poster

Slečna Marplová: Cukání v palci (TV film)

 • Velká Británie

  Miss Marple: By the Pricking of My Thumbs

 • Slovensko

  Slečna Marpleová: Svrbenie v prstoch

 • Slovensko

  Agatha Christie: Slečna Marpleová - Svrbenie v prstoch

Krimi / Drama

Velká Británie, 2006, 100 min

Režie:

Peter Medak

Předloha:

Agatha Christie (kniha)

Scénář:

Stewart Harcourt

Střih:

Ron Davis
(další profese)
 • heyda
  **

  To teda zírám. :-D 73% :-D...so funny...neee teď vážně. Nejhezčí na tomto krimifilmu jsou ty nádherný starý automobily. Kéž bych takový jedno vlastnil. Jinak dvě starý ženský, který pobíhaj s obrazem po vesnici a snaží se rozřešit záhadu starého domu, mě teda moc nevzrušují. :-D Pardón, že se furt směju, ale on ten film je tak trochu trapný a když sem viděl tady to hodnocení, tak mě to položilo. Tak 1 hvězdička pro automobily a 1 hvězdička, že mě to rozesmálo.(16.10.2009)

 • necisty
  *****

  Velmi napínavý příběh dohání to co by v jiných dílech chybělo, ale tady je to vše na jedničku. Akorát už mě pěkně sere, jak se tvůrci neserou s tím, že se Marplová vlastně nachomýtne do děje, protože tady je to víc než trapné! ... Perníková chaloupka, jed, ztracené děti, domov důchodců, tajné služby.(3.7.2013)

 • NinadeL
  ***

  Příhody slečny Marplové mají jinou cílovku, než jiné slavné série Agathy Christie a proto se upřímně divím tomuto pokusu sloučit prostředí románu Dům u kanálu z roku 1968, který byl třetím ze čtyř příběhů Tommyho & Pentličky. Tommy & Pentlička jsou postavami z raných 20. let, kteří provázeli tvorbu Christie až do jejího konce v 70. letech. Jsou to amatérští detektivové a v knižní podobě je jednou z hlavních rozkoší společně s nimi parodovat slavné detektivy tehdejší minulosti. T & P jsou páreček k pohledání, je s nimi sranda, jsou rozkošní a sebe vzájemně milují jako nikdo jiný. Mno a když už se tu a tam stane, že jsou jejich příhody převedeny do filmu nebo televize (s úspěchem tomu tak bylo zatím jen ve 20. a 80. letech a nyní také ve Francii), tak se mají dělit o svůj případ s Marple? Boha jeho. Cosi skvělého mohlo vzniknout, Greta Scacchi není úplně marná, ale to, proč celé generace milovali T & P, toho je tady skutečně jen poskrovnu. V současné době ale držím palce novému seriálu Partners in Crime, když už jsem i tady byla nucena akceptovat tu stylizaci 50. let, kam zkrátka ani jeden příběh věčně mladých dobrodruhů T & P nezapadá.(15.5.2015)

 • karlee
  **

  Tak to bylo zatím to nejhorší, co jsem s Marplovou viděl, ta zápletka už ani není přitažená za vlasy (jak je u Agathy zvykem), to je prostě blbost. Jinak docela překvapilo spojení Marplové a Pentličky (tento překlad jména Tuppence mě dost irituje, nicméně už se vžil), asi připravují i příběhy Toma a Pentličky. To bude zajímavé, hlavní hrdinkou taková násoska, aspoň v tomto díle stihla solidní porci ethanolu.(11.8.2011)

 • akisha
  ****

  Spojení Pentličky a Marplové - OK, nebylo to až zase tak násilné a případná série s Pentličkou a Tommym by byla super (ačkoliv k tomu asi nedojde). Předlohu jsem četla a dalo by se říct, že tohle je volně na motivy této knihy. Zápletka mi přišla zajímavá, mám ráda, když je to tajemnější - jako například tajný dům v lesích atd. Souhlasím s uživatelem Agatha, že herec Tommyho byl děsnej a navíc jsem v něm poznala psycho vraha z jednoho díla Colomba, a to mu v mých očích taky nepřidalo. Naštěstí je zde krásná Greta Scacchi a škoda, že zde není uveden Charles Dance, ten byl jako cynický farář, co za hroby tajně popíjí z placatky a trousí hlášky jako "Komu tady mám požehnat, abych dostal něco k pití," naprosto luxusní! Za mě v cyklu s Geraldine McEwan nadprůměr.(24.9.2016)

 • - V příběhu svou roli hraje klasický přepis Jane Eyre (1943). Ale veškeré citace, včetně plakátu a projekce v kině a zmínky o filmu jsou změněny pro potřeby seriálu. (NinadeL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace