Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

Master19 odpad!

Je vůbec možné, že tohle natočila Marie Poledňáková?!? Tuhle otázku jsem si položil během filmu několikrát. Byl jsem nemile překvapen trapnou a nesmyslnou vykrádačkou předchozích filmů (některé záběry jsou totálně okopírované, a co teprve Luboš a Anna? proč proboha???), byl jsem zhnusen úplně trapnou a nesourodou postavou Koudelky a jeho "rodiny" (tak ubohé hraní na city jsem snad ještě neviděl, to bylo spíš na zvracení), a navíc jsem byl poněkud zmaten dějovými liniemi, které do sebe jakoby trošku zapadají, ale spíš ne a navíc ani jedna nestojí za nic. Obrovské zklamání. Jediný, kdo mě zaujal byl Václav Postránecký a jeho jízda na jedné brusli a replika: "Tak co holky, bude rvačka?". Jinak je to ovšem velice mírně řečeno otřesné! ()

Madadajo

Vcelku bezduchý příběh vede k s postupem času k narůstající nudě. Průměrné herecké výkony ani občas znenadání se objevící vtip vás nepřinutí zbystřit pozornost a ke konci už ani nevmímáte děj. Další z úpadků české kinematografie postavený na producentské strategii televize Nova. I přes strhující kritiky se mediální kampaní dokázala vyrýžovat vysoká návštěvnost v kinech, svědčící o vkusu českého diváka, který tak vlastně (bohužel) zachránil Nova Tv od šlápnutí vedle a podpořil ji k podpoře dalšího podobně nesmyslného projektu. Víceméně jistá továrna na peníze a odpady českého filmu, která jen tak nezmizí, protože se tento trend reklamně prodejných filmů teprve rozjíždí. ()

lumiros

Tak jsem asi trochu jinej, ale když jsem nejdříve s rodinou shlédl film a potom četl některé recenze, tak jsem nevycházel z údivu. Je hrozně lehké jen pomlouvat a nic nedělat. Film jako takový byl pěkně zpracovaný a co se týče hereckých výkonů, tak kromě Báry Štěpánové, která tam byla opravdu strašná (asi to tak mělo být) nemám komu co vytknout. Všichni se snažili, jak mohli, aby to celé dopadlo takhle pěkně. Je těžké u filmů s pokračováním překonávat první, nebo druhý díl a nelze a ani v tomhle případě něco takového dělat. Dal bych klidně i pět, ale to bych potom neměl pro opravdové skvosty. Tomuhle dávám 4 a jsem rád, že takovéhle filmy jsou. Děkujeme. ()

Ewey

Na tento film jsem musela jít se školou a rozhodně nedobrovolně.A po shlédnutí se mé obavy vskutku naplnily.Co to jako má být?Pokračování Jak vytrhnout verlibě stoličku?Ehm,tak tenhle film svým dvěma předchozím dílům nesahá ani po kotníky.Slizký Mádl můj odpor ještě znásobil. ()

yeniczek odpad!

Tomuhle se nedá říkat film.. Možná, že zpívané poskakování v kuchyni ala nějaký klip někoho baví.. Ale prosím prosím prosííím! Takhle se normální lidé nechovají a není to ani vtipné... Chtěl jsem dát alespoň jednu hvězdičku za pár pěkných záběrů z Tater, ale najednou mi do hlavy skočila zase ta šílená písnička a nemůžu jinak... ()

nevermore odpad!

Tak teď ani nevím co bylo horší, jestli Etzler plácající se na mělčině ve snaze předstírat záchranou akci nebo věčně padající nekomická Konvalinková. Byl jsem nucen se na tento chatrný film dívat v autobuse při cestě na dovolenou a trpěl jsem, je to děs. míň jak 10% ()

ella odpad!

A to jsem myslela, že odpady používat nebudu. Škoda, Verlybu i Polepšovnu mám ráda, ale nic horšího než tohle jsem neviděla. ()

sskrblik odpad!

Sabinka, Mádl, Naďa Konvalinková, Náhlovský, Nekonečný a Vojtek. Spojení těchto ikon českého showbyznysu ze kterého mrazí už před shlédnutím a na konci zůstává opravdu nemilý pocit tupé hlouposti. ()

Danny F.

Bez řádného příběhu. Úplně bez všeho co by diváka upoutalo. Nemastné neslané a to se tak trochu dalo čekat na ty české poměry co se filmů týče. 35% ()

Saishi

V rámci možností bych tenhle film řadila k tomu lepšímu z nejnovější české filmové produkce. Za chvíli se na nás nalepí Panic je na nic, Experti, Rafťáci a podobně, takže "zaplaťpánbů" ještě za Krokodýly. Docela mě překvapil Mádl, čekala jsem, že mu role nesedne, ale velkou ostudu tam v žádném případě neudělal. Což se nedá říct o dědečkovi Pepíkovi a jeho harému. Postránecký a jeho krušné zážitky jsou chvílemi úplně mimo a za hranicemi vkusu. Ještě musím pochválit Etzlera, jeho postava měla asi nejvíc možností k dobrému rozehrání tohohle filmu. Celkově je to však jen průměr, za týden si nevzpomenete, že jste na něčem podobném vůbec byli v kině. ()

cross

* je možná až příliš kritické hodnocení, ale bohužel v případě tvůrce, který je podepsaný pod nezapomenutelnými filmovými skvosty je nezbytné. Poledňáková po letech nedokázala oprášit slávu, invenci a zábavnost svých klasických rodinných komedií a natočila film, na který se dívá, jak to říci slušně, s čelistí pokleslou nudou a zvednutým obočím naznačujícím, že divák nechápe jestli to autoři opravdu mysleli vážně. Krokodýli jsou bezduchou slátaninou, která nemůže bavit ani děti ani rodiče, protože prostě není vtipná ani zábavná a bohužel, téměř zcela ztratila i lehkost, kterou se vyznačovaly předchozí autorské filmy. A to už se vůbec nedívám na naivitu scénáře (Tatry a tak malé děti bez schopného dozoru?!?) a na logické nesrovnalosti (když jdu od řeky doleva,nepřijdu k vodopádům zprava... a opravdu je na letišti ve Vídni obrovský billboard s reklamou na Eurotel?...). Nehledě na to, že scénář nechává některé načrtnuté linie prostě bez vysvětlení umřít (učitelka-tatínek - bylo mezi nimi někdy něco nebo ne?)....a taky by mě zajímalo, proč je proboha v příběhu ta šílená rodina hudebníků? No, prostě průšvih jako vrata, který nedokáže nic než nudit a který ukázal, že zašlou slávu nelze oprášit jen vyšším rozpočtem a modernějším smýšlením. 1/2* za velmi dobrou instrumentální hudbu. ()

davidek

Asi jsem nějakej divnej, ale zdá se mi poslední dobou tvorba u nás jako stagnující ne-li horší. Možná jsem zhýčkaný dobrůtkama a normální komedie už mě tak nebere. Fakt je ten, že když si vezmu Jak vytrhnou velrybě stoličku, Jak dostat tatínka do polepšovny aS tebou mě baví svět, je toto dílo nejhorší od Poledňákové a dovolím si říct minimálně o třídu horší. ()

IvyH

A tímhle chcete uctít, pokračovat v tradici filmů jako je Jak vytrhnout velrybě stoličku?? Paní Poledňáková, myslím, že máte nejvyšší čas jít (ještě s úctou) do důchodu. ()

czdmaso

Jedna hvězdička jen z úcty k paní režisérce. Chyběl děj i humor a odkazy na úspěšné Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny dílko jen dorazily. Srovnatelné s Troškovými veledíly. ()

Elisebah

Pokud se to bere jako samostatný film a ne nějaké pokračování dvou filmů, které byly natočeny před x lety, je to pěkné a povedené. Filmu asi nejvíce škodí to, že se zde postavy jmenujou stejně jako ve "Velrybě" a to opravdu nejde srovnávat tyhle filmy spolu. Tohle je úplně jiné, z jiné doby s jinými představiteli. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková