Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

Koky666

Jsem vděčnej tomuhle snímku, neboť díky němu jsem zjistil, že jedinou českou režisérku, kterou jsem schopen akceptovat zůstává paní Chytilová...to co nabízí toto dílko je bohužel snaha udělat velkofilm z prázdnýho listu papíru... ()

Holusacek

Obyčejná,zdlouhavě průměrná česká komedie,ktará má pozitivní i negativní stránky.-V první řadě mě zmátl název,čekal jsem něco o krokodýlech,ale téma zcela jiné.Většinu času zdlouhavé.Děj je kolýsavý.+Milé a překvapivé v některých scénkách.Celorodinová zábava s dobrými forky.Vtipné momenty a známí čeští herci.- a +Co jsem z toho vyvodil...?=55% o všem dalším jsem se už zmínil,celkem jsem překvapený na českou komedii. ()

Don Martini

Velké zklamání. Kde jsou ty staré časy klasického starého stylu? Žijeme v současnosti, v domácím stereotypu, právě proto některé scény by měli být vystřihnuté a soustředit se na drama dětí ve škole v přírodě, než se soustředit na kýčovitost a úpadkové vztahy mezi lidmi v domácnosti. Část, která ve mně negativně iritovala, jsou zpěváci, kteří se hodí spíše na pořadové, nežli filmové prostředí - měla být též vystřihnuta z filmu. Oceňuji zejména výkony postav hlavně Koudelky - správný herecký výraz. Režisérce pravděpodobně šlo o financi, než o dějovou linii celého filmu. Z filmu je cítit uspěchanost. Vyjímku tvoří atmosféra a prostředí, které sahá z Vysokých Tater. ()

Brenda.Ch

Tak šíleně se to snaží vypadat jako bláznivá komedie, až je to trapné. Všichni jsou v neustálém pohybu a perlí bombastickými leč málo vtipnými fóry. Celý film jsem měla dojem, že se koukám na uhánějící letní zájezd, který se snaží doběhnout svůj autobus. ()

superzurda

Bohužel nic víc než nastavovaná kaše kvalitních českých filmů s využitím Etzlera, klaďáka českého filmu, ovšem jen na pár měsíců. ()

blezg

Všichni to tady srovnávají s nějakými staršími super extra kousky, samý odporník tady... Když to já srovnám například s Avatarem, jsem o dost spokojenější tenhle večer, než večer po Avatarovi, kdy jsem si málem ukroutil hlavu, co jsem to zase viděl za blud a klam. Příběhu chybí děj, ale roztomilý to je. Asi vám vy mudrcové zamrzlo srdíčko, ztratili jste nadhled a vrány vyklovali dětský voči. Chyby to má, ale tadyto hanění je divný. ()

MorraEddie odpad!

Shlédnutím tohoto filmu jsem jen dokázal,že jsem nesmrtelný. Jak už jsem přežil tuto rádoby komedii,tak už musím přežit vše. ()

Trilobajt odpad!

Slabé jak čaj. Nezasmál jsem se ani jednou (pokud jsem teda měl tak to teda pardón), nebrečel jsem ani jednou (pokud jsem při pohledu na bezzubého chlapečka, kterému maminka nepíše měl - tak to teda pardón, nezvracel jsem ani jednou (pokud mě k tomu postava Jiříčka Mádlového měla donutit - tak to teda pardón). Ztráta času... Prosím VŮBEC nesrovnávat s filmy Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny - tj. rouhání a žádost o kastraci!! ()

Tristesse

Vtip nula, děj nula, dialogy nula, charisma a chemie mezi herci nula, takže 1* jedině z úcty k předchozí tvorbě paní Poledňákové. ()

VeraF odpad!

Ani jedna pěkná scéna, aby ji chtěl člověk vidět ještě jednou v životě. Ani jeden zajímavej hereckej výkon - všichni hrajou dřevěně - jak to? Proč nikdo nevyčnívá, jeden jedinej herec? ()

zigy

Předně bych chtěl uvést, že jsem hlupák a nepochopil jsem zápletku filmu (pokolikáté už????). Dále bych chtěl ocenit snahu tvůrců vytvořit zase po dlouhé době film zároveň pro děti i dospělé. Možná, že v případě dětí se to povedlo, nevím.....u dospělých ale film podle mě selhává, protože: a) scénář je zoufale nevtipný, b) etzler s timkovou jsou tou nejhorší možnou volbou pro tenhle typ filmu (možná pro víc typů, nebo dokonce pro všechny). Takže nezbývá než ocenit tu snahu o příjemný, veselý film pro všechny generace, navíc natáčený v krásných Tatrách, budeme věřit, že příště se to povede. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková