• McMerkurion
  *

  ... život v domově důchodců probíhá v poklidu, dokud se neobjeví nový host a neotevře staré rány > potud ještě jakž takž, ale černobílé záběry, které mají ukázat, o co vlastně šlo jsou tak naivní a diletantsky natočeny, že tomu nemohl věřit ani kovanej komunista (na partyzány se chodí dívat jak k do biografu) ...(14.3.2016)

 • Bart
  ****

  Musím říct, že mě osobně se tato televizní inscenace velmi dotkla, především silou příběhu, sugestivností a hereckými výkony. Brněnská televize obsadila do titulní role přední brněnskou herečku Vlastu Fialovou a přizvala dva pražské herce - Svatopluka Beneše a Marii Rosůlkovou. V menších rolích se objevili další herci divadel jihomoravské metropole. Marie Rosůlková jako protivná a rýpavá důchodkyně Filomena Tuháčková byla kouzelná :-)))(28.2.2006)

 • Big Bear
  **

  Socialistická TV inscenace s Benešem a Fialovou v hlavní roli. Z domova důchodců se během vyprávění přenášíme zpět do časů války. Zde se odehrává příběh o lékárníkovi a ukrytých parašutistech... Barevný film se při vzpomínkách přepíná do černo-bílé, ale na mne příběh nijak nepůsobil. Jsem válečným historkám otevřen ale tohle bylo takové podivné zkrátka inscenace. Navíc Fialovou nemusím. U mne je to za dva ruské partyzány. * *(13.5.2013)

 • Volodimir2
  ****

  Ťažká doba kladie ťažké skúšky. Obdobie Protektorátu bolo mimoriadne ťažkou skúškou pre charaktery jednotlivých ľudí. Jední ho prekonávali s noblesou a druhí radšej zradili, aby si zachránili holý život. Maria Kořánová si dožíva svoj ťažký život v domove dôchodcov, vojna jej zobrala manžela a deti a ona strávila 4 mesiace v koncentračnom tábore. Všetko za prechovávanie ruských partizánov a slabošskej povahy lekárnika Třísku, ktorý bol schopný udať aj vlastného syna. A teraz po 25 rokoch, do toho istého domova pre dôchodcov kde je aj Mária, nastupuje tento slaboch, lekárnik Tříska. Film je o spomienkach a svedomí ktoré poznačilo tieto osoby na celý život.(14.6.2016)

 • arcticsky
  **

  Kdyby nebylo blbé scény z kolektivizace, kdy chtějí sedláci vstoupit do družstva jen když odstoupí kovaní komunisté /za což by šlo v té době půl vesnice do uranových dolů / možná bych hodnotil i výše. Hlupácké bylo i tradiční dobové přesvědčování, že odboj proti náckům vedli jen komanči. Takto zbývá jen dobrý výkon Vlasty Fialové a hlavně Svatopluka Beneše.(28.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace