USS Callister (S04E01) (epizoda)

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2017, 1 h 17 min

Toby Haynes

Charlie Brooker

Charlie Brooker

Scénografie:

Joel Collins
  • em.redrum

Herecky, námětem a zpracováním nejslabší díl BM. Tolik nesympatických postav pohromadě jsem viděl naposledy ráno v Kauflandu. A já vím, kde je zakopaný pudl...USS Callister je inspirovaný vyklovanými seriály typu STAR TRK a STAR VRZ. Tohle já vážně nesmím. Ty papundeklové kulisy, teatrální hérectví, epizody jako přes kopírák, směšný kostýmy a masky jak z modelíny...Děkuji, ale nee. Já samozřejmě chápu, že je to schválně a retro. A plky typu, jak na všechny geeky a fanoušky všech těch STAR HNUSŮ ten rejža jako pomrkává jsou mi u sedla. Zkrátka a dobře to nebyla epizoda pro mě. To třeba Stranger Things je taky retro, bratříčci za kamerou taky silně pomrkávají, ale má to hlavu i patu. Ba dokonce trup a údy a v neposlední řadě (a především) mozek...(9.1.2018)

Do you submit? Po úvodní dvacetiminutovce bych to čekal mnohem temnější, s ukotvenější vnitřní logikou, méně okatými logickými lapsy, více řešící morální jádro pudla a vůbec tak nějak výrazně "černozrcadelnější". Ovšem zároveň nechci (a hlavně nemohu) popřít, že výsledný "Galaxy Quest s přesahem" nepopiratelně funguje i baví. A to ne zrovna málo.(1.1.2018)

Style over substance. Zábavný námet, žiaľ spracovaný príliš banálne na to, aby dokázal utiahnuť celovečernú stopáž. Cast, a niekoľko momentov výborných... Ale v podstate sa jedná o zabudnuteľnú zábavku, ktorá v sebe neskrýva žiadnu hlbšiu myšlienkovú ,,nadstavbu", ako tie najlepšie epizódy Black Mirror.(29.12.2017)

Všechno jsme v Black Mirror už tak nějak viděli, magory, kopírování lidí do systémů atd, ale tento díl to naprosto přebíjí zpracováním. Logicky to až tak dotažené není a je třeba na to koukat s nadhledem. Parodování StarTreku tomu krásně pomáhá. Ale jinak naprostá paráda. Jen v tomhle jednom dílu bylo víc napětí než ve všech Marvelovkách, DCčkách a a velkých blockbusterech za posledních 5 let dohromady.(30.12.2017)

Skvělý díl, ale v několika aspektech dost nedomyšlený. Když má člověk takovouhle skvělou možnost přenést si do virtuální reality koho jen chce, tak bych byl rád za nějaký pořádný extrém, ale tady je jen guy, co chce být v režii svýho oblíbenýho seriálu... bruh. Samozřejmě jako u jiných dílů čtvrté série, Black Mirror feeling nalezen nebyl, ale aspoň nerdské srdce zaplesalo, když už nic.(17.1.2018)