• tron

„Ale nie si blázon, že? Chlap, ktorý tu spal minule, tvrdil, že je z inej planéty.“ – „Z ktorej?“ Nápad dobrý, ale to je všetko. Nie je to zverstvo ako NORBIT. Je to len nuda s množstvom v lepšom prípade rozpačitých trikov (umelohmotný interiér lode beriem ako umelecký zámer, zadnú projekciu nie) a sériou nudných postáv. Zaujal ma len nežný šéf bezpečnosti a asi dvakrát som sa zasmial (záchod, bankovky a mince). Snímka pôsobí miestami, po stránke strihu, chaoticky (akoby niekto v opitosti scénu ustrihol niekoľko sekúnd pred vtipnou pointou) a logické kraviny ani riešiť nemienim (prečo má strúhadlo ceruziek v nose?). Miestami mi herci dokonca pripadali trápni.(28.5.2011)

Eddie Murphy opět sáhl do komediantského šuplíku. Nevytáhnul z něj sice hit k popukání, ale zábavné to v podstatě je. Tedy pokud tuto sci-fi komedii nebudete brát nadpozemsky vážně. Jestli máte rádi Murphyho grimasy, tady si je užijete. Také několik gagů a dialogů je povedených, jiné zase působí spíš směšně. Já měl pocity smíšené a dávám 50%.(18.4.2010)

• Genero

Těžko bych se nadál v době, když byl Eddie ještě na Cestě do Ameriky, že se jednou objeví v taškařici k popukání jako mimozemský vesmírný koráb, který ovládá tlupa pidimužíků. Obdivuji sociální cítění odporně bohatých producentů ve Svatém lese, kteří se jednou za čas rozhodnou ukázat zelenou nějaké té scénáristické nule a realizovat její báječný příběh s potenciálem sáčku mražené brokolice. I když mě některé scény donutily k srdečnému výsměchu, snad se nám z toho nestane taková pěkná tradice pro další vyčpělé komediální hvězdy osmdesátek a na plátnech kin nezazáří Chevy Chase v roli porouchané mikrovlnky nebo Dan Aykroyd coby multifunkční tiskárna Epson AcuLaser MX14.(8.5.2012)

Podle mého názoru je komedie Seznamte se s Davem vcelku obstojná zábava, která určitě neurazí. Eddie Murphy by se od těch černošských slátanin měl odlepit a zase točit takhle zábavné komedie. To hodnocení si tady určitě nezaslouží, fakt není tak zlá na to jak vypadá. Je prostě taková, jak si ji představujete, jakmile si přečtete informace od ní, takže hlavně trošku dětská, ale snaží se brát hrozně vážně, jenže má v sobě pár opravdu vydařených vtípků, takže se spojením těhlech tří věcí dohromady dostává na pomyslný bod čehosi, na čem Eddie Murphy hodně dlouhou dobu nestál, stojí za docela povedenou komedií, která prostě neurazí.(17.2.2009)

• Testament

I přes některé drtivé kritiky se nejdená o zas tak hroznou komedii, jak by se mohlo zdát. Eddie Murphy už má zřejmě ta nejlepší léta za sebou, ale sci-fi komedii ještě utáhne. I když po nudném a nevtipném začátku jsem měl chuť film vypnout, přetrpěl jsem to až do relativně zábavné druhé poloviny snímku. Film je vtipnější, než vyloženě otřesné Scary Movie 2, Epic Movie, atd. ale statutem klasiky se pyšnit nikdy nebude. Na jedno skouknutí s přáteli jej ale osobně doporučuji (popř.: s dostatkem kvalitního/nekvalitního alkoholu).(13.9.2009)

• - Zlaté maliny - nominace: nejhorší herec (E. Murphy), nejhorší filmový pár (E. Murphy v Eddiem Murphym). (Petr23)

• - Film se natáčel v Los Angeles a v Pasadeně v Kalifornii a na Manhattanu v New Yorku v USA. (rafix)