Seznamte se s Davem je taková milá blbůstka,která vsází vše pouze na jedinou kartu a tou je Eddie Murphy a jeho grimasy.Takže kdo ho nesnáší,nemá pro něj tento film vůbec cenu sledovat,protože je to právě jen o Eddiem.Mě osobně ale nevadí,jeho šklebení mám poměrně rád a naopak bych řekl,že se tu oproti minulým filmům drží i docela zpátky.Co se týče zápletky,jde o obyčejnou rodinnou taškařici,u které je ale přísný zákaz přemýšlet,neboť nelogické chování většiny postav zde skutečně zachází už do krajností a člověk si musí neustále říkat,jestli náhodou není každý běžný průměrný američan skutečně dementem.Co se týče kvality zábavy,především na začátku se objeví pár skutečně vtipných momentů,postupně však před humorem dostává jasně přednost romantika,ale nutno zároveň i přiznat,že vyloženě trapných scén se tu objeví naštěstí jen minimum.Závěrečný happyend je pak klasicky k poblití,ale už jsem si na ty sračkojdní konce zvykl,takže i v tomto případě budiž.Seznamte se s Davem je zkrátka jednoduchoučká romantická komedie,kde ale Murphy zas až tolik neexhibuje a mě to tam jednoduše prostě chybělo.Koukat se na to ale dalo celkově poměrně příjemně.(7.6.2011)

• dopita

Eddie Murphy jako prťavej mimozemšťan, kterej řídí vesmírnou loď, která vypadá jako Eddie Murphy. To je námět, to mě poser... Infantilní blbina u které jsem s občasným zíváním vydržel až do konce, což ale neznamená, že je to dobrej film. Není, páč já koukám i na kraviny. A tohle je přesně ta typická neškodná blbina, která zaujme a pobaví asi jen malý děti.(18.5.2011)

• MeanWhile

Seznamte se s Davem je celkem dobrá komedie, určitě se u ní zasmějete, ale jinak je to klasickej komediální film, kterej sice možná chce nějak vyniknout, ale moc se mu to nedaří. Byly tam vážně někdy scény, kdy mi jsem vážně vyprsk smíchy, ale na druhou stranu to byla další blbovinka. Ale dalo se to. Například u záchodové scény po soutěží v papání párečků, to byl suprový nápad. Jinak celkově to nebylo po komediální stránce špatné, ale jinak klasický béčko, ale u kterého se alespoň zasmějete.(10.5.2011)

Film sám o sobě je celkem blbost a slátanina. Ale Eddie Murphy ho svým bravurním výkonem táhne neskutečně nahoru. Už dlouho jsem se takhle nezasmál. Když k tomu přidáme další kvalitně zahrané role díky Elizabeth Banks, Gabrielle Union a Edu Helmsovi, o zábavu máte zajisté postaráno. Hodnotím čtyřimi hvězdami ani né tak film, jako spíše E. Murphyho a spol.(5.10.2013)

• Lucasion

No je vidět, že nejsem cílová skupina. Tehdy před jedenácti lety v kinech jsem ta cílová skupina možná byl. A nebo jsem jen šel do kina s tátou a nedávali nic jiného. Jinak si náš popud nedokáži vysvětlit. Jak se říká, i mistr tesař se jednou utne. Tohle je snad nejslabší Murphyho komedie. A nebo jsme jich neviděl dost. Já nevím. Meet Dave se snaží moc hrát na humor a bavit každým coulem. Navíc se jedná o poselství pro nejmladší a zároveň jde i o lovestory. Být mladší o těch deset let, tak se asi směji, ale takhle jsem se prokousal filmem a téměř vůbec mě nepobavil. Oceňuji tvůrců snahu a samozřejmě Murphyho, který zahraje cokoliv jakkoli. Ale tohle oživovat znovu už nebudu. Pro mě to byla zkrátka a dobře, nuda. (29 %)(5.7.2019)

• Eddie Murphy

• - Zlaté maliny - nominace: nejhorší herec (E. Murphy), nejhorší filmový pár (E. Murphy v Eddiem Murphym). (Petr23)

• - Film se natáčel v Los Angeles a v Pasadeně v Kalifornii a na Manhattanu v New Yorku v USA. (rafix)