobří nakonec nejsou ti dobráci. Jennifer Aniston zde jednoznačně dokazuje, že hrát umí. Kvalitní doják. 80% ()

vesper001

Nesnesitelně uřvaný film, postavy na zabití a zápletka, co vede neomylně do háje. Costner by udělal líp, kdyby šel zase trsat a s vlky výt, než aby klátil tři generace kuru domácího, MacLaine vyvrací fakta o moudrém stáří a důstojném stárnutí, a kdyby žínka Jen a vybetonovanej mozek Mark zůstali posledním párem na planetě, Zemi by nejspíš brzy ovládli znovu dinosauři. ()

Triple H

Štandard. Jennifer Aniston je pôvabná ako vždy (aj to hranie sa pomaličky lepší - zbavuje sa rachelizmov), Costner ukazuje, že ešte nepatrí do starého železa a pôsobí príjemne charizmatickým dojmom. Nič extra, ale ako oddychovka na večer ideálne. ()

Tyny

I když je to celkem netypická romantická komedie, tak mi ve filmu trošku chyběla svěží atmosféra, která by provázela celý film a diváka nadchla. ()

Sfinkter

Díky legendě Absolventa slušně vystavěná zápletka, Costnerova přítomnost ještě dodala určitou přidanou hodnotu. Ruffala vidím rád, ale v malinko jiných žánrech. Klasická poobědní pohodovka. ()

Liznic

Obyčejný romantický podprůměrný film s fajn herci. Fanoušek Absolventa (já) si na tom něco najde, ale pro člověka Absolventem netknutého zabitý čas. Slabé 3* ()

Jizni Tlapa

Naprostá tuctovka, nabízející dobrý nápad, absolutně zazděný "neplodně" neplodným scénářem, zabíjející jakékoliv vyšší,než průměrné hodnocení!Je to přesně ten typ snímku, který vidíte, čekáte, čekáte,čekáte a ono nepříchází nic jiného ,než obyčejný koment čehosi, jinak zajímavého....pohnout s tím bohužel nejde ani prostřednictvím třech hereckých es.50 % ()

Ryuuhei

Překvapivě poutavý snímek, který mě udržel z obrazovky i přesto, že jsem se předtím chystal ulehnout. Hrdinčina rozpolcenost spolu s neúnavným pátráním po svém původu mě zkrátka bavila. Herecké výkony byly opravdu skvělé - emoce čišily z výrazů aktérů tak skvěle, že jsem jim to absolutně sežral. Nemůžu si stěžovat, z nahodilého koukání se stalo příjemné překvapení. ()

TO

Docela zábavné, hlavně pro milovníky Absolventa. Příjemná podívaná s kapkou humoru, rodinného dramatu, romance i dojetí. Ovšem nevím, jak by se k příběhu stavěli neznalci Absolventa ()

Beky

..poměrně originální zápletku hatí nudný scénář!!!..podle mě by z toho byla výborná komedie/romantická, ale když se do toho zamontovaly zbytečně vážné scény......a děkuju za příjemné herecké obsazení, chybět v jediné větší roli známá tvář, hodnocení by šlo hodně rychle dolu!!!!...čistých 60%!!!..P.S. Costner je pořád dobrý herec!!! ()

Zdeňka

Jennifer Aniston mám velmi ráda, ale začínám si uvědomovat, že se budu muset spokojit jen s Rachel. Nenašla jsem ještě její film, ze kterého bych byla nějak více nadšená. Co je šeptem... je jen další romantická komedie, která ničím nevyniká. ()

lennyd

Jeff (Mark Ruffalo) právě požádal svoji přítelkyni Sarah (Jennifer Aniston) o ruku. Ta má sice Jeffa ráda, ale není si stoprocentně jistá, jestli s ním chce prožít zbytek svého života. A tak žádá o pomoc svoji babičku, a dozvídá se od ní zajímavý příběh. Její matka, když jí otec požádal o ruku, na týden odjela do Nového Mexika, kde prožila románek s přítelem z mládí, Beau Burroughsem (Kevin Costner), a tudíž je zde podezření, že možná jejím otec je právě Beau. Tak se i Sarah vydává za Beauem, aby si srovnala své myšlenky... Tak tenhle film jsem moc nepobral. Nějak mi utekla hlavní příběhová linie, tak mi to celé přišlo jak splácanina několika povídek do kupy (nač zde byla Sarina sestra (Mena Suvari) a její podařená/nepodařená svatební cesta - netuším). Na druhou stranu se film hemží spoustou známých jmen, a většina z nich ukazuje, co umí - i když nejvíc mi asi v paměti utkvěl otec - Richard Jenkins. Kevin Costner jako stárnoucí seladon taky není marný. V hlavní roli je sice Jennifer Aniston, ale po většinu film se jen tak promenáduje (případně se snaží zahrát nějaké city, ale nějak jí to nejde - scéna kdy "brečí" Costnerovi do saka se vyloženě nepovedla..). Celkově tedy nic moc .. ()

Tentokrát bez koně Kevine!

Tentokrát bez koně Kevine!

12.02.2005