Slečna Marplová: Cukání v palci (TV film)

Miss Marple: By the Pricking of My Thumbs

Agatha Christie (kniha)

Stewart Harcourt

Ron Davis
  • heyda

To teda zírám. :-D 73% :-D...so funny...neee teď vážně. Nejhezčí na tomto krimifilmu jsou ty nádherný starý automobily. Kéž bych takový jedno vlastnil. Jinak dvě starý ženský, který pobíhaj s obrazem po vesnici a snaží se rozřešit záhadu starého domu, mě teda moc nevzrušují. :-D Pardón, že se furt směju, ale on ten film je tak trochu trapný a když sem viděl tady to hodnocení, tak mě to položilo. Tak 1 hvězdička pro automobily a 1 hvězdička, že mě to rozesmálo.(16.10.2009)

• karlee

Tak to bylo zatím to nejhorší, co jsem s Marplovou viděl, ta zápletka už ani není přitažená za vlasy (jak je u Agathy zvykem), to je prostě blbost. Jinak docela překvapilo spojení Marplové a Pentličky (tento překlad jména Tuppence mě dost irituje, nicméně už se vžil), asi připravují i příběhy Toma a Pentličky. To bude zajímavé, hlavní hrdinkou taková násoska, aspoň v tomto díle stihla solidní porci ethanolu.(11.8.2011)

Co tam sakra ta Marplová dělá? Moc příjemná Pentlička narazila na babu Marplovou, která je v celém příběhu naprosto nepodstatná a k ničemu, jen připraví závěrečné odhalení. Super. Ovšem producenti museli spoléhat na to, že jim Marplová zajistí víc peněz či větší sledovanost. Taky jim zajistí znechucení znalců předlohy. Chci Tommyho a Pentličku. Bez Marplové.(16.10.2009)

Příhody slečny Marplové mají jinou cílovku, než jiné slavné série Agathy Christie a proto se upřímně divím tomuto pokusu sloučit prostředí románu Dům u kanálu z roku 1968, který byl třetím ze čtyř příběhů Tommyho & Pentličky. Tommy & Pentlička jsou postavami z raných 20. let, kteří provázeli tvorbu Christie až do jejího konce v 70. letech. Jsou to amatérští detektivové a v knižní podobě je jednou z hlavních rozkoší společně s nimi parodovat slavné detektivy tehdejší minulosti. T & P jsou páreček k pohledání, je s nimi sranda, jsou rozkošní a sebe vzájemně milují jako nikdo jiný. Mno a když už se tu a tam stane, že jsou jejich příhody převedeny do filmu nebo televize (s úspěchem tomu tak bylo zatím jen ve 20. a 80. letech a nyní také ve Francii), tak se mají dělit o svůj případ s Marple? Boha jeho. Cosi skvělého mohlo vzniknout, Greta Scacchi není úplně marná, ale to, proč celé generace milovali T & P, toho je tady skutečně jen poskrovnu. V současné době ale držím palce novému seriálu Partners in Crime, když už jsem i tady byla nucena akceptovat tu stylizaci 50. let, kam zkrátka ani jeden příběh věčně mladých dobrodruhů T & P nezapadá.(15.5.2015)

Říkejte si co chcete, ale mně se další příběh slečny Marplové líbil. Sice i já jsem tak nějak vytušil, že v příběhu vlastně "neměla co dělat", jelikož vše za ni řeší Pentlička, ale i tak jsem s ním byl na výsost spokojen. A upřímně, jedinou lehkou vadou na kráse byl ten potrhlý policajt, který mi tam nějak neseděl. A taky možná fakt, že si takového obřího baráku nikdo nikdy nevšiml a vyřešit to musela malá (a nutno říct pěkně sebestředná) holka... Ale jinak si nemůžu stěžovat!(11.8.2011)

• - V příběhu svou roli hraje klasický přepis Jane Eyre (1943). Ale veškeré citace, včetně plakátu a projekce v kině a zmínky o filmu jsou změněny pro potřeby seriálu. (NinadeL)