Suwingu gâruzu

• Japonsko スウィングガールズ (více)
všechny plakáty

Skupina študentiek navštevuje letné doučovanie a očividne to žiadnu z nich nebaví. Na škole pôsobí dychovka, ktorá sprevádza na zápasoch miestny baseballový tím. Celá kapela však po konzumácii obeda skončí s otravou v nemocnici. Zostane jediný zdravý člen, hráč na činely, ktorému sa obed neušiel a musí zostaviť čo najrýchlejšie novú kapelu. To je šanca pre študentky, ktoré sa tak môžu vyhnúť úmornej nude spojenej so štúdiom matematiky. (Hogun)

Mayaku

Rozpustilá, neskutečně zábavná komedie s vynikajícím a vrcholně chytlavým hudebním doprovodem. Jestliže jsou na světě dva druhy lidí - ti kteří swingují a ti, kteří ne...pak já bez debat swinguji, oujé :) ()

annickka

Z tohohle filmu přímo tryská touha dělat věci společně, s optimismem a chutí. Při závěrečných titulkách jen naprostý otrlec nebude chtít založit jazzovou kapelu. Mimo jiné mě naprosto uchválila hra s kamerou při honu na kance. ()

GTS_PUNK

Shinobu Yaguchi sa vo svojom komediálnom filme z roku 2004 zameriava na skupinu stredoškolských študentiek (a jedného študenta v podaní Yuty Hiraoku), ktorí spoločne vytvoria jazzový big band orchester. Hoci najprv sa do toho mnohým dievčatám nechce, nakoniec vytvoria svojské, ale fungujúce hudobné teleso. A práve na túto cestu a prerod skupiny bez zdanlivého hudobného sluchu sa zameriava príbeh filmu. Yaguchiho dielo stavia predovšetkým na dvoch veciach - svojských "airhead" postavách a situačnom humore. A obidvomi dokáže celkom dobre bodovať, keďže spolu vytvárajú kombináciu, ktorá nejedenkrát prinúti diváka úprimne sa zasmiať. Humor, ktorý film ponúka, síce nie je ani zďaleka intelektuálny (paradoxne snáď najzábavnejšou je scéna s padajúcim cyklistom, stavajúca na "pantsu" humore), ale zároveň nejde ani o vyložene trápne pokusy zaujať. Snímka je, čo sa humoru týka, kdesi uprostred, čím vytvára zábavnú a odľahčenú atmosféru, ktorú v tomto prípade podfarbujú jazzové tóny školského big bandu. Yaguchiho počin funguje aj vďaka zábavným postavám, respektíve kvalitám solídneho obsadenia rozloženým naprieč celým hereckým spektrom. Swing Girls je filmom, ktorý sa neberie príliš vážne a ktorý nemožno brať príliš vážne. Čo na prvý pohľad snímka sľubuje, to so sebou aj prináša. Teda odľahčenú hudobnú komédiu zo školského prostredia, ktorá je však dostatočne dobrá na to, aby diváka adekvátne zabavila svojím situačným humorom. ()

Tanner

Tak vida, ono není třeba mnohaletého učení (dokonce ani není třeba znát noty), stačí trocha nadšení, ságo z frcu a za krátko může člověk válet jako Benny Goodman (na klarinet)! Sám se divim, že na tyhle filmy furt koukám.. ()

sawyer5200

Tak to ano bavil som sa cely cas skvela komedia. Najviac pobavila scena v lese. /Ty lesy nepatří tvému dědečkovi? Ne, patří dědečkovi sestřenice kamarádky mojí mámy./ ()

walecz

jooooooooo! mno, JOOOOOOOO! ... vtipne, civilni, lidsky lidske. japka umi i jiny veci nez vlasaty nestvury co bafaj z vany :) ()

boombang

Slabší a předvídatelné - nicméně kvůli tomu jazzovému nářezu v závěru prostě pod tři jít nemůžu. A oceňuju, že holky (jasně, taky jeden kluk) opravdu hrají (myslím na nástroje, to druhé hraní mne moc nechytlo). ()

ZeldaZ

Swing girls jsou pokrevními příbuznými japonské komedie Waterboys. Místo o klucích je to o dívkách (and a boy) místo o akvabelování o jazzové skupince a celkový rámec je zhruba stejný. Zpočátku se jeví film jako průměr, ba troufnu si říct, že pro člověka který není "japan pozitivní" i nuda, ale časem se do lehkého filmu člověk zabere a film opět vrcholí pěkným finále, stejně jako ve Waterboys. Moje poznámka - nevím čím to je, ale jazz se mi nelíbí, ale na konci filmu jsem si podupávaldo rytmu a říkal si, jaká je to báječná hudba (-: ()

punka27

Ja vážne nerozumiem, čo sa na tomto filme komu páči.. aziatky? hudba? waw.. naozaj som nečakala také sklamanie od filmu s takým vysokým hodnotením (83%) Je pravda, že nemám rada komédie, ale zase mám rada ázijské filmy. No môj názor v skratke: keby sa tento film bol made in USA, tak by sa volal High School Musical a hodnotený by bol okolo 40%! ()

vojacek

Nádhera. Neskutečně jsem se bavil. Když tomu prominu, že se holky během několika týdnů naučily hrát na nástroje a bezchybně swingovat, pak tomuto filmu nemůžu nic vytknout. Příjemné a vtipné. Škoda, že tento vtip a nadhled postrádají naše české komedie....... ()

tehol

Tomu hodnoceni tady se teda dost divim. Ma expektace byla mnohem, mnohem vyssi. Precejenom hudebni komedie s japonkama, muze byt nejaky lepsi navnadeni na film?? Ne. Prvni polovina byla teda velike zklamani, tak nejak tam chybel vtip... Nastesti priblizne od manekine challenge s divocakem to zacala byt dobra jizda. Nejmemorabilnejsi scena jednoznacne ta s folkovym duem. A pak samozrejme to, kdyz to holkam konecne zacalo jit. Co jeste musim vyzdvihnout je tto, ze do toho nijak nemichali vztahy, proste film o lasce k hudbe, ja myslim, ze to staci, nemusi vsechno koncit hned parovanim. Navic je to prijemna zmena, klidne se vsadim, ze ve 122 pripadech ze 100 by se americani zamerili hlavne na vztah hlavnich postav. Konecne hodnoceni je trochu prepalene(kruh), ale kazdy kdo miluje ujecene japonske holky, proste nemuze jit pod 4*.... ()