Záchranáři

Záchranári

The Guardian

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2006, 136 min

Já to Kevinovi baštil a po delší době (v době uvedení filmu) se opět objevil v něčem jemu šitém na míru. Mám v nesmírné úctě všechny ty chlapíky od jakýchkoliv pobřežních stráží a rescue jednotek, kteří neváhají nasadit kejháky, kdy vám o ten váš už jde... Takže námětově se film trefil do mého gusta. Koneckonců, není to tak dávno kdy jsem si na PC se Sea Kingem CH 124 v záchranářském simulátoru zkoušel vytahovat topící se lidičky z rozbouřeného moře. Já při tom 3x crashnul s mašinou do vln... Naštěstí následoval restart mise a jelo se dál. To ti hoši od Coastal Guard maj pokus jen jeden. Když něco poserou, končí nejen oni sami, ale především vy co se v té vodě už mácháte... --- Ten filmový výcvik mohl být pravda kratší, ale ty akční scény na začátku a na konci opravdu stály za to a mocně mi pumpovaly adrenalin do žil. Já osobně vidím problém v tom, že kdyby hlavní roli nehrál Costner, který svým charizmatem občas přetloukal hluchý scénář asi by jsme tu byli s hodnocením krapet jinde... Tři záchranné vesty. * * *(26.6.2014)

Welcome back Andrew Davis. Po úbohom Collateral Damage sa kvalitami tento snímok blíži k jeho najslávnejšiemu filmu Utečenec. Síce nie je vôbec originálny, všetko to tu už bolo, no nechýba tomu napätie, kopa dobrých no nie opozeraných hercov, svižný scenár a réžia. Páčilo sa mi to viac ako Perfect Storm, ktorý svojím pojatím búrok na mory najviac pripomína. A je to doják, takže ak sa vám také filmy ľúbia tak toto je ono.(3.10.2007)

Příjemná oldschoolovka o učiteli a žákovi, která vytahuje Keva Costnera z vod šedé průměrnosti. K předvídatelném příběhu se toho moc říct nedá, ale čas od času je třeba si u filmu prostě odpočinout a nechat se vést dobře známou cestou. Ashton Kutcher taky nehraje špatně a akční scény na moři mají celkem šmrnc. Pěkně to uteklo. P.S: Konec byl doják. ;-)(4.10.2007)

Takový ten těžkotonážní film o lidech, co přechází z jednoho extrému do druhýho. Nic nového ten film nenabízí ale jako celek se na to dá docela koukat. O to víc mě zajímal, když jsem ho uviděl v televizi, kde většinou nic zajímavého nedávají a pokud jo, tak je to tisíckrát opakovaná repríza. Záchranáři tak na první pohled vypadali, že zachránili sobotní večer u televize a oni ho opravdu zachránili. Costner tam jako vedoucí poletoval jak splašená vosa a pro něj to mělo typicky dlouhou stopáž, takže mu to vcelku i vyšlo. Narozdíl od Ashtona Kutchera, kterej v roli zelenáče vůbec nevěděl, co s načatým životem. Nakonec se ale film dobelhal do konce a já mu nejvíc vyčítal jeho délku, která v tomhle případě byla opravdu zbytečná. Nebo si spíš Costner neuvědomil, že už nehraje v nic epickém, ale naopak v prostém životním dramatu.(13.12.2010)

Slušný dobrodružný film so staro vyzerajúcim i pôsobiacim Costnerom, ktorý snáď dokáže zahrať čokoľvek a Kutcherom, ktorého som vôbec nespoznal... Film je to vskutku dobrý, ale priznajme si, týchto výcvikových filmov je postačujúci počet a práve tento nič nové, až na náhľad do života pobrežnej hliadky, nepriniesol. To však nebráni môjmu vyššiemu hodnoteniu, lebo ja som si po všetkých Mariňákoch, Training Dayoch a tak podobne, predsa len práve toto dosť užil. Nuž, páni a dámy, jediné, čo by som vytkol, je malý počet nasadení a podľa môjho názoru priveľká dĺžka snímku. Takže 76%.(3.12.2012)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 11. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ashton Kutcher i Kevin Costner jsou členy bratrství studentů práv Delta Chi. (D3VIL)

• - Postavu Marka Colbyho ztvárnil plavec Mark Gangloff, vítěz zlaté olympijské medaile z Athén 2004. (D3VIL)