Hated in the Nation (S03E06) (epizoda)

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2016, 1 h

• havLord

Vynikající premisa nejen o technologii zneužité ke konání většího zla, ale také nastavující zrcadlo jednotlivcům/společnosti - jak to v Black mirror ostatně bývá (více bývalo v 1. a 2. sérii). V závěrečné, delší epizodě bo-hu-žel zastřená do hávu mizerné kriminálky s nepřesvědčivými herci, jejichž postavy konají začátečnické chyby a asi nad děním kolem nich příliš nepřemýšlí. 50%(30.10.2016)

... protoze me to donutilo se zamyslet nad vsemi temi nenavistnymi komentáři, kteri pisou mi "pratele" na facebooku a je jedno, jeslti je to smerem k islamistum nebo Zemanovi, Trumpovi ci dalsim.... A protoze jsem pred 10 minutami cetla zpravu, jak se 18leta slecna zastretila kvuli kybersikane... Hodne zahnane do extremu #spoiler nechce se mi verit, ze normalni clovek, coz ten programator vypadal, by nechal zabit tolik lidi, ublizit jim, dat jim lekci .... ale ne ze sebe udelat masoveho vraha.(2.12.2016)

• bubun

Jak byl předchozí díl nablblý a předvídatelný, tak tento je především strašně nudný (a ok, nablblý je taky. V druhé půlce při útoku včel mě napadlo přirovnání k takovým Zombeavers či Sharknadu, ale tyto snímky se aspoň neberou vážně.). A k tomu přehnaná stopáž. A ještě mě k tomu napadá, že toto "korporátní prostředí" Black Mirroru moc nesedí... Introspektivní příběhy o jednotlivcích či z jejich pohledu mne zaujaly a bavily mnohem víc.(4.12.2016)

Detektivní příběhy se o mě otírají jen zřídka, ale když se objeví nějaký povedený, většinou nepohrdnu. Brooker v dosud nejrozmáchlejším díle skládá poctu severským fenoménům poslední dekády a i přes příjemně znepokojivou atmosféru si ukusuje příliš velké sousto. Devadesát minut je v tomto případě skutečně nezvladatelná dávka, která potvrzuje, že hlavní tvůrce seriálu je chtě nechtě megaloman, který ve výsledku téměř pokaždé všechno přestřelí. Tentokrát se mě navíc pokouší přivést k šílenství tím, že si během vyšetřování jako vypravěč snad čtyřikrát vypomůže některou z postav, která jen vyjeveně zírá na monitor na nějakou právě pro tu chvíli průlomovou informaci a všem okolo nahlas sděluje, že teď už je případ konečně rozlousknutý. Black Mirror má něco do sebe, ale právě touhle unavenou poctou každé druhé kriminálce se mi definitivně poněkud zprotivil.(15.3.2017)

Nielen vzhľadom na britské kulisy mi to trochu pripomenulo Sherlocka. Lenže tu ani celý tím vyšetrovateľov nedisponuje rovnakým dedukčným potenciálom, takže zločinec je stále poriadny kus pred prenasledovateľmi. Či je na vine technológia, alebo ľudský faktor, je myslím zrejmé, v tomto smere to trochu, ale iba trochu, pripomenie Ja robot. No a má to určitý snowdenovský nádych, ale rozvinutý iným smerom.(24.11.2016)