Tolik klise v jednom filmu jsem uz dlouho nevidel, ale v tomhle pripade to bajecne fungovalo. Na zachranare se bajecne kouka, pokud od nich necekate megaoriginalni trhak. Jde spis o pohodove becko se skvelym Costnerem, kteremu takovy ti tvrdi a zaroven hodni, dosebeuzavreni chlapci vzdycky sli. No a abych neopomnel Ashtona zlatou rybku, i ten se mi tady libil, a jak byl konec predvidatelny tak me oba v zaverecne akci stejne dojali :-)(1.10.2007)

Klasický "výcvikový" film, který udělá ze srágorek muže. Tentokrát téma, pobřežní stráž. 1) Nebýt Kevina Costnera v hlavní roli, film bude o polovic nudnější. On je přesně ten typ herce, který diváka udrží v pozornosti až do závěrečných titulek, jeho charisma boduje a rozhodně nepatří do starého železa. 2) Ashton Kutcher hraje na své poměry velmi dobře. Když opomenu jeho příšerné nadabování, za které nemůže. Jeho projev se mi velmi líbil. 3) Film ukazuje zajímavé výcvikové metody, které jsou svým tématem originální, ale u nichž nemohu posoudit jejich reálnost, protože žádného pobřežního strážníka neznám. 4) Velmi zajímavé a dojemné finále, které kazí jen jeho neoriginalita. Celkově mě film velmi bavil, dokonce jsem se u něj i zasmál. Ukázal mi pohled na rozbouřené moře, z kterého mám respekt a strach zároveň. Ukázal mi jiný vojenský výcvik, než ten s puškou a kliky a přesto byl zajímavý. 80% 03.01. 2010(3.1.2010)

Pozor spoiler: Dlouhodlouze (minimalne takovych 100minut) mel tento film u me jiste 4*. Ma to smrnc, ubiha to rychle, herci to hraji na vybornou a celkove se na to vyborne kouka...nicmene, pak to sleti ke klasickemu holywoodskemu sladaku, kdy se Costner obetuje, aby mohl Kutcher prezit a nest tak jeho odkaz dal. Samozrejme se to neobejde bez tech klasickych kecu, na ktere jsme zvykli atd. Timhle to trochu shodili...nicmene, i celkove z toho filmu nakonecvychazi trochu horsi 4*, takze si je stale zaslouzi...a kdyz to pobezi zase v TV, rad na to mrknu.(27.9.2011)

Charizmatický mentor Costner, postačujúco prihrávajúci bažant Kutcher. 80% stopáže sa odohráva vo výcvikovom tábore, kde sa dočkáme iba rutinne servírovaného zbližovania mentora so žiakom, žiaka s čučoriedkou a nejakého toho kamarátskeho potľapkávania. A keď sa nakoniec hrdinovia konečne dostanú von, príde násilne našróbovaný záver, ktorý sa tomu všetkému snaží dodať hĺbku a zmysel. Škoda. Ale i tak ostáva The Guardian vďaka ústrednej hereckej dvojici sympatickou oddychovkou a podstatne menším prúserom, než boli potápačskí Men of Honor (De Niro / Gooding Jr.).(31.10.2008)

3,5*/5...Andrew Davis natočil drámu zo záchranárskeho prostredia podľa všemožných osvedčených trikov,stokrát videného storylinu a pod. Vtip je v tom, že ono to celé napriek hereckým "ne-esám", zabijáckej stopáži, pátosu, klišé a všetkému možnému funguje veľmi dobre! Ničím výnimočné ale poctivo odvedené remeslo a "dobrá komercia", ktorá neurazí...(31.3.2007)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 11. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Více jak 27 tun ledu bylo navezeno do města Elizabeth pro napodobení prostředí na Aljašce. (D3VIL)

• - Ashton Kutcher i Kevin Costner jsou členy bratrství studentů práv Delta Chi. (D3VIL)