Půvabná mladá čarodějka Vanessa Paradis se zamiluje do obyčejného smrtelníka, čímž poruší zákony svého společenstva. Začíná boj čisté lásky a nečistých kouzel... (oficiální text distributora)

vesper001

Romantické příběhy Vanesse Paradis sluší a tahle pohádka je jí šitá na míru. Kravaťácký princ Gil Bellows byl v prvních dvou třetinách na můj vkus až moc moulovatý (co na něm viděla, nechápu), o to víc se mi líbil záporák Jean Reno, který dokázal uhrát démonického zloducha bez velkých gest a cenění zubů. A třešničkou na dortu je přítomnost šmrncovní Jeanne Moreau. Co mě ale překvapilo nejvíc, bylo to mrně. Obvykle mě děti ve filmech rozčilují, protože pokud nejsou pouhou dekorací, jsou zpravidla k nesnesení 1) roztomilé 2) otravné 3) přemoudřelé 4) ohrožené. Fantin Lalanne je sice malý a roztomilý, ale také hraje. A dobře. Takže * navíc pro něj. ()

tron

Infantilné, škoda. Dokonca nič super ani po hereckej stránke: Bellowsa (Vykúpenie z väznice Shawshank, "Ally McBealová") nemusím, zato Jean Reno je môj obľúbenec a ozdobou filmu zrejme mala byť šarmantná Vanessa Paradisová. Ale ako ona, tak Reno idú na pol plynu. Asi zistili, že im to za tú námahu nestojí. Mali pravdu, ale keby sa trocha viac snažili, mohlo to byť pre divákov predsa len znesiteľnejšie. ()

pepa3rd

Trochu zvláštní moderní romantická pohádková komedie, která vlastně zase tak moc komedií není a není vlastně ani moc pohádkou či romancí. Nemohu říct, že bych se vysloveně nudil, ale scénáristický kokteil mi přišel namíchán tak trochu, jako když pejsek s kočičkou vařili dort. Můj rozporuplný pocit se pak odráží i v hodnocení. 50 % ()

Trixi

Příběh roztomilé čarodějky a jejího malinkého syna, pro kterého jsou kouzla zatím jenom hrou. Jenže jeho nehodný strýc s ním má jiné plány a tak tomu musí ona s pomocí své rodiny a jednoho né úplně náhodného smrtelníka zabránit. Jsem asi snílek, ale tenhle typ komedií se mi líbí pro to finální "Vítězství dobra nad zlem". ()

Jirkacek

Francouzskou kouzelnickou komedii z roku 1997 Zamilovaná čarodějka jsme si doma pustili ze dvou důvodů. Moje drahá polovička tyhle čarodějnické filmy měly vždy ráda a já zase obdivoval herce jménem Jean Reno, s nímž jsem viděl už mnoho snímků. Doufal jsem tedy, že se oba nebudeme u televizní obrazovky nudit, čímž bych zabil dvě mouchy jednou ranou. Děj se odehrával v moderní době konce 20. století, když bylo čarodějnictví před svým zánikem, neboť lidé věřili vědě a faktům. Počet kouzelníků klesal a vyvstávala otázka, kdo je dokáže nahradit. Molok Edramareck (Jean Reno) byl poslední existující mužský kouzelník, který neměl svého nástupce. Jeho sestřenice Morgane (Vanessa Paradis) byla dobrá čarodějnice, jedna z posledních čtyř živých svého druhu a jediná, která mohla ještě porodit. Byla matkou rozkošného jedenáctiměsíčního dítěte Arthura. Ve filmu hrál důležitou roli datum 14.6 a šestá hodina ranní, kdy mělo být malému 12 měsíců a stejně jako všichni malí čarodějové i on musel v tuto dobu projít rituálem. Pokud by ho provedl dobrý čaroděj, jeho moc přejde na stranu dobra, ale jestliže by to učinil naopak zlý čaroděj, jeho síly budou orientovány na zlo. Bohužel na Zemi zbýval jen jeden kouzelník, již zmíněný Molok a ten se zasvětil zlu. Jediným řešením pro Morganu bylo, aby Arthur ztratil své síly, takže by ho Molok už nechtěl. K tomu musel být v osudný okamžik 14. června v 6 hodin ráno obětován smrtelník, jehož narozeniny se shodují s tímto datem a časem. Tři muži na Zemi splňovali tato kritéria. Ale Molok je začal zabíjet jednoho po druhém. Naštěstí se čarodějnici podařilo nalákat posledního z nich do jejích sítí, než se k němu Molok dostal- Byl to americký vynálezce jménem Michael Firth (Gil Bellows), jehož Morgana unesla a pomocí kouzelného rituálu se do ní zamiloval. Další děj filmu nám pak nabídl hledání Firtha, jehož nakonec Molok našel u své vlastní rodiny ve Španělsku. Nevědomky mu k tomu pomohl Joel Andrews (Dabney Coleman), Firthův americký zaměstnavatel, který se jej po zmizení vydal hledat do Evropy a Moloka vlastně najal pro jeho nalezení. Když se zlý čaroděj objevil na prahu rodného domu, staré čarodějnice Chloé (Éléonore Hirt), Eglantine (Jeanne Moreau) a sluhu trpaslíka Merlina (Malcolm Dixon) to vyděsilo. Naštěstí v té době byla zamilovaná dvojice na líbánkách v Benátkách a tak se rozuzlení odsunulo až na posledních 20 minut celkem nudného filmu. Morgana se pokusila provést rituál bez lidské oběti, aby zachránila Firtha, so něhož se zamilovala. Jenže během rituálu se objevil Molok a dítě unesl, díky čemuž mladá čarodějka upadla do kómatu a musel být převezena do nemocnice. V ní zůstala až do konce filmu, zatímco se Firth pustil do boje s mocným a zlým čarodějem, aby zachránil dítě a možná i život své lásky. Jak to dopadlo už prozrazovat nebudu, ale vzhledem k romantickému pojetí filmu se dalo očekávat, že dobře. Bohužel už tak dobře to nedopadlo s hodnocením filmu, který ani mne, ani drahou polovičku nebavil. Kouzlení mi připadalo trapné, často se toho moc nedělo, herci byli toporní a to bohužel i můj oblíbenec Reno a to nemluvím o Vanesse a její mezírce mezi zuby. Také hrůza. Byl jsem rád, že jsem se dodíval až dokonce a že jsem těch 102 minut přežil. Suma sumárum, snímek Zamilovaná čarodějka ode mne získal pouze dvě zamilované hvězdy **. Jakmile bude Michael obětován, bude Arthur zachráněn. Ale to, co Morgane neplánoval, bylo zamilovat se do Michaela. () (méně) (více)

• Natáčení probíhalo v Paříži, New Yorku a Benátkách. (Terva)