Joshovi je dvanáct a je vášnivým astronomem amatérem. Jednoho večera na nebi objeví rychle se přibližující malý meteorit, který nakonec skončí v jeho akváriu mezi rybičkami. To Josh ještě ale netuší, že tohle je jen začátek. Za několik dní totiž na Zemi přistává vesmírná raketa s mimozemskou posádkou, která má pomocí onoho meteoritu odčerpat všechnu pozemskou vodu, aby zachránila svojí planetu. Raketa vypadá z venku jako obyčejný pozemšťan (Eddie Murphy), ale ve skutečnosti je to ta nejdokonalejší mimozemská loď, jakou kdy svět spatřil. Její posádku tvoří stovka mrňavých astronautů a jeden stejně mrňavý kapitán Dave (Eddie Murphy). Po přistání se Dave musí naučit pořádně chodit, ale sotva se mu to podaří, srazí ho auto, které řídí Joshova potrhlá matka – malířka se sklonem zamilovávat se do opravdu podivných chlapíků. Zamiluje se i Dave a velmi rychle se přesvědčí o pohostinnosti naší planety. I ostatní členové posádky si brzy uvědomí, že by bylo strašné Zemi zničit, jenže druhému důstojníkovi pozemšťané k srdci zrovna nepřirostli, a tak nevidí důvod, proč naši planetu nevyužít k záchraně té vlastní. Zatímco druhý důstojník chystá převrat, Dave se musí vypořádat se dvěma všetečnými policisty, kteří na rozdíl od svých šéfů tuší, že tady by na ně mohl číhat kolosální objev.
Eddie Murphy se filmem Seznamte se s Davem vrací na pole dětského a rodinného filmu. Celý příběh se točí kolem jeho vztahu s malým Joshem a situací, které mohou nepřipraveného mimozemšťana na naší planetě zaskočit. Centrifuga, soutěž v pojídání hot dogů, sklenička alkoholu nebo třeba obyčejné semafory jsou pro Davea nepřekonatelné překážky. Eddie Murphy v těchto situacích ovšem exceluje ať už jako raketa nebo její kapitán. Film tak připomíná jeho herecké eskapády v divácky velmi úspěšných filmech, jako byla série o Doktoru Doolittlovi. Komedie Seznamte se s Davem je určená hlavně nejmladším divákům, jejichž vzorem může být malý Josh – bystrý školák, který to sice u spolužáků nemá zrovna lehké, ale dovede si stát za vlastním názorem. A nakonec je to on, kdo Daveovi a jeho posádce pomůže pochopit člověka jako stvoření s mnoha slabostmi i nezaměnitelnými přednostmi. (oficiální text distributora)

Trailer

Kryton

Tak velký prů*er to není. Vcelku nic převratného také ne. Mix Star Treku, Starmana, Muži v černém(ten začátek) a Disney rodinných komedií s Murphym, který po dlouhé době nehraje většinu postav. Film se naštěstí nezasekne a plyně jde ku předu, takže těch 90 minut se dá přežít a uteče. Podruhé si to nepustím, ale dalo se to. Jsou i horší filmy od Murphyho a toto je jeden z těch lepších průměrů co má na triku. ()

FFilipCZ

Film sám o sobě je celkem blbost a slátanina. Ale Eddie Murphy ho svým bravurním výkonem táhne neskutečně nahoru. Už dlouho jsem se takhle nezasmál. Když k tomu přidáme další kvalitně zahrané role díky Elizabeth Banks, Gabrielle Union a Edu Helmsovi, o zábavu máte zajisté postaráno. Hodnotím čtyřimi hvězdami ani né tak film, jako spíše E. Murphyho a spol. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +námět, občas zábavné, závěr -občas se vtip mine účinkem/// Celkem nenáročná, ale příjemná komedie se zajímavým sci-fi prvkem. Tento prvek by si zasloužil vážnější zpracování a díky svému ladění do komična není využit naplno, přesto se nejedná jen o další blbou komedii s Eddiem./// Celkem 68%/// ()

blackJag

Murphy se zřejmě odmítá poučit. Už jednou zavítal do scifi žánru a brutálně pohořel (ultrapropadák Pluto Nash)... no a tentokrát samozřejmě nedopadl líp. Po stránce finanční i kvalitativně filmové. Kostra scénáře je chaboučká jako nožky anorektičky v posledním tažení a ani obrazově nebo použitými triky film nevybočuje z lehkého podprůměru. No aspoň že se tam furt neprdí a nemáchá špekama na celé kolo :-) 40% ()

B!shop

Pro me velmi prijemny prekvapeni. Po vsech tech prevlecich za tlusty zensky i chlapy si to konecne Murphy rozmyslel a i kdyz tu hraje dve postavy, je to tu v poradku. Hraje vesmirnou lod a v roli je perfektni, roboticky pohyby, prazdnej vyraz v obliceji, ze by mu to moh zavidet i terminator a prvnich asi 70 minut tezi hlavne z toho, jak mimozemstani vsechno poznavaj a se svoji lodi delaj samy voloviny. A je to hodne vtipny. Druha Murphyho role je kapitan tyhle lodi a tam mi prislo, ze docela prehraval. Taky jsem se obaval, ze se film ke konci preklopi do nejaky klisovity romantiky, coz se ale nastesti nestalo, tvurci prepli na akci a zacla celkem solidni rezba, ktera mi misty pripominala Den, kdy se zastavila Zeme. Celkove paradni komedie, u ktery jsem se dost nasmal a taky potesi Banks ve vedlejsi roli. ()

• Zlaté maliny - nominace: nejhorší herec (E. Murphy), nejhorší filmový pár (E. Murphy v Eddiem Murphym). (Petr23)
  • Film se natáčel v Los Angeles a v Pasadeně v Kalifornii a na Manhattanu v New Yorku v USA. (rafix)