Barevný závoj

„Myšlenka života ve světě svázaném přísnými pravidly, je stále aktuální. Na dvou lidech, kteří nalézají pokoru a učí se odpouštět jeden druhému, je něco dojemného...“ - Edward Norton.

Kitty (Naomi Watts) se musí neodkladně vdát. Proto si bere seriózního doktora Waltera (Edward Norton), se kterým odjíždí do Šanghaje. Protože se tady ale Kitty nudí, najde si milence. Walter nevěru odhaluje a jako pomstu přijímá práci v odlehlé čínské vesnici, kam bere Kitty s sebou. Teprve tady se mohou naučit jeden druhého chápat, milovat a odpouštět... Film vznikl podle stejnojmenného románu W. Somerseta Maughama, podle jehož knih bylo natočeno hned několik titulů (The Razors Edge, Being Julia). Snímek je zároveň remakem stejnojmenného filmu Richarda Boleslawskiho z roku 1934. Tehdy ztvárnili ústřední dvojici slavná hvězda Greta Garbo a Herbert Marshall. Nadějný režisér John Curran obsadil do hlavních rolí svého filmu neobyčejně nadané herce: Naomi Watts a Edwarda Nortona. Barevný závoj má již na svém kontě mimo jiné Zlatý Globus pro Alexandra Desplata za nejlepší filmovou hudbu. (oficiální text distributora)

frankiiee

tak ako prve by som rad vyzdvihol prostredie....exoticka Cina bolo to co tomuto filmu naozaj svedcalo....a co sa tyka hereckych vykonov tak tie boli v pripade Edwarda i Naomi uz klasicky vyborne...pribeh bol takisto zaujimavy i ked obvykle taketo romanticke dramy moc nemusim.... ()

Kozlowski8

Moji oblíbení Naomi Watts a Edward Norton (nezklamali), hezká kamera-přírodní scenérie, ale příběh místy nudný (zvláště první třetina), předvídatelný, a konec bych si dokázal představit trochu plnější, akčnější, vyhrocenější. 65%. ()

paniColombova

Okouzlující sounáležitost dvou lidí a snaha pomáhat. Člověk by neřekl že čas, izolace a odvaha dokáže probudit ve dvou lidech lásku, kteří se předtím nenáviděli. Doktorovy charitativní činy probouzí v jeho ženě obdiv a tím se mění její pohled na jejich vztah. Vskutku velice citová záležitost. Obdivuhodný film. Obsazení herců se víc než povedlo. Oba byli fantastičtí. ()

Dana1926

Úžasné scenérie pluly pomalým klidným tempem s krásnou hudbou Alexandra Desplata. Edward Norton byl skvělý i když na plátně nebyl celou dobu, s Naomi Waitts jim to rozhodně sedlo. Dva zdánlivě odlišní lidé našli cestu jak se milovat a to co z toho vzešlo je něco nádherného.... ()

KatkaMach

Opravdu nádherný film, ikdyž bych řekla, že nejvíce chytnou za srdce až scény odehrávající se v cholerou zasažené vesnici. Kitty projde díky této životní zkušenosti velkou proměnou a naučí se vážit si důležitých věcí. Výtečně vykreslený vztah dvou lidí, kteří se musí ,, naučit jeden druhého chápat, milovat a odpouštět...'' Dávám 4hvězdy :) ()

Paranoir

Neskutočný film plný nenásilných citov..krása krása krása :) aj po tyzdni mi este stale zostal v hlave a v myslienkach. ()

kolly13

Emočně suchý Norton, životem nabitá Watts, protiklady, které musí najít společnou cestu. Vše podpořeno exotickými kulisami a drsným životem místních. Jaký trest je přiměřený a kam může jeho důsledné dodržení vést? Už úvodní plakát naznačuje charaktery rolí a Watts, přestože není můj typ, je přesně na pomezí křehkosti, krásy, rozmařilosti a přání užít si život co to dá. Norton skvělý, jako vždy. Výjimečně se mi stalo, že jsem byl nadšený střihem, nepřidal, ani neubral, bych snad jediný záběr. ()

metztlimoon

Tento film ma proste dojal. A nielen raz, ale zakaždým, keď ho pozerám:) Skvele vykreslené odcudzenie a hľadanie si cesty späť k sebe. Atmosféru ešte viac umocňuje Desplatov soundtrack. A rozhodne to má ten správny "happyending", aký očakávam v každom podobnom filme. ()

black8

Tento film má svoju poetiku, aj vďaka exotickej krajine, v ktorej sa veľká časť deju odohráva. Naomi Watts a Edward Norton tiež potešili. Ale je tam príliš veľa filmových klišé, ktoré mi nedovoľujú dať viac ako 3 hviezdičky. ()

Eruwen

Nádherná krajina podpořená nádhernou hudbou a do toho ještě skvělé výkony E. Nortona a N. Watts. Ano, na konci jsem brečela jak malá. Nenudila jsem se, třebaže zprvu je příběh velmi rozvláčný, na konci chytí takový spád, že je najednou konec, ani nevíte jak. Samozřejmě, především vděčím Edwardu Nortonovi za skvělý zážitek. Ale samotný koncept, scénáře a vůbec vše bylo parádně vystavěné a kdybych mohla, celému štábu osobně zatleskám. ()

Santiago.

Silný příběh, nádherné exteriéry, Čína doslova hmatatelná. Až jsem dostal chuť na své oblíbené kuře po sečuánsku :). Krásné i když místy celkem pochmurné vyprávění o chybách, odpouštění, hledání svého pravého já, smyslu života... Právě svou lidskostí na mě tento film dost zapůsobil. ()

andrea181

"To mnou tak pohrdáš? -Ne, pohrdám sám sebou. -Proč? -Protože jsem se do tebe kdysi zamiloval." Tak silná nenávist a pohrdání .. a pak ? Musím říct, že jsem nečekala tak silné drama. Začátek byl velmi chladný, ale nakonec mi film doslova vyrazil dech. Nejde jen o romantický příběh a epidemii cholery, ale celkový dojem, který mi z filmu zůstal ...Drama o lásce, zklamání, nenávisti, nevěře, odpouštění, sebeobětování se, znovunalézání a odvaze. Film, který svou nádhernou kamerou, hudbou, příběhem patří mezi jedno z nejlepších dramat, které jsem kdy viděla.. Herecké výkony obou hlavních hrdinů jsou naprosto přesvědčivé a jejich emoce na mě působily velmi intenzivně. Dávám 5* ()

shinlove

...aneb kdesi daleko na východě... Jak je důležité mít milujícího partnera, který chce s námi být v dobrém i zlém...a v tomhle filmu především vzít si manžela, který vezme svou ženu do největšího humusu na světě. A kupodivu, vznikne mezi nimi opět láska. Krásný film, který mě dostal už v kině a i doma na TV. Nelze jinak, než 5* ()

arpage

povedené komorní melodrama s výbornými hereckými výkony, kde se po dlouhé době nepitvá historie a místo toho se rozehrává komorní příběh dvou obyčejných lidí...velmi příjemný film! ()

estella

Komorní a zároveň výpravné drama nenaplněného manželství. Krásné prokreslení emocí manželů zejména v druhé polovině filmu je střídáno záběry bizarní čínské krajiny v okolí Jang-c'-tiang. Jo to oslava lásky a partnerství. ()

Olafa

Nádherné kostýmy a ještě krásnější exteriéry. Jen škoda, že nám herci za celé dvě hodiny nedovolí dostat se jim pod kůži. ()

schnegy

Pekne natočený citlivý film o vzťahu dvoch ľudí, o láske, pocite viny, treste a odpúšťaní, strate a celkovo o zmysle života. A však s istou dávkou naivity a miestami predvídateľným dejom. Príbeh je zasadený do atraktívneho exotického prostredia, do obdobia cholery. Dvaja ľudia príliš rozdielni aby si rozumeli, si postupne nájdu cestu k sebe aj k ľudskosti. Hlavní protagonisti sa do svojich úloh neskutočne hodia a v tejto dráme zažiarili. ()

pavlussa

I když není na filmu nic objevného nebo překvapivého, přesto ho nemůžu dostat z hlavy...protojedna hvězdička navíc.. ()

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem