Jack Stanfield má vše, po čem může muž jako on toužit. Jako specialista na ochranu bankovních kont má dobrou práci v bance v Seattlu a šťastnou rodinu. Jednoho dne se v jeho voze objeví Billy Cox a oznámí mu, že jeho rodina byla právě unesena. Zpět ji získá pouze tehdy, pokud podle přesných pokynů převede z účtů nejbohatších klientů banky po deseti tisících dolarů na jeho účet, celkem sto milionů. Což se však zdá nemožné, protože potřebný terminál byl v rámci probíhající fůze převeden na ústředí ve Wichitě. Jack se proto pokusí uplatit Williho - jednoho z únosců. Cox je odposlouchává a Williho před Jackem a jeho ženou Beth chladnokrevně zavraždí. Zatímco Jack se další den v práci snaží najít způsob, jak Coxovi vyhovět a provést požadovanou transakci, Beth doma přesvědčuje jeho komplice, že se jich bezohledný šéf po akci chladnokrevně zbaví. Má zoufalý muž, improvizující v téměř beznadějné situaci, šanci porazit chladnokrevného zločince s dokonale promyšleným plánem? (TV Nova)

Empire

Mé hodnocení není objektivní, musím říci, že mi dlouho chyběl nějakej ten průměrnej thriller s Fordem.................konečně jsem se ho dočkal, narosto průměrná akční podívaná........která mě hodně potěšila ()

Ronyk7

Ale jo, čekal jsem víc, ale de to. Lepší než se nudit. Když se ale dívám na toporně se pohybujícího Forda, tak nechápu co chce v Indianu Jonesovi 4 dělat. Snad jen chytat ryby. 15.01.2007 ()

Miki68

Nic moc. Neurazí ani nenadchne, u televize tě sice přidrží, ale nebejt Forda, myslel jsem si, že jde o nějakou německou detektivku. dávám 2* ()

Barak

Tak po tomhle nevím nevím, jestli ten Ford toho nového Indianu Jonese utáhne, protože tady netahá naprosto nic - doufejme, že tušil, že to tenhle film nedopadne nijak dobře, takže se ani moc nesnažil. No, každopádně jsem teda čekal větší sračku, ale jako dalo se to.. začnem popořadě. Herci.. tak to bylo teda něco. Tam nebyl snad nikdo, kdo ten film táhl kupředu. Ať už to byla máma a děti nebo ti hajzlíci, kteří je přepadli - nešlo jim věřit snad ani jedno slovo, které jim vyšlo z úst. Paulu Bettanymu by zase měl někdo vysvětlit, že být velký, neznamená být také velký king - i když je pravda, že se snažil asi ze všech nejvíc. A od Forda jsem čekal o hodně víc, než co předvedl tady. Ty herecké výkony prostě mají hodně blízko ke smíchu. A co teprve chování postav - to byla další trapárna.. nesmyslně se chovají a plácají občas taky úplné blbosti. Myslíte si, že to třeba zachrání scénář? Ani omylem - těch děr a kiksů.... Název a úvodní titulky dávají vědět, že to bude z nějakého počítačového prostředí, takže pro milovníku těchto šikovných strojů snad něco dobrého - možná. Těch keců okolo kompů tam je docela málo a když už Ford nějaký ten žvást vypustí z úst, tak jsem mu stejně nerozumněl - asi to jenom mělo znít strašně namakaně a vzbuzovat aspoň malý pocit, že je to o virtuální krádeži peněz. Takže se sám sebe ptám, proč dávám tak vysoké hodnocení. U toho filmu se prostě není čas nudit. Děj sviští dopředu obrovskou rychlostí, furt se tam něco děje, má to spád, ale je to docela i bez napětí. Nenudil jsem se, a to je dobře.... A ten závěrečný záběr - to byl rodinný film, že jo? (5/10) ()

Dárius

I odborník na přístupové kódy se sekne.Tak se to dělá-tak se vydělávají prachy aneb"hackeři všech zemí spojte se!" ()

aR3Zz

Neni to uplne spatny film, ale tak nejak moc americky. Pribeh neni nikterak slozity, dej vicemene primocary a ikdyz obcas prijde nejaky ten zvrat, stejne dopredu vime, ze to nemuze skoncit jinak, nez happy endem. A pan Ford uz ma pro takoveto filmy sva nejlepsi leta za sebou (jestli nekdy nejaka mel). Spise lehce podprumerny akcnak, ktery nemusite videt. ()

Macias

Frajer spěchá domů za svou "happy family" na pizzu, drtí mladé hackery, a stopuje svýho psa a na konci zbombí celej gang. NE! Indy a Han ano, ale tyhle ty Fordovky fakt nemusim. Za to Paul Bettany by záporáky měl hrát pořád... ()

Torgal

V dobe vzniku by som tento film ofrflal s tým, že zápletka je pritiahnutá za vlasy, Ford je starý a poriadne sa to rozbehne až v poslednej tretine. Dnes je však taký nedostatok klasických krimithrillerov, že som vlastne celkom spokojný. Ford vyzerá ešte použiteľne a záver je tak vydarený, že som ochotný prižmúriť oko nad nevýraznou prvou polovicou a technologickými blbsťami. 6/10 ()

pjeer

tenhle druh filmů už vcelku v pohodě odhaduji předem, nic jsem nečekal a taky jsem nic nedostal, dost okoukaný styl thrillerů ()

E lan

Klasický byť již stárnoucí Ford v další roli šité na míru. Paul Bettanny je vcelku důvěryhodný padouch a celý průměrný příběh tak docela příjemně utíká. Přesto, dalo se to natočit lépe - proto jen průměr. ()

R.I.P.

Slabý, nudný film s mdlými hereckými výkony a jasně daným závěrem. Jen jsem zvědav zda pan Ford zahraje v pokračování Indiana Jonese tak brilantně jako zde. Pokud to bude jak předvedl v tomto filmu máme se na co těšit. ()

Acrobat

Kedy Ford pochopi, ze Utecenec je jeho najlepsim filmom a reziseri, ze nemozu zneuzivat tolko jeho face na taketo thrillery. Rýchlo, firewall na tento film. ()

Ceberus

Stejně jako starší Fordova Vysoká hra patriotů je i toto poměrně kvalitní film na to, že se nesnaží tvářit jako áčko. Skvělý výkon Harrisona Forda bohužel kalí nevýrazný padouch a také několik nelogičností. Fordovi například nepochopitelně dlouho nedochází, že padouši skutečně mohou ublížit jeho rodině a že by tedy neměl tolikrát pokoušet štěstí. ()

Luckyman

Dalo sa to pozrieť, ale čakal som viac. Jack Stanfield má rodinu, ktorú mu unesú zločinci a teraz chcú 100 000 000 dolárov, lebo ich zabijú. Mohlo to byť aj lepšie a hlavne koniec bol dosť suchý. Taká slabšia priemerovka. ()