Drsný špión zvaný Žralok se vrací do Francie splnit další tajné poslání a netuší, že jeho nastávající, také „státní zaměstnankyně“, právě hájí zájmy Francie vlastním tělem. Ve hře je supertajná zbraň, ale zároveň superblbec, jehož manželka, pracující na ambasádě, je nechtěným svědkem nezákonného obchodu. A o to jde, svůdná Isabella má Jeana-Jacquese na chvíli odklidit z cesty, aby tajné služby získaly informace přes jeho nic netušící manželku. Právě na něj narazí Žralok, před kterým jeho kolegové i nadřízení tají, že tenhle blb s dýmkou, patkou a kabelkou je tím úkolem, na kterém v utajení „pracuje“ jeho krásná snoubenka Isabella. Začíná excelentní honička plná omylů, nedorozumění a mužné síly Jeana Rena, věčně nedovtipného Christiana Claviera a komediálního talentu Valérie Lemercierové. (Česká televize)

Orlau32

Francouzská špionážní komedie z r.1991, která velmi koresponduje s kriminálkami let 1970-1979. Musím však podotknout, že než se "rozjede", tak místy velmi nudí. A to tam není schopen utáhnout ani sám Jean RENO (kvůli kterému jsem si ostatně tu pitominku koupila). ()

blackrain

Bylo to bláznivé, mělo to spád a bavilo mě to. Jean Reno působí dojmem neotesance, ale je to univerzální herec s drsnou tváří, který dokáže zahrát všechno, jak komediální roli, tak i tu vážnější. Těžko říct, kde ho mám radši. prostě mi hodně vyhovuje ve všech polohách. Ve dvojici s Christianem Clavierem neměli chybu. To byla parádní přestřelka, mám na mysli samozřejmě tu slovní. ()

Vědma

Na Návštěvníky jsem se nebyla schopná dívat do konce, ale tohle bylo lepší, humor spíš ve stylu filmu Drž hubu, bláznivé gagy, u kterých se ale člověk nediví i ušima, že tohle někdo pokládá za směšné. Původně jsem se se na to dívat nechtěla a nečekaně mě to vážně pobavilo, hlavně ze začátku to byla sranda, potom to trochu ztratilo spád, ale na letní večer dobrá zábava. ()

Frenegonda

Nebude Vám vadit když vám tu ránu vydezinfikuju Vizourem... nějak mi teď došla tinktuuura. Šílená komedie a spojení Clavier Reno tady jede jako dobře namazaný stroj. ()

kapsomut

Christian Clavier a Jean Reno jsou prostě výborní sami o sobě. A když se spojí, je z toho skvělá zábava, ale Návštěvníci byli lepší. 75% ()

Chrysopras

První cca polovina skvělá, sršící vtipem a dobrou zápletkou. Žel postupně ztrácela komedie dech a závěr už byl ze soudku plytkých. ()

M.i.k.e

zběsilá akční komedie, která navazuje na francouzské šílenosti sedmdesátých a osmdesátých let. Špionážní zápletka sice působí docela seriózně (to koneckonců Francouzi uměli skvěle), ale dvojka Reno Clavier kolem ní rozjíždí změť tu méně a tu více šílených scének, které jako kdyby vypadly z klasických Funesovek/Belmondovek. V devadesátkách mě Operace Corned Beef úplně minula a tak byl tenhle návrat v čase až překvapivě příjemný...70% ()

C0r0ner

Přiznám se, že jsem od trojice Clavier/Reno/Poiré čekal přece jenom trochu víc. Vím, že moje vnímání je zkreslené a zničené Návštěvníky a tak mě máloco pobaví na stejné úrovni. I tak to ale byla moc fajn komedie, kde jsou v hlavní roli kvalitní scénář, dobrá režie a skvělé výkony herců, což je přesně to, co člověk od filmu chce. 75% ()

pakobylka

Ano, je to vtipný snímek ... ale ne TAK třeskutě vtipný, jak by chtěl být. Snaží se, o tom není sporu - a možná právě v tom spočívá jeho zásadní problém: Ve výsledku je ze všeho toho snažení celý upachtěný a upocený a jeho drsné i méně drsné vtípky až tak nepobaví. Těžce vydřené 3*. ()

necisty

Ze začátku jsem si říkal, jestli to zpracování filmu myslí vážně a pak se Žralok probudil :D. Myslím, že mi to padlo do nálady, hezký film :) ... Enšpígle, ty jsi blázen :D ()

Juto

Jean Reno ako špión a Christian Clavier ako blb s fajkou vo francúzskej komédii, v ktorej manželské záväzky ustupujú vyšším záujmom. 8/10 ()

Martrix

Ten koncept není špatný, ale občas to bylo zbytečně přepálené. Víc verbálního humoru a méně výbuchů, by rozhodně neuškodilo. S výjimkou několika vtipných scén, je to průměrná blbina. PS: dabing B. Rösnera mi moc nesedl. ()

otík

Stačí vidět začátek ještě před titulky a už víte, zda to bude film pro vás. Za létající jeptišku a mozek na střeše auta tři hvězdy. ()

MJMilan

Taková stará dobrá taškařice s klasickým FR humorem a nádechem amerického akčňáku. Jean a Christian ve formě ... ()

andrii

Za zavřenými dveřmi, otevřené menu. Chutě, co se melou, mísí. To bude maso. Samo, mu to osolíme, když si "vyhazuje" z pánve. Šťavnatě. Přes jeho vlastní kuchyni vedeme síť - slast za vlast. Rychle a sytě. ()

Aargh

Francouzská ztřeštěnost dovedená do krajnosti. Ukrutně rychlé tempo překryje drobné nedostatky v logice a kombinace Reno-Clavier podle mého zafungovala na výbornou. ()

filmmovier

Osvědčení tvůrci, osvědčení herci, obojí vyšlo. Skvělá zápletka (zejména první polovina filmu je napěchována neskutečnými gegy a nápady), výtečný mix akce a humoru, léty prověřená chemie Christiana Claviera a Jeana Reno, stopáž využitá na maximum, hromada hlášek, herci, kteří si své role užívají a neskutečná pohoda, která z celého filmu sálá od začátku až do konce. Tohle se prostě povedlo. 78%. ()

Johnnas

Když se Reno dá dohromady s Clavierem, tak to je něco. Navzájem se perfektně doplňují. Komedie, která jen málo zaostává za Návštěvníky. Po dlouhé době jsem se opravdu nezřízeně zasmál. Tyhle francouzské komedie mají hodně společného a v tomhle žánru patří mezi absolutní špičku. ()

Mrkvič

Sice hodně bláznivá komedie, kdy jsem chvílemi netušil (při jedné automobilové honičce), kdo a proč do něčeho bourá a kam padá, ale duo Clavier-Reno tu skvěle funguje. Jestli se i správné dívám, tak šlo o první film této dvojice a nejspíš i díky němu jsme se později dočkali Návštěvníků. Pravdou ale je, že se film opravdu zajímavě rozjel až s příchodem Claviera na plátno. Do té doby to byla taková trochu parodie na bondovky. Od chvíle spojení hlavní dvojice už to ale byla divoká verbální jízda. ()