Temný obraz

Jak hluboko vidí snímač? Do vaší hlavy? Do vašeho srdce? Přichází Temný obraz, natočený podle románu legendárního autora žánru sci-fi Philipa K. Dicka, jehož podpis najdete na předlohách k filmům Blade Runner, Total Recall a Minority Report. Režisér Richard Linklater přenáší na plátno provokativní komiksovou formu. Čas: Blízká budoucnost. Místo: Předměstí. Příběh: Propletený, zábavný příběh o lidech závislých na látce D, příběh o vládě, která drze ničí své voliče – jejich občanská práva a osobní vztahy – jen aby je ochránila. Robert Downey Jr., Woody Harrelson, Winona Ryder a Rory Cochrane v rolích vyčerpaných přátel, ktěří se děsí špehů i jeden druhého. Keanu Reeves jako agent, který je zároveň jedním z přátel…až do chvíle, kdy se jeho osobnost rozdvojí. Vítejte ve světě paranoii. Buďte klidní, nikdo Vás nesleduje. Vážně! (oficiální text distributora)

Radek.SCH

Vždyť to zas až taková nuda nebyla. A co vůbec chcete od feťáků. Nějakou akci, jak to sliboval program MFDnes? Kdo četl knihu, zajisté uzná, že je to hodně věrné předloze a hlavní poselství to snad taky splnilo. A ten STYL se k tomu dokonale hodil. Závěrečné MEMENTO zapůsobilo snad na každého. Konečně nějaká sci-fi, která je normální a nemusí tam být žádní zelení mužíčci, ani spousta efektů. ()

strikeman

Film zpracovává velmi zajímavý námět, bohužel přes povedenou animovanou vizuální stránku zakopává v až příliš častých nudných pasážích - a takovéto téma by jistě dynamičtěji zpracovat šlo... ()

alambert odpad!

Na film jsem koukal už dvakrát, přesto jsem ho nikdy neviděl. Jak to? Usnul jsem, v obou případech. Dobře poprvé jsem byl unavený a ležel jsem na gauči, tak jsem usnul, no a? Ale podruhé jsem film sledoval na počítači na zcela obyčejné židli a opět jsem nakonec usnul, což se mi jinak nikdy v životě nestalo. Ač jsem velmi dlouho odolával spánku, hlava se mi pohupovala dopředu a dozadu až zamířila na mou ruku na stole. Film mě totiž úplně neuvěřitelně nudil a animovaný styl otravoval. A to hlavně způsob zobrazení světla a stínu - připadal jsem si jako po osmi pivech. Nechápu, co na tom kdo vidí jako revolučního nebo zajímavého, dle mého názoru trapnost nade vše. Filmaři už prostě neví co by, a tak se snaží zaujmout i takovouto zbytečností. Děj, co si pamatuji, byl velmi zdlouhavý. Dabing naprosto tragický. Nevím asi to zkusím ještě jednou, ale nemyslím si, že by se počet hvězd, které filmu dávám, nějak zásadně změnil. ()

hazaba

Neuvěřitelný film, o kterém nevím, co si mám myslet, hlavně o jeho konci. Je to o drogách, manipulaci, paranoi a beznaději. Navíc podané zajímavou formou. ()

Wolvie

Zajímavý vizuální experiment,ovšem absence výraznější dějové struktury paradoxně filmu zabraňuje,aby se stal něčím ví,než "jen" zajímavým vizuálním experimentem.Škoda,s Linklaterovým talentem mohlo vzniknout kultovní dílo. ()

Luk Skywalker

Tady jsem nevěděl, jak hodnotit od 4 hvězd přes 2, 3 až nakonec za 4 (s tím jak se vyvíjel film), ale jsou to slabší 4. Jinak film má hlubší myšlenku a příběh je propracovaný, i když se to zprvu nezdá. Animace není zcela tradiční a sedla mi. A postavy zpracovat podle podoby herců, byl taky dobrý tah. ()

Faila

Forma filmu je nesmírně zajímavá, ale naštěstí jí obsah obstojně konkuruje. Příběhu vévodí především úžasný humor, který ani zdaleka nenaznačuje, jak solidní drama se z Temného obrazu nakonec vyklube. A herecké výkony jsou chvílemi nepopsatelné. ()

IGNI

Ospalé, unavené, vizuálně skvělé, některé scény byly hezky povedené, ale ten příběh byl k uzoufání, prostě jsem asi čekal nějakou víc akci a celé tohle konverzační tentonoc bylo takové mdlé, v závěru mě ani moc nepřekvapilo, jak to všechno dopadlo, od začátku to totiž k tomu spělo, škoda, kdybych byl na začátku víc nepozorný, asi bych na konci kvůli náhlému prozření dával o hvězdu navíc, ale takhle je to jen za ty tři. ()

fr3ak

Buď jsem nepozorný divák, nebo mi ta vražedná pointa (kterou bych od adaptace Dickova románu čekal) nějak unikla. Jako experiment jistě zajímavé, ale i přes výbornou atmosféruz mě to nijak zvlášť neuchvátilo. ()

Rockerman

Vizuálně nádherné, dějově i přes účast plejády skvělých herců spíše průměrné. Od pana režiséra mám daleko raději jeho co devět let točenou trilogii. ()

Folky

Úžasný formát, dokonale utvářející atmosféru, parádní herci (fakt je mi líto, na jakých rolích se Downey jr. sekl) a výborný scénář, který na konci působí jak rána do hlavy. Neuvěřitelné dílo, u kterého velice lituji, jak je zapomenuté. ()

Filmárik

Dickovu predlohu Scanner Darkly som čítal ale musím sa priznať že len cca do polovice.Bolo to preto lebo sa mi zdala strašne nudná a prekombinovaná. To druhé sa dá povedať aj o adaptácii ale to je tak všetko čo možno vytknúť.Divákovi sa naskytne pri pohľade na Scanner Darkly nevídane spracovaný film ktorý je originálny nielen technicky ale aj dejovo.Skazená vízia blízkej budúcnosti kde každý v niečom "ide" a nikto si nemôže byť istý či prežíva sen alebo skutočnosť,či je jeho kamarát naozaj kamarát alebo udavač alebo kde sa ráno prebudí.Zaujímavý počin hoci u nás možno trochu prehliadaný. ()

Xatrix

Jedno se filmu musi nechat. jde o vernou adaptaci povidky P.K.Dicka. Tento fakt je pro rezisera az prilis velkymn bremenem, ktery strhava SD par bodiku. Animace je prvotridni a postavy pekne vyobrazene, takze jim jejich chovani a reakce verite. Bude velkou ostudou pro nase distributory, jestli SD neprinesou do nasich kin. Film sice neni zadnym blockbusterem, ale pro artoveho divaka ( a fanouska P.K.Dicka ) je to takrka povinnost. 8/10 ()

bobrux

Po vizuální stránce naprostá lahůdka a děj plný postupného odkrývání neznámého vás vtáhne a nepustí... ()

Cruchot

Byl jsem docela dost zvědav, jak se podaří převést Dickovu brilantní předlohu a dopadlo to naštěstí nad očekávání dobře. Navíc i sami tvůrci filmu přišli s originální formou vyprávění a ona animohraná podoba snímku podle mě hodně sedne. Velmi se zdařil casting (včetně vedlejších postav) : obzvláště zdařilou figurku potrhlého Jima Barrise si vystřihl Robert Downey Jr., neskutečně komicky vypadá i Roy Cochrane jako už hodně silně vyhořelá smažka Charles Freck a typově sedí také notně ujetý Ernie Luckman ztvárněný Woody Harrelsonem a Winona Ryder jako trošku tajemně nečitelná Donna. V hlavní roli pak s přehledem exceluje Keanu Reeves, který si dokázal poradit s nejednoznačnou postavou Boba Arctora. Téma a poselství snímku je zřejmé a hodně vážné, ale film se tak v mnoha pasážích vůbec netváří a velice často sklouzává až ke komedii či parodii, což je jedině plus. Děje je pochříchu málo, ale stále je na co koukat a sledovat psí kusy a dialogy hlavních postav je vskutku zábavné. Doporučuji před shlédnutím filmu nejprve zhltnout i knižní předlohu - snímek se dá vychutnat ještě lépe a navíc víte, do čeho jdete, protože film je místy hodně doslovný. ()