NEXT je adaptací povídky Golden Man od jednoho z největších velikánů světové sci-fi literatury P.K. Dicka. Cris Johnston (N. Cage) je obdařen schopností vidět do budoucnosti a také určovat správný tok budoucího času. Novodobý mesiáš, který musí spasit lidstvo a především svou rodinu. Někdy to ale osud zařídí tak, že si musíte vybrat jedno, nebo druhé... Možná ale existuje ještě nějaká DALŠÍ... možnost. Každému, kdo si přečte jména tvůrců, musí být jasné, že nás letos na jaře čeká dokonalá akční podívaná se sílou bomby hromadného ničení. (oficiální text distributora)

Ruuzha

Nemám rád filmy, u kterých na konci zjistíte, že to celý bylo vlastně o ničem. Můj problém byl, že jsem od Cage a Next všeobecně čekal víc než mi to bylo schopné dát. Celé se to dalo podle mě pojmout uplně jinak a lépe, škoda. 50% ()

WolfR

Když jednou za čas dám filmu 1 hvězdu, tak to proto, že je vyloženě špatný a hodně věcí v něm, je pokažených. Například; slabý příběh, špatní herci, děravý scénář, hrozná kamera, směšné triky a podobně. Filmu Next, dávám 1 hvězdu za to, že mě znudil. Nápad je v celku dobrý, ale vše ostatní stojí za houby. Film postrádá jakoukoli atmosféru, gradaci, napětí, prostě je to takové bez šťávy celkově. Nezapamatoval jsem si ani jednu vydařenou scénu. Navíc film se začne tak nějak rozjíždět až v půlce stopáže, jestli se tomu dá říkat rozjezd. Nezáživný, rutinně natočený film s nevýrazným Nicolasem Cagem v hlavní roli, jak půl filmu oblbuje Jessicu Biel a druhou půlku (SPOILER), pořád někam běhá jak pitomec, aby pak zjistil, že je to sen. Ultimátní nuda, 1 hvězda. ()

KajusaK

Otřesné !! Jsem vytočená :D) .. Do posledních 10ti minut jsem chtěla dát 5* ale po tom finishi jsem zklamaná. Vlastně film úplně o ničem, o snu. Julianne + Jessica + Nicolas byli dobrá volba! :) ()

Blackros

Tenhle film mi parádně emuloval schopnost vidět dvě minuty do předu v ději. Jinak to byla celkem pohoda. "Na hraně zítřka" dokončil úvahu, kterou tenhle film nerozebral, takže mi ani nijak moc nevadí ta nekompletnost a nevyužitost námětu . ()

KatanaCZ

Vůbec nic jsem od tohoto snímku nečekal a nakonec jsem byl příjemně překvapen. Film má děj, napětí, dobré herce, slušný hudební doprovod, nápaditý příběh, zajímavé zápletky a rozuzlení. Od 5 hvězdiček ho dělí dle mě jen nedořešenost některých věcí v dějové linii. ()

Noviik

Průměrný film se skvělým Nicolasem Cagem a Jessicou Biel. Hodně mě potěšil Peter Falk. Julianne Moore je v pozici, ve které jé dosti profláklá, agentky jí sluší. Ale celkově je to vážně jen průměr. ()

Radiq

No vůbec to nebylo tak špatný. Myšlenka s těma 2 minutama do budoucnosti je klasickej skvělej nápad P. K. Dicka, jehož sci-fi mají dycky šťávu. Ani Cage nebyl tak drastickej, jak jsem čekal a i ty jeho vlasy se daly. Co se nedalo, tak některé digi efekty, konkrétně při útěku ze svahu. Taky ten konec mohl být obohacen ještě o hon na teroristy a oni to místo toho utli. ()

bartias

I když akční thriller s několika povedenými scénami v sobě skrývá víc, než je na první pohled vidět, ve výsledku je dalším znásilněním originální myšlenky respektive povídky Philipa K. Dicka. ()

otík

Překvapivě velmi dobrý napínavý akční film s tentokrát dobrým Cagem, který sice zase hraje neustále oním smutným pohledem psa, ale do tohoto filmu se to hodí. Příběh muže, který vidí dvě minuty do své budoucnosti a (kdoví proč?) do vzdálenější budoucnosti jedné krásky má spád, solidní akční scény i oku lahodící Jessicu Biel. Škoda jen snad až moc trochu rychlého konce. A ještě díky tvůrcům za hezkou roličku pro stařičkého Petera Falka (i za jeho starý známý hlas v českém znění). Hudba: Mark Isham ()

URBAN

Ze začátku to bylo báječný mělo to koncept nápad a to jsou věci na kterých tento typ filmů stojí jenže tvůrci si řekli že se nato vyserou všechen potenciál zahodí a udělají z toho laciné sci-fi no úplně tak strašné nebo laciné to nebylo , ale když se podíváte na ten samotný nápad musíte znat že by s ním šlo utvořit něco velkého , ale kdybych měl naopak za něco pochválit tak to jsou akční scény ke konci . ( 19.10.13/MAC ) ()

Jaňo

Aj jaj jáááj... Next, radšej nie! Po zhliadnutí traileru som sa celkom tešil, no môžem s kľudným svedomím hovoriť o sklamaní.. Určite to tak u mňa bolo, a keby som videl nejakú tu minútku dopredu tak odídem skôr ako začne... Na druhej strane potešila príjemná Jessieca Biel. Síce bola dosť nudná, ale bolo sa na čo pozerať... Naozaj len dúfam, že to s Cageom pôjde aj späť tak rýchlo ako to s ním išlo poslednú dobu dole vodou. Radšej nech natočí lepší BĚčkový film, ako veľkotrailerové Nič... ()

Vraccas

Scény s alternativní budoucností mě dostali, ale zbytek mě připadal jako klasický americký akční film... průměr. ()

Doudis19

V ubohém sci-fi thrilleru hraje Nicolas Cage muže, který vidí 2 minuty do budoucnosti. Proto se o něj začne zajímat agentka FBI, která je přesvědčena, že jeho schopnosti mohou zabránit teroristickému útoku. Ve filmu podle povídky P.K.Dicka vás čeká kupa nelogičností, šíleně trapné triky a další z děsných Cageových účesů.. 40% ()

LeoH

Jeden z těch filmů, které nepůsobí vůbec špatně, když je někomu v kostce vyprávíte, ale na plátně nefungují. Otevřený konec i s prostředkem aneb „vy byste určitě chtěli vědět, jak to dopadlo, ale my vám neřekneme ani, jak to bylo“ by třeba mohla být v líp vystavěném příběhu sympatická drzost a ne jen úhybný manévr chabě překlenující předchozí logické Macochy. Druhá velká potíž je nulová chemie mezi Cagem a Bielovou. Ale Šakal nemá tak úplně pravdu, Rádio Svobodný Albemuth je ještě o něco větší průšvih. ()

Magneto

Tak ak sa človek povznesie nad logické nedostatky, tak tu máme zábavný béčkový popcorn s celkom zaujímavou premisou človeka, ktorý vidí 2 minúty do budúcnosti. Vysvetľovaniu tohoto fenoménu sa film nevenuje, čo je podľa mňa jeho výhoda oproti takému Deja Vu. Táto "srandička" slúži k okoreneniu priemerného deja. Je to dynamické, a zábavné, sekvencia, kde si hlavný hrdina vybavuje všetky možné spôsoby ako môže dopadnúť budúcnosť sú skvelé. Jediná vec čo ma na tomto filme úplne znechutila sú vlasy Nicolasa Cagea (alebo skôr ich nedostatok a trápna snaha to zakryť), plus nevyužitý "telesný" potenciál Jessicy Biel ;-) ()

baruss

Tak toto je maso.. takmer vo svojej najčistejšej podobe.. toto fakt hltám, takéto filmy.. Samozrejme tomuto filmu musím aj niečo vyčítať, lebo keby som bol extrémne nadšený tak nieje dôvod dať inak ako päť. 1) Vizuálne efekty - samozrejme tie niesú všetko, určite nie. 2) Minutáž - chcelo by to nejakých 30 - 40 minút natiahnuť, lebo ten film je tak dobrý, že keď som sa po hodinovom úvode pozrel na display a zistíl, že film končí za 34 minút, tak som takmer zaplakal. Prečo dobré filmy sú vždy také krátke? 3) Samozrejme logické chyby, ktorým sa filmy s touto tématikou nevedia vyhnúť. Škoda 4) Wide-opened End... ()

LordSnape

Asi nejhorší a nerozporuplnější adaptace Dickovy tvorby. Pokud bych měl znova chuť se podívat na nějaký podobný sci-fi s vizí budoucnosti, tak asi zvolím Minority Report nebo Scottovo hodně podobné, ale zároveň i trochu kvalitnější Déjà Vu. ()

Sfinkter

Nečekal jsem světobornou adaptaci Dickova románu, ale byl jsem uspokojen nad míru. Pár záběrů je přinejmenším zvláštních a možná i úsměvných, ale filmu se nedá upřít rychlé tempo a vydařená gradace, díky níž vám snímek uběhne hodně rychle. Herci hrají výborně a konec mi přišel originální, určitě ne nepodařený. ()

Kazatelova dcera a prostitut

Kazatelova dcera a prostitut