Záchranáři

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2006, 136 min

Mali sme tu hold požiarnikom, policajtom, zdravotníkom, tak prečo by sa nezišiel aj pobrežným hliadkam? V podstate nudný scenár zachraňujú skvele natočené akčné scény zo záchranárskych prác, ktorých nie je veľa, ale skutočne stoja za to. Davis sa snaží, ale so schematickým scenárom robiť zázraky nemôže. A tak sa jedná len o akúsi hollywoodsku verziu bežného dokumentu z National Geographic či Reality TV, kde účinkuje predsa len charizmatickejší moderátor Kevin Costner (ten je aj po päťdesiatke a mimo superhviezdneho diania stále vo forme, či už hereckej, tak aj fyzickej) a modelovskejší účinkujúci (Ashton Kutcher, ktorý tu nesklamal, lebo sa od neho nič mimoriadne ani neočakávalo).(16.1.2007)

Pecka film, žádná přehnanost, žádné emoční třískání. Prostě paráda. Téměř celý film sledujeme výcvik budoucích záchranářů a na konec pořádnou akci, která je tak pěkná že jsem si jí pustil vícekrát. Těžká práce bez ocenění, to není jak já:-)) Costner je borec a určitě sympaťák Kutcher hraje tak jak má a McDonough je můj oblíbenec, i když je pravda že tady se nějak extra nepředvede. Parádní film s dokonalou hudbou, a hereckou legií.(8.10.2011)

Konečně se mi díky televizi podařilo odčinit další nedostatek, film s mým velkým oblíbencem Costnerem ke mně dorazil s menším zpožděním a možná mě nezastihl v té správné náladě - a možná, že mé hodnocení nemá s náladou nic společného .. každopádně musím předeslat, že filmy opěvující různé náročné odborné profese mám moc rád, ale tohle bylo pro mě velké zklamání .. samé klišé – předvídatelný děj /celá ta průhledná zápletka a chování jednotlivých postav/ .. zdá se mi, že tyto filmy v posledních letech točí za mořem podle jednoho, stále stejného, už značně provařeného scénáře .. zde: nejprve na sebe narazí dva velcí tvrďáci, dvě silné vůdčí osobnosti, jeden je na konci své úspěšné profesní dráhy, druhý naopak teprve na jejím začátku, většinou oba mají pro náročnost své práce problémy ve svém soukromém životě .. navzájem si jdou hezky dlouho po krku, aby na konci, kdy jeden z nich /sluší se, že většinou ten starší/ zařve, pochopili, jak jeden druhého uznává, mezitím vším ale ještě oba postupně vyměknou a jeden druhému prozradí v chlapáckém rozhovoru u piva své bolístko, svou noční můru .. au, au, au … jinak, práce pobřežní záchranné služby je něco neskutečného a zasluhuje bezmezný obdiv i od nás suchozemských krys .. jen z úcty k nim, je ta má třetí * ...(1.4.2012)

Takový ten těžkotonážní film o lidech, co přechází z jednoho extrému do druhýho. Nic nového ten film nenabízí ale jako celek se na to dá docela koukat. O to víc mě zajímal, když jsem ho uviděl v televizi, kde většinou nic zajímavého nedávají a pokud jo, tak je to tisíckrát opakovaná repríza. Záchranáři tak na první pohled vypadali, že zachránili sobotní večer u televize a oni ho opravdu zachránili. Costner tam jako vedoucí poletoval jak splašená vosa a pro něj to mělo typicky dlouhou stopáž, takže mu to vcelku i vyšlo. Narozdíl od Ashtona Kutchera, kterej v roli zelenáče vůbec nevěděl, co s načatým životem. Nakonec se ale film dobelhal do konce a já mu nejvíc vyčítal jeho délku, která v tomhle případě byla opravdu zbytečná. Nebo si spíš Costner neuvědomil, že už nehraje v nic epickém, ale naopak v prostém životním dramatu.(13.12.2010)

Docela prijemny prekvapeni, film sice neprinasi nic novyho, je to x-ta variace na podobny tema a klidne by se dala tak pulhodina filmu vyhodit, ale prekvapive to nijak nevadi. Zachranarsky akce jsou natoceny skvele napinave, i kdyz obcas to trochu smrdi digitalnima efektama. Ale vetsinu casu zabira vycvik, kterej sice neni nejak extrovni, ale je docela zabavnej a hlavne zajimavej. Navic Costner zase docela ve forme, takze se mu da toho zkusenyho zachranare verit. No a pak tu je Kutcher, kterej se do vaznejch roli fakt nehodi a je to proste takovy hovadko, ale svym vykonem tady nijak nerusil. Takze i pres par zbytecnejch mist zajimavej a misty napinavej film.(23.3.2010)

• - Postavu Marka Colbyho ztvárnil plavec Mark Gangloff, vítěz zlaté olympijské medaile z Athén 2004. (D3VIL)

• - Ashton Kutcher i Kevin Costner jsou členy bratrství studentů práv Delta Chi. (D3VIL)

• - Více jak 27 tun ledu bylo navezeno do města Elizabeth pro napodobení prostředí na Aljašce. (D3VIL)