Silent Hill

• Francie Silent Hill (více)

Rose, která má smrtelně nemocnou dcerku, se chopí poslední šance a vydá se za starou léčitelkou. Bohužel však zabloudí do tajemného a opuštěného městečka jménem Silent Hill, kde nakonec svou holčičku ztratí. Rose se při jejím hledání stále hlouběji zaplétá do ponuré historie města, které je mrtvé jen na první pohled. V temných koutech totiž něco číhá… a nemá to zrovna dobré úmysly. Silent Hill je ve světě počítačových her jednou z nejpopulárnějších herních sérií survival hororů, do níž patří např. i Resident Evil. Silent Hill však nestaví na zombies a roztrhaných vnitřnostech, mnohem raději diváka straší po vzoru klasických japonských hororů a představuje mu monstra jak z deníčku nejslavnějších kubistů. Výsledkem je vysoce originální herní koncept, který učaroval i Rogeru Avarymu (scénárista Pulp Fiction), který se rozhodl sepsat scénář, s podporou autora původní hry, Akiry Yamaoky z Konami. Silent Hill režíruje Christophe Gans, zodpovědný za Bratrstvo vlků. (oficiální text distributora)

bogomira

Silent Hill byla nejlepší hororovka, kterou jsem hrál, když jsem ještě hrál hry. Tenhle film musí bejt podle úplně jiný hry. První půlka mi ještě byla povědomá, ale ta druhá je jen paskvil pro tupý amíky. Kam se poděl celej ten maximálně promakanej svět z původního Silent Hillu? Rozpliznul se do rodinnýho dramatu a vysvětlování proč, kdo a jak. Asi jsem neměl od toho tolik čekat. ()

Rodriguez

Nechutný, zvrácený, nervy drásající sci-fi horor. Chcete se někoho navždy zbavit? Tak ho pošlete na výlet do Silent Hill. ()

Petoss1

Hodně povedená počítačová adaptace ktéra svoji pochmúrnou atmosférou a velice povedeným dejem priklincuje diváka a se svým koncem naloží překvapivě dobře. 78% ()

O´Neill

Atmosférická záležitost...Film má bezmála dvě hodiny, a za ty dvě hodiny se člověk nenudí ani jednou, neustále se děje něco od čeho nedokážete odepnout zrak, a k tomu ještě ohromná hudba, která tvoří nezapomenutelnou hororovou atmosféru. Ne jednou mi doslova běhal mráz po zádech, a to se mi u žádného hororu ještě nestalo. Herecké obsazení je v pořádku, malá Jodelle Ferland hraje perfektně, a Radha Mitchell by si za svůj výkon zasloužila oscara. A konec? Jednoduše nečekaný. Nečekaný až do chvíle kdy jedou ze Silent Hillu zpátky a volá manželovi, který následně zvedá telefon. Pak je již vše jasné, pro méně chápavé je pak i záběr kdy se dostanou do samotného domu. Na závěr bych dodal že jsem Silent Hill nikdy nehrál, ale po tom co jsem shlédnul tenhle film, o tom opravdu uvažuji. ()

Mefistofelle

Silent Hill je jeden z mých nejoblíbenějších hororů. Ne, že by byl kdovíjak netradiční nebo režisérsky a scénáristicky brilantní, ale má takové zvláštní kouzlo tkvící v atmosféře, které jen tak u nějakého dalšího hororu nenajdete. Námět je poměrně zajímavý, zvlášť se mi ale líbilo vyobrazení vylidněného města obývaného křesťansky fanatickými přeživšími a sem tam nějakým skutečně odporným mostrem. "Probliky" do temnější podoby města jsou pak kapitola sama o sobě... ten "druhý" svět je skutečně působivý svou děsivostí. Je tu pár na nervy hrajících scén - pronásledování hlavní hrdiny očazenými dětičkami, škola a únik před chlápkem s pyramidou na hlavě, nemocnice v závěrečné části filmu. A co negativa? Počítačové hry zásadně nehraju a tak nemůžu srovnávat, jak moc se film podobá své herní verzi. Co však už můžu říct určitě je, že děj zde má až moc herní schéma. Rozumějte tím to, že jednotlivé posuny v ději, resp. v hledání ztraceného dítěte prostřednictvím různých indicií mají charakter herních levelů a to mi občas trochu vadilo. Myslím, že v tomhle směru se mohli tvůrci trochu víc utrhnout ze řetězu a zapomenout, že první Silent Hill byl hra. ()

Silverluv

Atmosféru hry se podařilo vystihnout přímo dokonale a prakticky nic tam nechybělo. Hudba, mutanti, prostředí, pyramid head, měnící se realita, prostě všechno jak má být. Co je problém tohoto filmu je imho scénář a herci. Radha Mitchell mi tam moc nesedla, a její postava se chovala divně, Sean Bean by se možná hodil spíše do hlavní role, pokud by se rozhodli zfilmovat Silent Hill 2 (myslím teda dvojku z herní série), naopak příjemně překvapila Laurie Holden jako drsná policajtka. Poměrně málo prostoru dostane pyramid head, což mě docela štve, protože právě scény s ním jsou imho to nejlepší na celém filmu. Musím říct, že mě film ani nepotěšil ani nezklamal, nebál jsem se rozhodně tak jako u samotné hry. Vlastně můžu říct, že jsem se nebál vůbec, spíše se jen tak příjemně bavil a s nostalgií vzpomínal na pravé peklo Silent Hillu v herní sérii. Takže spíš než horror to na mě působilo jako poznávací zájezd do jakéhosi voskového muzea Silent Hill spojený s instruktáží, videoukázkami dostupných monster, apod. Za tohle všechno bych tomu dal takových pěkných 60 procent, ovšem úplný závěr filmu mě doslova nadchnul a spolu s výborně vyvedenýma závěrečnýma titulkama mě to donutilo hodnocení zvýšit. Po druhém shlednutí - musím zvýšit hodnocení na 5* ()

Crawler-D

Žánr počítačová adaptace byl už díky Uwe Bollovi prakticky považován za povadlý, divákovi se hnusící žánr. Francouz Christophe Gans ale dokázal, že když se chce, tak to jde, a nezbývá nic jiného než doufat, že mu tento film otevře vrátka Hollywoodu a brzy se dočkáme dalšího podobně zvládnutého filmu. ()

Desgenais

Stopáž by mohla být kratší, ano. Scénář mohl být logičtější, ano. Ale nesouhlasím s vyškrtnutím linie Seana Beana. Díky ní jsme nebyli obšťastněni americkým happyendem a hlavně, pouze díky tomuto "ředění" atmosféry jsem se s prominutím neposral v kině!!! ()

Amroth666

Dobrý horor s dobrou atmosférou.Vůbec mi nevadí, že je to podle hry, naopak si myslím, že se to velmi vydařilo.Zakletý Silent Hill se probouzí. ()

DruidKarel

850. hodnocený film: Vynikající hororový snímek. Opravdu dobrá hra světla a stínů. Kvalitní scénář a tedy i dost dobrý příběh. Dobrá potemnělá atmosféra a hlavně vynikající schopnost celého týmu propojit moderní svět s tím starým, mystickým. 5* musím dát, i když jsem už i viděl lepčí horory, ale tenhle žánr mě vážně hodně baví. 5* ()

C0r0ner

Dost kurva hutná atmosféra zvedá film výš, než ho sráží přepálená stopáž a prostinký děj. Jasně, je to podle počítačové hry, takže není možno čekat zázraky, ale myslím si, že Gans z toho dokázal vymáčknout hodně. Když na TO (nebudu prozrazovat) přijde, tak jsem se vždycky zarval do křesla a nehýbal se a skoro nedýchal. Škoda toho prázdného času mezi TÍM, protože to jinak mohla být velká paráda. 85% ()

tomtomtoma

Ach ty akční horory, předhánějící se v hrůzostrašné síle, valící se s neustávající maniakální bestialitou mezi vyděšené diváky! O hru bych zájem neměl a dějové zvraty s psychedelickou zvráceností vrážejí bezohledně sami do sebe. Silent Hill tím správným způsobem uchopí všechny ty, co o zábavu strachu stojí. Ocenit se musí atmosféra, postapokalyptická po všech stránkách. Beznaděj vládne v obrazech předpeklí puritánské hysterie, zoufalství zvuků a slov je zvrácenou prokřehlou nadějí a v nastalém chaosu je strana zla nejednoznačně rozpoznatelná. Bohužel, v touze šokovat se propletenec nesrozumitelně zašmodrchá a konečné vyústění trpí nepřirozeností. Tento druh zklamání u daného žánru není nic výjimečného. Nálada a vzrůstající vnitřní napětí a nejistota se jednoznačně povedla a výsledný dojem tím výrazně vylepšuje. Hlavní postavou moderního akčního hororu je adoptivní matka Rose Da Silva (šarmantní Radha Mitchell), v neutuchajícím boji ve jménu mateřské lásky. Nestabilita opor a všudypřítomné temné síly připravují nejtěžší životní zkoušku. S nejistým koncem pro všechny zúčastněné. Hlavní mužskou postavou je Christopher Da Silva (sympatický Sean Bean), manžel Rose, marně se pokoušející o záchranu ztracené rodiny. Důležitou postavou je Cybil Bennett (šarmantní Laurie Holden), policistka na cestě zodpovědnosti a ochrany nevinného života. Ústředním bodem příběhu je malá a nadpřirozenou silou ovládaná Sharon Da Silva (zajímavá Jodelle Ferland, též role temného stínu minulosti a spravedlivé pomsty přítomnosti Alessa Gillespie), dcera Rose, počátek i důsledek pekelných hrátek s konečným řešením uspokojivého narovnání dávného příkoří. Z dalších rolí: zoufale bloudící Alessina matka Dahlia Gillespie (zajímavá Deborah Kara Unger), obezřetný policejní detektiv Thomas Gucci (Kim Coates), či nekompromisní vůdkyně extremisticky krutého a bigotního křesťanství Christabella (zajímavá Alice Krige). Jásání nad fantazijními obrazy není na místě, přesto prokreslená expresionistická žánrová nálada činí z filmu slušně zábavnou podívanou na jedno použití. ()

Wormboy

Silent Hill ma fantasticky budovanu atmosferu, zanrovo neokukanych a predovsetkym nadpriemernych hercov, rovnako velmi dobru hudbu,avsak hodnotenim napriek tomu nemozem ist vyssie. Ked si ktokolvek co cita moj komentar pozrie film, zrejme pochopi preco!OBROVSKA SKODA!!!3,5/5* ()

Fallen_One

Výborný zvuk(!) a kamera. Film v mnohém překvapí, předvídatelné scény se mění v nepředvídatelné a velmi zvláštní konec film nakonec u mě umocňuje na 4 hvězdy. ()

zette

Od hororu nemuzeme nikdy cekat moc reality, takove nelogicnosti jako ( osamela policistka jede do zakazaneho mesta, policajt se s manzelem prochazi sam po meste, proc matka manzelovi nerekla, kde ma s dcerou namireno? Nehraje radio, funguje mobil, nefunguje vysilacka... ) v Silent hillu se ale casto nevidi. Jednu hvezdicku jen za vynikajici exteriery, coz je na film ( i horor ) zoufale malo... ()

pakobylka

Předesílám, že neznám TU herní sérii ... popravdě neznám prakticky žádnou videohru, která by po vizuální stránce za něco stála. Jsou až příliš mladé ... ve srovnání se mnou - tudíž se nestaly součástí mého života a jejich fantastický virtuální svět pro mě zůstává velkou neznámou. Přišly - rozhlédly se - okamžitě odhadly, co jsem zač ... a s okatou přezíravostí mě jakožto primitivní zaostalé individuum minuly širokým obloukem. Možná je to tak dobře - můžu vstoupit do Silent Hillu oproštěna od jakýchkoli očekávání, aniž bych tušila, do čeho jdu. Vidím tajemné, zdánlivě opuštěné chátrající městečko zahalené do šedavého závoje - městečko bez slunce, kde se z nebe bez ustání sypou lehounké vločky prachu. A sleduju VELICE nebezpečnou cestu adoptivní matky, která zoufale hledá své dítě, sama ztracená v děsivém světě přízraků, kde sídlí fanatismus, pokrytectví, utrpení, bolest a nenávist. A musím říct, že se jedná o vizuálně velice malebný horůrek, který si s láskou pohrává s každým detailem ... který má v sobě mystické kouzlo temného, postupně odkrývaného tajemství ... 4,5* ()

Martrix

I přes trochu rozpačitý začátek, je Silent Hill v mnoha ohledech vydařený počin. Je tam dobrý příběh, pár neotřelých nápadů, které jinde k vidění nebyly, atmosféra je místy taky fajnová... . Pokud je to horor podle pc hry, tak je na místě uznalé pokývnutí, protože Gans se s tím popral mnohem lépe, než prznič Anderson s Resident omylem. Pro mě je největší slabina Radha Mitchell, která sice nebyla děsná, ale pokud se mi občas v hlavě rozblikal B-alarm, bylo to jejím přispěním. A ano, mohlo to být celé ještě hutnější a temnější. Přesto si Silent Hill zaslouží nadprůměrné hodnocení. PS: oficiální obsah je trochu mimo...dost možná popisuje spíš pc předlohu. Ve filmu je to příběh o matce, jejíž dcera je náměsíčná a táhne ji to do Silent Hillu. Společně se tam vydají, ale brzy po příjezdu mají autohavárii. Rose se tak probouzí ve světě, kde se dějí děsivé věci, ale co je důležitější, její dcera se ztratila. Hledání ve městě, které v mnohém připomíná peklo, postupně rozkrývá temnou historii jeho obyvatel, i motivy temných sil, které se vše živé snaží zničit. ()

Juto

Zľakol som sa niekoľkých strašidelných momentov a film ponúka pekne dvojzmyselný záver. V Silent Hill atmosféra zvíťazí nad dejom. 6/10 ()

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

Metal Gear – první Solidní videoherní adaptace?

31.08.2012

Videohry jsou obrovský byznys, který se zisky vyrovná filmovému. Hollywood se proto úporně snaží něco z toho vytřískat. Už dlouhá léta. Bohužel, nedaří se. Kvalitní herní adaptace sečtete na prstech… (více)

Del Toro vs. Gans: Kráska a zvíře

30.03.2008

Šermíři R. E. Howarda nastupují

Šermíři R. E. Howarda nastupují

13.01.2008

Obrovské zklamání z tržeb Zlatého kompasu (srovnatelné s rozčarováním z vlažného přijetí Superman se vrací, takže se vážně pochybuje o pokračování) a následné urychlené odsunutí Inkoustového srdce … (více)