Tolik klise v jednom filmu jsem uz dlouho nevidel, ale v tomhle pripade to bajecne fungovalo. Na zachranare se bajecne kouka, pokud od nich necekate megaoriginalni trhak. Jde spis o pohodove becko se skvelym Costnerem, kteremu takovy ti tvrdi a zaroven hodni, dosebeuzavreni chlapci vzdycky sli. No a abych neopomnel Ashtona zlatou rybku, i ten se mi tady libil, a jak byl konec predvidatelny tak me oba v zaverecne akci stejne dojali :-)(1.10.2007)

Já to Kevinovi baštil a po delší době (v době uvedení filmu) se opět objevil v něčem jemu šitém na míru. Mám v nesmírné úctě všechny ty chlapíky od jakýchkoliv pobřežních stráží a rescue jednotek, kteří neváhají nasadit kejháky, kdy vám o ten váš už jde... Takže námětově se film trefil do mého gusta. Koneckonců, není to tak dávno kdy jsem si na PC se Sea Kingem CH 124 v záchranářském simulátoru zkoušel vytahovat topící se lidičky z rozbouřeného moře. Já při tom 3x crashnul s mašinou do vln... Naštěstí následoval restart mise a jelo se dál. To ti hoši od Coastal Guard maj pokus jen jeden. Když něco poserou, končí nejen oni sami, ale především vy co se v té vodě už mácháte... --- Ten filmový výcvik mohl být pravda kratší, ale ty akční scény na začátku a na konci opravdu stály za to a mocně mi pumpovaly adrenalin do žil. Já osobně vidím problém v tom, že kdyby hlavní roli nehrál Costner, který svým charizmatem občas přetloukal hluchý scénář asi by jsme tu byli s hodnocením krapet jinde... Tři záchranné vesty. * * *(26.6.2014)

Dvě hodiny jsem čekal na nějakou kulervoucí scénu, která dá téhle pomalu tekoucí dvojrozměrné patlanině ze života neohrožených Záchranářů nějaký hřebíček, korunku, nebo třeba jen náznak lesku. Bohužel to, co vidíme v závěru, jen stěží konkuruje reality show Discovery Channelu a samotná pointa příběhu pak zase hravě zapadne do průměrné hollywoodské šlichty. Koukat se na příběh dvou velmi, ale velmi schematických hrdinských typů je únosné, ale ne vzrušující. Přinejmenším Costner ale určité osobní kouzlo našel. Mezi ** a ***. nevím, kam blíž.(28.12.2007)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 8/10/// +Kevin Costner v hlavní roli, Ashton Kutcher konečně v jiném než romantickém filmu, atmosféra, poutavý děj -mohlo být ještě víc akce, mohlo to být ještě dramatičtější/// Trochu jsem měl obavy jestli mě film vtáhne do děje a taky se přiznám, že veškerou moji pozornost si získal Kevin Costner, kdežto Ahton Kutcher mi byl jaksi ukradený. Až později jsem mu přišel na chuť. Nicméně do děje jsem se zažral a i když většinu děje spolkne tréning a postupné sbližování hlavních postav, budete se velice dobře bavit a ani vám nepříjde, že má film přes dvě hodiny. Závěr potom filmu zaručuje tu čtvrtou hvězdičku, takže směle říkám, že stojí za záchranu./// Celkem 72%///(1.3.2011)

Poměrně slušný dobrodružný snímek. Je sice pravda, že je film postaven na základním konceptu, který jsme viděli již tisíckrát v jiném provedení (záchranářský veterán, který přišel při akci o svoji posádku se dostane k trénování mladých záchranářů a nejvíce se soustředí na namyšleného mladíka ze kterého se později stane zdatný nástupce) ale režisér Davis naštěstí ještě pořád umí točit, takže se na film poměrně slušně kouká. Jen je škoda, že větší část filmu se zabývá tréninkem (což zamrzí, jelikož záchranářské akce jsou natočené velice slušně) a to při více jak dvouhodinové stopáži moc nepotěší.(7.8.2007)

• - Ashton Kutcher i Kevin Costner jsou členy bratrství studentů práv Delta Chi. (D3VIL)

• - Více jak 27 tun ledu bylo navezeno do města Elizabeth pro napodobení prostředí na Aljašce. (D3VIL)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 11. (Zdroj: ČSFD.cz)