Tristan a Isolda

Tristan & Isolde

Tristan a Izolda

Akční / Dobrodružný / Drama / Romantický

Velká Británie / Německo / USA / Česko, 2006, 125 min

Jejich setkání byl osud.... . Chvílemi veliká romantika, chvílemi plnohodnotný historický film. Ano, toto zpracování se mi líbilo. Bohužel tempo je kolísavé, ale příznivci romantiky a víry, že jen čisté srdce dokáže zvítězit v boji a láska překoná smrt si zaručeně přijdou na své.(21.1.2007)

Patetická romantická báchorka, z které by měl Walter Scott radost - proč se mi to tak líbilo?!(5.7.2012)

překrasný... dechberoucí♥(29.1.2014)

Jeden z mojich nejoblíbenějších filmů. Překrásná hudba, excelující Franco, skvělý Sewell, ale především nádherný příběh inspirovaný pro mě možná nejlepším milostným příběhem všech dob - kde se sere nějaký Romeo a Julie. Původního děje se sice drží jen opravdu velmi volně, ale tentokrát mi to nevadí, protože podstatu, cit a atmosféru vystihuje film dokonale.(28.2.2014)

• zero_zelo

moc pěkný obrázky, moc pěknej james franco... a jinak úplně vo hovně. příběh pomotanej dokolečka, vlastně z toho udělali normální další příběh rytíře... a tak prostě nějak vůbec netknuto zůstávám...(23.6.2014)

Knižný originál patrí k mojim najobľúbenejším, vždy sa k nemu rada vraciam. Napriek očakávaniu, že filmové spracovanie býva po knihe väčšinou slabšie, som bola prekvapená, že až tak veľmi. Úplne vypustili najkrajšie pasáže knihy. Jedna hviezdička je za to, že mám ten príbeh rada, druhá za Jamesa Franca v úlohe Tristana a tretia za krásnu Izoldu zlatovlasú. Inak ma film ničím neobohatil, skôr sklamal a odporúčam prečítať knihu.(26.5.2015)

• Snowgirl

Tak nudnou romanci jsem jeste nezazila :((15.5.2006)

Tak má vypadat profesionálně natočený historický film. Až na pár drobností není co vytknout, skvělí hereci, bojové scény, dobrý scénář a spousta dalších věcí. Dopadlo to nad moje očekávání a jen opravdu málo chyělo do 5*(14.6.2006)

• Lynnet

Začátek filmu šlape celkem dobře, má spád ale po asi třetině se člověk začne dívat na hodinky protože tahle unylá romance ztrácí na přitažlivosti. Hlavní hrdina nemá tu auru divácké přitažlivosti kvůli které se koušou nehty a fandí se mu ze zaťatými pěstmi a celkově ústřední dvojici schází šmrnc a jiskření. V tomto vidím hlavní zádrhel protože režie sice pokulhává ale hudba a kamera je přesně určené pro tento typ filmu. Na první pohled zklamání ale třeba se jedná o film který se dá zamilovat až po vícero shlédnutí.(9.8.2006)

Cervena knihovna narubana do obdobia anglickej historie. Vraj je to podla skutocnej udalosti ale na mna to skor posobi ako vykradacka artusovskej legendy po x-te. Pozriet sa to da ale originalita ostala na brehoch Britanie.(29.6.2009)

Atmosféra filmu je hodně povedená. Perfektně ztvárněné šedivé prostředí ranného středověku, do kterého místy dýchne pohádková legenda. Kdyby se například uprostřed svatby krále a Isoldy objevili elfové, tak by tam vůbec nevyčnívali. Obsazení herců je též povedené, největším klaďasem je vlastně král Marc, který je po celý film obelháván nejlepším přítelem, kterému jedinému věří a vlastní ženou, kterou bezmezně miluje. Pravá tragédie.(16.10.2010)

Není to jeden z filmů na které se dívám pro radost a plně se soustředím na jejich děj (protože to není potřeba, každý ví co se stane). Má jednu z nejklasičtějších zápletek - milostný trojúhelník. Jako kulisa při nějaké nenáročné práci to není špatné a člověk ví, že po půl hodině co se na to ani nekouknul bude pořád vědět o co jde (zvlášť když to nevidí prvně).(16.10.2011)

Podľa mňa to bol klasický romantický film, ktorého koniec sa dalo očakávať. Nič také brutál zaujímavé tam nebolo... Čakala som všetko z toho čo v tom filme bolo ukázané. A až príliš okato sa k sebe správali Tristan a Izolda na verejnosti... Lacný koniec(28.8.2012)

Nie veľa filmov ma vie dojať a už vôbec nie filmy o zakázanej láske a podobne. Tento film ma ale veľmi milo prekvapil. Krásna hudba, výprava a podľa mňa veľmi dobre zahraté postavy, obzvlášť rola ktorú stvárnil James Franco. Jeho výrazi v tvári a chovanie ma donútili sa rozplakať ešte pred samotným koncom filmu. Ja vo filme nevidím chybu aj keď dej je mierne predvídateľný.(20.12.2012)

Typický příběh Tristan a Isolda je něco podobného jako Romeo a Julie. Bohužel tento příběh neskončí dobře, a i když by se v dnešní době dalo leccos změnit v té jejich to bohužel nešlo... Skvělý herec James Franco po boku Sophie Myles tvoří úžasný pár, který nekompromisně naruší Rufus Sewell... Měla jsem ale obrovskou radost, když v tomto snímku hrál i Marek Vašut, Miroslav Šimůnek, nebo Tomáš Polák... Také doplním, že tento film byl natáčen i v České republice a to v krásných parcích, které byli ve filmu zobrazeny při útoku na Irské vojsko pod vedením krásného Tristana... Tento film jsem viděla snad dvacetkrát, a pokaždé jsem ho probrečela... Moc povedený....(19.7.2014)

Mne sa to páčilo. Možno preto, že mám rád dejepis, možno pre hercov a hlavne herečky ale nenašiel som jedinú chybičku. PS: Vačšinou takýmto filmom vyčítam málo akcie ale tu jej fakt stačilo toľko koľko bolo.(27.7.2015)

Četl jsem na střední škole "Román o Tristanovi a Isoldě" jako klasiku o nenaplněné lásce obdobné a možná i inspirační pro velikána Williama Shakespeara v tragédii Romea a Julie. Tohle filmové zpracování je moc hezké a příjemně romantické. Franco hraje výborně se skleněnýma očima a s týraným výrazem muže, který nemůže být se svojí životní láskou. Myles mu výtečně sekunduje. Nebo je tomu naopak? :)))(4.9.2016)

5/10(20.2.2017)

Rufuse Sewella znám spíše jako záporáka, ale tahle role mu přistála. James Franco skvělý jako vždy (Proč ten chlap nemá víc film?) a Myles taky nebyla špatná,.. no dobře byl to asi nejslabší výkon ve filmu, ale to až tak moc nevadilo. Je samozřejmě vidět že T+I měl menší rozpočet o to víc však dokážu ocenit precizní provedení scény ve které dojde k přepadením konvoje s otroky, za to by se nemusel stydět ani film s rozpočtem 10-krát větším. Navíc se většina out-door scén natáčela u nás (to vysvětluje Vašuta :) a to diváka vždy potěší. Přišlo mi že konec je jedno velké klišé, ale pokud se Georgaris nechtěl příliš odchýlit od námětu (což je škoda), tak asi neměl na výběr.(18.5.2017)

• Nataniel73

Film je jedným slovom nudný. Neviem čo viac k tomu dodať. Sympatický hlavný hrdina a pekné exteriéry ešte žiadny film z biedy nevytrhli a tu máme navyše aj milostnú zápletku v čele s pubertálnou Izoldou, ktorá nevie čo vlastne chce a celé to pôsobí ako telenovela zasadená do stredoveku. Bitky nezaujímavé a herecké výkony priemerné. Navyše celý film dosť preplácaný. Ako vidím niekomu stačí aj to. Film stačí vidieť raz a ten kto ho neuvidí tak o nič nepríde. Podobné filmy by sa mali točiť v duchu pôvodnej verzii Rómeo a Júlia od Franca Zefirelliho. Za mňa 45%(31.10.2018)

1 4 8 11 12 13 14 následující >>