Joe brzy zjistí, že má v novém bytě spolubydlící. A ne ledajaké - tisíce švábů, kteří umějí nejen mluvit, ale i tančit a zpívat. V hlavní roli americké hudební komedie Jerry O'Connell.  Joe (Jerry O'Connell) právě dostudoval a chystá se postavit na vlastní nohy. Nový život chce začít v New Yorku, kam se přestěhoval z rodné Iowy. Kromě práce si Joe musí najít i místo, kam by složil hlavu. A vzhledem k tomu, že nemá zrovna moc peněz, nemůže mít na byt příliš vysoké nároky. Když se tedy objeví nabídka volného apartmá v Brooklynu, neváhá a téměř okamžitě se do něj nastěhuje. Počáteční radostné opojení z vlastního bytu ale rychle opadne. Joe totiž brzy zjistí, že má spolubydlící. A ne ledajaké! Tisíce švábů, kteří umějí nejen mluvit, ale i tančit a zpívat, dokáží Joeovi pěkně znepříjemnit život…Americkou hudební komedii natočil režisér John Payson. (oficiální text distributora)

Rosana

Skvělá parodie s místy nechutnými momenty a nechutně kýčovými momenty, každopádně je to tak úchylné a ulítlé, že bych se podívala klidně znova :) ()

Vojcl

"Jste blázen?" "Jistě, jsem umělec!" To si asi řekl i režisér při tvorbě tohoto díla.. Je to taková surrealistická muzikálová komedie, které rozhodně nechybí originalita, najde se i pár velmi povedených vtipů, ale film to neutáhne.. Povedené gagy, střídají naprosté trapárny a nechutnosti, hlavní hrdina je dost nesympatický a zhruba v půlce jakoby se tvůrcům Švábi vymkli z ruky a ze zajímavého projektu se stává oplzlá béčková "hovadina" bez hlavy a paty!!! ()

Aelita

Kdo je skutečný pán New Yorku? Pokud je dost smetí a zbytků jídla, jsou to švábi. Kabaretní číslo v jejích podání je třešničkou na této nenáročné, ale rozhodně nehloupé oddechovce. Skvělý film pro diváky trpící odporem k hmyzu. ___Film je celovečerní adaptace kratkometrážního počinu "MTV Networks", ale s jinými herci. Viz Joe's Apartment (Original MTV Short) – http://www.youtube.com/watch?v=wj3ra_B1PVU. Kamery se ujal Peter Deming, který později mimo jiné spolupracoval s Davidem Lynchem na filmech Lost Highway a Mulholland Drive. ()

Courtemanche

Super film. Viděno asi tak kolem 99. Já mám rád tohle. Šváby. Ale vtipné šváby, funguje to, není to Garfield pro celou rodinu (ten zase já nemusím), spíš jen občas pro někoho ale ten se bude bavit kultovně. ()

Estrellita

Něco, možná nostalgie, mě pořád nutí přidat téhle kýčovité béčkové kravině i tu poslední hvězdičku, ale zatím se držím... :) ()

-ELFKA-

Hoci Šváby na prvý pohľad vyzerali pochybne, nakoniec vypálili celkom vtipne. Nečakala som to a príjemne ma to prekvapilo. ()

solskjaer

Kupodivu zas až tak špatné to nebylo. Docela jsem se nasmál geniálnosti švábů. Úvodní scéna filmu by ode mě dostala 4 hvězdy na celý film je ovšem jedna scéna málo. ()

Darik

Poprvé jsem to viděl jako hodně malej, ale i po letech jsem se celkem dobře bavil - má to vtip a hlavně jsou skvělí ty švábi. Příběh zas taková sláva není, ale i tak je to dobrá podívaná. ()

lucijelucije

Švábi jsou sice roztomilí, ale já prostě tak ulítlý humor nemám ráda..Není na něm nic reálného, a není na něm nic normálního..a pro mě tudíž jen strašně málo vtipného. ()

cityman

Komedie přesně podle MTV kultury. Ač místy značně nechutná, rozhodně ne nezábavná. Když pominu místy až infantilní děj, tak mohu říci, že jsem se i zasmál. ()

punk_zero

Neviem pre koho to bolo trápnejšie, či pre mňa (že som pozeral ten prepadák) alebo pre Jerry O'Connella (že tam hral). Jednoducho veľmi trapné. Take hovadiny by sa nemali natáčať. ()

drankeryth

Jedina vec, ktora ma od filmu odradzala, ze je to aj muzikal, co ja fakt nemusim. Nastastie tam ani moc nespievali a ked uz tak nie zas prilis dlho. Celkom v pohodicke plynuca komedia s neskutocnym mnozstvom svabov v polorozpadnutom byte. Tej komedie by som vo filme uvital viacej, ale ked nie tak sa to da v klude dopozerat az do konca. Niektore sceny sa vo filme dobre vydarili, ako bolo to zneskodnenie tych kumpanov v byte, ktorych bravurne vyhnali mali a nesympaticky svabi:) ()

Lucas87

Švábí Chipmunkové jsou takovou bláznivou, rodinnou komedii, kterou bych asi ocenil lépe jako mladší. Nejlepší scéna byla ta s tím kondomem. ()