Slimák je mixem teroru, černého humoru a překvapivé lidskosti od scénáristy Jamese Gunna, jehož Úsvit mrtvých se stal hitem roku 2004. Wheelsy je obyčejné městečko plné přátelských lidiček, kteří se starají jen o své vlastní problémy. Jenže pod tímto milým povrchem se začínají dít divné věci... (oficiální text distributora)

Vabr

Kámoška mi tenhle film doporučila. Skoro vždy doporučuje takové levné, laciné, někdy až sračkoidní a dost špatné filmy. Ale tenhle mě opravdu překvapil. Bráchovi se to ale moc nelíbilo. Přišlo mu tako kravina a podle něj je tam až moc komedie. Zvlášť ho pobavila scéna s gaučem na konci. Samozřejmě s jeho názorem nesouhlasím. Především to s tou komedií, ale o tom se pak rozepíšu. Na taková její měřítka odpovídá, ale i mně se líbil. Bylo to dost gore, hodně originální (vzpomněl jsem si při sledování na Věc nebo Mlhu), pořád se něco po úvodu dělo, hodně napínavé (Nejlepší za mě byla scéna na farmě. Ta byla fakt ku*va intenzivní.), příjemné postavy a věrohodné herecké výkony. Jsem rád, že je mezi hlavní hrdinkou a příšerou ,,citové pouto''. Celkově to, že je zde trochu lidský (vztahový) podtext ze strany příšery, který se ke konci hezky dramaticky vyfiniušuje. Já osobně jsem si opravdu žádné komedie nevšiml. A když už prohodili vtip, tak to je u takovýchto filmů běžné (ale bylo to tu dost omezeně). Zvláštní je ale to, že takovéto podobné filmy nemají štítek komedie, lidi to nehejtí, ale jakmile tohle štítek komedie má, tak to hned musí lidi i jako komedii brát a hodnotit. Konec byl bezva a trochu mi připomněl Úsvit mrtvých. Je v něm i nezdařený plán hlavních postav, což mě na tento rok překvapilo. Jedinými mínusy jsou moc rychlý a celkem nezapamatovatelný úvod a druhým je to, že někteří neplivou kyselinu, když by měli zrovna šanci zasáhnout postavu. Celkově to plivání kyseliny, kdy plivou a kdy ne. Ale toho jsem si ani u sledování nějak nevšímal, takže mi to nevadilo. Po dlouhé době super dvoutisícovkovej film a určitě si na něj budu pamatovat. Nevím, ale prostě mi přijde tenhle film svým způsobem geniální a nadčasový. Večer jsem se trochu popravdě bál a občas si zakryl pusu 😅. Lepší 4⭐. VYHODNOCENÍ: URČITĚ SE ZKUSÍM PODÍVAT PO VÍCE FILMECH JAKO JE SLIMÁK, VĚC NEBO MLHA ()

pistik

perfektná vyvražďovačka, ktorej síce chýba originalita, ale zato si to vynahradí skvelými gore efektami a hlavne nechutnými hlavnými hrdinami. Aj keď je pravda, že by sa do filmu hodilo ešte viac scén a viac mŕvych, tomuto béčku sa nedá uprieť že bol natočený s láskou ()

sonoluca

Pecka mezi oči. Slither je skvělá odschoolová zábava, která se v dnešním studiovém systému moc často nevidí. Z každého políčka čiší radost z natačení, scénář je napěchovanej hláškama (suchejma) a černým humorem, k tomu skvělý efekty - převážně ze starý školy, výborné herecké obsazení (nedoceněnej) Fillion a hlavně Henry... co víc si přát. ()

Sosak

Béčko jak Brno... Moderní háv, efekty ani tuny slizu a potvor prostě nezakryjí totálně klišovitý děj. Nejenom, že odhadnete konec, dokonce můžete předem odhadovat následující scény a repliky postav! Hvězdička navíc pouze za bečku ve stodole. ()

Lorge

Rozhodně to nejni žádný humus (to už i některé nové produkty stanice Disney mi příjdou mnohem zvratkóznější), ale stoprocentně to je parádní nahláškovaná hororová komedie jak víno. Sebevědomý šerif Nathan "Captain Hammer" Fillion házející jednu hlášku za druhou ("Dík, žes mi zachránila prdel." "Není zač." "Ale vykládat to budeme obráceně." "Jak to myslíš?" "Jako že já jsem zachránil tebe."), fuckující Gregg "Resnik" Henry ("Jsou to zkurvený marťani." "Marťani jsou z Marsu." "Ne Marťani jsou veškerej zkurvenej šmejd z vesmíru!") a další hláškující postavičky kolem ("Vypadá to jako něco, co odpadlo z mýho pútáka během války.") dokážou rozhodně pobavit. A ke konci se dokonce ujáže i nějaký ten zmiňovaný hnusík :-) ()

Searison

Už podle názvu jsem od filmu vůbec nic nečekal a možná právě díky tomu jsem byl přijemně překvapen. Humor sice nesedne každému, ale já jsem se bavil. 70% ()

Slavomír

"Vyzerá to ako tá vec, čo mi za vojny vyliezla z vtáka!" Scenár si predral cestu čokoládovými záhybmi Gunnovho zvierača, kuchár to šmaril na stôl a boli z toho krevety... alebo slimáky. Pleasure pre nenáročného diváka, ktorý bez šálky gore nezaspí a neželá si sny o krásnom živote v idylickom malomeste. V podstate úchylačina o nenaplnenej láske plešatého zbohatlíka, s párom chápadiel navyše, jednej nerozhodnej blond kurve, povedomom šerifovi, bande vidlákov s niekoľkými fajn hláškami a kopou slimačieho ejakulátu, nad ktorým by výskala nejedne shemale z južnej Ázie... Slimáky sú p*ča, žerte krevety! ()

Likan7

Natáčení musela být strašná prdel. Už vidim, jak líčili babičku a nutili jí, aby chodila jak zombie napadnutá slimákem a nadávala na starostu. Triky nejsou sice nic moc, ale míra nadsázky to zachrání, v jakym jinym filmu prostě vidíte nechutnou gore scénu, kdy žerou něco...nejspíš nějaký zvíře nebo člověk, hraje přitom country a starosta musí jíst nějakou mrtvolu, aby to vypadalo, že je jedne z nich :-) k tomu tam pobíhá Elizabeth Banks jen v noční košilce. Je to fakt humus, ale pokud jste na to zvyklý a snesete fakt humusárny, tak je tohle film pro vás. Pro mě tam mohlo být víc humoru... ()

mliko

Tak to je ale vyborna spletenina nekolika potvor zod jinad.Dnes vecer urcite neusnu s otevrenou pusou,clovek nikdy neví...To je vzdycky hned zabavnejsi kdyz se jedna o hororovou komedii,pak Vas to chytne a uz nepusi.A dalsi + tohodle filmu je delka = 90 minut. 85% ()

Threepwood

Slušná hororová komedie,asi nejlepší od dob Dead Evil,jen škoda že nedokázala mít už od začátku tu komediální notu podle které hraje v druhé polovině filmu.A hlavní hrdina mohl být víc charizmatičtější. ()

Chamyl

Není to příliš vtipné a už vůbec ne strašidelné. Přesto, jako béčková produkce, lehký nadprůměr. V závěru sice už trochu nudí, ale jako celek to docela drží pohromadě. Nečekejte však nic zázračného. ()

Magoor

Nadpozemské spojení horroru, sci-fi a černé komedie. Prostě nádherný trip od začátku až do konce. A slova:" Ta věc vypadá jako to, co mi za války vylezlo z ptáka." , by měl někdo vytesat do mramoru! Prostě brada dole nad tímhle úžasným filmem. ()

vZeč

Je to spíš na 3 hvězdy, ale to neustálé tříhvězdí od všech je dobrý proložit náznakem, že se fakt jedná od nadprůměr... Jo a má to fakt pěknou hudbu, která je snad až dojemná nebo něco takovýho ()

Lilien

slimák je zaujímavé žánrové spestrenie....ktoré však divákovi vyfučí s hlavy ako kopec iných jemu podobných. ()

brabbik

Slušný nápad na horor a zároveň vůně komedie. To je skvělá kombinace a celkem se člověk zasměje snad v každé scéně. ()

Knor

Další zábavné béčko s hordou nechutných slimáčků, kteří kradou lidská těla. Gore je tu celkem povedené, několikrát hodně nechutné a hláškuje se tu skoro pořád. Nej scéna: určitě stodola s nafouknutou a hladovou maminkou :). Film si nehraje na nic víc než je a musí to bavit každého, kdo má rád černý humor. ()

biergof odpad!

Horor, kde není napětí, vyhrocení, strach, leknutí...jen občas utrousim FUJ (asi dvakrát), no tož to je odpad! zbytečnost! hloupost! dlouho jsem nepoužil slovo hloupost...filmu bych asi nejvíce vyčetl, že on takový být chce, prostě to chtěli natočit jako nudnou kokotinu a snad si najde své fanoušky, kteří tak nutně potřebují být odlišní a mohli říct, já si pustim nedoceněný KULT! Takže tu máme nehorázně komerční šitku obalenou slimákama. ()

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

Whedon: Marvel chystá něco „zvráceného“

12.09.2012

Už nápad zfilmovat relativně málo známý komiks Guardians of the Galaxy zněl jako něco, čím studio Marvel vstupuje na velmi nejistou půdu. Superhrdinský tým z daleké budoucnosti totiž obsahuje členy… (více)

Tvůrce Slimáka chce své Saw

Tvůrce Slimáka chce své Saw

10.08.2007

Jak jinak chápat synopsi dalšího kousku Jamese Gunna, scenáristy nového Úsvitu mrtvých a tvůrce téměř kultovního béčka Slimák? The Belcoo Experiment má být extrémně násilný horor o početné skupině… (více)