Sympatický mladík Melvin Smiley (Mark Wahlberg) působí na první pohled nesmělým dojmem, nicméně na živobytí si vydělává jako nájemný zabiják. Pro dobré profesionály je práce stále dost a i když je velmi dobře placená, musí Melvin z finančních důvodů brát vedle seriózních zakázek i menší melouchy. Proč? Jeho krásná snoubenka potřebuje peníze, jeho krásná milenka potřebuje peníze, každý potřebuje peníze. Kdo chce snadno přijít k balíku, může přijít za dobrákem Smileyem a prostě ho o něj požádat. Melvin se totiž nedokáže smířit s představou, že by ho někdo neměl rád a tak se lidem snaží za každou cenu vyhovět. Z těchto důvodů se také připojil k menší akci svého kolegy Cisca (Lou Diamond Phillips), který naplánoval únos dcerky japonského šéfa hollywoodského studia. Nikdo nepochybuje o hladkém průběhu standardní akce, ovšem dokonalý plán bere za své ve chvíli, kdy se zdrcený otec obrátí s žádostí o pomoc na svého přítele, který je kmotrem unesené dívky. A co čert nechtěl, je také mafiánským bossem, který si pravidelně najímá Melvinovu zabijáckou partu. Konsternovaný Cisco je pověřen tím, aby vypátral a zlikvidoval únosce, tedy vlastně sám sebe. Jak se dostat ze zapeklité situace? Což takhle hodit všechno na dobráka Melvina... (oficiální text distributora)

danny_21

Taková blbůstka která balancuje mezi komedií a akčním filmem a dá se říct, že se jí to místy daří, ale žádná Smrotnosná Zbraň to rozhodně není, to ani náhodu. Asijský styl akčních scén ok, stejně jako padouch Lou, zbytek hereckého ansámblu nevýrazný - na jedno zkouknutí ok - 60 % ()

forkys

Nevím jestli mi něco uteklo, ale neskutečně jsem se u filmu nudil. Komedie podaná úplně jiným způsobem než je zvyklostí. Už při prvních scénách jsem si říkal, že je něco špatně. Ve filmu jsem se díky nesmyslným strřhům ztrácel. Chtěl bych se na film kouknout znova a zkusit pochopit, ale nevím jestli bych to podruhé zvládl. ()

Nocturno culto

Vtipná gangsterská komedie o jednom nepovedeném únosu ..Marky Mark je sympatický a herci v rolích padouchů taky ale nejlepší je opilý tatík Morton a jeho upřímný proslov k manželce ... ()

cyright

Opakované shlédnutí po dekádě ubralo tomuto odlehčenému akčňáku poněkud na lesku. Pořád je to ale chutná jednohubka, která zaručeně někoho do větší, někoho do menší míry nasytí a pobaví, ale troufám si říct, že vzhledem k mixu komedie / akce / romantiky / nadsázky jen málokoho zklame. ()

bearmeedek

Dobré jako lehčí komedie a oddechovka. Dobré retro. A právě to retro (stáří) bere filmu punc akční/ thriller. Určitě ale nevadilo vidět. ()

Nix

Můj první film s Walhbergem, kterým si mne získal. Je to hláškovací akčňák, kterej ničím nevybočuje, ale ani neurazí. Dobrá akce, svižné tempo a taková ta klasická zápletka, která dycky neurazí. Jako seznámení to fungovalo výborně. ()

Abdul

Nad očekávání dobré seskupení rovin tarantinovské vybíječky, příjemné love-story a vcelku vtipné komedie. Mark Wahlberg sice není pevný v kramflecích jako v Boogie Nights, nicméně je mnohem příjemnější pro odreagování sledovat podobný sled originálních filmových invencí, nežli v případě jakékoli bezduché a divácky ostřílené tradiční hollywoodské střílečky. ()

havran

Výborná černá komedie, i když zařadit tenhle film není vůbec jednoduché. Každopádně má TO NĚCO NAVÍC, a za to těch 5*. ()

xenopus

Neměl jsem špatnou náladu dneska, ale tenhle film mi ji docela zkazil. Chvílemi asijský akčňák, chvílemi bohužel hrozně špatná komedie s vyloženě nepovedenými vtipy a místy trapnou situační komikou. Jen by mě zajímalo, zda toto tvůrci mysleli vážně, protože to vypadá spíš jako parodie (místy i na sebe sama). V roce 1998 možná ano, v roce 2012 u mě rozhodně ne. Fuj. The Big Shit, hehe. ()

Bezda22

Dost mě to překvapilo. Bylo to dost akční. Bylo to drsný, vtipný, vtipně drsný, drsně vtipný. Rozhodně to nebylo špatný. Těch 75% zaslouženejch. ()

Exix

Velice povedená akční parodie. Nejvíce mě dostala ta scéna "Mám transformátor na trasformátor " ...(v cz znění). ()

JackO.

Překvapivě zábavný film, i přes jeho jednoduchý příběh, některé scény jsou trochu překombinované a najde se tam plno chyb, ale uteče rychle. ()

Jerris008

Z prvotní reakce "co to sakra je?" postupně vznikla vtipná, svěží, akční, pravda - trochu ujetá komedie, která baví až do úplného konce ()