Podle mého názoru je komedie Seznamte se s Davem vcelku obstojná zábava, která určitě neurazí. Eddie Murphy by se od těch černošských slátanin měl odlepit a zase točit takhle zábavné komedie. To hodnocení si tady určitě nezaslouží, fakt není tak zlá na to jak vypadá. Je prostě taková, jak si ji představujete, jakmile si přečtete informace od ní, takže hlavně trošku dětská, ale snaží se brát hrozně vážně, jenže má v sobě pár opravdu vydařených vtípků, takže se spojením těhlech tří věcí dohromady dostává na pomyslný bod čehosi, na čem Eddie Murphy hodně dlouhou dobu nestál, stojí za docela povedenou komedií, která prostě neurazí.(17.2.2009)

Tahle komedie, to byla dlouhá a nekončící smršť naprosto geniálních hlášek, u kterých jsem se smál dost nahlas, díky čemuž se nebojím tuto komedii označit za naprosto originální a geniální kousek, který stálo za to vidět. Námět mě nikterak nenadchnul, ale samotný film, to už bylo o něčem jiném, u tohoto filmu se mi stala navíc docela zvláštní věc, že si některé z těch hlášek pamatuji i druhý den po zhlédnutí, což se mi běžně nestává. Za všechny hlášky dám například tuhle: "Můj otec byl kapitán u námořnictva." "Já jsem taky kapitán." "A kapitán čeho?" "Já jsem kapitán Korkorán." Nebo další hláška: "Jak se jmenujete?" "Já jsem Ming Čcheng." A potom mě ještě dostala scéna z policejní stanice: "Seržo, máte na tváři nějakou šmouhu." Zkrátka tenhle film je hláškami přímo nabitý a já jsem se opravdu královsky bavil, a pokud mě nějaká komedie dokáže pobavit natolik, až mi ze smíchu vytrysknou do očí slzy, tak to prostě musím ocenit kvalitním hodnocením, což v tomto případě také činím. Navíc Eddie Murphy zde byl překvapivě dost snesitelný a konečně hrál také sám za sebe bez jakéhokoliv převleku, a jeho výkon byl opravdu dobrý, takže i v tomto směru nemám co vytknout. Tahle rodinná sci-fi komedie stála rozhodně za to a velice příjemně překvapila, takže neváhám udělit nadprůměrné čtyři hvězdy.(27.5.2010)

• dopita

Eddie Murphy jako prťavej mimozemšťan, kterej řídí vesmírnou loď, která vypadá jako Eddie Murphy. To je námět, to mě poser... Infantilní blbina u které jsem s občasným zíváním vydržel až do konce, což ale neznamená, že je to dobrej film. Není, páč já koukám i na kraviny. A tohle je přesně ta typická neškodná blbina, která zaujme a pobaví asi jen malý děti.(18.5.2011)

Eddie Murphy opět sáhl do komediantského šuplíku. Nevytáhnul z něj sice hit k popukání, ale zábavné to v podstatě je. Tedy pokud tuto sci-fi komedii nebudete brát nadpozemsky vážně. Jestli máte rádi Murphyho grimasy, tady si je užijete. Také několik gagů a dialogů je povedených, jiné zase působí spíš směšně. Já měl pocity smíšené a dávám 50%.(18.4.2010)

• tron

„Ale nie si blázon, že? Chlap, ktorý tu spal minule, tvrdil, že je z inej planéty.“ – „Z ktorej?“ Nápad dobrý, ale to je všetko. Nie je to zverstvo ako NORBIT. Je to len nuda s množstvom v lepšom prípade rozpačitých trikov (umelohmotný interiér lode beriem ako umelecký zámer, zadnú projekciu nie) a sériou nudných postáv. Zaujal ma len nežný šéf bezpečnosti a asi dvakrát som sa zasmial (záchod, bankovky a mince). Snímka pôsobí miestami, po stránke strihu, chaoticky (akoby niekto v opitosti scénu ustrihol niekoľko sekúnd pred vtipnou pointou) a logické kraviny ani riešiť nemienim (prečo má strúhadlo ceruziek v nose?). Miestami mi herci dokonca pripadali trápni.(28.5.2011)

• - Film se natáčel v Los Angeles a v Pasadeně v Kalifornii a na Manhattanu v New Yorku v USA. (rafix)

• - Zlaté maliny - nominace: nejhorší herec (E. Murphy), nejhorší filmový pár (E. Murphy v Eddiem Murphym). (Petr23)