Ben Randall je držitel mnoha rekordů a za svůj záchranářský život zachránil již přes 200 lidí. Jenže jednoho dne má při akci záchranný vrtulník nehodu a zřítí se do moře. Benovi se podaří dostat do člunu, kam vtáhne i svého zraněného kolegu a nejlepšího přítele Carla. Než se jim však dostane pomoci, Carl umírá. Otřesený Ben uvažuje o odchodu, je však přeřazen na místo instruktora v elitním výcvikovém centru pro mladé záchranáře. Dostává na starost 30 mladých mužů a žen, kterým má předat všechny své bohaté zkušenosti. Vrhá se do výuky jediným způsobem, který je mu vlastní, a svými nekonvenčními metodami obrátí celý výcvikový program naruby. Pak narazí na domýšlivého plaveckého šampióna Jakea Fischera. Pozná v něm člověka, který má potenciál stát se nejlepším z nejlepších - pokud ovšem dokáže svůj talent zkombinovat s plným nasazením a vyhnout se chybám, které učinil sám Ben. Jake je brzy nasazen na svou první misi do divokých vod Beringova moře. (TV Nova)

Illy

Od začátku do konce předvídatelné. Ale tenhle film mě prostě sednul jako pr..l na hrnec. Hrdinské, patetické a americké. Ovšem velmi dobře natočené a zahrané. Jen prosím víc takovýchto rolí pro pana Costnera!! ()

Dzarule

Film dobré, Costner dobré... být to takhle dal bych aj 4* ,ale vzhledem k namyšlenému, nafoukanému, a naprosto nesympatickému Kutcherovi, který celí film kazí musím dát 3* ()

Kratoc

Už nezbývá moc uniformovaných složek v USA o kterých nebyl doposud natočen žádný oslavný film. Ohrané klišé o zkušeném mořském vlku a mladém (zprvu namyšleném) bažantovi a jejich sblížení. Řemeslně zpracováno i odehráno dobře, ale filmu chybí nějaké to charisma. Celé to bylo takové bezpohlavní a závěrečná akce byla obdobným způsobem viděná již v tisíci jiných filmech, chtělo by to trochu invence. ()

Pedro Morales

Kvalitní akční film z neokoukaného a velmi atraktivního prostředí. Akční scény jsou velmi napínavé a nedá se odpředu vždy odhadnout, jak která akce vlastně dopadne. Herci všichni taktéž velmi dobří, scénář taky, jen chvílemi je až k smíchu (například instruktorovo objeti s Hodgem po ráně do nosu). Jo a výsledný dojem u mě dost srazil šíleně přeslazený happy-end. ()

Hepy13

Kevin Costner už si v životě vyzkoušel spoustu rolí. Prvně si zatancoval s vlky, potom si střihnul Robina Hooda, osobního strážce, obojživelníka. Tentorkát v kůži záchranáře pobřežní hlídky. Ale nebojte se, žádná Pamela ani "Mič Bjůkenen" tu běhat nebude. Film se totiž z převážné části odehrává ve výcvikové škole, kde musí Kevin dávat do latě namachrovaného Ashtona Kutchera. Pohled do výcivkové školy považuji za velmi zajímavý nápad, určitě lepší než se pořád dokola dívat na topící lidi v moři. ()

kowalski

Pěkné až na pár připomínek. Odpustil bych si více těch klišé scén a méně té "love story". A kdyby byl film o půl hodiny kratší vůbec by mu to nevadilo. Jinak na jedno podivání příjemné - ale ten konec snad nebyl nutný ne? ()

ViktorEl

Dnes som si stihol pozrieť 3 filmy, ale najviac sa mi páčil asi tento.Nenudil ma a to je pri každom filme veľké pozitívum, k tomu celkom zaujímavý príbeh a dobré herecké výkony. Už dávno som Costnera nevidel hrať tak dobre ako v tomto filme. Škoda, že už točí len zriedkavo, lebo herecký talent on ešte stále má. Aj keď film obsahuje veľa klišé prvky, aj tak si tento film odo mňa vybojoval 4 hviezdičky(80%). ()

Darkslayer

Dobre známy príbech nepoddajného učňa a hrdinského učiteľa (z nudze) zasadený do prostredia záchranárov. Film okrem prostredia neprínáša nič nové len ťaží z už tak vykradnutého námetu. 136 min je dosť veľa čiže v niektorých častich nudí. Koniec mi prišiel umelo dramatizovaný a tú poslednú scenu si mohli odpustiť. Ale aby som len nekritizoval zachranárrske scény boli celkom dobre zvládnute a prevažná časť filmu sa niesla v solídnom duchu. ()

Vodny

Standartně natočený snímek vycházející z oblíbeného tématu tréninkových táborů (G. I. Jane), kde si velitel hrdina tak trochu zasedne na nováčka machra, který se snaží dokázat, že je nejlepší. Klasický vývoj postav, machr si uvědomuje, o čem je týmová spolupráce, vyrovnává se s minulostí a jehé šéf ho začíná brát jako rovnocenného. Nakonec nesmí chybět zkouška ohněm, v terénu a trochu smutný závěr. Pěkně natočené vodní scény, bouře a Costner je pořád frajer. Nic víc. ()

mala_kea

Američtí záchranáří jednoznačně patří k nejlepším a nejstatečnějším lidem. Jejich příběh a celkové prostředí je opravdu zajímavé, ale pokus o natočení jedné jednotky těchto zachránářů není nejlepší nápad a pokud se o to někdo pokusí, měl by vědět, co dělá. Pokusil se o to Andrew Davis, který vsadil na vyšší obsazenstvo, zkrátka na někoho, na koho se může spolehnout. A podařilo se mu. Nečekal jsem, že Kevin dokáže ještě takhle zahrát a o Kutcherovi jsem ani nečekal, že by tomu propadnul. A vida, co se nestalo. Andrew servíruje skvělou podívanou, která zachycuje skvělé momenty, perfektní kameru a dobrou psychiku postav. Jen škoda děsně patiteckého a kostrbatého děje, který ubírá na přitažlivosti. I přes tento, sic velký problém, je to příjemné průměrná podívaná a těch 136 minut uteče jako voda. ()

DHDV

Nechápu tak nízké hodnocení od některých uživatelů. Nezapírám, že tohle téma je stokrát už natočené a nepřináší nic nového. Ale herecké obsazení je víc než vynikající. Costner po dlouhé době znovu hraje a Ashton hraje taky výborně. Líbí se mi reality filmu a celková svižnost děje. A další důkaz toho, že správná hudba dokáže z předvídatelného konce vyždímat maximum. Film doporučuju všem, co mají rádi filmy, kde od začátku sledujete vývoj postav.. ()

Hapretor

Jen na zabítí času. Nic převratného. Nic famózního. Nic extra záživného. Jeden z opravdu mála filmů, kde mi Ashton Kutcher nepřišel protivný, odporný a stupidní. Kevin Kostel je standard. Bez něj bych na ten film ani nekouk. ()

BeranSon

Nesrovnaný scénář. To bych vytkl ihned na první pohled. Ashton Kutcher je velmi trpký herec, který nemá tendenci dát od role maximum. Pěkně ho ovšem vyvažoval Kevin Costner, který je utvrzený v typu tohoto filmu. -5/10- ()

helloween93

Jeden z mála snímků, kde je výcvik zábavnější než samotná akce. Costner se do role mentora hodí a Ashton Kutcher mi rovněž nevadil. Škoda jen, že závěr byl tak snadno předvídatelný. 3* ()

Rathalos

Dobra akcna dobrodruzna jazda v podani Kevina Costnera a dalsich hercov,Ashton Kutcher mi ovela viac sedi v komedialnom zanri,ale dalo sa...:-) ()