Královský syn Hal Tara uvěří, že panovník země byl zavražděn rukou odvěkých nepřátel říše, a vydává se tragickou smrt otce pomstít. Postupně si však uvědomuje, že pravda je složitější, než si představoval, a že odlišit dobro od zla může být nesnadný úkol... Originální animovaný snímek, nápaditě propojující rámec klasické pohádky s prvky hrdinského eposu, hamletovské tragédie, tolkienovských ság, japonských anime i moderních sci-fi. (Atypfilm)

kinej

Nechápu tolik nízkých hodnocení. Strings je nádherná pohádka. Žádné animace jen čistá loutkařina. Všechny loutky jsou krásné a jejich svět je fakticky dobře vymyšlen až do posledního detailu. Usmrcením přetnutím struny počínaje a náhradními díly konče. ()

Boogeyman

Tak tady měl někdo opravdu spoustu skvělých nápadů! Loutkový příběh, kde se tvůrci nesnaží skrýt vlákna, naopak z nich udělají fantastickou přednost! Velký zážitek! ()

hippyman

originální a emotivní severská záležitost, která může zezačátku možná vyvolat trochu rozpaky a úsměv, ale když se na vlně nití trochu rozkoukáte, budete si taky připadat jako loutka v moci poetického, byť dost čitelného, příběhu, jeho fantastického zpracování a nádherného hudebního podkreslení... nebudu zastírat, že v několika momentech málem ukápla. krásné. 80% ()

Aky

Vizuální pochutnání, bohužel však bez znalosti japonské tradice pro mne dost nesrozumitelný film, navíc místy se nepříjemně vlekoucí. ()

Vančura

Když vyprchá prvotní nadšení z nápadu, na němž je tento film založen, dostaví se neuvěřitelná nuda. Ke konci jsem už skoro myslel, že to nedoukám, jak mě to nudilo. A za sebe nemám problém napsat, že mi nakonec i ty loutky přišly hnusné, děj neuvěřitelně stupidní a ohraný, a vlastně už si ani nepamatuju, jak to skončilo - a to jsem to viděl předevčírem, haha. Za mě osobně strašné zklamání, na tohle DVD jsem měl nechat dál jen prášit. ()

HoneyBunny

Originální nápad - nitky (strings) symbolizující život, který proudí do postav-loutek - nakonec filmu i podsekává nohy. Scény, kde se masí dva dřevění panáčci, zkrátka nemůžete brát vážně. ()

Anderton

Strings ma prekvapili tým, že výborne fungujú ako historická dráma a že zvolená forma nijak neobmedzuje tvorcov v tom, čo chcú povedať. Tie body navyše sú aj za tú formu, ako často máme možnosť vidieť v našich kinách niečo podobné? Za chvíľu som si na netradičný vizuál zvykol natoľko, že som sa nechal unášať iba príbehom (ako niečo jednoduchšie od Shakespeara). V škandinávskom filme prekvapí hviezdna účasť na nahovorení postáv. ()

swamp

Velmi originální snímek ze země dánské.. Nápad se strunami a celé jeho využití dělají ze Strings něco velmi osobitého, způsob, jakým jsou marionety uvrhovány do cel či jakým se zavírají brány pevnosti jen pobízí k něčemu epickému, čemuž napomáhá i výtvarně velmi povedený okolní svět, jenže stejně umně rozpracovaným příběhem tato dánská hříčka neoplývá, což je naškodu, a nemůžu než souhlasit s POMem, když řeknu, že pro dospělé je to plytký příběh, ale na děti je to moc, ehm..jiné. ()

Slarque

Úžasný svět loutek, ve kterém jsem chvíli obdivoval jeho zákonitosti, značně odlišné od našich. Jenže v něm byl zasazen jakýsi stokrát omletý příběh o zradě, lásce, osudu apod. vzhledem k zemi vzniku nepřekvapivě hamletovských rysů. Takže navzdory snaze tvůrců to prostě často podivně skřípalo. ()

klerik

Úžasná vec, ktorá ťaží hlavne z nápadu zaradiť nite bábok priamo do príbehu. K scenáru by sa našlo pár výhrad, ale ná výpravnú bábkovú fantasy je to slušné. A to, že film je dojemný a plný citov je fakt neuveriteľné... ()

sharky

neviděl jsem mnoho dánských filmů, ale asi s tím brzo něco udělám, jestli jsou ty další jen z poloviny tak dobré, tak za to stojí. Strings neboli Nitky jsou nádherná pohádka s dokonale vymyšlenou loutkovou mythologií, úchvatnou vizuální stránkou a parádním 5.1 mixem. Trey a Parker se ještě mají co učit, protplétání nitek v tomhle filmu, bylo o dost nepší než jejich Kamasútra:) ()

Jinny

Vizuálně jsou Strings jednoznačně krásný film, potěší i temnota a depresivnost, kterou by divák u loutkového filmu příliš nečekal a která je patrná především v první polovině filmu. Odkazů na severskou mytologii, Hamleta nebo Star Wars je tu ošem tolik, až člověk začne pochybovat, jestli má tenhle film vůbec svůj vlastní příběh, nebo je jenom (podobně jako jeho představitelé) postavený z cizích částí. ()

SOLOM.

Když jsme tenhle film dostávali minulý rok na FF2010, jako součást uvítacího balíčku, tak jsem jej s nezájmem hodil na hromadu dalších, co se mi doma válejí. „loutkový film, no fuj“. Po roce na něj konečně došla řada a já zjistil, že jsem mu neprávem křivdil. Loutkový svět je úžasný, stejně jako ztvárnění jednotlivých postav. Děj dokáže v divákovi vzbudit emoce, není ani moc nudný a především to všechno rychle utíká. Po hodně dlouhé době jsem navíc narazil na český dabing, který mi vůbec nevadil. ()

Ilicka

Skvěle propracovaný svět loutek, které si uvědomují své spojení s nebem. Z toho vyplývající řešení určitých scén (uzavírání města, vězení, porod) je vynikající a originální. Co se týče příběhu, inspiroval se film mnoha legendami Romeem a Julii počínaje a Matrixem konče, ale o to tu nejde, příběhy o cestě za pomstou a láskou jsou tady a vždy budou. Postavy mají každá co do sebe, nejúžasnější Halova sestra Jheena. Strings mě nadchly, rozhodně si je pustím znovu, najednou si člověk ani nestihne uvědomit vše - krásný svět loutek, jeho propracovanost, hudbu a dokonce i bitvu... You can. Set us free, Olo! ()

eraserhead666

Kdyby tomu příběhu a zápletce věnovali alespoň čtvrtinu toho, co loutkám a kulisám, tolik bych se neostýchal tam tu čtvrtou hvězdu přihodit a možná bych to přeplácl i tou pátou. Z ohledu "výpravy a masek" výborná až úchvatná práce, velmi potěšilo i zapojení loutkových negativ (ty věčné špagáty) do universa příběhu, proč jen to ale bylo tak kýčovité, prosté a milionkrát přežvýkané? ()

Exkvizitor

To co bylo v Team America ohledně loutek a jejich světa jen naznačeno (samozřejmě ve velmi ironickém duchu), je ve Strings dotaženo ad absurdum. I když chybí sexuální scény z výše zmíněného, dozvíme se zde například nejen to, že provázky loutek vedou k "bohu", že nejdůležitejším provázkem je provázek na hlavě, ale třeba i způsob jímž se malé loutky rodí. Tato promyšlenost a současně technická vyspělost celého filmu (loutkohra je velmi plynule prolínána zdařilými počítačovými animacemi) kontrastuje s prostoduchostí příběhu. Přesto se jedná o příjemné a celkem originální dílko, které potěšilo hladně dítě ve mně. ()

duklak2

Po shlédnutí filmu jsem byl bohužel velmi zklamán. I když, co bych mohl čekat od „loutkových herců“. Prostě dokonalá nuda a dobrá uspávačka. ()

mm13

Ešte, ešte!! ...jednoduchý príbeh? Skôr jednoduchý divák - domýšľavý, pohŕdajúci, otupený. Myslí si že rozumie dramatickému umeniu, ale nedoceňuje čistotu, ktorú tento príbeh spolu s formou akou je spracovaný prinášajú. Nepozlátené, bez ornamentov, čačiek, sračiek, vyleštené a vyhladené na maximum, mieria priamo do srdca dospelého diváka, priamo do jeho stredu, aby mu v zmätku dnešných dní pripomenuli pár nespochybniteľných právd, aké možno nájsť len rozprávkach. V dobrých rozprávkach! (plus ten nápad že bábky sú fakt bábky... ja som si to všetko vrchovato užíval) ()