Nana

• Japonsko

ナナ

Drama / Romantický / Hudební

Japonsko, 2005, 113 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $34,671,042(22.10.2008)

Aj keď útok na divákovú zaangažovanosť je občas vedený prostriedkami citového vydierania pre niekoho možno až za hranicou únosnosti, osobne som s tým nemal žiaden problém vďaka ústrednej postave (čiernovlasej Nane), konkrétne jej "hlbokému" pohľadu. Už je to dlhšiu dobu, kedy som mal možnosť vidieť film, kde mi oči hlavnej predstaviteľky sprostredkovali všetky city, ktoré v príbehu rezonovali - radosť, samotu, navonok drsnosť a v srdci nehu, lásku i srdcabôľ. A keď sa k tomu pridal aj jej spev rockových piesní, my head was just spinning round and round and... . Citlivý "návrat" do vlastného teenagerského veku v japonsky krehkom balení.(12.3.2006)

Nana... Jméno dvou hrdinek, jedné vitální, věčně usměvavé dívenky a druhé, melancholicky založené rockové rebelky, kolem jejichž kamarádství, peripetií s láskou a kontrastu jejich povah se celý film točí. A kolem hudby... Přesněji rocku. Černovlasá Nana, výtečná vokalistka, dá po odchodu svého milého znovu dohromady rockovou kapelu a o pohodově řízný hudební doprovod snímku je postaráno. Někdy melancholií prodchnutý, jindy rozradostnělý, ve výsledku jemný, citlivý a hladivý film, který mi dal tváří jednoho z představitelů a povedenou hudební složkou vzpomenout na jeden můj oblíbený kousek od Toshiakiho Toyody.(12.3.2006)

Zpracování NANY podle manga předlohy do filmové podoby, kterou jsem četl těsně, než jsem měl šanci shlédnout film, se mi bezútěšně líbila a jinak to nebylo ani s filmem, až na to že daleko předčil mé očekávání a to nejen díky hereckému obsazení a prostředí, ale i díky krásnému soundtracku ♫ Glamorous sky ♫. Herecké obsazení je velice vydařené a to nejen díky Ryuhei Matsudovi, ale a hlavně díky Mika Nakashimidě a Aoi Miyazaki, která byla jako vždy neskutečně roztomilá. Nádech a okouzlení se nese celým filmem a obě NANY spolu proplouvají svým osudem. 90%(12.12.2009)

Moc pěkné. Tohle přátelství se dá jedině závidět či oslavovat ;-) Film má šmrnc, styl a nebojí se do toho praštit. To je přesně ono, co hledám všude. Lidé jsou zde sví, mají své charaktery a ty si navzájem neprohazují. Kdo se podívá, neprohloupí. Nejkrásnější film o přátelství, jaký jsem kdy viděla!(3.10.2009)

Nádherný snímek o přátelství dvou dívek, které se obě jmenují Nana a jejich láskách, touhách, snech, přáních... Nádherně natočené, laděno do bílé, podbarvené rockovou hudbou (občas mi připomínala Smashing Pumpkins) se spoustou nádherných scén (například scény ve vaně). Obě hlavní představitelky jsou navíc velmi okouzlující a každá jiným způsobem.(22.7.2006)

Je to dosť dobrá hudobne ladená rodinná dráma. Má celkom dobrý príbeh o dvoch na prvý pohľad úplne odlišných dievčatách, jedna roztomilo naivná, ktorá chce byť s každým zadobre a druhá rebelka milujúca hudbu, ktoré sa náhodne zoznámia na ceste vlakom do Tokia, kde chcú začať nový život. Náhodne si v tom istom čase vyhliadnu ten istý podnájom a tak sa rozhodnú zostať bývať spolu a postupne zisťujú, že okrem spoločného mena a rovnakého veku majú toho spoločné viac a stávajú sa najlepšie priateľky, pričom si pomáhajú aj riešiť problémy s ich láskami. So spracovaním som nadmieru spokojný, ešte prvý dojem mi neprišiel úplne najideálnejší, ale po stretnutí oboch dievčat, ktoré našťastie príde po chvíli som vedel, že ma to bude dosť baviť a nemýlil som sa. Obe hlavné hrdinky si ma skutočne získali, ani jedna nie je dokonalá a majú nejakú tú horšiu vlasnosť, ale to je len dobre, aspoň to pôsobí tak prirodzenejšie a tak som si k nim dokázal vytvoriť vzťah. Ale našťastie aj dej je dostatočne zaujímavý, jedine tie ich vzťahy k dlhoročným láskami sa dali podať aj o trochu lepšie, no to je to najmenej, ich priateľstvo film s ľahkosťou ťahá, bavili ma aj ich priatelia, nájde sa tu pár výborných scén, ktoré ešte vynikajú a príjemne to osvieži aj to hudobné pozadie. Preto musím pochváliť aj výber pesničiek, nie je to práve môj typ, ale tu mi to sadlo a prakticky všetky pesničky sa mi páčili. S hereckým obsadením som dosť spokojný, moja obľúbená Aoi Miyazaki, o nič nezaostáva ani Mika Nakashima, ktoré tu vytvorili skutočne výborné duo, ale až na postavu speváka, do ktorého bola zamilovaná ma bavili všetci. Réžia a technická stránka sú výborné, pekná vizuálna stránka, veľmi príjemná atmosféra, tu nemám žiadny problém. Tak toto sa mi páčilo, veľmi príjemný film, ktorý vždy zdvihne náladu. 78%(22.9.2013)

Proste jedna z nejroztomilejsich oslav pratelstvi ktere jsem mel tu cest na platne videt.(21.3.2008)

Typický film, který neurazí ani nenadchne. Všechno to tak nějak bez větších problému proplouvá, postavy nejsou nijak nesympatické, ale zároveň jsem nenašel žádnou, která by se mě nějak víc dotkla, hudba se tváří rockově, ale je to v podstatě popík jak poleno, pravděpodobně taktéž z důvodu, aby se zavděčil co nejširšímu publiku. Dle místního hodnocení jsem čekal mnohem větší emoční zápřah. 6/10(31.8.2014)

Nádherný a emotivní film, jenž v člověku dokáže otevřít části duše, které se zdály navždy zamčené. Dvě mladé ženy, tajemná rockerka Nana a optimistická, otevřená Nana, se náhodou setkají v hlavním městě Japonska a začnou spolu bydlet. I když jsou tak rozdílné, zdá se, že je dohromady svedl osud a brzy se stanou přítelkyněmi. Film vykresluje pocity hrdinek, nejrůznější formy lásky a vnitřní spory. Nechybí scény, které jsou pro mě pohlazení, a výtečná hudba. Pro Nanu mám zkrátka slabost, ať už pro tento film, pro seriál nebo pro mangu.(3.4.2009)

Tenhle volně plynoucí film stojí hlavně na soundtracku (hudba je opravdu výborná) a hereckém obsazení. Aoi Miyazaki mi zde strašně připomínala moji oblíbenkyni Ryoko Hirosue, jak svým úsměvem, tak i projevem. Jenže Mika Nakashima ji svým výkonem trochu zastínila. Líbila se mi mnohem více.(28.3.2010)

V rámci možností si myslím, že líp to pomalu dopadnout nemohlo. Na plný počet ale po NANA seriálu by bohužel asi nemělo nic. Až na pár drobností (z nichž jednou byl Ren) jsem dostala to, co jsem chtěla a čekala. Hachi a (obzvlášť) Nana byly perfektní, ale jak už jsem řekla (a teď si dovolím citovat slečnu, která mi Nanu doporučila) na 'ty jejich kreslený tvářičky' nic nemá.(15.1.2011)

• ChArLeNe

Absencia emócií ! Pretože tento príbeh, príbeh Nany a Nany-chan je predovšetkým o citoch. Tam, kde nás v anime dostávali citovým vydieraním, tak tam nás v live action stiahli pod čiernu zem aj s hercami a donútili nás, aby sme už viac nemali chuť dozvedieť sa, čo sa vlastne s hlavnými predstaviteľkami bude ďalej diať a ako sa bude dej vyvíjať. Stále dookola jedna alebo druhá musela roniť "krokodílie slzy" - poťahovanie nosom pre mňa nie je plač. Herci priam ako keby si nevedeli spomenúť, čo majú v scenári ďalej napísané - mám objať ? nemám objať ? A keď sa už konečne rozhodli, pomalymi pohybmi sa blížili k "obeti". Veď predsa, na takéto veci sa musí ísť bez rozmyslu, potom to diváka nezoberie za ten správny koniec. Všetko tak umelo a nasilu vytvorené. Pre mňa to bolo utrpenie sledovať takéto hranie. Z tak perfektného anime - založeného na citoch, vnútorných dilém a v tom dokonale zakomponované prvky humoru, ktoré sa v live action nedočkali svojho miesta, spravili šaškárnu! Už ma vážne začína štvať Hachi s jej "nee, Nana".(23.12.2009)

Film končil a mě se chtělo zatleskat. Krásné! ■ O dvou dívkách, které by mi paradoxně samostatně povahově vůbec nevyhovovaly - jenže když se to zprůměruje a když jedna ovlivní druhou a druhá první, je to výborné! ■ Přestože nemusím mít rockovou hudbu, podupával jsem si :). ■ Na třetí shlédnutí: Výborná práce s mikrofonem v písni Glamorous Sky. Link zde http://www.youtube.com/watch?v=ZX-1vOw3u0s ■ Doplněno po pěti měsících: Od tohoto filmu jsem příznivcem Aoi Miyazaki. Viděl jsem s ní už další dva filmy.(15.3.2010)

Čo povedať? ...jednoducho krásny film, natočený s úžasnym citom a miernym melanchoniznom. Dojímavý príbeh dvoch úplne odlišných priateliek Nany (skvelá Mika Nakashima v roli drsnej rockerky - takto vynikajúci herecký výkon som od nej nečakal!) a Nany (útlej najivnej a milučkej Aoi Miyazaki). Na plných 5 hviezdičiek mi tam chýba trocha väčšia hĺbka, hlavne v posledných cca. 30 minútach, z ktorých sa dalo určite vyťažiť oveľa viac, no prvú hodinku a pol som bol do príbehu priam ponorený. Aj tak sa však prikláňam k 5, i ked to je skor tak za 4,5(1.10.2007)

Nádherný film. Čekala jsem od něj hodně a taky jsem hodně dostala. Ale nečekala jsem, že mně zasáhne tak moc. Nevím, co víc bych měla napsat, to se musí vidět!(29.3.2009)

Miluju anime, a tenhle film se ho krásně drží. Představitelé jsou naprosto úžasní a většinou i velmi podobní (vždy to nejde že). Film, který podává krásný příběh, kter je samozřejmě v mange a anime lépe vyjádřen ale i tak si za mě těch pět* zaslouží. Jediné dvě vítky u mě, Nobu je v anime hezčí, a Takumi taky.(8.2.2010)

V porovnani s japonskou roztomilosti podobneho kalibru jsou panda medvidci nesympaticke zrudy. Dokonale obe hlavni herecky a zabavne hudebni prostredi. S tim spojeny povedeny soundtrack - japonska anglictina je totalni vytlem. K tomu nezbytna emo davka typicka spise pro korejskou tvorbu a uz si to pomalu zacinalo brousit zoubky na maximum. To by ale nesmelo byt prilis unudlene posledni tretiny, ktera to zbytecne srazi a namisto gradace zacne nudit. Navic nechapu tu vsudypritomnou adoraci kytaristu, jakoby ostatni druhy hudebniku byly menecenne, pricemz opak je pravdou. 7/10(12.10.2010)

Perfektní zpracování mangy od Ai Yazawy. Skvělá Mika Nakashima, mimochodem známá japonská zpěvačka, a Aoi Miyazaki, což jse zase známá japonská herečka, která bohužel chybí v pokračování, a jakoby se tím úplně vytratilo kouzlo, kterým vás Nana v jejím podání očaruje v tomto filmu.(13.9.2007)

K tomuhle filmu jsem se odhodlával hodně dlouho. Pořád tam na mě koukal a já vždy rozvažoval, jestli jo nebo ne, a jak jsem tak přemítal, postupně se mi v hlavě vytvořila představa o filmu, jakej asi bude... Úplně vedle :-) Pustil jsem si ho, když jsem byl nemocnej a bylo mi dost blbě, což pro filmy není zrovna ideální stav. Ale kupodivu jsem bez problému vydržel a na konci se mi kupodivu udělalo výrazně líp a neřekl bych, že za to může moje imunita. Očividně může být pro člověka pozitivní film lékem. Jen ze začátku jsem měl dost problémy zvyknout si na vizuál. Sice je vše jako u dalších filmů, ale obraz mi přijde děsně ostrej. Skoro jako kdybych se ani nedíval na film, ale na skutečné lidi a prostory. Očividně kvalitní kamera, ale mě se to tak nelíbí. Rozplizlosti a zamlžení mají větší kouzlo.(17.1.2012)

Horší než seriál, ale pořád docela povedený.(1.3.2014)

Velice svěží snímek o přátelství, vztazích a hledání cesty k tomu pravému místu v životě, po kterém touží snad každý člověk. Postavy krásně vyplňují celých sto třináct minut filmu, každá je svá a z každé si lze vzít něco, co je divákovi blízké. Po shlédnutí jsem si připadala neskutečně osaměle... každý kolem sebe potřebuje ty správné lidi.(30.1.2012)

Nana je film, který se mi po vizuální stránce absolutně nelíbil, ale za to obsahově je famózní. Dvě dívky se stejným jménem a to jménem Nana se potkají ve vlaku jedoucím do Tokya. Po této cestě se rozejdou a co osud nechce, opět se potkají při hledání bytu. Obě se rozhodnou, že spolu budou bydlet a tím začne pomalu vznikat jejich hluboké přátelství i přes rozdílnost jejich povah. Každá je jiná, spolu si však rozumí a je jim spolu dobře. ■ Nana (Aoi) je citlivá, hodná, přátelská, ale velice naivní pipka, která přijela do Tokya kvůli klukovy do něhož je zamilovaná. Na zmíněném příteli je citově závislá a k jeho citům trochu sobecká. Tím se její přítel cítí pod tlakem a vztah s ní ho přestává bavit. ■ Nana (Mika) je naopak odměřenější a radši se drží již vytvořených vazeb, než aby navazovala novější. Je emočně dost vyspělá a k nové spolubydlící Naně se chová jako k mladší sestře. I když je její patron a při každé příležitosti ji utěšuje, tak sama v sobě ukrývá bolest z minulosti. ■ Tento film je o nádherném přátelství dvou dívek, přičemž mu sekunduje upozaděná romantika.(14.9.2015)

K úplnej dokonalosti príbehu o dvoch kamarátkach ktoré sa náhodu spoznali mi chýbalo hlavne viacej hudby (mohli v tých rockových pesničkách aj pritvrdiť), kedže v tej záplave Ázijských melodrám by bolo potrebné keby každá dajako výrazne vyčnievala dačím výnimočným.Inak v zásade je to veľmi milý príbeh.(27.7.2017)

uz to vravim po sty krat. japonci vedia robit filmy. vieda robit aj koemrcne uspesne na rozne temy tak, aby boli zaujimave a pritom stale ludske. a nemusi ist o ziadne umelcke dielo. proste, oni to vedia.(27.6.2006)

Potkají se náhodou dvě mladé dívky jménem Nana - jedna zdánlivě drsná sebevědomá a samostatná rockerka, druhá křehoučká, naivní a nevinná dívenka - a právě té zahne přítel s jinou, ovšem opravdu zlomené srdce skrývá ta druhá... Hezký romantický příběh s hudebním podtextem, který byl naštěstí poměrně nevýrazný, protože tento tvrdší žánr vážně není můj šálek kávy, nicméně i tak musím uznat, že poslouchat se to dalo :-) Jednoznačný herecký prim tu má ještě hodně mladá Miyazaki Aoi, ale už tak předvádí opravdu působivou podívanou - dost dětinská, nevinná, ukrutně upovídaná až to bylo trochu únavné, ale věčně usměvavá, vtipná, přátelská, upřímná, neuvěřitelně půvabná a roztomile elegantní až mne z toho bolelo u srdce - taková holka musí lézt šíleně na nervy, ale její kouzlo je tak magické, že bych to určitě i tak vydržel, je zkrátka neodolatelná nejen v tomto snímku. Jo a to překvápko ve dveřích v závěru filmu... :-)(19.4.2015)

Dvě Nany, dva světy, a přece dvě strany téže mince. Film plný hudby a emocí, života, lásky... dojemné a milé.(3.2.2012)

Moc příjemný film s trochu dospělejším pojetím, než jsme u japonských filmů zvyklí. Opět úžasně propracované charaktery a dobrá hudba. Co mi trochu vadilo, a co je typické pro japonské filmy, že se snímek opět snažil hrát až příliš okatě na city.(27.12.2009)

Příběh dvou dívek, kamarádek, které jsou naprosto odlišné, až na jméno.... Jejich charaktery mi přijdou trošku dohnány do extrému, ale vůbec v tom nevidím problém. Společně řeší své problémy, pomáhají si a prostě žijí :) Asi můj popis nezní příliš lákavě, nicméně jde o krásný film, po jehož zhlédnutí má člověk zvláštní pocit...hudba vcelku přijatelná, Nanina písnička se mi dokonce velmi líbila. Akorát nechápu, proč členové Trapnest, kteří zpívali pro mě příšernou hudbu, byli oblečeni jako nějací metalisti :D Do jejich hudby zapadala tak akorát jejich zpěvačka, no ale to je maličký detail, který rozhodně nezničí snímek, jakým Nana je. 9/10(12.6.2008)

Že Nana má původ v japonské manze je na filmu dost znát. Stačí jen mrknout na poměrně extravagantní vizáž herců, svým způsobem výstřední chování hlavních hrdinů nebo častý výskyt "cigaretových" scén (dlouhý cool záběr na postavu, která má v ústech zapálenou cigertu). U příběhu o nejlepších kámoškách a jejich strastích, slastích jsem ale postrádal větší hloubku, no jo, hold manga. 3,5*(6.2.2008)

Moji oblíbení výrobci aut mě zase dostali. Nesnáším romantické filmy ale u tohoto jsem seděl jak přibitej. Ono to zas až tak romantický není. Rebelka Nana2 kouří jednu za druhou, žere prášky a chlastá pivo. Když kráčí, řinčí na ní řetězy. Kamarádi těchto Nan1-2 jsou rockeří, co vyrůstali ve velmi podivných podmínkách a mají na těle víc kovu, než kůže. Obě holky jsou nesmírné protiklady a proto se jako přítelkyně nesmírně potřebují. Líbili se mě dialogy i monology. Hezké!(5.7.2011)

No, tak tohleto byla bomba! Aoi Miyazaki mě svou rotomilostí naprosto odrovnala :-) Další velkým kladem je hudba. Jsem velmi rád, že české titulky obsahovaly i texty písní prototože kdyby tam nebyly, tak bych nemohl při koncertní pasáži tak krásně vyměknout. Velmi krásná byla i scéna ve vaně s lístky růží. Celkově na mě tento snímek působil velmi příjemně a musím konstatovat, že mi japonská kinematografie poslední dobou servíruje kvalitnější kousky než kinematografie jihokorejská. Nana si ode mě naprosto zaslouženě odnaší plný počet.(8.3.2010)

• Altmann

Nikdy me neprestane fascinovat, co na sebe Japonci dokazou navlict za obleceni.(12.12.2007)

pro me osobne film prekvapive oprosteny od emoci..resp. emoci, ktere by me zasahly..vice nez hlavni dejova linie ktera me uplne minula, me zajimal osud Hachi ktery zustal nedoreseny:)(9.2.2009)

• radektejkal

Čím více se nové japonské filmy vzdalují svému klasickému pojetí, tím se vzdalují i mému pocitovému světu. Zkrátka Japonsko už je to tam... Anebo: čím skromnější je jídlo, tím je ho třeba lépe naservírovat.(30.3.2016)

Na plný počet to nebylo, ale po http://www.csfd.cz/film/224062-taiyo-no-uta/ jsem byl tak znechucený korejskými a japonskými "citlivými" (rozuměj přecitlivělými) dramaty (vždy s trochou komedie), že jsem myslel že se k nim už nevrátím. Vydrželo mi to 3 měsíce a NANA mi sakra zlepšila chuť. Ale typickými nešvary to opět trochu trpý (obzvlášť s ubrečenou a submisivní Aoi Miyazaki jsem měl problém). Ale ten příjemný pocit melancholie, který umí vykouzlit snad jen Japonci, mě dostal. - 80 %(22.5.2011)

Co dodat, černá nana klidná, bez zájmu o okolí, neustále žmoulající cigáro si pomalu nechává odhalovat důvody současného stavu prostřednictvím druhé bílé nany, jež kolem poskakuje jak malé štěně :-) Nakonec se dozvíme poslední části skládačky a dojdeme k šťastně zamilovanému konci. Hudba je hezká, výhled z oka též, jen nevím jak ho ohodnotit 4-5*(19.10.2009)

Takový oddychový postteenagerovský snímek podle západního vzoru, který je postavený hlavně na ději a výrazných hlavních postavách. Kdyby se jednalo o západní snímek, určitě bych ho zařadila mezi průměr (3*), který neurazí, ani neohromí, podobných filmů už tu byla natočeno fůra. Ale tady jsem byla naprosto unešená JAPONSKOU rockerkou Nanou, jejím zpěvem a ústřední písničkou (http://www.youtube.com/watch?v=bu5Ro2WitL4&feature=related).(22.7.2011)

Tady není moc co vypisovat.. Jeto dost mdlé,a jelikož to má tak rychlý spád tak jsou postavy nedotažené. Celkově to bylo tak na 4/10, ale z nostalgie, které v některých scénách přišla tomu dám 5/10 = 3* Znovu se zde dle mého názoru ukázalo, že film. Vzniklý na základě úspěšného anime nemá "sílu". Především proto co jsem zmínil výše.Nedotažené postavy,rychlý spád přiběhu. Všechen vtip,který v anime byl zde vůbec nebyl.I když ty scény byly prakticky stejné.. zaměřilo se to jen na "smutné" části...,(27.9.2014)

Velmi silné čtyři hvězdičky. Tenhle film je rozhodně lepší než anime. Vytahuje z něj vše podstatné, ale podává to daleko přirozeněji a srozumitelněji. Obsazení všech postav je provedeno bezchybně a především představitelka Nany-rockerky předvádí výborný herecký výkon. Musím ale taky pochválit režiséra, jeho styl vyprávění je opravdu citlivý a má skvělý cit pro načasování.(20.7.2007)

Úžasný film. Obávám se, že ať napíšu cokoliv, budu se opakovat, neboť všechno tady už bylo řečeno. Nádhera. Měla jsem po shlédnutí krásný pocit, jaký mě nepostihl už od Amélie z Montmartru, což z něj dělá perfektní film pro zahnání splínu(i když v určitých scénách mě téměř rozbrečel). P.S. Nejlépe oblékaný snímek, co jsem v poslední době viděla. Měla jsem v každé druhé scéně chuť jim tam vletět a to oblečení z nich servat! :D EDIT: Altmann: to je provokace???? :-P(30.11.2007)

8 milých a kouzelně různých lidiček, jež vám ukáží lásku a přátelství v té nejkřehčí a nejněžnější podobě...(19.11.2012)

Hana a Hana. Ne, vlastně Nana a Nana. Ale což, komiks jako komiks. I když nutno uznat, že hezky nakreslený.(28.12.2009)

Obě hlavní hrdinky (Nana a Nana) jsou povahově a celým svým způsobem života vůbec dost kontrastní, a přesto mezi nimi vznikne opravdové a nezvratné přátelství. Každá z nich částečně představuje té druhé svůj svět, který se absolutně kříží asi jedině v postavě Rena - kytaristy populární kapely a zároveň velké lásky Nany (Miky Nakashimy). Je to taková romantika, ale hlavně oslava přátelství, které může vzniknout i mezi na první pohled naprosto odlišnými lidmi.(24.5.2010)

Velice hezký příklad toho, jak jedna dementní postava dovede pohřbít jinak docela fajn film. Zatímco zachmuřená, kyselá a rocková Nana je cool a - při veškeré stylizaci - naprosto uvěřitelná, její pozitivní kámoška je dvoumetrovým vředem na prdeli tohoto filmu. Ono totiž, aby bylo úplně každému blbovi jasné, že tahle holka je holt taková notorická veselá kopa, se Aoi Miyazaki doslova každou vteřinu slabomyslně culí, afektovaně kvičí a radostně poskakuje, jen si zahrát panáka. Fakt nepřeháním, kupříkladu vanu drhne s podobným odhodlaně rozradostnělým výrazem, s nímž v budovatelských filmech z padesátých let dojičky cumlaly kravská vemena, zpívaje přitom častušky. Já tohle asijské přehrávání strašně těžko snáším, ale na druhou stranu tenhle film si úplné odsouzení nezaslouží.(24.8.2010)

Vážne skvelá a odľahčená dráma na motívy Manga komixu o dvoch nerozlučných kamarátkach, ktoré dala dokopy náhoda. Dve menovkyne... uzavretá a pritom v srdci otvorená rockerka Nana a večne usmievavá a troška naivná Nana, ktoré ešte viac zblížila nešťastná láska. V danom žánri sa len veľmi ťažko hľadá film, ktorý by bol lepší a zahrial diváka pri srdci. Tak nejak som týmto dvom babám závidel. Dobré hodnotenie len vyzdvihuje skvelý soundtrack. Aj keď teda rocková hudba nie je moja parketa, tu to šľapalo ako má. Dávam hodnotenie 5* (88%). takýchto filmov by sa malo viac točiť...(15.7.2011)

....................................................................................................................................Vážně není co dodat.........................Brusinko, to oblečení z nich SERVEM! .....................................Hlavně z Kenichiho, který je tu rozkošný................jako vždy....? :D(31.12.2007)

tremi slovy: uchvatne a strhujici.(3.11.2010)

celkom slusna romantika v rockovom style. mame tu 2 postavy, ktore sa stretnu, stanu kamaratkami a pomozu si navzajom zmenit zivot k lepsiemu. Rockerka Nana "Zuzana Smatanova" je sympaticka drsnacka, ktorej pribeh sa dozvedame az v druhej polke filmu a riesime jej unresolved past so sekacom Renom, ktory odisiel za karierou do Tokia. do hlavneho mesta mieri teraz aj ona a vo vlaku stretava osudovu kamaratku, taktiez Nanu. Nana "Hello Kitty", prezyvana taktiez Hachiko (Hachiko sa musi v hrobe obracat ked vidi, koho po nom nazvali), je pre mna (a ciastocne, chavalbohu ze nie som sam, aj pre jej rodinu) neuveritelne existencie neschopna postava, velmi odpudzujuca preafektovana detinska zenska, ktora si mysli ze spravat sa sustavne ako 7 rocna je v dvadsiatke este stale cool (zial, v Japonsku je). je taka prekawaiizovana ze ju nezamestnali ani v maid cafe a preto musi robit v akejsi random firme. Hachi je taka naivna, ze si nedokaze dat dokopy, ze uz davno dostala kopacky, a teda "raz ked budes sebestacna, pridi ma pozriet" berie ako "budem na teba cakat v Tokiu". veru, little did she know... ze on sa zahladel do dalsej pedobabiky s hlasom rozmaznanej predskolacky. Absurdita vyberu tohto filmu je, ze ma zaujal prave koli herecke Aoi. pri tomto filme som sa mi z pamati vynorila nocna mora kinematografie Kamikaze Girls, pretoze podobnost postav je zarazajuca. nastastie, v tomto pripade sa venujeme aj rockerke Nane, takze to nie je take ubijajuce a ja sa musim prekusnut cez moj odpor a dat napokon 4*. mojim novym csfd snom je precitat si verbalov komentar k tomuto filmu. ps: mangu Nana citat nikdy nebudem.(5.2.2014)

Skutku nádherný film o přátelství dvou dívek, které se obě jmenují NANA. Je to příběh o jejich touhách, snech, přáních a láskách. Skvěle zahrané, lidé jsou svý je cítit jejich osobnost. Příběh je zajímavý, poutavý a zabavný. Rozhodně jeden z nejlepší filmů co jsem kdy viděl.(6.6.2011)

Drsná, ale přitom křehká rockerka Nana se při cestě do Tokia se setkává s dětsky naivní dívenkou stejného jména. Rocková Nana se snaží v Tokiu prorazit v hudebním průmyslu, ale cestu jí ztěžují jizvy minulosti. Nana č. 2 zase odjíždí za svým přítelem, který v Tokiu studuje a pracuje. Mezi dívkami, které jsou zcela diametrálně odlišné, vzniká silné přátelské pouto, které je natolik silné, že dovede překonat snad vše. Do toho zní výborná rocková muzika, podbarvená vnímavou kamerou. Zvláštní stránku filmu tvoří japonská mentalita, která film obdařuje specifickým nábojem. Emocemi se tu nešetří - na jedné straně japonská uctivost, která je v porovnání s evropskou mentalitou úsměvná, to toho litry emocí zmítané oběma dívkami a jejich okolím. Prostě podtrženo sečteno - citlivý film o krásném přátelství dvou dívek v dnešním Japonsku.(8.10.2011)

Krásný, pomalu plynoucí příběh o přátelství dvou dívek, které jsou každá jiná. Nana rockerka, zpěvačka a introvertka. Druhá Nana, které říkají Hachi je roztomilá a pořád mluví. Tyhle dvě se náhodou potkají na cestě do Tokya a začnou spolu bydlet. Začíná se rozvíjet příběh o přátelství a lásce. Soundtrack je naprosto skvělý. Měla bych se podívat na anime zpracování. ^^(26.7.2012)

Manga na plátně :)(18.3.2016)

Ty dívčiny mi přirostly k srdci a u konečné scény jsem mimoděk tleskala. Je to příjemný příběh. Krapet obyčejný, ale nerušený žádnými zavádějícími, přebytečnými scénami nebo nepotřebnými dialogy.(1.10.2010)

Příliš dlouhý, na tohle téma by stačila televizní třičtvrtěhodinka. Nebo je to tím, že už nejsem týnejdžr a tak mě druhá půlka filmu nesmírně nudila. Přesto to není špatnej film, hlavně obě herečky v hlavních rolích jsou vynikající, ale když se film vleče a navíc je tak zoufale předvídatelnej, tak je skoro dvouhodinová stopáž zabíjející.(23.1.2012)