Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

ptady

Po prvním shlédnutí jsem dal 2 hvězdičky. Po pár letech jsem se na to podíval znovu i s tříletou dcerkou a světe div se, líbilo se mi to. Konečně jsem se orientoval, kdo že to vlastně koho hraje ze dvou předchozích filmů. A dcerka se všemu smála a já se taky neudržel. Takže 3 hvěždičky a půl. ()

milos.bradik odpad!

To snad není pravda, že toto by mělo být vlastně pokračování slavných televizních komedií Jak vytrhnout velrybě stoličku a jak dostat tatínka do polepšovny. Je to totiž naprostý odpad a nechápu, jak mohla Poledňáková klesnout tak hluboko. ()

Keks

Podle hodnocení je tenhle film docela špatnej. Ale já ho mám rád, protože je jeden z mých filmů dětství a rád se na něj vždy podívám. Takže to je asi hlavně díky nostalgii. Mám rád postavy, příběh je vtipný atd... Příjemná podívaná... (Jo a první dva díly trilogie jsem neviděl - což je možná důvod 2) ()

frantabr

Když jsem se na to díval, hlavou mi pořád létala jedna myšlenka - parta Husákových dětí, milovníků prvních dvou dílů "Vaška" a schopných zařídit zafinancování filmu, se rozhodla, že založí klub "Film Vašek 3" a oni a jejich děti si v tom zahrají. Jestli to tak bylo, tak se na tom mělo víc zapracovat, aby se bavili i nečlenové klubu, no. ()

Jrk odpad!

Něco tak špatného aby člověk pohledal. Čekal jsem komedii, dokonce ani nepotřebuji nic hlubokého. ale tady mi bylo čím dál víc smutno. Podruhé bych to nezvládl. Škoda, že se režisérka uchýlila k takovým tématům jako rozvod apod je normální. Tohle fakt víckrát vidět nechci. ()

horskejvlk odpad!

Je to trapné, Etzler s vyzáží vraha co má tak 30 odsezených na Pankraci, zbytek sjetej koksem a to vše v rukách režisérky která pádem železné opony svůj umělecký talent tak jako většina režisérů co za komunistů byli políbení můzou, ztratila. ()

Ivana09

Pokus o film S tebou mě baví svět (1982), kde se do toho přidaly místy ještě písničky. Moc jsem nepochopila, co předváděl Daniel Nekonečný, to jeho zpívání mi do filmu jednak nesedělo a pak mě to i rozčilovalo. Nebo to zpívání děcek...falešný to nebylo ale prostě tohle ne. Jako koukatelný to je, jako oddychovka, ale nemůžete čekat zázrak. Taky mě rozčilovalo, že Etzler tam jede jako zdravotník a nakonec ty děcka vede on, Schneiderová seděla jen na zadku na ubytování (chápu, měla po nějaký operaci kolene nebo co, ta učitelka, ale co to je). ()

Archvile

Vraví sa, že niektoré filmy zrejú ako víno. Bohužiaľ o tomto diele sa to povedať nedá. Ani po 15 rokoch som na tom nenašiel nič zábavné. Proste nevtipná, depresívna, nekomédia. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková