Jak daleko jsme ochotni zajít, abychom ochránili sebe a svou zemi? Když extremista a bývalý jaderný expert (Michael Sheen) rozmístí ve třech různých městech nebezpečné výbušniny, protiteroristické jednotky se pouští do akce a brzy ho zatýkají. Umístění bomb však stále zůstává zahaleno tajemstvím. Čas do výbuchu se nelítostně krátí, proto agentka FBI Helen Brody (Carrie-Anne Moss) souhlasí s tím, že se do vyšetřování zapojí i tajemný vyjednávač známým pouze pod zkratkou “H” (Samuel L. Jackson), jehož kruté metody obvykle slaví úspěchy. Mezi agentkou, vyjednávačem a teroristou se rozpoutává nelítostný boj o moc. To co následuje, je neuvěřitelné – a hlavně – nepředstavitelné! (oficiální text distributora)

stogie

Ideální film na dobrou noc. Původně jsem snímku moc nedůvěřoval. O to však bylo pro mě překvapení, když se z toho vyklubala dokonalá psychologická jízda. Celou dobu jsem ani nemrkal a proklínal Carrie-Anne Moss. PS: Už vím co dělal S. L. Jackson v předchozím životě. ()

awerto

Nemyslitelne, ten nazov je presny. Vyborne obsadene hlavne postavy. Nikde ziadna zbytocna akcia, svojou surovostou realne. Na konci zimomriavky a bezmocnost. Pohlad na extremistov tento film nezmeni, len dokaze stare zname - nasilie plodi dalsie nasilie. Okrajovy film Hollywoodu, zato divacky velmi silny... V jednoduchosti je krasa. ()

dr.who

Myslim, ze presne takto to funguje.. Verim tomu, ze osud jednotlivca, ktory sposobuje teror je podradeny osudu potencionalnych obeti a naozaj neverim, ze vlady v kritickych situaciach dodrziavaju nejake moralne postupy a ochranuju virtualne prava.. V kazdom pripade je toto film skvely aj scenaristicky (nic to na tom, ze je to velmi jednoduchy kusok) aj hereckymi vykonmi (aj ked "Trinity" je uz kusok za horizontom).. -------- -SPOILER- jedinu vec, ktoru som neuveril, bola situacia, ked sa Sheen zasamovrazdil, pretoze neverim, aj ked to pre vyvoj deja bolo nutne, ze by k tomu doslo a ze by sa nikto z ucastnenych okamzite nevrhol po jeho zbrani.. ()

vendla.ml

Začátek a první polovina filmu diváka moc neupoutá a nutí ho vyčkávat na celkem nejistý děj ovšem druhá polovina filmu je přesný opak. Přečkáte-li začátek tak druhá polovina vám nedovolí nikam odběhnout!!! ()

RonnieR

Aj z minima sa dá vyťažiť maximum, alebo za málo peňazí veľa muziky! Vidím tu rozporuplné hodnotenia, ja sa prikláňam k maximu. Toto je husľový deväťdesiatminutový herecký koncert majstra Pagganiniho! 90%! Možno po druhom vzhliadnutí dám aj viac! P.S. Hneď som vedel že toto nemohol natočiť americký režisér. ()

Ravel

Presne tak si predstavuju vyslech kazdyho teroristickyho muslimaka. Proc mame mit s nekym slitovani? Oni se taky chovaji jak hovada, takze bych vymyslel i ucinnejsi metody. Na hruby pytel hruba zaplata. ()

Tares

Nízkorozpočtový thriller jak má být. Sice je vidět že většina rozpočtu šla na platy dvou hlavních představitelů, ale filmu to naštěstí příliš neublížilo. Napětí a drama po celou dobu až do konce. Ve filmu se nahlíží na problematiku terorismu z jiného úhlu a divák je tak nucen neustále přemýšlet zda to takto lze či nelze. K výkonům hlavních představitelů nemám výhrady, ikdyž Samuel lehce přibral a Carrie bohužel také stárne. ()

JerryPilsen

Opravdu drsná ale skvělá jízda.Michael Sheen je neuvěřitelný!Pomalu stupňované napětí vtahuje výborně do děje,konej je ve správnou chvíli.Mučeníčko nechutné,ale tak ňák v zájmu děje.Jediné co mi sned vadilo,je celkový dojem na prostého američana,který po zhlédnutí musí souhlasit s každou válkou v zájmu "bezpečí". ()

Vindemiatrix

Jacksonova role má několik vzájemně inkonzistentních poloh (cynický pragmatik, jemuž nesejde na mínění druhých; mefistofeles, který láká Mossovou na svou stranu; zlomený muž, který ví, že dělá hrozné věci, a potřebuje, aby mu to ostatní/Mossová schválili). Proč ta rozpolcenost? O tom se lze jen dohadovat, stejně jako o motivech Sheenova teroristického aktu. Interpretační klíč chybí; divák dostává jen vějičku v podobě několika laciných hesel či proklamací, z nichž nelze sestavit ucelený smysluplný obraz. Motivy jednání obou hlavních postav jsou přitom velmi důležité; bez nich se z etického dilematu, na němž film stojí, stává jen nedotažená, samoúčelná zápletka. A tvářit se, že nejde o nedopracovanost, nýbrž o interpretační otevřenost filmu, dost dobře nejde - už kvůli zbytečně explicitní dohře v závěrečných titulcích. Slabé tři hvězdičky za nápad, gradaci a charismatické herce. ()

ghostwo

Bavilo mě to, ale čtyři hvězdičky dát nemůžu. Jestli to mělo u diváků vyvolat dilema, zda je správné takto tvrdě vyslýchat člověka ve velmi vyhrocené situaci, tak na mě tento záměr nepůsobil.Myslím, že nebylo vůbec o řešit. V těchto chvílích můžeme děkovat bohu, že jsou lidé jako S.L.Jackson. On tam byl podle mě jediný zodpovědný člověk, ostatní byli banda diletantů. Včetně C.A.Moss. Ta lidem z týmu ze serálu Myšlenky zločince nesahala ani po paty. Doufám, že mi za tento trochu radikální názor nezruší zdejší účet :-) Jinak je to trochu na způsob filmu V zajetí teroru, který je však více promyšlený a pro svůj závěr v podstatě nezapomenutelný. ()

Pellik

Americký národ je silne postihnutý témou terorizmu a to sa prejavilo aj na tomto filme. Nezachránili ho ani známe mená, film upúta snáď len beštialitou samotného Jacksona. Existuje množstvo kvalitných filmov, odohrávajúcich sa len na niekoľkých miestach, ale tento rozhodne medzi ne nepatrí. Celý dej je akýsi nudný, točí sa okolo jedného človeka, ktorého mučí iný a ostatní sa na to pozerajú. Horko-ťažko hodnotím na tri punkty. ()

stuj

Dobré osvěžení v tématech akčních filmů. Honičky a přestřelky jsou už ohraný, ale o vyslýchání toho tolik ještě nebylo... Takže - jakou metodu může "civilizovaný" člověk použít, aby s úspěchem vyslechl fanatika, který má v plánu zabít miliony lidí? Má cenu ho mučit, když s mučením počítal? Osobně si myslím, že v realitě by k drsnému výslechu sáhli bez rozpaků. ()

slimi2

Jedná se o snímek, který Vás nenechá chladným a celou dobu Vás nutí k tomu dumat o tom kdy extrémista Michael Sheen konečně prozradí to co prozradit nechce:) Odpočítávání dělá skvělým, klasicky působivý Samuel L. Jackson a již zmiňovaný Michael Sheen...jejichž role jim věříte po celou dobu filmu. Aby se neřeklo, připustí se k nim ještě vzdorná žena a na základě zajímavého scénáře vznikne velice poutavý žánr. Ovšem dle mýho by se dalo vyždímat ještě víc a ještě na tom filmařsky zapracovat tak, že s trochou větší práce mohl být z Unthinkable absolutní trhák.... už jen celková stopáž... i když se zdá že film se místy vleče, skončil aspoň pro mě tak o 20 minut dřív, né než by měl...ale než by mohl.... ()

Awesome

Celkem povedená akční věcička se zajímavým námětem okořoněná kvalitním výkonem Carrie-Anne Moss a především Michaela Sheena. Velmi reálný byl také flegmatický mučitel v podání Jacksona. Více prostoru mohl možná dostat Brandon Routh jako takový, ne jeho nijak výrazná postava. ()

zannat

3,2,1...teď to přijde...teď mi utnete tu surovost a začnete mi servírovat dojemné americké protiteroristické story...jenže ono to nepřišlo....sakra Samueli!!! ty zas*anej bastarde!!! to stačí!!!.....hmm...nebo nestačí???? přesně tohle mě donutilo nehnutě sedět i potom, co už skončily závěrečné titulky.... ()

cachanell

Zajímavé - nevyzpytatelné, plné otázek. Film stavěný na psychice, charakterech a vývoji lidského myšlení a smýšlení. Vše odehrávající se ve dvou výslechových místnostech. Ale toto není důležité. Důležité jsou následně naše myšlenky, jak bychom se zachovali my? Já to třeba nevím ..... ()