• Tsuki
  *****

  Není to moc dlouho, co jsem viděla jiný japonský seriál ze školního prostředí Nobuta wo produce a tehdy jsem si říkala, že tak dobrému seriálu se určitě nějakou dobu žádný jiný seriál nevyrovná. Ale ono "BUM", další takový japonský skvost. Sama úplně nechápu, čím si mě Gokusen takhle získal, ale když nad tím přemýšlím, je to asi opět, jak to tak u některých asijských filmů a seriálů bývá, ta úžasná atmosféra, která mě úplně pohltí. Pak už ani nevadí, že seriál má nějaké ty mouchy - například tak první dva nebo tři díly mě hlavní postava "akční" obrýlené učitelky štvala, ale pak jsem si zvykla a její podivné chování se mi dokonce začalo zamlouvat. Ať už její poučování studentů bylo jakkoliv na první pohled klišovité, nakonec všechny ty věty, které vypustila z pusy, byly přece jen "upřímné" a ve výsledku samozřejmě zcela pravdivé. Při jejím pomáhání studentům v bojích, kdy přicházela s větou "Kdo jsem? Já jsem jejich třídní učitelka." si skutečně může člověk pomyslet "Proboha! Co je to za trapas?", ale ono to tam naprosto sedí, protože asijaté prostě mají ten talent vytvořit z něčeho takového něco, co je na jednu stranu vtipné, ale zároveň myšleno zcela vážně a upřímně. Navíc seriál má mnoho postav, které si prostě musíte zamilovat, včetně idiotského vedoucího učitele, který by nejraději všechny studenty, kteří jsou jen trochu nevyhovující, nechal vyloučit (a přece se nakonec ukáže jako správný chlap :)). Ano, ano - dostalo mě to, naprosto. Včetně písničky při závěrečných titulcích, která by se mi nejspíš normálně nelíbila, ale díky Gokusen jsem si ji prostě zamilovala. Nejspíš si ji ještě dlouho budu pouštět, aby mi znovu a znovu připomínala tu nádhernou atmosféru seriálu, ve které jsem se tak ráda ztrácela. ~(4,9)~(18.2.2010)

 • Lex.San
  ****

  Jo, jo. Klasické téma, které mi sedlo. Gokusen jsem totiž měl ve skupině must see, ale s tím, že jsem na tohle téma prostě musel mít chuť. A pak jsem jen zased a koukal. Bylo to takové naivní a předvídatelné. A víte co? Ono to funguje. Hezky se na to koukalo a i když byla Yankumi občas na zabití, já jsem těm grázlíkům fandil. Ať si kluci vyřeší ty svoje bolístky, trochu si namlátěj a hlavně si pomůžou. O hudbě lze mluvit snad jen v endingu, který sic nebyl špatný, ale na zadek jsem si z něj nesed. Hodnocení - dávám 4* a všem, kteří mají rádi téma jak učitel své třídě pomohl, jen a jen doporučuju. (A nebo těm, kdo se rádi podívají na MatsuJuna či Oguriho ;)) (8/10)(25.12.2018)

 • Zíza
  ****

  Strhávám body za to věčné rozpouštění culíků a sundavání brýlí, když se začalo něco dít, dívat se na to pořád do kola není to pravé ořechové. Občas mě také štvali ty proslovy, jasně, něco se říct muselo, občas to začalo dost klišoidně, že jsem se musela ušklíbat, ale ke konci z toho vylezlo něco, co dávalo smysl a asi to v sobě nějakou tu pravdu mělo. Ale jinak jsem se bavila. Na GTO to sice nedostahuje, ale přesto je dobrý seriál o chuligánech s dobrým srdcem, špatnýma známkama a potrhlou učitelkou. Tak nějak se mi tady MatsuJun líbil (dobře, povětšinu času jsem zkoumala jeho účes, ale to je vedlejší... :-D), ale ostatní za ním - v mé oblíbenosti - nepokulhávají. Naopak. Každá postava tu opravdu měla něco do sebe. Bavili mě všichni. I ten prokletej zástupce byl nakonec sympaťák (nemyslím tím, co udělal na konci, ale třeba tím, jak se na Jankumi ksichtil...). Ještě jedna věc, co se mi nelíbila - ten syn té zdravotní sestry... ten herec prostě neumí hrát, nebo nevím. Hezkej klučina, ale přišlo mi, že to pořádně neuměl zahrát, to, co se po něm chtělo. Jinak je to moc fajn. Zabaví, pobaví (smála jsem se nahlas, že se moje spolubydla bála, že se něco stalo :-D). Silné 4* Přeloženo.(24.10.2010)

 • Zoey90
  *****

  Nikdy jsem nevěřila, že dokážu strávit tolik morálního ponaučení. Příběh jel hezky podle schématu a každý díl měl velmi podobnou zápletku, stejné rozuzlení a i přes to budu tenhle seriál navždy milovat. Gokusen má prostě kouzlo, které skoro každého chytne. Pokud patříte k té menšině, co zůstane už u prvního dílu s otevřenou pusou, tak nedoporučuji pokračovat, bude se to jen zhoršovat.(30.12.2013)

 • Five By Five
  ****

  Jedna scénka za všetky... V triede sa strhne bitka dvoch žiakov, ostatný sa zhlúčia okolo nich a jeden z prihliadajúcich hovorí druhému - Mali by sme ich zastaviť, čo ak príde učiteľka... - on mu odpovie - Ale však ona je už dávno tu... - a ukáže smerom k bitke, kde to útle žieňa so širokým úsmevom na tvári kľačí na zemi, odklepáva jednému z bitkárov KO a popri tom ho povzbudzuje aby sa vzchopil a ďalej bojoval... ^_^ Tiež som chodil na chlapčenskú školu a naša triedna bola teda veľmi tolerantná, no na toto sme sa nechytali... Hoci dosť pochybujem, že väčšina z tých jej monológov by dokázala kohokoľvek o niečom presvedčiť (stratené v preklade?) a tá kvázi yakuza... no, poďme tomu veriť - zábava to nebola najhoršia... ^_^ Supermanovská póza á la Yankumi - rozpustiť copíky, zložiť okuliare, vystrčiť pravú ruku - "FIGHT-OH, OH!" ... ešte jej ku tomu aj dali zvučku - ja som už iba čakal kedy odletí... ^_^(6.6.2012)

 • Jukie Nakama