Záchranáři

Záchranári

The Guardian

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2006, 136 min

Pecka film, žádná přehnanost, žádné emoční třískání. Prostě paráda. Téměř celý film sledujeme výcvik budoucích záchranářů a na konec pořádnou akci, která je tak pěkná že jsem si jí pustil vícekrát. Těžká práce bez ocenění, to není jak já:-)) Costner je borec a určitě sympaťák Kutcher hraje tak jak má a McDonough je můj oblíbenec, i když je pravda že tady se nějak extra nepředvede. Parádní film s dokonalou hudbou, a hereckou legií.(8.10.2011)

Dvě hodiny jsem čekal na nějakou kulervoucí scénu, která dá téhle pomalu tekoucí dvojrozměrné patlanině ze života neohrožených Záchranářů nějaký hřebíček, korunku, nebo třeba jen náznak lesku. Bohužel to, co vidíme v závěru, jen stěží konkuruje reality show Discovery Channelu a samotná pointa příběhu pak zase hravě zapadne do průměrné hollywoodské šlichty. Koukat se na příběh dvou velmi, ale velmi schematických hrdinských typů je únosné, ale ne vzrušující. Přinejmenším Costner ale určité osobní kouzlo našel. Mezi ** a ***. nevím, kam blíž.(28.12.2007)

Už sem se někde zmínil, že s Kevinem Costnerem snesu cokoliv a potvrdilo se mi to i tady. Škoda, že se v posledních letech v moc filmech nevyskytuje, určitě ne v žádných hitech. Za záchranáře se určitě stydět nemusí. Filmy, kde probíhá nějaký výcvik nebo něco takového se mi líbí skoro vždy. Ashton Kutcher zahrál v rámci svých možností docela solidně.(16.4.2008)

Až na ten nevkusně americký konec parádní film. Je sice pravdou, že se to tu jen hemží samým klišé, avšak funguje to. Kevin Costner v roli zkušeného záchranáře a nyní přísného, ovšem stále seriózního instruktora, působí skvěle a potěšil mě i Ashton Kutcher. Podstatná část filmu se odehrává ve výcvikovém táboře a je to vskutku zajímavá a poutavá pasáž, jež je lepší a lepší s přibývajícími minutami. Závěr snímku pak patří skutečné akci, která je též zajímavá, avšak postupně se blíží k předvídatelnému konci, který je, jak jsem již v úvodu napsal, nevkusně americký. Přesto však dávám plný počet.(20.12.2013)

Docela prijemny prekvapeni, film sice neprinasi nic novyho, je to x-ta variace na podobny tema a klidne by se dala tak pulhodina filmu vyhodit, ale prekvapive to nijak nevadi. Zachranarsky akce jsou natoceny skvele napinave, i kdyz obcas to trochu smrdi digitalnima efektama. Ale vetsinu casu zabira vycvik, kterej sice neni nejak extrovni, ale je docela zabavnej a hlavne zajimavej. Navic Costner zase docela ve forme, takze se mu da toho zkusenyho zachranare verit. No a pak tu je Kutcher, kterej se do vaznejch roli fakt nehodi a je to proste takovy hovadko, ale svym vykonem tady nijak nerusil. Takze i pres par zbytecnejch mist zajimavej a misty napinavej film.(23.3.2010)

• - Více jak 27 tun ledu bylo navezeno do města Elizabeth pro napodobení prostředí na Aljašce. (D3VIL)

• - Postavu Marka Colbyho ztvárnil plavec Mark Gangloff, vítěz zlaté olympijské medaile z Athén 2004. (D3VIL)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 11. (Zdroj: ČSFD.cz)