NEXT je adaptací povídky Golden Man od jednoho z největších velikánů světové sci-fi literatury P.K. Dicka. Cris Johnston (N. Cage) je obdařen schopností vidět do budoucnosti a také určovat správný tok budoucího času. Novodobý mesiáš, který musí spasit lidstvo a především svou rodinu. Někdy to ale osud zařídí tak, že si musíte vybrat jedno, nebo druhé... Možná ale existuje ještě nějaká DALŠÍ... možnost. Každému, kdo si přečte jména tvůrců, musí být jasné, že nás letos na jaře čeká dokonalá akční podívaná se sílou bomby hromadného ničení. (oficiální text distributora)

Damiel

38 % - Docela velké utrpení. Hlavním problémem je, že je to film bez motivace (kdo jsou ti teroristé a jaký mají cíl?) a bez logiky. To druhé je mnohem horší než to první. Je dáno, že Cageho hrdina vidí budoucnost na dvě minuty dopředu. V casinu si o něm ostraha povídá, a on se hned na ni podívá do monitoru. V motorestu ovšem nevytuší, že o něm byla řeč v autě venku ani nic z toho, co se mu tedy má stát. Takovýchto motanic je tam několik a sráží to příběh dolů. Nedokážu pochopit, že tohle a Minority Report vzešlo ze stejné hlavy. Akčně nevýživné až nudné, bez emocí, bez náboje. Kromě scény s balením Jessiky Biel mi už jiná v hlavě neuvízla, po rozjetí jeepu z kopce šel do Prčic i celý film (před tím to ještě celkem šlo). Cage mi svým psím hereckým projevem dost připomněl Ghost Ridera, tam jsem se aspoň víc zasmál. ()

PogoJoe

Zajímavý nápad - muž, který má schopnost vidět dvě minuty do své budoucnosti a díky tomu ji změnit. Scéna, kdy si vytrvale, takříkajíc nanečisto, zkouší způsoby, jak oslovit svoji vyvolenou, aniž by ho poslala tam, kde slunce nesvítí, se mi opravdu zamlouvala. Avšak žánr tohoto filmu je spíše sci-fi thriller, což znamená, že tu máme teroristickou hrozbu, která se musí řešit a jednu zarputilou agentku (J. Moore), které se podaří našeho hlavního hrdinu prokouknout a snaží se ho "zlanařit" do federálních služeb. Jak jsem již uvedl - nápad vidění 2 minuty do budoucnosti je vskutku interesantní a dá se z něho těžit mnoha směry. Jenomže, jak se brzy se ukáže, hrdina v podání věčného sympaťáka Nicolase Cage dokáže, pokud jde o jeho lásku, dohlédnout mnohem dále a stává se takřka nepřemožitelným, a s tím je pro mě spojen značný zádrhel. Těmi dvěma minutami by byla tato postava mnohem více omezena a člověk by mohl být mnohem více napnutý, protože spoustu věcí, pokud ji spatříš příliš pozdě, už nedokážeš odvrátit. Film má výborné momenty - např. scéna v překrásných kaňonech, úprk před padajícím kovovým "harampádím", Crisovo kouzelné namlouvání - do překrásné Jessicy Biel opravdu není problém se zamilovat, film zpočátku plyne velice příjemně a chytl mě. Avšak posléze se připojí různé nelogické zádrhele, akční scény, kde se hodně střílí, jsou velice nepřehledné a špatně natočené - člověk často neví, kdo je kdo a to rozuzlení... Přesto film hodnotím jako dobrý a dlouho jsem mu chtěl dát čtyři hvězdičky. Nakonec mu dávám takových 3.5/5. ()

Phetronius

Tenhle film je výhradně pro fanoušky Dicka. Je to jedno z nejlepších ztvárnění jeho povídek. (teď myslím stylem, ne obsahově, protože to s původní povídkou po obsahové stránce má společného pramálo) Lidi u tohohle filmu nadávají na konec, kdy vlastně celý film se vrátí na začátek... no jasně, vždyť takový je styl Dicka. Ukáže možnost a načrtne co by mohlo být... a nechá zbytek na čtenáři. Taktéž film, což mu dávám za velké "+". Také neustálé pohybování se v realitě a paralelním toku času je zde skvěle ztvárněné. stále si nejste jisti tím co vidíte. Věřím, že pro neznalé Dicka je tohle strašně zmatené a konec je nas..e, ale ja byl nadšen. ()

willow666

Dávám 3*, protože mám slabost pro Cage. Jinak nudné a nedotažené, kdybych platila za kino, určitě by mě to dost naštvalo. ()

Skip

Možná až příliš překombinované, ale naštěstí ne natolik, abych se v ději ztrácel. Po závěrečné zatmívačce, která přišla dost nečekaně, ale v podstatě logicky, jsem mohl konstatovat, že jsem viděl docela dobrou akční oddechovku. Nic víc, nic míň. ()

dee-key

Docela pěkný film se slušnou zápletkou a zajímavým koncem. Filmové triky nic moc ale ty co předvádí Cage jsou celkem zajímavé:-) ()

Tygrys

Začínám mít pocit, že se Cage postupně zahrabe a bude se objevovat v průměrných či podprůměrných filmech typu Ghost Rider, Rituál nebo Next. Až na Obchodníka se smrtí a Adaptaci se mu v poslední době nepovedlo téměř nic. Kde jsou ty časy, kdy si střihal role ve snímcích typu Leaving Las Vegas, Skála, Con Air, Tváři v Tvář, které měly nepochybně své kouzlo. ()

Rafik

nelíbilo. Hlavně nevím, co to tam Cage nacvičoval, on už snad neumí hrát, pořád se jen tak hejbe sem tam, občas úskok. Triky taky nic moc a ten clockwork orange s jeho očima?:)))) Libila se mi alespoň J.Biel. No ale jinak vlastně průměr. ()

IceQueen

Celé je to také nijaké, občas aj trošku trápne. Z Cagea sa stáva vypelichaná opica (niežeby bol niekedy fešák, ale...), ani to hranie mu bohvieako nejde a Jessice by mal skôr tatu hrať, ako milenca. Triky skoro ako z animáku. ()

Frenegonda

Celý film mě drželo nad vodou dvou hvězdového inferna jen to že mě zajímalo jak to dopadne. Jenže když se dostavil onen KONEC NEKONEC... tak se to nějak potopilo. NEXT? ()

dyfur

Uvod dobrý - celý film fajn a čakáte obdobný záver- ale ten nepríde ...akoby filmu chybalo cca 20 minut Koniec bez záveru - ten je ozaj" zmršený". ()

zipexx

Velké zklamání se spoustou nelogických momentu. Triky jsou na úrovni filmů z 90.let. O hereckých výkonech se ani nebudu vyjadřovat. Film má dobrý námět, ale bohužel pro diváka je špatně zrealizován. Hodně slabý průměr. ()

Cl3ricK

Naprosto dementní nápad. Proč teda jako Cage, nevidí každé 2 minuty, co se stane v následujícíhc dvou minutách. Ujeté. Nebýt pár akčních scén tak odpad nebo 1 zářez. ()

kombajn

Po nějaké době zase sci-fi s dobrým námětem. Aby ne, když tak působivě dokáže psát o hrátkách s časem jen P.K. Dick (Minority Report, Výkupné). Takže 4* za skvělý námět a nezničený scénář, snad až na poslední 2 minuty :D. Cage má svůj typický výraz Ježíše Krista v posledním tažení nebo pohled týraného štěněte a jako vždy si s tím vystačí po celou stopáž filmu. A kupodivu v tom filmu nezavazí. Ohledně jeho účesu... ...peněz na nastřelení vlasů má snad dost. Julianne Moore je jako vždy dobrá, byť je její postava trošku superwoman. Ok, efekty nejsou zrovna nejvyšší liga. Nejhorší je kláda ve chvíli, kdy dopadla na vůz Julliany. Sorry, ale když už jste ten čas zpomalili, tak si příště s těma efektama víc vyhrajte, prostě takhle blbě odvedený rotoskoping jsem už pár let neviděl, nemluvě o "nukleární" vizi. V roce 1992 tolerovatelné, ale od dinosaurů se to fakt už posunulo zase někam dál. Ale jinak je to docela zábavný film a tvůrci neměli potřebu ho natahovat na tři hodiny, což udělali moc dobře. Úvodní pasáž s Peterem Falkem... Proč? Ano, ten stařík z Colomba ještě žije. Co se neodpouští, je historka o dvou minutách budoucnosti. Nakonec je to trošku jinak, že? ()

lekr

Není to špatný film .Dobrý námět, dobrý scénář a dobrý výkon Nicolase Cage a Petera Falka v příjemné vedlejší roli. Film má spoustu dobré akce a v kombinaci i s dobrým scénářem by to mohlo být pět hvězd ale není - protože časová smyčka a střídání budoucnosti a přítomnosti je ve filmu tak často a tak hrozně po sobě že jsem se do filmu zamotával a ztrácel souvislost. Plus k tomu ten nemožný ale totálně nemožný konec. Ale jelikož mám Cage rád tak dávám čtyři hvězdičky. ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut