Záchranáři

The Guardian

Záchranári

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2006, 136 min

Plné klišé, předvídatelných scén a všech možný neduhů současné střední vlny mainstreamového Hollywoodu, přesto však pro Davise po pár letech vcelku solidní a koukatelná pecka, kterou kritici ani diváci nesejmou jako například Collateral Damage o několik let dříve. Nad Kutcherem se sice rozplývat blahem nebudeme, ale tvrdší role mu kupodivu sedne. Costner bez problémů a na všech klíčových postech ve výcvikové základně jsou přesně ti drsní hoši, kteří jsou obvykle do podobných rolí obsazováni, tudíž sázka na jistotu. Akční scény jsou dostatečně akční a scény výcviku zase dostatečně zajímavé a napínavé, aby udrželi divákovu pozornost. Konec je sice lehce křečovitý, ale to se přece dalo čekat.(11.8.2007)

Kevin Costner na svých bedrech s přehledem utáhne tenhle sice poměrně dlouhý, nicméně stále zajímavý snímek od kdysi skvělého Andrew Davise. Ashton proti němu vypadá jako takové telátko, tady naštěstí dostal takovou roli, která pokazit snad ani nešla. Možná kdykoliv jindy bych tuhle nacionalistickou srágorku odpálil, ale zrovna mě tak nějak padla do noty. Širé moře já prostě můžu. 70%(24.2.2015)

• dezorz

Dalsi z trenerskych filmov o tom, ako menejcenny hlupacikovia k rozumu a moralke prisli, tentoraz nie z prostredia gheta, kde jedine sport dokaze dat mladym sancu, ale z prostredia zachranarov, kde iba patetizmus, nelogickost, a az nasilne vnucovanie jedinej spravnej moralky dokaze kazdeho znudit na smrt.(18.3.2007)

Slušný dobrodružný film so staro vyzerajúcim i pôsobiacim Costnerom, ktorý snáď dokáže zahrať čokoľvek a Kutcherom, ktorého som vôbec nespoznal... Film je to vskutku dobrý, ale priznajme si, týchto výcvikových filmov je postačujúci počet a práve tento nič nové, až na náhľad do života pobrežnej hliadky, nepriniesol. To však nebráni môjmu vyššiemu hodnoteniu, lebo ja som si po všetkých Mariňákoch, Training Dayoch a tak podobne, predsa len práve toto dosť užil. Nuž, páni a dámy, jediné, čo by som vytkol, je malý počet nasadení a podľa môjho názoru priveľká dĺžka snímku. Takže 76%.(3.12.2012)

3,5*/5...Andrew Davis natočil drámu zo záchranárskeho prostredia podľa všemožných osvedčených trikov,stokrát videného storylinu a pod. Vtip je v tom, že ono to celé napriek hereckým "ne-esám", zabijáckej stopáži, pátosu, klišé a všetkému možnému funguje veľmi dobre! Ničím výnimočné ale poctivo odvedené remeslo a "dobrá komercia", ktorá neurazí...(31.3.2007)

• - Více jak 27 tun ledu bylo navezeno do města Elizabeth pro napodobení prostředí na Aljašce. (D3VIL)

• - Ashton Kutcher i Kevin Costner jsou členy bratrství studentů práv Delta Chi. (D3VIL)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 11. (Zdroj: ČSFD.cz)