Černé zrcadlo - Série 2 (2013) (série)

Bílé Vánoce (S02E04)

(epizoda)
  • Velká Británie White Christmas

Dva muži na vzdálené základně v zamrzlé divočině vyprávějí tři propojené příběhy o tom, jak se o Vánocích zbláznila technika (Netflix)

xxmartinxx

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Zajímavé koncepty propojené hodně nefunkčně a často kontraproduktivně. Předně dávkování informací je hodně mizerné, takže vše odhadneme zbytečně brzo - dokonce i závěrečný zinger je patnáct vteřin před tím, než ho vidíme realizovaný, vysloven jednou vyšetřovatelek. Opravdu tvůrci tak moc podceňují diváky? I kdyby, tak dobrý filmař musí umět vodit za ruku tak, abysme si toho nevšimli. ()

DaViD´82

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Roztříštěný vánoční speciál, který přes veškeré nemalé kvality působí, že ty dva (či tři chcete-li) aktuální, trefné a (nejen) morálně značně znepokojivé náměty byly zamýšleny spíše jako samostatné povídky. A jeden každý by utáhl vlastní povídku i lépe, než když jsou takto násilně propojené (čtěte slepené) dohromady. Každopádně ve stínu celkových kvalit jde stále spíše o zádrhel než skutečný problém, takže... Šťastné a veselé všem lidem "dobré" vůle! ()

H34D

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Speciálně tento díl musím okomentovat, protože něco tak geniálního a bez nadsázky dokonalého se na obrazovce jen tak nevidí. White Christmas má více originálních a opojných myšlenek než áčkový sci-fi film. Je chytrý, propracovaný, překvapivý a emocionálně devastující. Líp už to opravdu nejde. 10/10 ()

novoten

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nejlepší námět dosavadních dvou sérií doplňuje skličující atmosféra a minimálně jeden tuze nepříjemný zvrat. Stejně to ale nestačí. Jak dojde na pointování toho, proč jsme viděli všechno to, co jsme viděli, nedrží ta dosud téměř ohlušující lavina nápadů ani trochu pohromadě. A to je při katarzi sedmdesátiminutové epizody slušný problém. ()

castor

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

„Vidět něco bylo lepší než nic.“ Osudy dvojice mužů, kteří nepáchali zrovna dobro, ale nejde říct, že by byli zlí. Jeden navigoval stydlivé hošany, aby upoutali pozornost opačného pohlaví a konečně uspěli. Tomuhle se to podařilo zatraceně rychle, jenže dohra u ní doma v ložnici pro něj byla osudová. Pak se podílel na tom, že skutečné já jedné dívky nechali v jejím těle, ale pracovali i s jejím simulovaným. Druhý z mužů na oplátku promluví o svém příběhu s přítelkyní, se kterou vše vypadalo pohodově až do doby, kdy náhodou zjistil, že je těhotná. Tři příběhy, které spojuje skličující atmosféra. Zhruba od poloviny je jasné, že ti dva spolu nejsou náhodou. Každopádně tyhle tři náměty měly dostat samostatnou epizodu, myslím, že by ji utáhly. Takhle jsou mírně násilně propojené. You blocked!! ()

• Zhruba v polovině epizody, kdy Matt (Jon Hamm) jí opečený toast, si z něj v jednom záběru ukousne, ale v dalším záběru je toast celý a poté je zase nakouslý. (gavosh)