Slečna Marplová: Cukání v palci (TV film)

Miss Marple: By the Pricking of My Thumbs

Agatha Christie (kniha)

Stewart Harcourt

Ron Davis
  • heyda

To teda zírám. :-D 73% :-D...so funny...neee teď vážně. Nejhezčí na tomto krimifilmu jsou ty nádherný starý automobily. Kéž bych takový jedno vlastnil. Jinak dvě starý ženský, který pobíhaj s obrazem po vesnici a snaží se rozřešit záhadu starého domu, mě teda moc nevzrušují. :-D Pardón, že se furt směju, ale on ten film je tak trochu trapný a když sem viděl tady to hodnocení, tak mě to položilo. Tak 1 hvězdička pro automobily a 1 hvězdička, že mě to rozesmálo.(16.10.2009)

Velmi napínavý příběh dohání to co by v jiných dílech chybělo, ale tady je to vše na jedničku. Akorát už mě pěkně sere, jak se tvůrci neserou s tím, že se Marplová vlastně nachomýtne do děje, protože tady je to víc než trapné! ... Perníková chaloupka, jed, ztracené děti, domov důchodců, tajné služby.(3.7.2013)

Příhody slečny Marplové mají jinou cílovku, než jiné slavné série Agathy Christie a proto se upřímně divím tomuto pokusu sloučit prostředí románu Dům u kanálu z roku 1968, který byl třetím ze čtyř příběhů Tommyho & Pentličky. Tommy & Pentlička jsou postavami z raných 20. let, kteří provázeli tvorbu Christie až do jejího konce v 70. letech. Jsou to amatérští detektivové a v knižní podobě je jednou z hlavních rozkoší společně s nimi parodovat slavné detektivy tehdejší minulosti. T & P jsou páreček k pohledání, je s nimi sranda, jsou rozkošní a sebe vzájemně milují jako nikdo jiný. Mno a když už se tu a tam stane, že jsou jejich příhody převedeny do filmu nebo televize (s úspěchem tomu tak bylo zatím jen ve 20. a 80. letech a nyní také ve Francii), tak se mají dělit o svůj případ s Marple? Boha jeho. Cosi skvělého mohlo vzniknout, Greta Scacchi není úplně marná, ale to, proč celé generace milovali T & P, toho je tady skutečně jen poskrovnu. V současné době ale držím palce novému seriálu Partners in Crime, když už jsem i tady byla nucena akceptovat tu stylizaci 50. let, kam zkrátka ani jeden příběh věčně mladých dobrodruhů T & P nezapadá.(15.5.2015)

• karlee

Tak to bylo zatím to nejhorší, co jsem s Marplovou viděl, ta zápletka už ani není přitažená za vlasy (jak je u Agathy zvykem), to je prostě blbost. Jinak docela překvapilo spojení Marplové a Pentličky (tento překlad jména Tuppence mě dost irituje, nicméně už se vžil), asi připravují i příběhy Toma a Pentličky. To bude zajímavé, hlavní hrdinkou taková násoska, aspoň v tomto díle stihla solidní porci ethanolu.(11.8.2011)

Spojení Pentličky a Marplové - OK, nebylo to až zase tak násilné a případná série s Pentličkou a Tommym by byla super (ačkoliv k tomu asi nedojde). Předlohu jsem četla a dalo by se říct, že tohle je volně na motivy této knihy. Zápletka mi přišla zajímavá, mám ráda, když je to tajemnější - jako například tajný dům v lesích atd. Souhlasím s uživatelem Agatha, že herec Tommyho byl děsnej a navíc jsem v něm poznala psycho vraha z jednoho díla Colomba, a to mu v mých očích taky nepřidalo. Naštěstí je zde krásná Greta Scacchi a škoda, že zde není uveden Charles Dance, ten byl jako cynický farář, co za hroby tajně popíjí z placatky a trousí hlášky jako "Komu tady mám požehnat, abych dostal něco k pití," naprosto luxusní! Za mě v cyklu s Geraldine McEwan nadprůměr.(24.9.2016)

• - V příběhu svou roli hraje klasický přepis Jane Eyre (1943). Ale veškeré citace, včetně plakátu a projekce v kině a zmínky o filmu jsou změněny pro potřeby seriálu. (NinadeL)