Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

saaaky

Nevím proč, ale film mi silně připomíná pokus o obnovu vzpomínek na Tomáš Holého a jeho podobná dobrodružství. Chabý pokus. Navíc Nepříliš působivé herecké výkony pana Mádla. Film neurazí, ale ani nenadchne. ()

shinlove

Opravdu jsem se u téhle komedie nenudil, takže proto musím dát téměř plný počet, protože samozřejmě chyby jsem našel, ale na české poměry pěkná komedie. 4* ()

Prusovka odpad!

Je mi z toho smutno! To už opravdu nikdo nedokáže natočit pěkný a vtipný rodinný film? Paní Poledňáková, co Vás to pro Boha napadlo??!!! Tohle mělo být volné pokračování "velryby" a "polepšovny"? Dva úžasné filmy s neméně úžasným Tomášem Holým se jistě vryly do paměti všech generací, ale na tenhle film já opravdu velmi ráda zapomenu. Snaha o "veliké" herecké obsazení nevyšla, vlezlá hudba a neskutečně uječené a nevychované děti!!!! ()

sidthekid

No, napred klady..suprova hudba a par dobrych hereckych vykonu(V.Postranecky, M.Etzler). Celkove je vsak dej matozny a nudi. Filmu nepridavaji ani tanecni kreace dua Nekonecny+Vojtek. Humor je casto krecovity a nuceny. Chybi opravdova detska hvezda. ()

Martynez odpad!

Asi před dvěma lety jsem se na ten film z nouze podíval a docela jsem toho pak litoval. Včera jsem si si řek, že bych to moch zkusit znova.....a litoval jsem ještě víc. Nejsem vůbec schopen říci o co v tomhle filmu jde. Je to prostě další Poledňáková v pořadí, která sází na osvědčené a opakované typy postav. Mádl je tam uplně navíc a sousedstvo v podání Nekonečného a Vojtka jsem nepochopil vůbec. No jedna by byla na mě moc:-( ()

Lovin odpad!

Paní Poledňáková jak všichni víme je ujetá na různých záchranářích , horolezcích a přitroublejch baletkách ale je vidět , že již značně senilní a moc jí to nefunguje vlastně vůbec . A šaškování Nekonečnýho s Vojtkem tuposti nasazuje korunu . A skvělej herec Postránecký by měl taky pozorněji číst scénáře viz další blbosti typu bobule 2 . Líbáš jako bůh nemlich ta samá kravina nezaslouží si ani vlastní komentář....Fuj ()

petrce

Není to tak skvělé jako duo filmů Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny, ale i tak to potěší a zahřeje. Velice příjemný film, krásné exteriéry v Tatrách, melodická hudba v pozadí a plno známých herců jsou devízy tohoto rodinného filmu jako stvořeného pro pohodové a sváteční dny. ()

marttul

A mně se tenhle film prostě líbil, ať si říká kdo chce co chce...=) Uznávám, snaží se stavět na něčem, co kdysi mělo velký úspěch a Vojtek a spol. jsou opravdu otřesní, ale tak nějak se mi příběh zalíbil. Malý Koudelka byl prostě sladký a bylo mi ho po celou dobu trvání filmu vážně moc líto, paní Timková je sympatická herečka, která má krásný hlas ( líbila se mi zde daleko víc než v Horem Pádem...), mnou nepříliš oblíbený Miroslav Etzler mi zde vůbec nevadil a vůbec celý film je příjemnou oddychovkou. Možná bych ještě obětovala paní Štěpánovou, kterou jako herečku dvakrát nevyhledávám, ale jinak...Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale nakonec hodnotím za 3 a půl, ovšem asi blíže k těm 3...Jsou daleko lepší i daleko horší filmy.... ()

ajfelka odpad!

Komedie? Pod tímto slovem si představuju zcela něco jiného než to, co vytvořila Marie Poledňáková. Sranda nebyla vůbec žádná, herecké obsazení taky nijaké a nevím, proč má někdo potřebu obsazovat Vojtka a Nekonečného, dva lidi, kteří mi jen svou samotnou existencí lezou na nervy. Příběh se motá v kruhu, nikam se nevyvíjí. Film, který už nikdy nechci znovu vidět, je to ztráta času. ()

naytsirk

Jak to, že ty děti dneska jsou tak neherecký? A to se netýká jen krokodýlů, ale obecně všech českých filmů poslední doby... ()

Saprofag odpad!

No nechtěl jsem to vidět, ale moje žena to zaonačila takovým způsobem, že jsem se tomu prostě nevyhnul. Tady se rozhodně o nějakém pokračování mluvit nedá. Nebo mi něco uniklo? Jirka Mádl je sympaťák a jeho filmy jsou všechny stejně dobré ... sračky. Ve svých snech ho mlátím :D. Miroslav Etzler už svoje kvality předvádí dlouho ve všech těch super televizních seriálech. Je to taková ta prodejná paní, co si za korunu zahraje všude. Nemyslím si, že by nemohl hrát i lepší role, ale kdo by mu je při jeho velké vytíženosti nabízel. Je to prostě už zajetá tvář telenovel: sympaťák až na půdu. Ne dál už nebudu pokračovat! Další fuj. ()

rakosabasta

Existují "horší" volná pokračování, pro tento film však 'bohužel' znám i lepší. Plus body jsou v tomto případě (alespoň pro mne) ponechání ústřední dějové linky, rozpracování postav, atmosféra. Na druhou stranu: mínus body - příliš mnoho nedotažených dějových linek, příliš mnoho situací, které jsme už viděli ve "velrybě" a "polepšovně", ba dokonce i v "s tebou mě baví svět". Skoro by se chtělo říct, že paní režisérka "troškatí". Další plus body jsou ale práce s dětmi a byť nedotažené, nakousnutí problému dítěte z patchwork rodiny. Obrázky koneckonců také nebyly špatné. Film vlastně působí jako jakási sraženina ze seriálu, který ale, pokud vím, neexistuje. Škoda, škoda. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková