Obávaný bojovník

• Hongkong Huo Yuan Jia (více)

Ripley

Viděl jsem vystříhanou verzi a razantní střih je na filmu bohužel znát.Zkrácení cca o 40 minut je výrazné a pro mne bylo rušivé.I přes tuto výtku jde o vydařené dílo.Rád bych viděl Director's cut,který jistě z filmu dělá komplexnější žánrovku a přidává na kvalitě. ()

Drc

Další z řady bojovek s Jet Li. Což o to, ukázky bojového umění jsou excelentní a notorické vyznavače tohoto žánru to asi nikdy neomrzí, ale je to vlastně pořád všechno o tom samém, bez jakéhokoliv překvapení či náznaku invence. No a pokud si odmyslíme ty akční scény, tak je to vysloveně ubohost. První půlka filmu ve stylu klasické trapné mlátičky, druhá už je o něco lepší, byť zdlouhavější. Nejlepší je závěr, který i když je typicky ve stylu těchto filmů, tedy mírně nesmyslný, tak aspoň vzbudí jemné mrazení. Celkové hodnocení záleží především na náklonnosti diváka k tomuto druhu podívané, objektivně nic moc. ()

Cassandra

Na to, jak je ten příběh jednoduchý a schématický (hlavně charakterová změna hlavní postavy je dost ošizena), je zpracován kvalitně a s citem. Tři a půl. ()

Sairina

Zajímavý snímek, nabitý bojovou akcí. Ale děj je takový jednoduchý, není ani romantický ani veselý prostě vypráví cestu od pyšného bojovníka k opravdovému mistru. Čekala jsem trochu víc. Překvapením však pro mě bylo,že Huo Yuan Jia byl skutečná postava čínských dějin. ()

DannyBoy80

Není to kung fu, ale wu shu, to je asi tak jediná změna oproti klasickým kung fu mlátičkám. Bojové scény jsou velmi dobře udělané, ale tím to končí. První polovina nemá žádný příběh, v druhé už je to cosi lepší, ale o moc ne. 3* za bitky zbytek byl hodně slabý, včetně hereckých výkonů, naštěstí nebylo moc co hrát. Určitě by z toho mohla být pěkná počítačová hra :) ()

D.Snake

Můj nejoblíbenější film Jeta Liho. Nejedná se tu jen o akci, ale tvůrci ze sebe dostali i skvěle odvyprávěný příběh. Souboje jsou tady dokonalé. Líbilo se mi, že je dokázali natočit i jakž takž reálně. 9/10 ()

chaometic

Ronny Yu natočil mistrovské dílo a ukázal nám pravou cestu bojovníka. Film je ve svém oboru nejdokonalejší poslední době a zaujme i příští generaci. At žije Huo Yuan Jia. ()

peetriss

Přiznám se, že filmy tohoto typu většinou nevyhledávám, ale Obávaný bojovník je skvěle zvládnutý z pohledu scénáře, profesionální kamerové práce a v neposlední řadě i po stránce hereckých výkonů. To vše z něj dělá výborný film. ()

J*A*M*A*L

Akční filmy z Asie a především z HongKongu doslova žeru a je mi jedno jestli tam zrovna pořád lítá pořádná smršť kulek a nebo pěstí.všechny jsou plné adrenalinu a to mám rád.V Hollywoodu by se měli začít učit jak má vypadat pořádný akční film.97% ()

lucijelucije

Já se přiznám, že filmy tohoto typu často vyhledávám. A pokud mám ještě tu správnou náladu, neumím hodnotit negativně. Obávaný bojovník má silný příběh a to má u mě vždycky velkou cenu. Jestliže vím, že je to příběh životopisný, cena se zvyšuje. Byla jsem spokojená, a byla jsem zklamaná velkým zvratem a to ne jedním, no a tak to asi má být. Akce tady nechybí, protože představování různých stylů boje mě fakt fascinovala. V podstatě nemám ani co vytýkat. ()

Rozjimatel

2,5  Na súboje sa dobre pozerá, vizuálnu stránku to má celkom peknú, ale je to celé tak strašne naivné až hrôza. Dialógy sú prihlúple, príbeh je až primitívne  prvoplánový. Najsilnejšie momenty prídu asi v polovici filmu, keď Huo Yuan Jia zabije v súboji iného majstra. Nasledujúce dramatické udalosti sú vykreslené mimoriadne intenzívne. Ale je to len pomerne krátky úsek, ktorý svojou kvalitou pôsobí akoby vystrihnutý z iného filmu. Na podobne ladeného Ip mana tento film nemá ani náhodou, hlavne vďaka svojej plytkosti. A ani Jet Li nemá takú charizmu ako Donnie Yen. Pripomína mi skôr Jackieho Chana, ale s tým rozdielom, že vtipný vôbec nie je. ()

system

Pokud je opravdu Fearless poslednim akcnim wuxia snimkem ( a ja doufam, ze tomu tak neni) tohoto pro me absolutniho boha HK kinematografie, tak se jedna skutecne o rozlucku vice nez povedenou. A me nezbyva nez doufat, ze tuto ikonu bojovych filmu nekdo dustojne nahradi - budoucnost zatim vypada slibne:-) ()

MkSallam

Fearless je rozporuplný film, protože jsou v něm vycítit jakési dvě linie. V jedné (té zábavnější) se dočkáme po režisérské i choreografické stránce vytříbených bojových scén ve kterých Jet Li dokazuje, že je stále ve formě, ale v té druhé film chvílemi zoufale nudí. Takže po úvodním nářezu plném bitek film přejde do takové "očistyhledající" formy ve stylu "bojuješ sám se sebou", která jaksi neuspokojila mou chuť po drsné akci. Mimochodem, pasáž na hřbitově je trapná. A akce naštěstí přijde (a patřične dobrá) ale pak dojde na velmi slabé a natahované finále, které mě prostě těžce zklamalo. 60% ()

Macik

Největší slabinou tohohle filmu je jeho scénář.. Ten se opravdu "povedl", režijní zpracování taky nic moc, žádný originální nápady, zkrátka "klišé" bude slovo, který vám bude běhat pořád hlavou.. Jediný klady jsou souboje a výkon Jeta Li.. ()

Jeržik

Ve své podstatě režisérsky i scénáristicky bezchybné, oprostíme-li se od předsudku, že hodinové pasáže v akčních filmech s pomalým tempem musí být nudné. Snad jen nižší rozpočet a HODNĚ špatní herci ve většině vedlejších rolí kazí perfekcionistický dojem. Every man wont be as Tanaka. A veřte, že Director's Cut;) ()

1945

Nevím proč, ale celý film mi připadal velice podobný Gladiátorovi, s jediným rozdílem, že se odehrával v Číně. Konec s otravou jedem hlavního hrdiny mi tuto podobnost potvrdil. Nechť žije WuShu navždy. ()

Zeke001

Jet Li by měl točit jen filmy podobné tomuhle, samozřejmě ne jen Čínské a Hong Kongské, ale ty kde je hodně akce, boje a divák se ani chvilku nenudí. 5* ()

Mikino00

Jako většina filmů s bojovým uměním i tento mi působil velké urpení, bojové scény jsou směšné a příběh, ten zabral tak 3 odstavce ve scénáři. ()

Movie Gourmet

Dlouhý epický příběh jehož první polovina je převážně akcí a nabitá bojovými scénamii (ve kterých se výjimečně nelétá!) a arogancí hlavního představitele. Druhá polovina je diametrálně odlišná a má svou hloubku. Film stojí víc jak za vidění. Verdikt: 3* a 75-80 %. ()

filipvrbik

Čínské filmy prostě nejsou můj šálek čaje.. A potrvdilo se to i zde minimálně v první polovině, kdy to prakticky nemá smysluplný děj a je to jen sled bojových sekvencí (i když brilantně natočených). V druhé polovině naštěstí přibude i příběh a je to hned mnohem lepší... Nejvíc se mi ovšem líbil souboj s dvometrovým američanem (australan Nathan Jones 211cm a 170kg) a japoncem (ti byli vážně dobří)...70% ()

Tygr a drak pokračuje

Tygr a drak pokračuje