70. léta 20. století. Patrick Braden je mladý muž, který je ve společnosti oblíbený, ale marně si hraje na drsného chlápka. Již jako dítě si byl vědom si toho, že je jiný než ostatní kluci. Trpkým urážkám ze svého okolí čelí pomocí důvtipu a šarmu a nedovolí, aby jeho vlastní život kdokoliv nebo cokoliv změnilo. Nový film Neila Jordana, oscarového režiséra snímků Hra na pláč, Interview s upírem a Hranice lásky. Film obnažující svět transsexuální proměny mladého muže v reáliích Londýnských undergroundových kabaretů v období, ve kterém sexuální revoluce hippies už ovládla i konzervativní britskou kulturu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Darkslayer

Veľké sklamanie! Po prečítaní zopar hodnotení som očkával oveľa viac. Pravdupovediac po 30 minútach som film už ďalej nevydržal pozerať. Počas tohto času na mňa nezapôsobila žiadna scéna. Nezasmial som sa ani raz (akurát mierne pochechtnutie). Väčšina scén mi prišla trápna, detinská alebo prehnaná. Solidarne 2*. ()

hazaba

Úžasná hudba, která skvěle podkresluje události filmu, lehkost, smích i pláč, situace vážné i nevážné. Vynikající film, na který se můžu dívat kdykoli a neomrzí mě. ()

gogoroxy

Nemůžu si pomoci ale Snídaně na Plutu mě vůbec nezaujala. Vlastně mě to překvapuje, tento typ filmů sedmdesátých let mám nejraději, Collin je můj velký oblíbenec a roli koťátka ztvárnil výtečně, jeho postava byla propracovaná a v každém ohledu originální. Nicméně jsem byla nucena film předčasně vypnout, protože jsem se nesmírně nudila. ()

Rockerman

Neuvěřitelně silný film o těžkém životě irského transsexuála. Vše je navíc zasazeno do sedmdesátých let, kdy Irové bojovali za svou nezávislost vůči Anglii, bohužel i zcela nevhodnými a zavrženíhodnými způsoby a to teroristickými atentáty. Ve filmu je spousta momentů a scén, kdy mi doslova běhal mráz po zádech, také dojetí se dostavilo. Příběh je prošpikován hudbou 70tých let, nejčastěji glam rockem, který jsem i já v mládí poslouchal a příjemně jsem si tak zavzpomínal. Myslím, že se s tímto dílem ještě uvidíme!!! ()

hororwatch

Pro mě nezáživnej příběh o klukovi, ze kterýho se díky absenci vlastích rodičů a výchovy stal ujetej teplouš, co nejdřív hledal něco a na konci už ani sám nevěděl co. Jestli to mělo přiblížit nebo vniknout do mysli takového člověka, pak už podobný filmy hledat nebudu, protože mě to vůbec nezajímalo ba až nudilo. ()

Merggie

Tento film je silný v tom, že ponúka širokú škálu pocitov. Varíruje ich od začiatku až do konca tak prirodzene, že o citovom vydieraní nemôže byť ani reč. Bohužiaľ, nesadla mi téma. Som síce liberál, ale pozerať sa 2 hodiny na transvestitu ma pri všetkej úcte neláka. Inakosť daného človeka však našťastie nie je v Raňajkách na Plute samoúčelnou, ale priamo rozvíja dej a stavia ho do pozície humorných chvíľ. Myslím si, že ide o lepší priemer s výbornou hudbou a s niekoľkými scénami, na ktoré určite nezabudnem. Spomeniem hádam vynikajúci začiatok filmu (3-4 minúty), či dilemu, kto zabije. Silný film, ale trochu mimo mňa. ()

charmin

Niezeby bol ten film sofistikovany, niektore sceny by som dokonca uplne vyhodila, ale neviem najst ziadny ekvivalent ani synonymum ani nieco, co sa len malicko priblizuje Plutu. Konece nieco nove!! Absolutnych 5*, zasluzene!! ()

deepspace101

Označení "hořká komedie" není od věci, v Breakfast on Pluto najdeme chvíle nefalšovaně humorné ("Seš zfetovanej?!" "Bohužel ne, pane zabijáku. Máte něco?") i tragické, přičemž na ty druhé narazíme přece jen mnohem častěji. Hlavní hrdina přijímá životní těžkosti s překvapivou lehkostí, byť možná pouze předstíranou, protože mu koneckonců ani nic jiného nezbývá, a celkově se vyznačuje především značnou podivností. A cross-dressing teď na mysli nemám (Cillianu Murphymu to beztak sluší víc v ženské podobě než v té jeho normální, mužské). Zemi původu uhodnete snadno. Jelikož celý snímek doprovází zatraceně stylový hudební nášup, člověk okamžitě pozná, že sleduje britský film. Nemůžu říct, že by mě vyloženě chytl za srdce, ale i přes Murphyho přítomnost (nesnáším ho) mě zaujal natolik, abych jej bez problému dokoukala až do konce, ačkoliv jsem původně vůbec neměla v úmyslu se dívat, a to už o něčem svědčí. ()

darkreider

Nie je to úplne šálka mojej kávy, ale musím uznať, že to má svoje čaro. Hlavne výborne volená hudba! V kombinácii s fajnovou kamerou a dokonalým Murphym je to film, ktorý zaujme aj keď nesadne. Záber na zapršaný Big Ben bol luxusný. No a Cillian dokázal, že ten jeho divný zjav sa dá ohnúť do veľmi presvedčivej role. Pre mňa to moc komédia nebola, ale tak Britský humor mi sadne len niekedy a to obvykle len od Allena. ()

LadyEsik

Tento film je vážně skvělý :) Nejen, že herecký výkon hlavního herce je dokonalý (že má ženské rysy mu jen pomohlo :) ), ale i ten příběh. Tento příběh je o transvestitovi (a homosexuálovi) Patricku Brodenovi, kterého ztvárnil Cillian Murphy. Takový naivka, který jde světem a hledá Tajemnou dámu, sympatický a svůj. Film trvá dvě hodiny, ale to vůbec nevadí. Je rozdělený na kapitoly jako kniha a to je fajn, víc to udrží u obrazovky. Na konci jsem si říkala, jak je to krásná ženská, takže tak k jeho výkonu! :) Je to film o životním příběhu jedné zajímavé osobnosti. ()

denisavary

To byla bláznovina :)... Cillian Murphy je opravdu "maska", jeho herecký výkon byl výborný, ženské mu jdou opravdu skvěle a film tak trošku zastínil. Popravdě nevím přesně co si o tom filmu myslet....chvílemi se člověk pobaví, zasměje, zaskočí a někdy nějaké scény nebere vůbec vážně... příště bych si ho asi radši pustila v originále než v oslizlém dabingu. ()

tranquill

"Takže kdybych nebyl transvestitní terorista, tak byste si mě vzal?" Poeticky-transvestitní komediální drama na pozadí útoků IRA, které bylo jistě výzvou pro hlavního představitele. ()

markotter

Příjemná oddechovka s opravdu skvělým Cillianem Murphym (v Nočním letu jsem psal , že bych s ním na kafe nešel - tady odvolávám a rád :-) a skvělou dobou muzikou. Moje hodnocení sráží rozvleklost ve střední části filmu. Kdyby trvala Snídaně na Plutu 1,5 hodiny, daleko víc bych si jí užil. ()

Chauncey

"Snídaně na Plutu" je dalším skvělým kusem od Neila Jordana. Báječný Cilian Murphy jako Kočička se potýká se svou identitou ve velmi zábavném, hudbou nabytém a ke konci opravdu dojemném snímku. ()

Adiemus

Teprve napodruhé jsem ocenila a docenila některé maličkosti, které se zpočátku zdály nepochopitelné. Bylo mi záhadou, proč Koťátko opustilo Bertieho, člověka, který ho zjevně miloval, kvůli kamarádce z dětství. Ale nalezenec Koťátko se nevydalo do světa hledat lásku, ale rodinu, kterou mu kamarádi mu částečně nahrazovali. Nakonec ji najde, i když poněkud odlišnou od té, kterou si představoval. Fascinující proměna Cylliana Murphyho doslova "krok za krokem" od hastroše po přitažlivou mladou dámu a dokonalý soundrack. Filip Jančík by za dabing zasloužil 5-. ()

18.01.2006

14.12.2005