Sherlock Koumes

• USA Sherlock Gnomes (více)

Kdo by chtěl, proboha, krást trpaslíky? Je to skutečně praštěná otázka, pokud ovšem taky nejste sádrová ozdoba nějaké zahrádky a nejde vám tím pádem o kejhák. Naštěstí se po okolí potuluje jistý detektiv Sherlock, který se do řešení téhle záhady pustí s nasazením sobě vlastním. Škoda jen, že je taky ze sádry. Animovaná komedie Sherlock Koumes volně navazuje na úspěšnou trpasličí shakespearovskou adaptaci Gnomeo a Julie, jen žánr romantického dramatu nahrazuje detektivkou. Gnomeo a Julie mají po líbánkách a jejich vztah přirozeně trochu vystřízlivěl. Navíc se s hromadou dalších trpaslíků přestěhovali do zahrádky v centru Londýna a jsou z toho všeho lehce vystresovaní. Míra napětí překročí únosnou mez ve chvíli, kdy Gnomeo provede klukovinu, aby Julii zaimponoval. Ta se s ním strašně pohádá a následně oba zjistí, že zatímco si vyměňovali názory, jejich přátelé beze stopy zmizeli. V tu chvíli se na scéně naštěstí objeví Sherlock Koumes se svým druhem Watsonem, jelikož mizení zahradních trpaslíků se Londýnem šíří jako epidemie, a oni jsou těmi pravými, kdo má v úmyslu tenhle ukrutný zločin vyřešit. Společně s Gnomeem a Julií se vydávají na zábavnou a strastiplnou pouť, která jejich sádrové Já prověří víc než důkladně. (CinemArt)

Scraffy

Oproti jednotke tu kvalita trocha klesla, ale inak stále v pohode animák, ktorý dokáže zabaviť. Páči sa mi, že sa rozhodli pustiť do ďalšieho príbehu. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Pohádka jako "detektivka", kde se hledají "nesmyslné" vodítka? Celkem makačka udržet pozornost. Všechno bylo takové ospalé, bez náboje a humoru. ()

ostravak30

Možná, že film pobaví děti, když ho ovšem budou brát jen jako bitka jedněch trpaslíků proti druhým. Jenže jinak to asi nepůjde. Sherlock Koumes jako trpaslík, který vyšetřuje kradení trpaslíků? Tak zápletka moc nefunguje. A upřímně, ani děj není rádoby zábavný. Chvíli jsem si říkal, kdy to utrpení už skončí. Trpaslíci, draci, boj na mostě s plyšovou postavičkou jako imitace Sherlockova největšího nepřítele? Nějak to nefunguje. A to ani pomocí odkazů na slavného detektiva. Jako, že "pes patří Baskervillům". U písničky Sherlockovy snoubenky zase chyběly titulky, takže z ní děti asi hodně budou mít. Od režiséra Kung Fu Pandy velké zklamání. ()

blondboss

Oproti Gnomeo a Juliet posun trošku k horšiemu. Nie je to ani tak tým, že by prvý film bol nejako dejovo zaujímavejší alebo emocionálnejší, ale jednoducho tento druhý snímok len zbytočne žmýka nápad toho prvého a bez nejakej výraznej kreativity tu len márne dopĺňa dej. Aspoň že tie animácie sa výrazne zlepšili. Mňa to celkovo ale fakt nenadchlo. 45 % ()

pafka

Vcelku slusny animak, jen tu temer uplne schazel humor a zapletka byla skutecne slaba. No a cely pribeh na tom nemohl byt lepe. Skoda, animace skutecne povedena, jen naprosto zpackany pribeh. ()

Stuart6

Docela dobrý příběh o významu přátelství. Hodnotil jsem z pohledu dospělého, pokud jste dítě okolo 7 - 8 let, přidejte si ještě jednu hvězdu. Klukovi se to líbilo a to je hlavní, ne ? :) ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

nikhaj

Animak s trpaslíkmi ktorý mi vôbec nešiel cez pery. Asi som NATO moc starý neviem ani dieťaťu by som to moc nepúšťal. Blbost ()