Reklama

Reklama

Joshovi je dvanáct a je vášnivým astronomem amatérem. Jednoho večera na nebi objeví rychle se přibližující malý meteorit, který nakonec skončí v jeho akváriu mezi rybičkami. To Josh ještě ale netuší, že tohle je jen začátek. Za několik dní totiž na Zemi přistává vesmírná raketa s mimozemskou posádkou, která má pomocí onoho meteoritu odčerpat všechnu pozemskou vodu, aby zachránila svojí planetu. Raketa vypadá z venku jako obyčejný pozemšťan (Eddie Murphy), ale ve skutečnosti je to ta nejdokonalejší mimozemská loď, jakou kdy svět spatřil. Její posádku tvoří stovka mrňavých astronautů a jeden stejně mrňavý kapitán Dave (Eddie Murphy). Po přistání se Dave musí naučit pořádně chodit, ale sotva se mu to podaří, srazí ho auto, které řídí Joshova potrhlá matka – malířka se sklonem zamilovávat se do opravdu podivných chlapíků. Zamiluje se i Dave a velmi rychle se přesvědčí o pohostinnosti naší planety. I ostatní členové posádky si brzy uvědomí, že by bylo strašné Zemi zničit, jenže druhému důstojníkovi pozemšťané k srdci zrovna nepřirostli, a tak nevidí důvod, proč naši planetu nevyužít k záchraně té vlastní. Zatímco druhý důstojník chystá převrat, Dave se musí vypořádat se dvěma všetečnými policisty, kteří na rozdíl od svých šéfů tuší, že tady by na ně mohl číhat kolosální objev.
Eddie Murphy se filmem Seznamte se s Davem vrací na pole dětského a rodinného filmu. Celý příběh se točí kolem jeho vztahu s malým Joshem a situací, které mohou nepřipraveného mimozemšťana na naší planetě zaskočit. Centrifuga, soutěž v pojídání hot dogů, sklenička alkoholu nebo třeba obyčejné semafory jsou pro Davea nepřekonatelné překážky. Eddie Murphy v těchto situacích ovšem exceluje ať už jako raketa nebo její kapitán. Film tak připomíná jeho herecké eskapády v divácky velmi úspěšných filmech, jako byla série o Doktoru Doolittlovi. Komedie Seznamte se s Davem je určená hlavně nejmladším divákům, jejichž vzorem může být malý Josh – bystrý školák, který to sice u spolužáků nemá zrovna lehké, ale dovede si stát za vlastním názorem. A nakonec je to on, kdo Daveovi a jeho posádce pomůže pochopit člověka jako stvoření s mnoha slabostmi i nezaměnitelnými přednostmi. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (226)

MeanWhile 

všechny recenze uživatele

Seznamte se s Davem je celkem dobrá komedie, určitě se u ní zasmějete, ale jinak je to klasickej komediální film, kterej sice možná chce nějak vyniknout, ale moc se mu to nedaří. Byly tam vážně někdy scény, kdy mi jsem vážně vyprsk smíchy, ale na druhou stranu to byla další blbovinka. Ale dalo se to. Například u záchodové scény po soutěží v papání párečků, to byl suprový nápad. Jinak celkově to nebylo po komediální stránce špatné, ale jinak klasický béčko, ale u kterého se alespoň zasmějete. ()

PDcz 

všechny recenze uživatele

2** hvězdičky Nestihl jsem zapsat hodnocení ihned po skouknutí filmu a přes se mi vytratili myšlenky, kterými jsem Vás chtěl oblažit.Vybryli jsme si film jako odpočinek a relax na závěr víkendu a tento účel byl zcela naplněn. [X] Minus 1* hvězdička Eddie Murphy - křeč v úsměvu 100x jinak. Tedy spíš snaha o 100x jinak, ale přitom stále stejně. Patrně má humor v pitvoření velkou podporu, ale tohle je důvod proč nemusím herce Jim Carrey v potrhlých filmech. Občas se ten jeho xichtík povedl, ale častěji mi vadil. Co nás ale překvapilo, byl příjmený hlas. Viděli jsme poprvé film, kdy nebyla jeho postava nadabována. [X] Minus 1* hvězdička Jo, všiml jsem si, že tam hraje Gabrielle Union. Nešlo ji přehlídnout, když byl na ni každou chvíli nějaký záběr. Jak se v ní probouzí neopětované city. Měla to sci-fi komedie nebo romantika? Tohle byla dost násilná snaha tu romantiku propašovat do scénáře. [X] Minus 1* hvězdička Proč sem ji chtěl vzít? Nevím už zcela jistě. Včera ta myšlenka byla, dnes už ne. Asi něco kolem moralizování na téma lidské lásky. [X] Ani všechna sůl světa nestojí za to, aby byla Země zničena! Sůl rulez. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Seznamte se s Davem Ming-Changem. Je to kosmická raketa, která v rozhovorech s pozemšťany hbitě googluje správné odpovědi. Že je to blbost? Vždyt tam hraje Eddie Murphy, tak to určitě musí být blbost. Jenže divák milující přímočaře infantilní humor, tedy já, má pro podobné hovadinky zkrátka slabost. Takže je mi jedno, že to není příliš originální ani intelektuálně vybroušené, protože já jsem se smál a to mi u komedie obvykle stačí ke spokojenosti. ()

Gore 

všechny recenze uživatele

Na Murphyovinu obstojné, nebylo tam ani moc dementního humoru a prdění s vylučováním ze všech možných otvorů jak je z posledních komedií Murphyho známé. Sice v místech, kde se měl člověk smát, vtip vyšuměl do prázdna, ale ubylo poly-postav ztvárněné Murphym, tak koukatelné to bylo i díky oběma představitelkám opačného pohlaví (Banks a Union) ()

Han22 

všechny recenze uživatele

Parádní komedie, ze které jsem cítil takovou tu radost, optimismus a vůbec styl točení ala 80. léta. Romantika, naivita, velkolepé scény, spousta srandiček, příjemná kamera i hudba a spousta skvělých vedlejších postav. Bavil jsem se výborně od začátku do konce a nevidím důvod, proč bych tomu nemohl dát 4 hvězdičky. ()

Galerie (44)

Zajímavosti (2)

  • Film se natáčel v Los Angeles a v Pasadeně v Kalifornii a na Manhattanu v New Yorku v USA. (rafix)
  • Zlaté maliny - nominace: nejhorší herec (E. Murphy), nejhorší filmový pár (E. Murphy v Eddiem Murphym). (Petr23)

Reklama

Reklama